Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oh, well.

#11
Pai..pentru a scapa de efectul asta "osos" ma gandesc ca poate niste masuratori ar merge? ^^ pentru mai multa siguranta?
Faith in humanity forever lost.

#12
Interesante desene, as spune ca sunt chiar curajoase avand in vedere faptul ca folosesti culoare, anume creion. E destul de greu sa faci asta si tie iti reuseste cat de cat, directia creionarii este stabila insa uniforma din punct de vedere a umbrelor. Culoarea este prea monotona si aplatizeaza desenul. Primele arata mult mai bine pentru ca te-a mai salvat putin culoarea insa au o problema toate si anume lipsa varietatii liniilor, toate au aceeasi structura, aceeasi grosime ma refer si par nesigure, in unele locuri zici ca ti-a tremurat mana.
Imi place maxim cum ti-a iesit Renji, daca ar fi avut mai multe umbre era perfect. Abia astept sa mai vad progrese, bafta!

#13
Multumesc pentru comentarii xD. Cat despre masuratori, de obicei le fac cu ochiul liber, nu stiu daca e o anumita tehnica ce poate sa fie folosita. Ah, mainile imi tremura de obicei, deci nu e un parca aici. On, am fost cam lenesa dar am incercat un Levi din profil. Mie imi pare ca a iesit mai bine decat cele mai recente *sau arata ca un extraterestru, nu stiu care* dar tot nu ajung unde vreau, tocmai de aceea ar cam trebui sa ma pun pe treaba mai bine.

[Imagine: kewawQm.jpg]
[Imagine: ak8THBQ.png]


#14
Din ochi din ochi, dar sti, axe, prostii din astea, pentru ca pare ca tragi direct linia, nu masori inainte. Deobicei cand se deseneaza dupa referinta, e bine sa analizezi in detaliu imaginea si sa gandesti cum vin distantele " aia vine acolo ...ala vine acolo la atat spatiu -blablablablabla-" :3
Faith in humanity forever lost.

#15
Din trei desene facute astazi, acesta este singurul pe care nu l-am mototolit. Tipul ar vrea sa fie Murasakibara Atsushi. Ma gandesc ca e cazul sa incerc sa lucrez si la corp. Astept sfaturi.

[Imagine: VUOjliB.jpg]
[Imagine: ak8THBQ.png]


#16
La profilul fetei incepi sa te descurci tot mai bine, de acum vezi cum faci si cu restul corpului pentru ca e cam disproportionat in mai multe locuri, gen maini, brate, abdomen, da' nu-i bai, esti pe drumul cel bun, continua sa exersezi *hugs*

off topic: pe pagina unde scriam postul erau 5 randuri, kkk? don't come here telling me I didn't meet the required lenght for a post
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#17
Cum a spus si @Aggie, profilul fetei ti-a iesit foarte bine, nu prea am ce comenta la el, chiar ador cum ai creionat parul, mai ales suvitele acelea rebele care cad pe fata personajului dau foarte bine. La corp totusi mai trebuie lucrat, deoarece observ, daca nu ma insel si nu sunt doar niste simple mazgalituri sau stersaturi, ca ai avut o tentativa de a incerca sa-i definesti coastele (acele liniute orizontale), dar ori nu prea ti-a iesit, ori te-ai lasat pagubasa. De asemenea, mi se pare ca i-ai subtiat mult prea mult talia in zona lombara, ceea ce il face sa para cocosat, pe de alta parte bratele mi se par OK facute, poate cateva contururi in plus mai pronuntate ale muschilor acestora nu ar fi stricat, insa depinde de perspectiva fiecaruia acum. Ar trebui sa te uiti pe net sa vezi diverse exemple de desene anatomice sau si mai bine sa incerci sa cauti niste tutoriale cu acestea, te-ar putea ajuta. Oricum, chiar nu e deloc rau pentru inceput. Don't give up, DeDal !
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#18
abs-ul si pectoralii vin cel mai ciudat, pectoralul e lungit in partea lui dreapta si nu vine ok unde ai incercat sa ii definesti conturul sub mana...Per total e ok, dar anatomia e cel mai bine sa o lucrezi, sau macar diferentele intre forme si asa, dupa te poti axa si pe morfologia fetei, care la anime nu e asa de grea.
Faith in humanity forever lost.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)