Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oamenii cu doua fete

#1
Ce credeti despre oamenii cu doua fete?Dupa parerea mea sunt actori buni,isi joaca bine rolul si se dau prieten abia cand doresc ceva ori cand isi vad interesul,ce difera de la persoana la persoana.Cred ca in perioada asta pot fi depistati cu greu.
Voi ce credeti?:d
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#2
(21-07-2011, 03:13 PM)North A scris: Mie una adik imi place la nebunie despre iei si daaa in sezonul asta e mai greu de depistati ies mai mult la vedere knd ploua si ma bucur ienorm k ai facut topicu asta ca sa imi zic parerea despre oamenii cu doua sau chiar mai multe fete!

Ohohoho, I see what you did there.
Cat despre subiect... mda, toata lumea poatra masti din diverse motive, multi/multe sunt urati/te cu mecla lor reala.
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#3
In functie de interes si de persoana, ne adaptam...doar trebuie sa convietuim...
Foarte putini se accepta asa cum sunt si nu incearca sa fie pe placul celorlalti... deci avem deseori "fata" pe care celalalt o doresti.
It's a game...

#4
Oamenii cu două feţe sunt pretutindeni, dacă stăm bine să ne gândim. Nu ştim ce persoană de lângă noi, în care aveam mare încredere, poate fii cu două feţe, pentru că, ei bine, de obicei aceste persoane ştiu să joace teatru fără nicio problemă, ştiu să se facă plăcuţi de toată lumea, căci deh, o persoană n-are numai două feţe ... O dată ce începi cu din astea cred că începi să-ţi faci o mulţime de personalităţi doar să fii plăcut pentru toată lumea. Şi, culmea, multe dintre aceste persoane sunt în centrul atenţiei şi alte cele, dar la un moment dat roata se întoarce, neh ?
Poate că pe moment au de câştigat, dar vine o clipă în viaţă în care au să piardă lucrurile de care aveau cea mai mare nevoie. [ :

#5
Dupa parerea mea peste tot de gasesc aceste persoane, care incearca sa fie pe placut tutor si sa fie cat mai in centrul atentiei. Nu stii niciodata peste ce oameni poti sa dai si ce fel de persoane sunt ei, dar in marea majoritate sunt acestia cu doua fete care imediat tise par placute si joaca un rol bine interpretat. Se dau pe langa tine cand au nevoie de ceva pana cand la un moment dat nu te mai considera \"folositor\" si isi vad mai departe de interesul lor.
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#6
Acesti oameni... oricine dintre noi aveam o anumita fata. Ca sa castigam ceva, ca sa obtinem ceea ce ne dorim, putem sa fim ceea ce celalalt isi doreste doar cateva minute, ore sau zile. Teme subiectului e... buna, dar felul in care userii o abordeaza, e banala. Deja... ma obosesc... epuizata iar acest coment e la fel de banal ca si al altora.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Haideti mai ca fiecare dintre noi are doua fete... asta daca nu cumva e un sfant. Daca as spune ca-i urasc ar insemna ca ma urasc pe mine 21. Daaarr, ii urasc! Nu ii suport, si aici ma refer la persoanele care intradevar isi folosesc mereu cate o alta fata pentru a face rau. Cred ca as fi o egoista daca as spune ca am trecut prin multe, pentru ca nu sunt singura care a avut parte de mici surprize din partea acestor oameni. Chiar aveam pe cineva care se mandrea cu faptul asta si spunea: \" De ce te mai miri? tu nu stii cate fete am eu?! \" Si aici intervine fatarnicia mea pentru ca in adancul sufletului ( ce fel suna 21 ) eu o uram pe acea persoana, iar la exterior lasam sa se vada altceva. Dar n-ai ce face. Intr-o lume in care doar fatarnicia te inconjoara, nu poti decat sa apelezi la fatarnicie pentru a te salva. Si e chiar bine sa ai doua fete, in unele momente. Nu-mi vine acum un exemplu bun...hmm... las asa. 10
Mi-e foameee!!!

#8
Citat:North
Mie una adik imi place la nebunie despre iei si daaa in sezonul asta e mai greu de depistati ies mai mult la vedere knd ploua si ma bucur ienorm k ai facut topicu asta ca sa imi zic parerea despre oamenii cu doua sau chiar mai multe fete!

Inteligenta nu a fost niciodata punctul tau forte, nu?
Cat despre topic, mi se pare absolut inutil si chiar stupid. Ii plac cuiva oamenii cu doua fete ?
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#9
\'Lori. pid=\'202095\' dateline=\'1311777052\ A scris:
Citat:North
Mie una adik imi place la nebunie despre iei si daaa in sezonul asta e mai greu de depistati ies mai mult la vedere knd ploua si ma bucur ienorm k ai facut topicu asta ca sa imi zic parerea despre oamenii cu doua sau chiar mai multe fete!

Inteligenta nu a fost niciodata punctul tau forte, nu?
Cat despre topic, mi se pare absolut inutil si chiar stupid. Ii plac cuiva oamenii cu doua fete ?

Comentariul meu anterior era sub forma unei satire. Daca toti vrei sa faci pe smart badass-ul mai lucreaza la capitolul perspicacitate/ironie otherwise you\'re just another lame girl.

Cat despre topic, primul post are o formulare mai slaba dar unii useri de pe aici au punctat bine, fiecare poarta o anumita masca, it\'s not such big of a deal. De exemplu, tu Lori porti masca fetei duri din spatele blocului, caracterul flegmatic. 10 -> probabil pentru ca asa vrei sa fi sau pentru ca esti mai putin vulnerabila.
Etc.

#10
Eh, nici aia care au doua fete nu le plac persoanele cu doua fete. Toti avem doua fete, cel putin, majoritatea. Daca unii ii aprecieaza ca pot sa joace atat de bine mai multe roluri deodata sau ceva in genul, treaba lor, pararea mea e ca, in lume mereu va exista cineva cu doua fete. 46 Mie-mi sunt indiferenti, dar aia care intrec masura, jet din fata ochiilor mei. 78
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)