Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Old school

#1
Salut, sunt "viase" si sunt fan anime de prin 2003, iar pana in prezent am vizualizat peste 300 de serii anime. Am 19 ani si de cativa ani nu am mai avut contact cu nici un fel de forum anime. Acum ca ma pregateam de bac m-a apucat nostalgia si am verificat cateva dintre forumele consacrate pe care obisnuiam sa discut...din pacate perioada de glorie se pare ca a trecut, majoritatea forumurilor vechi au disparut iar cele actuale sunt pe moarte, mai putin animezup ...de aici si motivul pentru care m-am inscris.

Random facts about me:
-sunt pasionat de gfx, editare video si sporturi
-obisnuiam sa fac amv-uri, pe vremea cand eram doar cativa editori romani
-locuiesc in Constanta

Sper sa ma acomodez repede si sa recunosc si cativa membrii mai vechi.
See ya!
[CENTER]
[/CENTER]
Citat:[CENTER]We are what we believe we are. [/CENTER]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER][Imagine: music.gif][Imagine: viaseichigo.png][Imagine: music.gif][/CENTER]

#2
Ok, bun venit, am decis sa postez doar pentru ca ai zis ca esti pasionat de gfx, de aceea vreau sa te si intreb daca ai de gand sa-ti deschizi vreun topic pe la GFX Area 4. Dupa semnatura vad ca-ti place muzica, deci, ce muzica asculti si nu in ultimul rand ce parere ai de Zup pana acum?

Daca ai vreo nelamurire sunt aici sa te ajut. Have fun!
[Imagine: Jun0xCa.png]

#3
Hey! Am de gand sa imi deschid un topic pentru gfx, dar mai intai sa fac o selectie Smile.
Cat despre ce muzica ascult, hmm...pot spune ca genurile muzicale nu reprezinta un criteriu pentru mine, ma regasesc in orice stil.
Eu credeam ca am deja cont aici, ca nu e prima oara cand vizitez site-ul 4. Ce m-a atras cel mai mult a fost designul care mi se pare primitor si placut la ochi. Pana acum imi place aici, organizarea e buna si sper sa incep sa cunosc alti utilizatori.
[CENTER]
[/CENTER]
Citat:[CENTER]We are what we believe we are. [/CENTER]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER][Imagine: music.gif][Imagine: viaseichigo.png][Imagine: music.gif][/CENTER]

#4
Buna, viase. In primul rand iti urez bun venit pe forum. Ne bucura faptul ca iti place noul aspect. Da, chiar e nou si e in ton cu sezonul.
Am inteles ca te ocupai si cu amvurile? Great! Poate o sa postezi cateva din vechile tale lucrari in topicul respectiv si, de ce nu, sa participi si la concurusul lunar. Fiind moderator acolo, incerc sa promovez aceste music videos pe forum.

Wow, dar ai vazut destule serii anime, nu gluma. Atunci, spune-mi o serie ce mi-ai recomanda-o cu placere, sa se incadreze undeva in mister, drama si poate putina dragoste.

#5
Nu am mai facut de mult timp amv-uri dar o sa postez unul mai vechi desi am progresat considerabil de atunci lucrand la alte proiecte...dar am de gand sa revin cu un amv sau macar un beta.

Citat:Wow, dar ai vazut destule serii anime, nu gluma.
Am aproape 10 ani de experienta ...iar la inceput chiar eram hardcore Smile

Iti recomand urmatoarele serii, poate nu toate se incadreaza asa bine in genurile cerute dar imi vin prea multe nume in cap si nu imi amintesc exact plot-ul la toate Smile
Monster, Shiki, Shinrei Tantei Yakumo, Ghost Hound, Speed Grapher, Wolf's Rain
[CENTER]
[/CENTER]
Citat:[CENTER]We are what we believe we are. [/CENTER]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER][Imagine: music.gif][Imagine: viaseichigo.png][Imagine: music.gif][/CENTER]

#6
Bine ai venit printre noi viase, imi place sa vad ca si cei majori mai frecventeaza comunitatile anime (cele care au mai ramas cel putin...) si ca ai ales sa ni te alaturi. Sper ca o sa te acomodezi repede si am fost surpinsa cand ai zis ca iti place organizarea. E refacuta de curand si am avut membri noi care se mai plangeau ca e prea complicata. Ma bucur sa aud si ceva pozitiv despre asta.

Sper sa te vedem curand la GFX area si de asemenea la AMV care sunt destul de neglijate de marea masa de useri, in special ultima.

Despre anime ai zis ca ai vazut cam 300 de serii, asta insemnand cam de 5 ori mai multe ca mine deci nu o sa te intreb.

Hmm, ne poti spune ceva despre carti?

Dar despre jocuri?

Cat despre GFX avem loc liber in echipa care preia comenzile cerute de useri daca esti interesat. Momentan eu si History nu facem fata asa ca ne-ar prinde bine inca o persoana.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#7
Organizarea nu mi se pare deloc complicata, ba chiar e foarta practica.

La capitolul manga stau mai prost pentru ca nu prea citesc, doar in cazul in care am vrut sa aprofundez o serie anime mai bine.

Sunt putine jocuri care chiar reusesc sa ma atraga. Preferatele mele sunt seriile Devil may cry si Ninja Gaiden. Dar prefer si jocurile gen fighting: Guilty Gear, BlazBlue, Street Fighter. In rest am mai jucat Cabal online si Aion destul de mult, acum astept Cabal 2 si Blade and Soul official.

Deocamdata nu pot sa lucrez la nimic nou, ca am bacul...dupa o saptama scap si o sa pot da frau liber imaginatiei.

[CENTER]
[/CENTER]
Citat:[CENTER]We are what we believe we are. [/CENTER]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER][Imagine: music.gif][Imagine: viaseichigo.png][Imagine: music.gif][/CENTER]

#8
Uhm.. deci, in primul rand, buna venit, draga viase. Sper sa te distrezi aici, pe Zup, alaturi de ceilalti useri, alaturi de noi toti, sa te bucuri de fiecare sectiune in parte, sa comunici, sa fii activ si sa-ti faci o multime de prieteni cu care sa interactionezi. Sunt sigura ca aici vei descoperi persoane noi, poate chiar pe placut tau, avand in vedere ca sunt o multime de 'artisti' care se ocupa de amv si gfx. Sper din suflet ca prin intermediul lor sa descoperi lucruri noi si frumoase; stii tu, mereu avem de invatat cate ceva de la ceilalti. Acum ca urarile mele au ajuns la tine, sper din suflet sa ma ierti ca am raspuns atat de tarziu - ce pot sa zic, sunt o persoana destul de lenesa. Stiu ca sa te trezesti la ora 10 jumate nu-i un lucru scuzabil. Totusi, in speranta ca ai sa ma ierti, am sa iti pun si cateva intrebari, ca sa te cunosc si eu mai bine - desigur, asta daca esti de acord.

1. Criteriul dupa care vizionezi un anime? Ce gen de anime preferi?
2. Seria ta anime favorita? Un personaj anime care te-a impresionat? De ce?
3. De cat timp folosesti P.S. ? Cu-m ai descoperit talentul tau pentru gfx?
4. De carti, ce spui? Un autor favorit? O serie favorita?
5. Fan MMORPGs ? Ceva care te-a atras? Nu vad nimic de Diablo III sau Guild Wars II pe acolo. 15

Cam atat, pentru inceput. xDD Sper ca nu sunt prea multe intrebari. Astept raspunsurile tale. Have fun, Kisses *mwah* !
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#9
Hello there! Multumesc pentru primire, nu te ingrijora eu dorm mai mult ca tine. Smile
Urmaresc orice fel de anime indiferent de gen, dar odata cu varsta s-au schimbat si preferintele putin. Acum ceva timp imi placea comedia mai mult, acum urmaresc serii cu tema mai serioasa. Dar nu conteaza prea mult, de obicei ma uit in functie de starea de spirit.\
Nu am o serie favorita, sunt foarte multe care mi-au placut extrem de mult...nici nu mai stiu ce am vazut, la unele nici numele nu mi-l amintesc.
Dar o sa dau cateva exemple de anime-uri care m-au impresionat: Beck, Berserk, Trigun, Cowboy Bebop, Durarara!!, Ergo Proxy, Full Metal Panic!, Great Teacher Onizuka, Gungrave,
Mushishi, Natsume Yuujinchou, Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, Texhnolyze, Tenjou Tenge. Astea sunt doar cateva care mi-au trecut prin minte, probabil am sarit multe serii poate chiar mai bune dar nu-mi amintesc acum.
Cat despre personaje favorite, nu ma pot prununta sunt pur si simplu prea multe...fiecare anime are macar un personaj care mi-a placut.

Prima oara am inceput sa folosesc Photoshop-ul atunci cand a aparut cs2.

Citat:5. Fan MMORPGs ? Ceva care te-a atras? Nu vad nimic de Diablo III sau Guild Wars II pe acolo.
Prefer stilul ncsoft de la Aion, Blade and soul . Am incercat mai multe dar Cabal si Aion au fost principalele favorite, le-am jucat ani de zile de cand au aparut.
[CENTER]
[/CENTER]
Citat:[CENTER]We are what we believe we are. [/CENTER]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER][Imagine: music.gif][Imagine: viaseichigo.png][Imagine: music.gif][/CENTER]

#10
Salut, viase, si bun venit! Ti-am vazut cateva postari pe forum si mi-a placut cat de cat modul de exprimare, asa ca am zis sa trec si pe aici. Distractie placuta in comunitate! Intrebarile esentiale au fost deja puse, asa ca nu a ramas decat sa te intreb lucruri frivole cum ar fi zodia, alte forum-uri pe care zici ca le-ai frecventat, tara cu care ai tinut la EURO 2012 si un lucru pe care ti-ar fi rusine sa-l admiti in ,,viata reala'' insa pe care iti vine sa-l zici pe forum. Random stuff, dunno what else.
Mult succes la examenul de maturitate!
[Imagine: ls.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)