Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O petala de cires

#11
Sisu` >:D< .. ai adus cap. nou .. Ti`am zis cat te iubesc eu pe tine .. ? :]] .. asa deci trebuie sa`ti zic ceva: Nu mai ai atatea greseli .. cand citeam tot imi spuneam in minte: Woow! Sisu` a progresat! [ :X ] .. deci .. tot nu ai pus space dupa semnele de punctuatie.. =_= .. adica ai pus dar si inainte si dupa.. nu mi se pare ca arata prea bine :]] .. nu o lua ca o jignire ;;) ..
Pai ce pot zice .. Party In The SUA e una dintre melodiile mele preferate ale lui Miley :] .. si .. dupa ce termin o melodie, lasa vreo doua randuri libere ca altfel cititorii nu o sa mai stie de unde sa inceapa sa citeasca din nou.. la ultima melodie ai lasat dar la prima nu .. :] ..
Uuu.. Sas`ke ce o sa faci cu Sakura .. ? :>:> .. [ Uuu .. de cand am devenit asa perversa ..? O.o ]
Asa pai .. te astept cat mai repede cu nextu` sisu` .. :bye:

P.S. : ME TOO :X !

#12
Hey!M-am intors!Scz pentru ca nu am mai postat ...am avut ceva probleme in familie..ma rog..So?Sa incepem!Spor la citit!!Sper sa va placa!:BV:


Cap.4 Lucy Day, part 3

Sakura's P.O.V.

Totul era atat de frumos, eram doar eu si Sasuke in acea camera, sarutandu-ne..Oare chiar se va intampla?Oare chiar ma face a lui?Sincer sunt umpic cam speriata, dar el pare atat de calm, cum poate fi asa intr-un asemenea moment?Oare de ce ma mir, asa e firea lui de cand il stiu, numai ca acum se poarta mai frumos cu mine..zau , chiar n-am crezut ca Sasuke are si o parte sensibila si amoroasa ca asta..ei asta facea el si cand eram copii, ne uimea in fiecare zi..ba cu o noua tecnica jutsu ,ba cu o noua atitudine..ce sa faci?asta-i Sasuke pe care il stim si pe care il iubim cu totii.Ce se intampla?O Domane ,Sasuke!NU,nu te rog...
-Sasuke ,esti sigur de ceea ce facem noi aici?
Sasuke ma saruta si incerca sa-mi dea bluza jos..eu , eu doar stateam cu mainile in jurul fatului lui, chiar nu stiu ce sa fac..acum ma si innrosesc,la naiba!Bravo ,Sakura,ai dat-o in bara iar...
-Sakura, e ceva neiinregula?intreba brunetul in timp ce ma punea pe pat.
Eu transpiram si m-a inrroseam, ce pentru Dumnezeu putem sa-i raspund?Eram speriata, nu mai facusem asa ceva niciodata.
-Sasuke, eu..aa, nu stiu daca pot sa o fac..
-Pai , eu te voi astepta, sunt rabdator,Sakura...
Off iar se uita la nime cu ochii aceia negri si stie bine ca nu-i pot rezista..am vrut sa nu o fac acum, dar nici dupa ce am stricat momentul acela..inima mea , bate cu acceleraie..oare o pot face?stiti ceva?eu o las naibi de durere si am sa fac asta pentru Sasuke ,sa vada cat de muult il iubesc!
-Sasuke, as vrea sa-ti spun ceva...
Acesta statuse putin pe ganduri ,dar apoi m-am intrebat mirat "Ce anume?"
-Eu, eu sunt virgina, Sasuke!spun eu..
Acesta se innroseste la fata, dar incearca sa ascunda acest lucru, ma intrb oare ce e in mintea lui acum..
In Sasuke's mind:

WOw, Sakura e virgina..nu-i pot face asta ,arata ca o pisicuta.

Sakura's P.O.V.

Am spus-o si pe asta..off , dar parca am un sentiment care ma incita, poate ca eu nu mai vreu sa fiu virgina!Asa se va si intampla!
-Sakura, ti-am mai zis, e inregula ,pot astepta!spunand acestea Sasuke s-a dat de pe mine...
Grozav ,acum am stricat si asta...Nu-mi vine sa cred cat de idioata pot fi uneori..am sa-i spun lui Sasuke ce am de gand, desii nu stiu ce va face, ei bine nu am nimic de pierdut...Am sarit pe el si i-am spus:
-Eu nu mai vreau sa astept!
Sasuke m-a sarutat pasional pe gura si s-a pus peste mine..ne tot sarutam, pana Sas'ke a inceput sa-mi sarute gatul cu posta, ma mai musca incet din cand in cand lasand urama danturii lui perfecte..eu i-am dat jos camasa, intre timp el m-a lasat doar in sutien si chiloti, s-a inssorit putin la inceput..m-a dat jos sutienul fara sa se uite..el nu se orea sa ma sarute...simteam pur si simplu ca zobor, inime mea batea tare , totul era perfect..brunetul meu incepe sa-mi sarute gatul din nou indrptandu-se spre saii mei apetisanti..a inceput sa-mi sarute cu pofte sanii, facand cercuri cu limba si mai sugand din cand in cand sfarcurile..el era pe cale sa-mi dea chilotii jos ,dar dint-o data:
-Sasuke ,Sakura coborati jos, avem o urgenta!stiga Suigetsu.
Eu si Sasuke am tresarit, ne-am uitat pentru un moment unul la celalat suparatii de mama focului Suigetsu.Stai!Sasuke se apropie de mine..ma saruta osor pe buze si-mi sopteste la ureche:
-NU-ti fa griji frumoasa mea, la noapte nimeni nu ne va mai deranja!spunad acesta s-a dat usor de pe nime si a inceput sa se imbrace..
Eu?Mi-a zis cumva frumoasa?Wow pate fi ceva mai frumos?Gata , gata mi-am revenit din visarea mea copilareasca..incep sa ma imbrac si eu , imi mai aranjez putin parul , care era ciuflulit si gata!
Sasuke era cu cativa pasi inaintea mea,asteptandu-ma.Eu ma uiat la el o secunda , iar apoi alerg spre el si il sarut pe buze,acesta imi raspunde la sarut..eu cred ca am o idee sa mai radem si noi putin, avand in vedere ca Sasuke nu prea mai rade..rup usor sarutul si ii soptesc la ureche..
- Esti mata!spun asa si incep sa fug razand spre scari.
Asta era vine si el dupa mine razand, da ne jucam mata prinsa...ei normmal ca ma prinde, e mullt mai rapd decat minee...m-a prinde de solduri si imi saruta usor gatul..se pare ca suntem un cuplu fericit!Ma bucur atat de taree!Si iar incep sa depan amintiri triste din copilarie..
Flash Back

Era odata o fata cu parul roz si pana la umeri, ochii verzi precum varfururile de iarba ai ea mai avea un chip angelic,care fermeca pe toate lumea..zambetul ii facea pe toti sa zambeasca.. ea avea de 13 ani.Ea fugea cu niste foi in mana catre un baiat cu parul brunet ca taciunile si ochii negrii precum de onix..
-Hey Sasuke ,ti-am scris un cantec,vrei sa-l auzi?
-Mda, ce poate fi..
Si Sakura incepu sa cante..

Make Some Noise
It's easy to feel like
You're all alone
To feel like nobody knows
The great that you are
The good that's inside you
Is trying so hard to break through

Maybe it's your time to lift off and fly
You won't know if you never try
I will be there with you all of the way
You'll be fine

[Chorus]
Don't let anyone
Tell you that you're not strong enough
Don't give up
There's nothing wrong with just being yourself
That's more than enough
So come on and raise your voice
speak your mind and make some noise
And sing
Hey, hey
Make some noise
Hey, hey, yeah

You want to be known
You want to be heard
And know you are beautiful
You have so much to give
Some change you wanna live
So shout it out and let it show

You have a diamond inside of your heart
A light that shines bright as the stars
Don't be afraid to be all that you are
You'll be fine

[Chorus]
Don't let anyone
Tell you that you're not strong enough
Don't give up
There's nothing wrong with just being yourself
That's more than enough
So come on and raise your voice
speak your mind and make some noise
And sing
Hey, hey
Make some noise
Hey, hey, yeah

[Bridge]
You can't just sit back and watch the world change
What matters is what you've got to say
There's no one else who can stand in your place
So come on it's never too late

Maybe it's your time to lift off and fly
You won't know if you never try

[Chorus]
Don't let anyone
Tell you that you're not strong enough
Don't give up
There's nothing wrong with just being yourself
That's more than enough
So come on and raise your voice
speak your mind and make some noise
And sing
Hey, hey
Make some noise
Hey, hey, yeah
Hey, hey
(Make some noise)
speak your mind and make some noise
And sing hey, yeah
Hey, yeah
Hey, yeah
Make some noise
Hey, yeah
Hey, yeah
iHey, yeah
Make some noise
Hey, yeah
Hey, yeah
Hey, yeah
Make some noise
Hey, yeah
Hey, yeah
Hey, yeah
Make some noisee
Si rozalia termina de cantat.Se uita dupa burunet,care era la vreo 10 pasi mai infata decat ea, se pare ca pleca inainte sa termine ea cantecul..
End Flah Back
Sakura's P.O.V.
Cand ma gandesc la ce trista eram atunci si ce fericita sunt acum..EI bine atat cu palavrageala ,sa vedem ce vrea Suigetsu..
Eu cu Sasuke coboram de mana razand..Ceilalti se uitau la noi ca la felul 14.
Suigetsu avea o fata destul de ingrijoratoare, de altel la fel si ceilalti..ma ntreb oare din ce cauza...
-Fiti atenti, trebuie sa parasim acest loc si sa plecam in doua zile , altfel ne-am ars..
Sasuke incepu sa devina ingrijorat...
-Despre cine-i vorba?intreba acesta ..
-Akatsuki!spuse Suigetsu..

Asta a fost..sper ca va placut!Sa comentati!

Make some noise:
http://www.youtube.com/watch?v=mi_Psujb7ws[posturi unite]

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine

#13
Yupiiii ! Sunt prima ! Deci sisu` ai adus nextu` .. ^___^ .. Ce pot zice decat faptul ca imi place ? O.o .. Suigetsu te omor cu mana mea !!! Nu`mi pasa ca e vorba de Akatsuki ! Ii omor si pe aia ! Cine vo pus sa apareti chiar acum ?! Nu`i deloc corect .. Deci faza hentai cand apare ? ;;) .. Devin nerabdatoare :]] .. Sakura i`a scris un cantec si Sas`ke a plecat inainte sa`l termine ?! Ce nesimtire ! .. Trebuia sa`l joace in picioare ..
Greseli :-? .. ai avut cateva .. din ce in ce mai putine .. Bravo sisu` ;) .. Altceva nu stiu ce as putea sa`ti zic :]] .. la chestile alealalte nu ma pricep asa ca mai bine tac decat sa zic vreo prostie cat mine de mare :]] ..
So .. te astept cu nextu` cat mai repede ! Daca nu o sa te stresez pe mess ! Muahaha ! :ha: .. oricum nu scapi tu de mine :]] .. Ja` Ne ! ^____^

#14
Bauu! Am aterizat si eu la ficul tau ^^
Ce pot spune?Imi place foarte mult mai ales ca e cu SasuSaku si chiar daca pe Sakura nu o prea suport, imi place :d
Acum cateva mesaje pentru "dragele" personaje:
Sakura-.....e bine si asa :))
Sasuke-Wtf, de cand esti asa dragastos?:))
Suigetsu- Oh, my dear Suigetsu U.U, TE UCID CU MANA MEA x-(, stricat acel moment magic :|
Karin & Juugo-sunteti ok :D xD
acum, mult asteptatul mmoment:
Akatsuki-Wtf! Acum v-ati gasit sa va faceti de cap?Nu erau si alte zile, saptamani, luni, ani?VA UCID muhahahaha >:)
Ah, scuze m-am lasat dusa de....tornada xD
revenind la fic, imi place si astept next`ul
Ja ne :-h

#15
Heey ^.^ Am aterizat si eu pe la ficul tau . Ce pot spune ... imi place ideea :X Chiar originala :-? . Nu am mai intalnit-o ... cel putin eu :) . Greseli de tastare/exprimare ai ... da hai ... Descriere si naratiune ai ... se poate si mai bine de atat . Dialogul nu este sec . Continuarea vad ca nu ai mai pus-o de ceva vreme ... lipsa de inspiratie cumva ?:-? Ce pot spune altceva ... astept nextu' ^_^ sper sa nu mai dureze mult :-w . Iti urez succes ... si multa inspiratie :> . Chuu & Kissu'



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Lacrimile petalelor de cires Kimera 30 17.912 19-09-2013, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Petala Ratacita.. Yin 17 9.596 09-06-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Debb.'
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 19.642 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Floarea de cires(sasusaku) Roney 12 7.503 13-08-2010, 03:25 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires Flash 19 22.381 15-11-2008, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O floare de cires si iubirea trandafirilor roz(sakura and sasuke) Shilpa 5 11.986 15-09-2008, 09:11 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)