Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Good morning sunshine

#1
Kay, so dupa indelungi clipe in care ma gandeam daca sa fac sau nu acest topic, m-am hotarat sa-mi adun faramitele de curaj si sa-l fac.

Asadar, the name's Ingrid, 20 de ani, girly si cu un obicei tare prost de a amesteca romana cu engleza.

Am doi caini, unul dintre ei cu o placere sadica in a-mi roade toate perechile de pantofi preferate. Meh.
Ma joc (cand imi amintesc de el si cand am timp de el) Guild Wars (pe care l-am inceput acum vreo 3 ani) si ocazional, mici rpg-uri ca Aveyond.

In materie de muzica, pot spune ca ascult aproape orice (cu anumite exceptii), dar inclin totusi in favoarea rock-ului soft si melodiilor pur instrumentale (gen Apocalyptica sau David Garrett).
Pe langa anime-uri (a caror fana sunt de cativa ani incoace), imi plac si cateva seriale ca Doctor Who sau A game of thrones (la care am citit mai intai cartile si dup-aia am vrut sa vad si serialul).

In materie de anime/ manga, nu sunt extrem de pretentioasa si citesc sau ma uit la aproape orice mi se pare interesant, fie ca e shoujo, mecha, yaoi sau orice alt gen.
Pentru o perioada destul de lunga (vreo 2 ani, cred), mi-au placut foarte mult Bleach si Naruto, dar am renuntat la ele pentru ca simteam ca they were dragging along si ca isi pierdusera din farmecul initial.

Mi-au placut destul de mult Spiral, Soul Eater, Kuroshitsuji, Shiki, 7 seeds si Battle Royale (care mi s-a parut un pic exagerat si way too rough, dar m-a atras ca idee). Oh, si inca imi plac Shaman King si Digimon, desi sunt foarte vechi si le stiu de cand eram mica-mica.

Manga preferata este (surprinzator) Hana-Kimi. Cred ca este si cel mai sweet lucru pe care l-am citit vreodata.

Oricum, ma voi opri acum inainte sa mai scriu vreo doua pagini si sa va plictisesc complet. 4
All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?

#2
Bun venit aici, pe Zup. Imi place sa citesc descrierile noilor useri, iar a ta nu a facut vreo exceptie. In primul rand sper ca te simti bine aici pe forum si ca te exprimi liber, pana la urma suntem pe net, nu fata in fata.
In orice caz, vreau sa te intreb cam pe la ce episod ai renuntat la Naruto? Mie mi se pare ca devine din ce in ce mai interesant.
Cu manga/anime m-ai convins, dar de filmele asiatice, ce spui? Ai urmarit ceva?
Muzica? Hmm, sa spunem ca pe acolo ma incadrez si eu. Alti cantareti preferati?

Cam atat aici. ^^ ba'bye

#3
Multumesc frumos pentru mesajul tau de welcome! 4

Hm, nu mai stiu exact ce episod, dar undeva dupa lupta sakura/sasori. Manga am continuat sa mai citesc, dar mi se parea ca pierd firul si am renuntat si la ea. (deci da, am renuntat acum mult timp, haha) Oricum, mi-au mai spus niste prieteni ce se mai intampla, dar tot n-am vrut sa ma reapuc de manga.

Zuppy04 Gosh, da, m-am uitat si la cateva seriale asiatice pentru ca sunt atat de amuzante si entertaining. M-am uitat la Hana-Kimi (no surprise here) varianta japoneza si dup-aceea si cea coreeana si am vazut si ouran high school host club. M-au amuzat nespus. xD

Si legat de muzica, imi plac foarte mult formatiile si artistii relativ vechi. Scorpions, Guns N' Roses (w00t! am fost si la concertul lor <3), putin Def Leppard, putin Nightwish si mult Queen (printre multe altele, haha 21 ).
All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?

#4
Salut Uruppe ^^ Nu prea ma pricep, de la ce vine nickname-ul? Pura curiozitate =]
Stiu cum e, uneori anime-urile precum Naruto isi pierd farmecul cand trec de episodul 100... sau 50. Depinde de povestea din jurul lui.
Seriale? Doctor Who? De cand incerc sa ma apuc =] Din cauza serialului Dexter, nu m-am mai apucat si de altul. Nu de alta, dar intai incerc sa termin unul.
Sa vedem... iti place ploaia? Dar trenurile? Nu cele noi, super rapide. Cele vechi, pe care daca le pierdeai, alergai putin si ajungeai langa el =] Viata la oras sau cea la tara?

Ei bine, consider ca ajunge momentan. Nu de alta, dar nu am inspiratie cand am un caiet de mate in fata.

Psycho XD

Edit: Arigato. Semnatura e din Mirai Nikki <3

#5
Haha, sincer nici nu mai stiu de la ce vine nickname-ul, ca-l tot folosesc de ceva vreme incat i-am uitat si semnificatia. Dar imi place cum suna. xD

Apuca-te de Doctor Who! Zuppy02 Serios, e genial (ignorand efectele speciale din primul sezon, in care nu au avut un buget foarte mare si de-aia sunt ceva mai proaste).

Ador ploaia si de cand s-a incalzit asa de mult afara, sufar nespus. 2 Abia astept sa se faca din nou frig.

Mhm, nu sunt mare fana a trenurilor, dar daca ar fi sa aleg le-as alege pe cele noi si rapide. <3

Si aleg viata la oras, categoric. Cu cat mai mare orasul, cu atat mai bine. xD Ce pot spune, imi place sa alerg dupa autobuz/tramvai ca sa le pot prinde. 21

Ah, si succes cu matematica (desi cred ca ai terminat deja pana la ora asta).

P.S. Imi place tare mult signature-ul tau. Ma tot uit la el si il admir. :3
All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?

#6
Care e culoarea ta preferata?
Iti plac pisicile?
Ce personaj de atragea in Bleach si Naruto mai mult decat celalalte (personaje)?
Ai frati sau surori?
Si cam atat.
Bine ai venit. Sper sa ai o sedere placuta pe Zup si sa mai postezi. Mie una mi-a placut descrierea. Si daca o continuai nu ne plictiseai, eu una asa zic.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Haha, chiar ma bucur ca ti-a placut descrierea si ca nu te-a plictisit. 4

Din Bleach, il adoram pe Ichigo. <3 (si imi placeau mult si Byakuya si Renji). Din Naruto, cand aveam vreo 13-14 ani eram teribil de obsedata de Sasuke (mi-a trecut, din fericire), dar dup-aia a inceput sa-mi placa foarte tare de Deidara. <3

Mhm, nu am o culoare preferata, dar in general imi plac culorile deschise, pastelate.

Imi plac si pisicile, tare mult. Problema e ca acum daca ma duc sa mangai sau sa ma joc cu o pisica, cand ajung acasa sar amandoi cainii pe mine si ma tot miros si nu ma lasa in pace vreo ora. xD Sunt niste gelosi, amandoi.

Si nope, n-am frati/surori. Sunt singura la parinti, din fericire. Smile
All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?

#8
Hey, Uruppe, bine ai venit pe Zup. Sper sa te simti cat mai bine pe aici. Acum as avea si eu cateva intrebari pentru tine.
1. Ce rasa sunt caini tai?
2. Negru sau alb?
3. Din Naruto ti-a placut vreo fata in mod special?
4. Intre o vacanta la mare si una la muntii, ce ai alege?
5. Pisicile iti plac?
6. Vei scrie vreun fic pe zup?
7. Yaoi sau Yuri? 19

Cam atat ^^ Sedere placuta si bun venit. Ja ne!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#9
A trecut mai mult de o saptamana, aveti intrebari, vorbiti prin PM.

/closed

PS: Bine ai venit, Uruppe.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Morning ^.^ Sunshine 13 4.472 31-10-2013, 03:18 PM
Ultimul răspuns: Sunshine
  Good to be back Romania 6 2.412 02-10-2013, 04:47 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Morning Neris 6 2.687 06-05-2012, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Neris


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)