Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata traita in ritm de rock

#11
Ok am venit cu nextul scuze daca are greseli de tastare dar nu am dormit toata noaptea si arat ca un zombie
Dar mai bines a revenim la fic

Cap. 4 Razbunarea

Dimineata a sosit destul de repede. Fiindca m-am gandit foarte mult la planul pentru razbunare nu am dormi mai deloc. Dar planul pe care il am este unu care ii va arata lui Itachi cine sunt eu si cine este fratele lui! M-am dus mi-am facut un dus pentru a ma trezi , dupa ce am iesit din baie m-am indreptat cu pasi marunti catre dulap de acolo mi-am ales o peteche de pantaloni scurti albastri si un maieu alb pe care scria “I love Sixx:A.M. I love rock” , pe pleoape mi-am dat cu o usoara nuanta de albastru , cu un gloss de buze , si mi-am pus in lant cu o inimioara care se ascundea timit in decolteu.
Dupa aceea am cobort jos pentru a servi micul dejun. Acolo era totata lumea in afara de Itachi. Deci sunt libesa sa ii spun lui sasuke ce mi-a facut fratele sau mai mare pe care el poate il considera un “exemplu bun de urmat”
-Buna dimineata , mama , tata , Mikato , Madarata , Sasuke. Am spus eu politicoasa dar nici dand vre-un semn ca imi pasa de Itachi.
Dupa masa am mers putin la plaja fiindca vremea este superba , si aceasta ocazie nu trebuie pierduta , mai ales ca venea si Sasuke. Cand am ajuns pe plaja mi-am dat jos maieul si pantaloni ramaand doar in costumul de baie care este roz precum parul meu.
-Sasuke pot vorbi cu tine? Am spus eu serioasa indepartandu-ma de parinti nostri putin.
-Ce sa intamplat? A spus el speriat.
-Sasuke , Itachi ma violat si trebuie sa ma ajuti sa ma razbun pe el. Am spus eu serioasa.
- Te voi ajuta , chiar vla plati. Ai incredere in mine.
-Multumesc mult ! Am spus eu landu-l in brate.
El mi-a raspun imbratisari , parca stiindca ca am nevoie de el.
Dupa aceea ne-am intors si le-am propus parintilor nostril un meci de voilei baieti contra fete.
Meciul a inceput eu si Sasuke ne munceam cel mai mult fiindca parinti nistri obosisera putin.
Pe la sfarsitul meciului am mai inscris 3 puncte.
Era 23 la 19 oricum castigam dar nu m-am lasat asa usor. Cand Madarata si mama au anuntat sfarsitul meciului eu si Sasuke am cazut obositit pe nisipul ce se lipe de pielea noastra transpirata.
M-am dus sa intru putin in apa dar stomacul meu face prea urat pentru a mai rezista si valurilor. Mai bine un dus repede.
Zis si facut , dupa aceea m-am imbracat intr-o pereche de pantaloni scurti negri un tricou rosu decoltat si mi-am prins parul cu o panglica.
Am coborat jos unde am servit pranzul. Acolo era si Itachi dar m-am prefacut ca nul vad.
Am mancat repede nu vreau s ail mai vad pe itachi in viata mea !
Dupa ce s-a ridicat toata lumea de la masa eu si Sasuke am merg la mine in apartament sa ii spun despre planul de il aveam.
-Deci chestia e ca tot planul este sa ii dam lui Itachi o lectie. Am spus eu serioasa.
- E o idee si asta. Oricum o sa moara de mainile mele! A spus Sasuke foarte nervos.
-Cred ca ar fii mai bine doar s ail bati nu s ail omori , vei intra la puscarie si le vei face probleme si parintilor tai. Poate cu bataie se va potoli. Am spus eu gandindu-ma la binele amandaurora.
-Bine asa facem Itachi merge la un bar in fiecare noapte , e un bar plin cu curve. Oricum acolo il vom incloti si ii vom da o lectie de nici el nu va putea s-o duca.
Seara a venit cu pasi repezi , am meres in acel club si i-am dat lectia lui Itachi. Dupa aceea ne-am intors la hotel si am adormit cu zambetul pe buze.
Acesta este capitolul 4 scuze fiindca descrierea estep lecata in vacanta , si scuze daca am crezeli de tastare dar ma grabesc fiindca azi este ziua deciziva :)) la scoala[posturi unite]
este plecata si greseli v-am spus eu ca astazi sunt cu "sorcova"

#12
ei bine , exac cum ai spus , descrierea e plecata in vacanta .
dialogul , hmm se putea si mai bine
naratiunea bunicica
actiunea ai grabit-o rauuuu dar rau de tot ! adica eu eram curioasa ce se va intampla in acel bar . ce v-a patii itachi ... etc.etc.

Deci mai lucreaza la fic si nu te grabii cu capitolele . Mai bine mai tarziu si un fic reusit decat rapid si sa nu iasa ceva frumos

#13
Oh my fucking god,ce`i aici maica...sincer,asta este bataie de joc,tu macar l`ai citit vre`o data ca sa vezi daca nu ai gresit?
  • Descrierea

Nu e plecata in vacanta,mereu a fost plecata,creca este intr`o excursie in jurul lumii,cine stie?
Macar descrie cu ce s`au imbracat,descrie sentimentele,actiunile s.a. ...
de exemplu pe plaja,creca tu ai scris 3 randuri ce au facut pe plaja...in bar ce au facut cu l`au batut pe Itachi...care a fost planul Sakurei...Sasuke a fost prea calm cand a aflat ca persoana iubita a fost violata,trebuia sa descrii starea de spirit care o avea el in acel moment...:|...deci la capitolul descriere stai foarte prost[no offence >.<]
  • Dialogul

Deci,foarte ,foarte,foarte sec si foarte foarte foarte anagramat...dezvolta si tu dialogul ala,ce naiba,ne prostim aici,nu oi fi eu mare scriitoare,dar da`ti si tu silinta sa faci un dialog mai complex,din care sa ne dam seama despre ce este vorba...:D
  • Naratiunea

La fel ca la descriere...aici nu prea pot spune multe,iafara de faptul ca nu iti folosesti imaginatia deloc...:|...ah da si nu mai grabi actiunea aia...ca nu mai pricep nimic,se intampla lucruri la tine intr`o zi cat intr`o saptamana...:|
  • Corectitudinea textului

Tu citesti vre`o data capitolul inainte sa postezi,si sa observi milioanele de greseli de tastare,pe langa faptul ca ai si multe cuvinte anagramate..tzk tzk tzk
  • Another things

Intrebare:parca Sasuke este un rock star?
Sasuke parca este Sasuke?

Raspuns:Sasuke este un rock star,dar concerte nema[nu am vazut nimic despre un concert..nimic]
Sasuke da este Sasuke ,da acum este tipu` happy,iubitor si viata e frumoasa care defapt in realitate este Domnu` Eu-sunt-un-emo-si-vreau-sa-imi-distrug-fratele :-@

Ah ..si orice rezumat,descriere,caracterizare,povestire,demonstrare literara cuprinde:introducere,cuprins si incheiere,incearca sa le respecti

Deci daca nu ai timp de scoala,mai bine postezi mai rar si corect,te intelegem ca toti avem scoala...

cam asta am avut de spus:D

#14
Deci, ma plictiseam, iar titlul mi`a atras atentia. Cum nu am mai postat pana acum, am sa o iau de la inceput.
Primele capitole sunt...bunicele. Cum deja s-a mai spus, dialogul nu e chiar exceptional, iar descrierea...cine o fugareste? :O Te rog sa-l prinzi pe acel om nemilos, si sa-i dai un sut in fund din partea mea, pentru ca daca il prind eu iese rau :)) Asa. Sa trec mai departe.
Ai avut o mica, mare problema cu acel "zambet micut", era, si este foarte enervant sa repeti aproape mereu lucrul asta. Mai schimba, ceva sinonime. Poate am eu probleme la "mansarda", poate ca m`am invatat sa citesc doar fic-rui scrise de cei care deja au evoluat.
In legatura cu scoala te inteleg, dar nu au intrat zilele in sac, te rog foarte frumos sa adaugi mai multa descriere. ;;)
Inca un sfat ar fi cel pe care l-am primit si eu candva. Profita de faptul ca scrii fic-ul la persoana I si descrie mai mult sentimentele. Apoi a fost faza cu plecatul cu avionul. Ce scurt a fost. Au mancat si nu ai descris deloc cum a fost la aeroport, agitatie, cum a fost calatoria cu avionul...si asa mai departe.
Apoi, "hentai-ul", a fost hentai, nah, nu am ce spune. Dar incearca sa intri in pielea personajului din a carui perspectiva povestesti. Adica eu nu cred ca tu ti-ai descrie propriul viol [Doamne fereste sa ai parte de asa ceva, nu doresc nimanui] in doar 7 randuri. ;)
Asam mai departe a fost capitolul IV cred :-?...Cert este ca mie una m-i s-a parut destul de dezastruos. Adica, fata draga cine Dumnezeu iti fugareste descrierea aia? Ca pe mine una ma omori. Ideea e originala, dar lucreaza fat-o sa iasa bun. Eventual vorbeste cu cineva de pe zup cu care te intelegi mai bine, sa ii trimiti ce ai scris, printr-un pm si sa iti spuna parerea. ;)
Acum , ca mi-am spus of-ul , am sa recunosc ca nici eu nu sunt asa de buna la scris, dar ti-am spus ce m`a deranjat de aici.
Sper ca nu te-a deranjat postul meu, sa stii ca este unul inofensiv in comparatie cu ce as putea scrie:))
Daca totusi te-a suparat da-mi un pm si modific ;)
Astept nextu` , mai multa grija si spor la scris :x
Cya!:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dragoste in ritm de rapp Nywa 46 28.870 08-03-2013, 11:22 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Cu ritm în sânge hiimera 2 1.970 06-03-2012, 09:35 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Poezii in Ritm de rap :) Aliss_anime 5 10.876 09-05-2011, 01:19 AM
Ultimul răspuns: jony23
  Un timp mort si-o viata traita Crazy Person 1 2.174 22-05-2010, 06:11 PM
Ultimul răspuns: Riluri


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)