Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O zi obisnuita de scoala

#1
Stie toata lumea cum e la scoala : de scris , de invatat , note mici , note mari etc.
Deci sa va povestesc in mare cum e o zi obisnuita de scoala la mine.Incepem cu ziua de luni , de exemplu.
Ma trezesc la ora sapte dimineata , mananc (ca sa nu fiu flamanda la scoala) , ma imbrac si plec.Pana la scoala fac aproximativ 10 minute.
Ajung la scoala , in clasa.Prima ora avem geografia (prin jargon numita , geograVARZA).
Vine profa in clasa , ne asculta si cum in fiecare clasa exista elevi care nu-si invata , ii asculta si pe unii si pe altii , iar cei care tot vorbesc sunt amenintati ca vor primi un 3.Dupa care ne preda despre munti.
Incepe pauza.In nici macar un minut nu lipseste cate o injuratura , pentru ca fiecare isi zic in toate felurile , dar nu mai dau exemple.
Trece pauza si incepe ora de istorie.
Vine profesoara in clasa , ne asculta la lectie pe toti , si dupa , ne controleaza la teme.
La ora asta nu ne preda asa mult ca la geografie.Aici putem sa zicem ca am scapat mai usor.
Urmatoarea pauza , toti din clasa mergem sa cumparam mancare de la patiserie care e foarte aproape de scoala , si dupa ce ne intoarcem , mancam , si asa a trecut pauza.
Incepe biologia , vine profa si ne ia in primire cu un test , care e de doua feluri : primul e foarte usor ,iar al doilea e mai greu.Dar am avut norocul si mi l-a dat pe primul.
Ora a trecut destul de repede ,pot sa zic!
In pauza care urmeaza , unii destepti de la noi din clasa , au reusit sa scoata clanta din balamale , iar profesorul de serviciu ne-a facut morala.
Incepe o ora , nu prea relaxanta , adica matematica.
Facem o suta de exercitii la tabla , pe care jumatate din clasa nu au habar de ele.
Trecem de la mate , la engleza.Aceasta ora e cea mai plictisitoare din toate.
Profa e mereu botoasa , si nu prea vorbeste cu noi , decat ne pune sa facem exercitii de gramatica la engleza.
Iar ultima ora este fizica.Profesoara , ca de obicei , vine prost dispusa , si ne preda.Cand ne scoate la tabla , la probleme si unul nu stie , imediat tipa la el.Off!
Si asa se termina o zi de scoala!

#2
M - a lasat masca , mai dezastros ca primul . Daca primul era numai de dialog sec aici e si mai si . . . povestesti in gen : " vine de la scoala , se spala pe dinti , se schimba , se pune in pat , adoarme . The end . " si acolo era mai bun o.o''
Hotaraste - te !
Acum scrii in cifre apoi in litere , lasi spatiu intre virgule apoi nu o.o''
Tu ai auzit de descriere ?
Iti recomand sa scrii si sa scrii apoi sa vi si sa ne arati ca ne - am inselat -.-''
Lasa draga mea space dupa punct .

Chiar ca obisnuita . . .

" Ajung la scoala , in clasa. "
Aha . . . pe geam sau era ca Superman si zburase prin pereti sa ajunga in clasa ?

Ai cu miile de greseli .
Eu nu o sa te incurajez , doar atunci cand te vei inbunatatii , cica .
Nimeni nu - i perfect , nici macar cel mai talentat critic . Insa , ai mare nevoie de ajutor .
As critica pana maine .___. dar chiar nu vreau . Si acest ' fic ' e foarte scurt . Ai multe greseli , iar totul parca e scos ca sa faci tu mai multe posturi postand pe primul forum iesit in ' cale ' .
Figuri de stil iti lipsesc cu desavarsire.

Hai sa ma opresc acum , poate altii o sa continue criticiile mele .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
WOW, ce surpriza! Nici aici nu ai 40 de randuri! Oare de ce ma mai obosesc? Iti dau un sfat: Nu incepe atatea ficuri. Fa doar unul da` fa-l bine.
Descrierea e plecata cu porcii, da` s-a ratacit saraca` si nu cred ca se mai intoarce.
Naratiunea, nu prea e.
Greseli, sa fiu sincera mi-e prea lene sa le mentionez, iar actiunea, pai e extrem de grabita. Vine ora de mate, trece vine Fizica si asa mai departe. Deci... nu, nici acesta nu-mi place>.>
Deci, daca nu ma insel, ti-am spus sa scrii cifrele cu litere, dar se pare ca nu iei in seama ce te sfatuiesc ceilalti. Pacat! Si inca ceva: Nu mai pune paranteze in capitol, arata inestetic. Le poti inlocuii cu linii de pauza sau virgule.
Ah, iarasi era sa uit. Doamne, dar titlul e...cum sa-ti spun eu? Foarte, dar foarte neinspirat. "O zi obisnuita la scoala" Interesant, nu-i asa?

As mai critica, dar, sa-ti spun sincer, ma cam doare mana si mi-e si lene>.>
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#4
Draga mea @Ke$ha nu vreau să te descurajez, dar încearcă să desctii sentimentele lui "X" si sentimentele lui "Y", descrie personajele, pune-ţi disclimer. Şi încă o grămadă. Descrierea este varză. Naraţiunea, nu prea este prezentă. Acţiunea este extrem de grăbită. Ba mănâncă, ba au ora de georgrafie, dupaia aia ora de istorie, ai spus sec "la gegrafie ne-a predat o grămadă" aceeaşi poveşte şi cu ora de istorie, greşelile sunt prezente. După punct lasă spaţiu. Cam atât am avut de spus. Succes şi sper să evoluezi.

#5
Draga mea, nu noi te - am pus sa faci acest fic . Tu ai vrut , acum suporta criticiile . Noi aici ne racim gura ca sa iti explicam cum sa faci si ce ai gresit ca tu ce . . . sa vi sa ne reprosezi ca nu poti face mai mult de ce ai facut pana acum ? Tu singura ai ales sa faci acest fic , locul unde se desfasoara , daca tu singura ai hotarat asta macar asumati responsabilitatea pentru aceste lucruri . Puteai sa faci alceva , stiu cum e , esti noau si vrei sa ne impartasesti ' creativitatea ' ta . Toti am trecut pe acolo . Nu toti suntem perfecti , dar , sa fim sinceri o.o'' nu te - a obligat nimeni sa iti faci cont aici sau mai stiu eu cum . Macar dati silinta cand scrii ca sa vedem macar ca tu chiar vrei sa iti imbunatatesti stilul de a scrie nu ca sa ne dai noua dureri de cap . o.o''
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#6
Vrem ( cel putin eu) sa citesti alte ficuri, carti, etc. inainte sa incepi sa compui diferite povesti. Si nu ma refer la ficurile mai dezastruase decat al tau. =_=' Nimeni nu-ti ameninta familia ca daca nu postezi un fic in 30 de minute, poti sa-ti iei adio de la ei. Cel putin, asa cred O.O .Asta ar fi odata. 2! Mai treci pe la reguli. Una dintre ele ar fi sa ai 40 de randuri, alta ar fi ca, daca l-ai postat la "Naruto Fics" => v-a fi ceva inspirat din animeul Naruto => iti trebuie desclaimer . In fine, pe langa asta ar mai fi un lucru de genu " spune ce critica doresti" . Tu n-ai spus daca vrei critica sau nu, desi iti trebuie =_=

In fine, criticile pentru ce ai scris sunt urmatoarele ( parca sunt profu' de istorie> Bercica< :> )
Nu are 40 randuri
Descriere, ciuciu ! mai multe virgule, decat descriere.. O.O
Actiunea, lasa de dorit. E ca si cum, nu stiu, gandeste-te ca acum cateva secunde erai la masa si mancai si peste 2 secunde esti in banca, la scoala, dand lucrare. Zbori, asa de la una la alta. Bine, ca si idee, nici mie nu-mi vine in cap ce ai putea sa mai scrii acolo. Acel "text" trebuia sa fie ca un inceput. Nu stiu, mai bine era sa ne prezinti orarul, in continuare, nu numai ziua de luni.
Naratiunea. Eu nu inteleg nimic din ea... deci, sa zicem ca tu acolo ai scris la persoana I, mmm bine, pai, si cum te cheama? esti animal, insecta, om? cum arati, cati ani ai? Ca tot ai zis ceva de profesorii pe care ii ai, aia n-au nume? nu au si ei un aspect, care, cat decat sa ni-l poti prezenta? =_= Si uite asa captai, o descriere, destul de seaca ( dupa parerea mea) in ..."ficul" tau. Vorbesc serios. Nu esti pregatia inca, si poate tie iti place sa scrii povesti, dar nu aici.
In fine, greseli de tastare n-am vazut si nici nu m-am obosit sa le caut ( ca era si greu O,O) Sa stii ca atunci cand vei fi pregatita si vei posta, 100% vei avea comentarii de la mine. Sa vedem cum progresezi. Te-am lasat, cred ca ti-am cauzat deja o durere destul de mare de cap. :D
[Imagine: 1page-img1.jpg]
Ciumpy


#7
Voi regreta ca iti las acest comentariu dar .....ma sacrific ca sa zic asa =))). Dupa o seara exraordinara dupa ce am chefuit am chiuit am dansata am cantt am tipat cu colegii de numai puteam 8 ore vin acasa si cites asta :)). [ scuze dar nu mam potot abtine :"> ] .
Descriere nu ai. Naratiune .... >_> Actiune ... O_O Dialog nu ai [ chear daca ai avea cred ca era varza si aia :)) scuze ... ] cel putin sa zici : Mananc , pelc la baie . vin in clasa, vine profa. => o insiruire de cuvinte asa puse dea berbeleaaca =_= . Eu nu ti-am citit celalate ficuri dar dinc ate citesc pe icisa cred cas si alea groaznice .... In fine numai comentez . Nici eu nu sunt buna la dastea dar nici chear asa O_O. Daca te-am suparat cu ceva imi pare rau dar de asta e adevarul =-=
[Imagine: Jun0xCa.png]

#8
of:
Terminati cu cearta si cu atacul la persona ..... in topic si uiati-va cand comentati, daca are autoirul asa zisa critica daca nu ...... voi nu comentati.

on:
@ Ke$ha
Citat:dar ce vreti , sa zic ce manca unul in clasa , cum vorbea profa la telefon , ce vreti mai mult de atat la asta, si oricum nu prea le am cu compunerile , dar incerc sa le fac mai bune , asa ca poate in viitorul apropiat sa le fac mai bn , sper
Pacat, chiar pacat ca ai asa ideii despre compuneri :| Atunci daca nu ai nimic cu compunerile >.> de ce scrii ? ca sa ai o medalie ? sa-ti maresti zupii ?
Ma deranjeaza capitolul din punct de vedere estetic. Ai inceput fara titlu, ai prea multe aliniate in plus si multe .........
Si referitor la critica : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=23741 o scrii tu sau rogi pe un mod si uitate la regulament .

Te astept cu noi capitole :P si fara off-posturi >.>
[Imagine: aaaakip.jpg]

#9
:x:x:x Salut :x:x:x
Intra pe la regulament ca ai uitat ceva pe drum, ceva important, daca nu il ai ti se inchide ficul, nu iti spun ce anume, intra tu si afla.
Doamne! Uite ca sunt mai buna ca este ora 1:51 si nu vreau sa incep ziua atat de urat, daca vrei sa afli parerea mea sincera intra la mine la profil si spune-mi. Nu vreau sa spun aici unde toata lumea citeste. Am inteles ca vrei sa fi mai buna, si la asta te rog sa treci pe la mine. Nu vreau sa scriu parerea unde poate sa citeasca toti, doar tu sa citesti, o sa te simti prost ca toti citesc.
:x:x:x Sa treci ca sa vb :x:x:x

#10
Neaţa. Nu ştiu ce vrea să însemne această ''creaţiune'' aşa că te-aş ruga să - mi spui. Nu am înţeles cine ştie ce din el doar că e la şcoală. Nu e cu Naruto ? dacă nu e cu Naruto, atunci nu are ce căuta la această secţiune merge la Jasm la originals :)) so tell meh ce vrea să fie această compunere ?+ încearcă să dezvolţi ideea pentru că sincer textul tău nu ştiu câte rânduri are dar încadrează - te în 40. Treci şi pe la regulament http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22116
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala Vrajitorilor Nekirus 3 3.191 26-04-2011, 01:44 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  La scoala laura_bravo_girl 17 15.713 23-07-2009, 01:24 PM
Ultimul răspuns: Sakura_night_girl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)