Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Good to be back

#1
Good evening everyone, this is Romania calling, 12 points goes too.....ohh wait, wrong place 10.

Pare rau pentru off-topic, nu m-am putut abtine 4. Anyway, sa trecem la introduceri si la facut prietenii. Ma numesc Cristian, sunt din Bucuresti, am venerabila varsta de 23 de ani si ocupatia mea profesionala este cea de somer 21, iar cea academica de student in anul IV la Politehnica din Bucuresti, Facultatea de Stiinte Aplicate. Dar indeajuns cu prozaismul, hai sa trecem la lucruri mai interesante, nu e asa?

Sunt un vechi personaj al miscarii (in mediul online cel putin) anime si manga in Romania. Prima data am intrat in contact cu acest univers (daca nu puneti la socoteala perioadele de Sailor Moon si Dragonball Z de pe TVR) undeva prin 2005-2006 prin intermediul canalului A+ (cum probabil multi de pe aici au facut-o) si al site-ului acestuia. Aveam pe atunci username-ul Seth si am activat pentru o perioada si ca moderator. Insa ca toate lucrurile bune si disctractive in viata, a trebuit sa renunt la forum-uri, anime-uri, deoarece trebuia sa ma pregatesc pentru BAC si admitere la facultate. Timpul a trecut, au urmat alte lucruri care m-au impiedicat sa imi reiau hobby-ul. Mai postam pe animeprime, insa cum nu prea era activitate pe acolo, am renuntat si la acesta.

Am trait vremuri frumoase si distractive in perioada A+, prin urmare vreau sa le reiau. chiar daca a trecut atata timp, si aici pe animezup.

Cam asta este istoria mea.

Anime-uri preferate ar fi: Elfen Lied, Hetalia, Hellsing. Manga nu prea am citit pana acum, insa m-am apucat de curand de Hetalia si cred ca o sa incerc sa o fac mai des.

Formatii preferate: Thousand Foot Krutch, Skillet, Three Days Grace, Billy Talent, Linkin Park, Blue Stahli

Ohh, si inca o chestiune importanta, sunt un maaaaaare iubitor de dulciuri, in special ciocolata, de aceea unul din hobby-urile mele este de a degusta diferite tipuri de ciocolata, produse de cofetarie si de a le compara intre ele. Daca vreti sa va fac recomandari, nu ezitati sa imi cereti opinia Smile

Stiu ca v-am plictisit cu acest post foarte lung, dar doar o data am voie sa postez un topic de introducere, asa ca a trebuit sa profit la maxim de sansa 21. Daca aveti intrebari, nu ezitati sa le puneti Smile
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#2
Bine ai venit pe Animezup, Romania!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Heeeeey there. I remember you. De pe A+ si prime, cel putin nickul imi e tare cunoscut. Well then, welcome back in lumea forumurilor anime, nostalgia e mereu un motiv bun pentru reinceputuri ^^
M-a distrat referinta la Eurovision. In rest... de unde nick-ul? Adica, e clar de unde, dar de ce?
Sper sa te distrezi si aici si sa iti faci prieteni. Happy posting!
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#4
Zuppy Multumesc, Zuppy pentru primirea calduroasa, chiar daca a fost sub forma unui mesaj automat. Sa stii ca ai devenit oficial mascota mea preferata 21

DreamGirl Heeey, DreamGirl si eu te stiu de pe animeprime, iar daca nu ma insel ai fost si acolo printre primii useri chiar mi-au urat bun venit Smile. Ma bucur sa te revad. Cat despre nickname, sunt mai mult motive pentru care l-am ales, principalul ar fi pentru ca, asa cum am prezentat mai sus, printre anime-urile mele preferate se numara Hetalia, iar Romania este evident personajul meu favorit, chiar daca apare doar intr-un singur episod. Iar al doilea, fiindca imi iubesc indeajuns tara incat sa optez pentru un astfel de username Smile Acum sa nu te gandesti ca sunt urmatorul Vadim Tudor al acestui forum 10, nu sunt cine stie ce patriot, dar cineva trebuie sa reprezinte Romania pe aici, nu? Poate ca as fi putut fi mai creativ, but what's done is done. Multumesc pentru primire, chiar asta intentionez sa fac: sa ma distrez si sa leg prietenii, daca e cu putinta.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#5
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#6
Citat:ca sunt urmatorul Vadim Tudor al acestui forum

9 9 9 9 9 9 9 9 9.

Also, good to know that there's an another fan of Billy Talent. Bine ai (re)venit pe forum, Seth de care nu-mi aduc aminte!

Don't let the llamas get you down

Llama
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#7
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Good morning sunshine Uruppe 8 3.421 15-05-2012, 01:03 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Miaunica is back :p miaunicaReloaded 2 1.958 04-01-2012, 07:53 PM
Ultimul răspuns: Tan
  Yo! I'm back ^^ Joony 10 4.230 15-06-2011, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Joony
  I'm back !!! Rinnie 10 4.419 20-12-2010, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)