Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O dragoste haioasa(Naruto and Hinata)

#11
9.Operatia
-Se pare ca ai toate organele de care are nevoie Hinata.Dar puteti muri daca faceti operatia.spuse Karin
-Nu-mi pasa.Vreau sa o fac bine pe Hinata.Nu conteaza pretul.
Doctorita chema cativa asistenti si asistente ducandu-i pe Hinata si Hiashi in camera de operatie.In camera unde se afla Sakura Sasuke statea neclintit de acolo privind-o cum se odihneste.Din cand in cand o tinea de mana spunandu-I sa lupte si sa isi rervina repede.Din cand in cand o saruta pe frunte si isi spunea in gand ca e o adevarata eroina pentru ca a reusit sa o readuca pe Hinata la viata.El acum simtea altceva pentru rozalie si fara mici ezitari se apropie de buzele ei sa o sarute dar Naruto veni si spuse:
-Deci o iubesti pe Sakura.
Brunetul se intoarce iar cu calm spune:
-Nici nu stiu daca o iubesc.
-Hai ca vroiai sa o saruti.spuse acesta cu un zambet rautacios pe fata
-Hai sa mergem sa vedem ce zice Karin.
-Corect!
In sala de operatii.
Karin cerea tot felul de unstensile pentru a isi pune in aplicatie operatia.Lua cate ceva de la Hiashi si punea cu grija la Hinata.Operatia a durat 2 ore.Doctorita a iesit din sala de operatii si Naruto spuse:
-A mers?
Doctorita ii privea pe toti incercand sa spuna ca operatia a avut success dar nu putea de emotie.
-Ce s-a intamplat?intreba ingrijorata sotia lui Hiashi
Pana la urma Karin reusi sa isi invinga emotiile si spuse:
-Operatia a fost un succes.spuse Karin
Toti cei care se aflau acolo erau foarte fericiti.Pana la urma sotia lui Hiashi intreba:
-Hiashi o sa moara?
-Nu sunt sigura.Vom afla in curand.spuse doctorita
-Si Sakura cum se va simti?intreba Sasuke
-Pai se va simti bine.Trebuie doar sa se odihneasca.spuse Karin
-Pot sa ma duc la ea sa vad cum se simte?intreba Sasuke
-Sigur.
Brunetul se duse in camera Sakurei si vazu cum statea si dormea.Era asa frumoasa cand dormea,parca era un inger.Brunetul se apropie de rozalie si incepe ai mangaia chipul angelic si a o strange de mana.Naruto si ceilalti il privea pe brunet in secret ca la cinema.,,Hai sarut-o!Sa raman eu cu Hinata”.gandea rautacios Naruto
Sasuke se apropia cu buzele de ale lui Sakura.Toti ramaneau fara suflare pana cand se aude:
-Hapciu!
Sasuke se intoarce si ii vazu pe cei care statea si il privea ca si cum ar fi jucat intr-un film.
-NARUTO!!!ESTI UN MARE FRAIER!spuse Sasuke nervos
-Hai,saruta-ti iubita.spuse Naruto razand
-Asa am sa fac!spuse brunetul
El se apropie cu buzele sale spre Sakura ce dormea ca un inger si ii dadu un sarut foarte romantic.Sakura isi deschise ochii de smarald si vedea doi ochi inchisi simtind niste buze catifelate lipite de ale ei.Aceasta isi dadu seama cine e si il imbratisa sarutandu-l pasional.

#12
10.Revenirea
El se apropie cu buzele sale spre Sakura ce dormea ca un inger si ii dadu un sarut foarte romantic.Sakura isi deschise ochii de smarald si vedea doi ochi inchisi simtind niste buze catifelate lipite de ale ei.Aceasta isi dadu seama cine e si il imbratisa sarutandu-l pasional.
-Se pare ca Sasuke va avea o sotie.spuse Naruto
,,Iar eu voi ramane cu Hinata”spuse Naruto visator
In acel moment Hinata se ridica greu si pasea usor pana in camera unde se aflau toti.Aceasta a tusit iar toti se uitara la ea.Sasuke si Sakura rupse sarutul pentru a vedea cine a tusit.
-Hinata!spuse Sakura ce se ridica grau alergand spre ea imbratisand-o.
-Sakura….spuse Hinata
-Imi pare rau pentru tot ce s-a intamplat.spuse Sakura cu lacrimi in ochi.
-Domnisoarelor!spuse Karin
Aceastea se intoarsera uitandu-se la doctorita ce era gata sa planga de emotie.
-Trebuie sa va odihniti daca vreti sa va externez.spuse cu un zambet dulce pe chip
-Da doamna.spuse cele 2 fete
Amandoua se intoarsera in patul lor unde s-au pus pe somn pentru ca erau foarte obosite.Sasuke se duse langa Sakura la pat tinand-o de mana si Naruto de asemenea.Dupa vreo doua ore de dormit intes ,,cele 2 frumoase adormite se trezira”.
-In sfarsit vati trezit.spuse Naruto cu mainele la ceafa.
Cele doua zambira si Sakura ii spune Hinatei:
-Ma ierti pentru tot ce s-a intamplat?
-NU!!!
-Serios?intreba Sakura gata sa planga
-Glumeam.Normal ca te iert.spuse Hinata
-Ooo ce mai speriat.spuse Sakura
-Da,Hinata ma ierti si pe mine?intreba Naruto cu niste ochi de catelus
-Si pe mine ma ierti Hinata?intreba Sasuke
-Am fost niste gaini fara creier de ne-am batut in halul asta.spuse Naruto
-Vorbeste pentru tine.spuse Sasuke gata sa sara pe el pentru aceea fraza cu gainile
-Hmm…Va iert daca si voi va iertati.spuse Hinata
Acestia dupa mooolte vorbe de iertat si chestii dastea sosi Karin cu o fata foarte serioasa.
-Ce s-a intamplat doamna Karin?intreba Hinata
-Tatal tau….
-Ce e cu tatal meu?intreba aceasta ingrijorata
-Traieste!spuse fericita Karin
Toti ramasesera uimiti.
-Dar cum a supravietuit?
-Se pare ca e o persoana foarte puternica.
-Pot sa-l vad?
-Sigur.
Aceasta intra in camera tatalui sau uitanduse cum era bandajat si cum statea conectat de niste aparate ce din cand in cand ticaiau.
-Tata…
-Hinata,vreau sa iti spun ceva.Daca am sa mor tu vei ramane conducatoarea clanului Hyuuga.
-Ce?
-Da tu vei fi noul conducator iar Neji te va apara.
Hinata ramasese uimita apoi spuse:
-Nu pot accepta asta.
-Stiu ca e greu dar trebuie sa o faci.Daca eu am sa mor capul familiei va fi in mainile tale.Plus ca ai invatat tot ce trebuie aproape toate tehnicile cele mai importante pentru a putea apara clanul.
-Se pare ca ai mare incredere in mine.
-Da am.Acum te rog poti pleca ca sa pot sa dorm?Sunt cam obosit.
Hinata pleca de acolo foarte ingandurata.Nu ii venea sa creada ca a fost aleasa pentru asa ceva.Ajunsa acolo Naruto a spus:
-Hinata acum poti pleca din spital.spuse fericit Naruto
Nu primea nici un raspuns.Era prea ingandurata ca sa ii raspunda.
-Ai patit ceva?
Pana la urma se trezi din visare si spuse:
-Nu,ma simt bine.
Toti cei 4 iesira din spital afara la caldura soarelui.Apusul soarelui era minunat.Petale de flori de cires erau plimbate de catre vant iar pasarelele inca ciripeau un cantec minunat.Acel peisaj in care se aflau toti era foarte minunat.Parca totul le zambea cand ii vedea.Ajunsi fiecare la casele lor toti au facut acelasi lucru:au mancat,sau schimbat si sau pus in pat gata sa adoarma.Dar Hinata nu putea adormi din cauza ce ii spusese tatal sau.

#13
11.Vestea tragica
Dimineata veni.Soarele aparu pe frumosul cer si pasrelele ciripeau.Hinata se ridica din pat tragand perdelele facandu-si aparitia razele aurii ale soarelui.Aceasta deschise fereastra parfumand intreaga camera cu mirosul florilor de cires.Hinata a inceput sa se gandeasca la ce a spus Hiashi.Nu putea accepta ca ea sa fie conducatoarea clanului Hyuuga.Pana la urma se hotara sa se duca spre dulap sa isi aleaga ceva de imbracat pentru a iesi afara la plimbare.Aceasta isi alesese o pereche de pantaloni albi si un tricou alb.In picioare isi pusese niste adidasi gri cu sireturile albe.Iesi din camera indreptandu-se spre usa unde avea de gand sa iasa.Cand deschise usa o vazu pe Sakura ce vroia sa bata in usa.
-Buna,Hinata!Vrei sa ne plimbam?spuse aceasta cu un zambet dulce
-Da.spuse aceasta indiferenta
In timp ce se plimbau pe strazile satului Sakura intreba:
-Ce ai patit Hinata?Esti suparata pe mine?
-Nu,nu sunt.
-Zimi ce ti s-a intamplat.
Hinata nu stia daca sa ii spuna sau nu.Pana la urma e prietena ei are dreptul sa stie.Hinata ii povesti Sakurei tot ce o lasa socata.Sakura spune:
-Tu?Conducatoare?Glumesti?
-Ti se pare ca glumesc?
-Scuze.Dar nu poti sti.Tatal tau nu a murit inca.Si acum nu ai de ce sa iti faci griji.
-Ai dreptate!Multumesc Sakura!spuse aceasta imbratisand-o
Cele 2 fete au inceput sa priveasca minunatul peisaj.
Petalele de cires se asterneau pe jos formand un covor al naturi,fluturasii zburau de colo colo,albinutele strangandu-si polen de pe minunatele flori.Totul era minunat in jur.In spatele unui copac cineva statea si asculta conversatia fetelor privindu-le gandind sa le urmareasca.Fetele se mai plimbara prin parc unde se asezara in niste leagane unde incepura sa se legene.Dupa ce plecara din parc ajunsesera la un local de ramen de unde isi comandara doua porti de taietei.Au mancat cu pofta tot ce au comandat si s-au hotarat amandoua sa plece acasa.Drumurile le despartira pe cele doua fete astfel ramanand singure.Rozalia simtea ca e urmarita dar isi spunea ca i se pare.Cand era gata sa deschida usa cineva o apuca de gura dandu-i sa miroasa ceva ce a facut-o sa lesine.
In casa Hinatei:
In timp ce Hinata se schimba telefonul se auzi ce a facut-o sa tresara pe bruneta.Aceasta ajunse la telefon unde spune:
-Alo?
-Hinata,tatal tau a murit!spuse Karin
Hinata ramasese inghetata.Nu ii venea sa creada ca tatal ei murise.Aceasta se imbraca la loc si a inceput sa fuga catre spital.Ajunsa acolo vazu cum tatal ei e dus catre morga.Durerea in sufletul ei era uriasa.Din ochii ei izbucni niste lacrimi ca niste cristale.In timp ce a discutat cu Karin de moartea tatalui acceasi persoana ce a urmarit-o mai devreme statea si asculta conversatia.Hinata se hotara sa plece acasa.In drum spre casa simti ca cineva o urmareste dar nu a luat in seama asta.Dintr-o data cineva veni cu viteza dandu-i o lovitura zdravana in cap.In fata ei aparu o persoana ce reusi doar sa vada o suvita roz.

#14
doamne cinei rapitotul sau rapitoarea?:yes:off curiozitatea asta nai cei face.::p:..mi-ai dat impresia ca ar putea fii sakura dar nare cum ca doar si ea a fost rapita:tongue_smilie:...totutsi unde e descrierea"?..stiu ca te-am batut la cap cu descrierea si cu actiunea da nai cei face,pana nu inveti nu te las in pace:302:...abia astept nextu:pls:...bye:bye:
I love colour blue ! :love:

#15
12.Un nou dusman,sau nu?
Dintr-o data cineva veni cu viteza dandu-i o lovitura zdravana in cap.In fata ei aparu o persoana ce reusi doar sa vada o suvita roz.Hinata se trezi intr-o camera goala cu lumanari aprinse ce dadea un aer sinistru.Aceasta vazu ca e legata de maini,picioare si de gura.In fata ei aparura doua siluiete imbracate in negru.Hinata uitandu-se mai bine vede ca e Sakura cu ochii albastri si un tip laga ea..Acel tip avea parul negruchii rosi.Era cineva de speriat.
-Buna,prieteno!spuse rozalia
-Hai sa ii dam jos carpa de la gura.spuse tipul
Dupa ce ii dadura jos carpa Hinata a zis:
-Ce vreti?
-Iti vreau puterea!Si secretul Byakuganului.spuse tipul
-Sakura tu de ce vrei puterea mea?
-Eu nu vreau nimc!Imi slujesc stapanul.
-Cum?
-Stai sa iti explic.Am folosit un justu pe ea ce am facut-o sa imi fie servitoare si sa faca ce vreau eu.spuse tipul
Hinatei nu ii venea sa creada ca Sakura a patit asta.Credea ca se afla intr-un cosmar.Si era un cosmar dar numai ca era dura realitate.Siroaie de lacrimi se plimbau pe obrajii ei fini ca matasea.
-Asa,spune cum sa iti luam Byakuganul si celalalte tehnici.
-NICIODATA!
-Draga sa sti ca ai ales moartea.Sakura termino!
-Da stapane.
Sakura se apropie de Hinata cu o sabie.Hinata incerca sa scape din stransoare dar nu reusa.Aceasta inchise ochii spunandu-si:,,Tata,pregatestete am sa ajung la tine.”
Cand Sakura vroi sa o loveasca a inceput sa spuna cateva cuvine:
-Trebuie……sa rezist!
Aceasta incerca sa se lupte cu just-ul tipului.In sinea ei incerca sa se elibereze.
-Nu!Trebuie sa o omor!
Aceasta dadu cu sabia infrandaiile legate de ea.Reusi sa le rupa si cu greu ii zice Hinatei:
-Fugi…..ssss…alveazate
Hinata a fugit rapid din camera.
-Sti ca acum trebuie sa te pedepsesc!
-Nu stapane nu!
Acesta a batut-o fara mila pe biata Sakura ce acum zacea pe jos plina de sange.
Hinata fugi speriata din cabana pentru ca intr-o cabana parasita se afla.Aceasta se afla intr-o padure intunecoasa.Parca era iadul in persoana.Atat de ingrozitor era acolo.In timp ce Hinata fugea speriata o haita de lup se apropie de ea.
-Nu am timp de voi acum!
Aceasta facu un semn cu mana si in fata ei aparu o lupoaica ce ii tinea pe lupi pentru a se face scapata Hinata.Nici nu stia pe unde merge.Isi activa Byakuganul sa vada pe unde sa o ia si daca e urmarita.Cu ajutorul Byakuganului reusi sa vada pe cineva apropiindu-se cu viteza de ea.Aceasta rapid o lua la fuga pe unde ii arata Byakuganul.Aceea padure era infioratoare.Ziceai ca copacii iti sunt si dusmani,animalele si tot ce se afla acolo era foarte sinistru,ingrozitor.Cand in sfarsit reusi sa iasa din accea padure o lua la goana la casa lui Naruto.Ajunsa acolo batu cu disperare in usa.Vazandul pe acel tip indreptandu-se cu viteza catre ea Hinata batu tare agitata in usa.Naruto se duce vazand-o pe Hinata inspaimantata o intreba:
-Ce s-a intamplat Hinata?
Aceasta arata catre tip iar Naruto zice:
-Repede in casa!
Acesta o trase in casa.Dan se opri si zice:
-Data viitoare,Hinata!
Blondul o intreba pe Hinata ce era cu tipul ala.Hinata ii povesti tot.
-Ce a patit Sakura?Nu-mi vine sa cred.Trebuie sa ii anuntam pe toti.Acesta suna la Sasuke care il pune sa zica mai departe tot.Nimanui nu le venea sa credeada ce s-a intamplat.




Sper sa va placa :bye:

#16
13.O noapte petrecuta cu persoana iubita
Acesta suna la Sasuke care il pune sa zica mai departe tot.Nimanui nu le venea sa credeada ce s-a intamplat.Hinata tremura,tremura de frica acelui tip ingrozitor si de biata Sakura ce inca o data s-a sacrificat pentru ea.Naruto o privea pe Hinata cum tremura si cum ii curgeau lacrimile.Acesta se apropie de ea ii sterge lacrimile cu degenul cel mare si ii spune:
-Gata,Hinata.Nu mai plange.Te voi apara cu pretul vietii mele si pe Sakura.spuse Naruto hotarat
Hinata il imbratisa si ii zice:
-Multumesc,Naruto.
-Ma duc sa pregatesc masa.Nu te pot lasa afara pentru ca poate iar ai sa dai de nebunul ala ce te cauta.
Hinata dadu din cap si ii multumi lui Naruto pentru tot.Dupa ce mancara impreuna Hinata il intreba pe Naruto daca poate dormi pe canapea.Naruto I-a spus sa se duca ea in patul din dormitory si sa doarma el pe canapea.Hinata se puse in pat si in minte aceea amintire cand Sakura era sa o omoare sau cand se afla in aceea padure demonica sau cand era fugarita de acel tip ingrozitor.Se ridica din pat ajugand in locul unde dormea Naruto.Naruto era asa de dragut cand dormea.Hinata se hotara sa plece sa nu-l trezeasca.O voce ii rasuna prin ureche:
-Hinata,ce cauti aici la ora asta?
Aceasta se intoarse cu fata catre Naruto,se vedea cat de rosie era in obraji si spuse:
-Poi nu puteam sa dor si….si….am venit aici pur si simplu.spuse Hinata si mai rosie in obraji
-Daca nu poti dormi vin eu cu tine si iti tin de urat,asta daca nu te deranjeaza.spuse Naruto putin rosu la fata
-Nu ma deranjeaza.Daca pe tine daca te deranjeaza poti ramane aici sa dormi.
-Nu ma deranjeaza.
Amandoi urcara pe scari catre camera unde avea sa doarma.Amandoi se urcara in pat intorsi cu spatele unui celuilalt.Hinata a adormit repede visand acel cosmar pe care l-a avut la cabana alaturi de rozalie.Vedea cum este batuta si cum arata rozalia dupa bataia ce o primi din partea ticalosului.Nu mai putea sa vada si sa trezit in bratele lui Naruto.Aceasta a scos un tipat ce l-a facut pe Naruto sa tresara si sa sara din pat spunand:
-Gata iesi si lupta ca un barbat!
Hinata a ras putin si spune:
-Scuze ca te-am speriat.Am avut un cosmar si…aceasta se opri din vorbit pentru ca isi aminti cand s-a trezit in bratele lui Naruto.
-Si…
-Pai nimic.spuse Hnata rosie la fata
-Bine,hai sa dormim mie cam somn.
-Bine.Nopate buna Naruto!
-Noapte buna Hinata!
Hinata adormi iar Naruto se ridica privind-o.,,Ce frumoasa e cand doarme.Imi vine sa o sarut”.
Naruto se apropie de Hinata si isi unira buzele intr-un sarut foarte romantic.Apoi usor o lua in brate adormind langa ea.Astefel aceasta seara s-a incheiat foarte frumos.




Sper sa va placa!:bye:

#17
14.Disparitia
Dimineata se facu vazuta in satul Konoha.Soarele isi cobora razele auri in casa unde dormeau Hinata si Naruto.Erau asa de draguti.Si cum Naruto o tinea in brate facea totul ma dragut.Intr-un final isi facura aparitia doi ochi gri ca norii inorati.Era Hinata ce se intoarse cu fata catre Naruto.Aceasta observa ca era tinuta in bratele lui si dormea asa de frumos in cat Hinata il saruta pe frunte si usor se dadu jos din pat.Se duse in bucatarie unde pregati micul dejun care era compus din ramen,mancarea preferata a lui Naruto.Dupa ce il termina de pregatit se duse in camera lui Naruto unde il zari in boxeri.El se schimba si nici nu stia ca Hinata il privea.Hinata incepu sa rosasca foarte tare.Ii observa corpul bine lucrat parca totul era perfect la el.Naruto se intoarse cu privirea si observa ca Hinata il privea.El se inrosise mai tare ca Hinata si a incepu sa fuga de colo colo spunand:
-Unde sunt pantaloni?Unde sunt?Unde sunt?
Hinata se prapadea de ras.Naruto fugea atat de haios prin camera facand niste fete ce nu te puteai abtine sa nu razi.Intr-un final lua patura de pe pat infasurandu-se cu ea.Hinata se intoarse spunand:
-Imi pare rau!Rau de tot.
-Mie imi pare rau ca nu am inchis usa.
In mintea lui Hinata ii trecu aceea amintire cand il surprinse pe Naruto in boxeri.Incepu sa rada iar Naruto o intreba:
-Si acum ce am facut?
-Nimic.spuse Hinata razand
Naruto se prinse de ce rade si incepu si el.Hinata se intoarse cu fata catre Naruto si spune:
-Imi pare rau.
-Nu e nimic.Noroc ca nu erai Sakura ca as fi primit-o.
Nu trecu mult si patura dupa Naruto cazu lasandu-l din nou in boxeri.Acesta se privi,apoi tipa,si a inceput sa fuga prin casa cautandu-si o pereche de pantaloni.
,,Baiatul asta e cu adevarat haios si asa de dragut!!!”isi spuse Hinata
Dupa vreo 10 minute de cautarea pantalonilor Naruto se arata multumit gasind o pereche de pantaloni de trening.Acesta isi facu aparitia in bucatarie unde se aseza la masa cu Hinata.Acesta a inceput sa infulece tot spunand ca Hinata e cea mai buna bucatareasa.Dupa ce terminara masa Naruto spuse:
-Vrei sa te duc acasa?
-Nici nu stiu imi este asa de frica.
-Te voi apara eu.spuse hotarat Naruto
-Nu,e prea periculos.
-Nu conteaza.Mi-as da si viata sa te protejez.
-Dar de ce ai face asta?
-Pentru ca…
In acel moment telefonul stricase momentul.Naruto furios sa indrepta catre telefon.Acesta spune:
-Alo?Cine e?
-Hey Naruto te-am sunat sa intreb ce face Hinata.spuse Sasuke
-Nemernicule!!!
-Ce ti-am stricat vreun moment?
-Grrrrr.Mai taci!Deci de ce mai sunat?
-Oo da Tsunade a spus ca angajeaza niste AMBU sa aiba grija de Hinata.
-Ce bine.Pa Sasuke.
-PA,si sa nu faci prostioare cu Hinata.
-Mai taci!
Si inchise telefonul.
-Cine era Naruto?
-Sasuke.A sunat sa-ti zica ca bunica Tsunade a angajat niste AMBU sa te protejeze.
-Ce bine.
Hinata iesi din casa pentru a se duce acasa Naruto a insotit-o sa fie sigur ca nu pateste ceva.Amandoi au parasit casa.In drum spre casa Hinatei amandoi simtira ceva.Si anume aerul era rece.Le taia repiratia.Naruto zari pe cineva alergand cu viteza catre ei.Atacatorul la lovit pe Naruto la ceafa ce il lasa jos.Hinata isi activa Byakuganul.Aceasta incerca sa-l loveasca dar fara succes era mult prea rapid.Cand in sfarsit il lovise se pare ca lovise o clona iar apoi veni in spatele Hinatei dandu-i una la ceafa.Byakuganul ii disparu si aceasta lesina.Atacatorul doar pe Hinata a luat-o,pe Naruto il lasa pe cimentul rece.

#18
15.Uciderea
Hinata se trezi in lanturi vazand-o langa ea pe Sakura plina de sange.Hinata incepu sa planga.Nu putea suporta sa vada ce vede acum.Biata Sakura era de necunoscut.Uitandu-se in fata il vede pe nenorocitul ce ii provocase iarasi suferinta.
-Draga mea Hinata.Daca nu o sa imi spui cum sa-ti iau Byakuganul si celalalte tehnici scumpa ta prietena Sakura moare!
Acesta arata cu o sabie si un bici spre Sakura.Acesta a inceput sa dea in Sakura fara mila.
-Nu!Stop!spuse Hinata
-Hinata,n..nu ii spune lui Dan cum sa-ti ia Byakuganu.
-Bine,Dan ai castigat.Iti voi spune secretul Byakuganului daca ii dai drumul Sakurei.
-Sigur.Asa spune cum sa-l iau.
-Mai intai da-I drumul Sakurei.
Acesta ii dadu drumul Sakurei.Biata de ea nici nu putea pleca la cat de ranita era.Se ridica greu,isi scoate un kunai si arunca dupa Dan.Sakura facu un semn si aparura zece clone ce il ataca pe Dan.Sakura se indrepta spre Hinata si ii spune:
-Chiar ai sa renunti asa de usor?Va trebui sa nu-ti pese ce se va intampla cu mine.Tu trebuie sa contezi pentru tine nu eu.
Sakura scoase un kunai si a input sa dea in lanturi.Cand era gata sa se rupa Dan veni arucand un kunai dupa Sakura.Kunaiul veni direct in spatele rozaliei.Prabusita la pamant sange din spatele ei iesea.Hinata a inceput sa planga si sa isi aminteasca ce I-a zis mai devreme Sakura.
-Sa sti ca gresesti ce ai spus!Nu de mine trebuie sa imi pese ci de toti prietenii mei.Tu atunci cand eram la spital de ce ti-ai dat si ultima farama de putere sa ajuti?De ce mai ajutat chiar acum?De ce?
Sakura nu raspundea ci isi inchidea ochii sai de smarald scufundati in lacrimi.
-Sakura nu!
In acel moment Hinata se zbate asa detare incat reuseste sa rupa lanturile.Cazu jos si se ridica uitandu-se la Dan cu ura.Facu un semn cu mana spunand:
-Justu Umbrelor Ucigase!
Langa Hinata aparura niste umbre ce ranjeau malefic.Mai facu inca un semn cu mana spunand:
-Jutstu Schimbarea Foarmei!
Fiecare umbra s-au schimbat in cate ceva.In animale si in forma Hinatei si a lui Dan.Toate umbrele au inceput a ataca cu kunaiuri si shurikenuri.Aceste arme reusi sa il loveasca pe Dan dar a inceput sa apara fum.Cand fumul disparu vazu un bustean lovit cu toate armele pe care umbrele le aruncara.In spatele Hinatei aparu Dan ce ii dadu un pumn in spate.Hinata a fost aruncata intr-un perete.In acel moment un leopard se indrepta cu viteza catre Dan muscandu-l de umarul drep.Acesta a inceput sa tipe de durere.A mai aparut si umbrele cu formele Hinatei si Dan lovindu-l cu kunaiuri.Hinata se ridica cu greu apoi a inceput sa tipe spunand:
-O sa platesti pentru ce I-ai facut Sakurei!
Hinata a inceput sa alerge cu viteza catre Dan.Si-a scos un kunai si a inceput sa il invinga in inima de mai multe ori.Tipete se auzeau in aceea camera a ororilor.Dupa ce isi termina treaba Hinata lasa kunaiul jos.Se uita la mainele ei pline sa sange necurat.Se uita la Dan cum zacea pe jos plin de sange.Se uita la Sakura cum statea jos plina de sange.Nu venea sa ii creada ce a facut.Ii era groaza de ce a facut.Isi retrase justu-ul si se indrepta spre Sakura.Se uita la aceea persoana care a trecut prin atatea pentru ia.Lacrimi din ochii ei au inceput sa ii exploreze obrajii Hinatei.Plangea pentru biata Sakura.Ea era acum ceva mult mai pretios decat un prieten.S-a sacrificat pentru ca Hinata sa traiasca.Hinata o lua in brate pe fiinta ce a aparat-o ca un inger pazitor plecand cu ea din aceea camera a ororilor.

#19
16.Inmormantarea
Naruto se destepta si vazu ca Hinata e disparuta.Se freca putin la cap si incerca sa isi aminteasca ce s-a intamplat.In cele din urma isi aminti si o zbuchi in cautarea Hinatei.In timp ce Naruto cauta prin sat Hinata impreuna cu Sakura ajunsesera in locul unde a fost rapita Hinata.Hinata se uita la Sakura dupa care isi spuse:,,Nu-mi vine sa cred cate ai facut pentru mine.Eu nu ti-am provocat decat suferinta.Tu mai aparat iar eu nu.Nici nu stiu cum sa te rasplatesc.”
Lacrimile se plimbau pe obrajii Hinatei cazand pe fata alba a rozaliei.Toti ce treceau pe langa Hinata se uita uimiti.Naruto ajunsese din gresala la aceea cabana unde se intamplase totul.A batut la usa sperand sa ii raspunda cineva.Nimic.Mai batu inca o data.Nici un glas nu se auzea.Pana la urma deschise usa cu putere trandind-o la perete.Cand intra acolo socat ramasese.Sange se plimba pe peretii camerei,cutite kunai pe jos zaceau pline de sange si un om pe jos,plin de sange se afla avand un kunai infipt in inima.Naruto era absolut ingrozit.Nu vazuse asa ceva niciodata in viata lui.,,Cel ce a facut asta sigur nu e om”.
A fugit de acolo speriat indreptandu-se spre casa sa.A fugit asa de repede incat nu-si daduse seama ca lovise pe cineva ce pe jos ce o/il lasa jos.Aceea era chiar Hinata.Cand Naruto o dadu jos nu mai putu sa o tina pe Sakura si cazu pe astfaltul cel rece.In urma impactului sange a inceput sa iasa din capul Sakurei.Hinata vazand ce s-a intamplat a strigat din puteri:
-IDIOTULE!
Naruto se intoarse si o vazu pe Hinata cum plangea.
-Ce s-a intamplat Hinata?
-TACI!Te urasc!
In mintea lui Naruto se repeat acele cuvinte spuse de Hinata.
-De ce ma urasti?
Hinata arata catre Sakura.Naruto ramasese inghetat.Nu ii venea sa creada ce a facut.
-SAKURA!
Acesta a venit spre ea.A luat-o in brate si a vazut cum sangera.Hinata cazu in genunchi si incepu a plange foarte tare.Ii era greu sa treaca prin ce vedea acum.
-Ce I-ai facut?
-Eu?Nu I-am facut nimic ci tu!
-Linistestete s spune-mi ce s-a intamplat.
Hinata ii povesti tot ce il lasa pe Naruto socat.
-Si daca traia inseamna ca am omorat-o.
-Da.Culmea e ca nu I-am verificat pulsul.spuse Hinata printre lacrimi
Naruto o lua in brate si fugi.In urma lui Hinata spune:
-Unde o duci?
-La Tsunade!
Ajuns la Tsunade intra cu disperare acolo spre surprinderea ei si lui Shizune.Acesta a inceput sa ii povesteasca tot iar Tsunade imediat o lua pe Sakura facandu-I un diacnostic.
Dupa vreo 10 minute Tsunade se intoarce catre Naruto cu o tristete in ochii sai.
-Deci?
-Sakura…
Nu apuca sa isi spuna replica ca Hinata intra disperata in biroul lui Tsunade.
-Ce s-a intamplat cu Sakura?
-Sakura,e moarta!
Toti ramasesera surprinsi.Hinata incepu sa tipe apoi a lesinat.Naruto o prinse in brate.Tsunade se duse catre telefon sunand la toate rudele Sakurei si la Sasuke.
-Ce?Sakura e moarta?Cum?Cine I-a facut asta?
-Calmeaza-te Sasuke.Iti voi explica la biroul meu.
Sasuke imediat pleca de acasa ajungand la birou.Nici nu mai batu la usa.Intra cu repeziciune in birou.Gafai la cat de mult a alergat.O vazu pe Sakura pe canapea.Fugi spre ea si o apuca de mana.Durerea din sufletul lui era imensa.Mai intai Itachi ii ucise pe cei mai dragi lui,si acum persoana iubita e moarta.Sasuke nu vroia sa creada ce s-a intamplat.
O lacrima pe fata sa aparu.Toti ramasesera surprinsi.Mandrul Sasuke Uchiha plange.Naruto intelegea prin ce trecea Sasuke.Ii parea rau pentru el.Pentru prima oara in viata ii era mila de el.Inainte se certa erau rivali acum nu.Il trateaza altfel.Tsunade il ajuta sa il linisteasca pe Sasuke apoi ii explica tot ce ii explica Naruto.Sasuke devenise furios.Se ridica de pe scaun si se indrepta catre Naruto spunandu-I:
-Si daca traia inseamna ca tu ai ucis-o!Nemernicule!
-Stai calm.Nu poti stie sigur.
Naruto o lasa pe Hinata pe o canapea.Cand se intoarse cu fata catre Sasuke acesta primise un pumn in stomac.Apoi in gura.Acele lovituri il lasa pe Naruto jos.Incepu sa dea cu picioarele in el.Tsunade interveni dupa care spuse:
-Desteptule terminat!Crezi ca rezolvi ceva daca il bati?Crezi ca o faci pe Sakura fericita ca il bati pe Naruto?Spune!
Sasuke nu raspundea.Avea dreptate.Nu avea rost.
-Bine,ai dreptate am fost orb.Iarta-ma Naruto.
Il ajuta sa se ridice iar Sasuke ii intinse mana.Naruto o intinde si el.Sasuke spune:
-Prieteni?
-Prieteni.
Sasuke il stranse atat de tare pe Naruto de mana incat incepuse a tipa ca o fetita.
-Pentru ce a fost asta?
-Pentru nimic.
Amandoi uita-ra ingidentul iar Tsunade spuse:
-Ii vom face chiar astazi inmormantarea Sakurei.
Toti dadura din cap.
-Puteti pleca sa va pregatiti de inmormantare.
Naruto o trezi pe Hinata si pornira amandoi catre casa.
-Ma mai urasti?
-Nici nu stiu ce simt acum.imi e asa de greu.Mai intai tatal meu moare.Apoi aflu ca voi fi conducatoarea clanului.Apoi Sakura moare.Ce chinuri.Si aceste chinuri m-au ajutat sa nu mai stiu acum ce simt.E asa de ingrozitor.
Hinata incepu sa planga.Lui Naruto ii parea asa rau de ea incat imbratisat-o.Hinata il imbratisa si ea.
-Te conduc acasa?
-Da,te rog.
Amadoi ajunsesera la casa Hinatei de unde isi luara ramas bun.Hinata se duse catre dulap de unde isi alesese imbracamintea de inmormantari.Dupa ce se imbraca cobora jos unde incuie usa si pleca.Se duse la biroul lui Tsunade sa intrebe unde se tine inmormantarea.Aceasta I-a explicat ca se tine la un lac numit Crylos.Hinata ii multumi si pleca spre lacul Crylos.Ajunsa acolo ii vazura pe Naruto,Sasuke,Ino si Shikamaru.Acesti duceau sicriul bietei Sakurei.Numai cand vazu Hinata sicriul incepu a plange foarte tare.
Sosira toti invitatii si preorul ce incepu sa tina slujba.Dupa ce o termina ingropa sicriul si urma a pune florile.Hinata se duse si lua iste flori de ciresi dintr-un pom acestea ii amintea cat de mult ii placeau aceste flori Sakurei.Petalele de cires se desprind de crengile ciresului purtate de vant asternadu-se pe lacul Crylos.Era un peisaj minunat dar un moment trist.Cand urma Hinata sa puna florile pe cer au aparut nori cenunsi.Soarele se ascunsesera de ei.Acel peisaj minunat incepu sa se transforme in unul trist.Norii incepura a plange la fel ca cei ce se aflau acolo.Norii si cerul plangea.Toti plangeau pentru biata Sakura.

#20
17.Intalnirea cu Orochimaru
In sfarsit ceremonia se termina si toti plecara in afara de Hinata.Picatori de ploaie se plimbau pe obrajii ei.Se apropie de mormant si incepe a mangaia piatra de mormant ce scria pe ea:,,Aici se odihneste eroina noastra,Sakura.”
Aceasta a inceput sa planga foarte tare punandu-se capul pe mormantul sau rece.
-SAKURA TE ROG INTOARCETE!
Biata de ea suferea atat de tare.Brusc in mintea ei aparu niste imagini.Acele imagini cand Sakura a fost lovita de Naruto.O voce s-a auzit:
-Hinata,sa sti ca atunci Sakura traia dar a murit in momentul impactului.Asta inseamna ca naruto a omorat-o.Atunci cand ai luat-o in brate ea respira dar nu ai vazut.Naruto a ucis-o!
Hinata se intoarse.Nu vedea pe nimeni.
-Aratate!Cum indraznesti sa vorbesti despre asa ceva?Dan e vinovatul!
-Nu,e adevarat.
In spatele ei aparu chiar Sakura.Era intr-o rochie alba.Era asa de frumoasa.Era aproape de necunoscut.Hinata auzi vocea din spatele ei.O vazu pe Sakura dupa care incepu sa planga.
-Esti chiar tu sau visez?
-Nu visezi.
Vocea ei era asa de calda,asa de blanda.Se apropie de Hinata imbratisand-o.Un val de caldura il simtea sufletul Hinatei.O imbratisa si ea.
-Si Naruto te-a omorat?
-Da.Dar nu il condamn.Nu a stiut.
Aceasta disparu in lumina.Hinata tipa plangand spunand:
-Intoarcete!
Acum nici un cuvant nu mai auzea.Nimic.Era o liniste deplina.Ploaia se opri facandu-si aparitia raze palide ale soarelui.Hinata isi sterse lacrimile si pleca din acel loc.Mergand spre casa numai intrebari ii veneau in minte:,,Oare mi s-a parut?Oare a fost doar un vis?Nu se poate,e imposibil.”
Iar incepu sa planga.Ii era greu.Ii era greu sa treaca prin aceea dura suferinta.Niciodata nu suferise atat.Ajunsa acasa se duse imediat in camera.Nu se schimba de acele haine ude.Statea in patul ei gandindu-se la Sakura,la ce a spus ea.Nici nu stia ce sa creada.Ori a vazut?Ori a innebunit?Dintr-o data ceva se auzise.Melodia telefonului Hinatei.Pe ecranul telefonului scria un numar necunoscut.Aceasta de curiozitate raspunse spunand:
-Alo!
-Buna,Hinata!
Hinata recunoscuse vocea dupa care ii spune:
-Ce vrei Naruto?
-Ce s-a intamplat de vorbesti asa cu mine?
-De aia!
Si ii inchise telefonul.Nici ea nu stia de ce vorbeste asa cu el.Dar ii era mila cum I-a vorbit.Iar incepu sa planga.Cineva ciocani la usa.Hinata se scoala,isi sterge lacrimile si spune:
-Intra!
Isi facu aparitia Neji.Acesta o privi indurereat pe Hinata si ii spuse:
-Te rog,nu mai plange.Tot timpul te vad trista.Nu mai esti aceea raza de soare mereu fericita.
-Si ce vrei sa fac?Daca tu ai fi in locul meu ai inunda casa.Lasa-ma in pace!
-Hinata,te rog nu mai vorbi asa.
-Pleaca!Lasa-ma!
Neji pleca lasand-o pe Hinata plangand.,,Poate nu a fost o idée buna sa intru sa vorbesc cu ea”.
Se ridica din pat apropiindu-se de geam.Privea acel peisaj posomorat de dupa ploaie.Se hotara sa faca o plimbare prin parc.Se schimbe de acele haine.Isi lua niste pantaloni albi si o bluza neagra.In picioare isi luat o pereche de adidasi gri.Mergea ingandurata.Nici nu stia cum sa faca sa uite de acele lucruri ce le facu si intampla.Ca de exemplu cand il omora pe Dan cu mana sa.Ajunsa in parc se puse in leagan.Incepu sa se dea in el asta o mai linistea.Leaganul era lucrul ei preferat de joaca din parc.In fata ei aparu un baiat cu parul ca aurul si ochii ca safirul imbracat in niste pantaloni de trening cu un tricou negru.Geaca de trening era legata de burta sa.Era Naruto
-De ce mi-ai inchis telefonul?
-Pentru ca am vrut.Ok?Acum pleaca!
Naruto ii opri leaganul apoi o intreba:
-Ce de cu atitudinia fata de mine?
-Care atitudine?Ma comport asa cum meriti tu!
Naruto ramasese dea dreptul stupefiat.Bruneta se ridica din leagan parasid parcul.,,De ce ma comport asa?Ce am patit?”.isi spuse Hinata
Cerul a inceput sa se intunece.Pe cer apareau luminite una cate una.Hinata isi dadu seama ca seara isi facu aparitia peste sat.Nu vroia sa mearga acasa.Parca ii placea sa stea seara afara.Se opri in fata unui local cu ramen.Acolo isi amintea ziua in care l-a invitat pe Naruto la o plimbare.Isi aminti cum se inecase si ii dadu una in spinare ce il ajuta sa isi revina.Se aseza pe scaunul pe care a stat Naruto spunandu-si comanda.A inceput sa se infructe din portia de ramen si din apa pura ca cristalul.Dupa ce isi termina Portia o plati apoi pleca ingandurata.Isi reaminti sacrificial ce il facu Sakura pentru ea.Isi aminti toate actele de eroism fata de ea.Daca nu exista ea poate nici Hinata nu mai exita.Frigul incepu sa puna stapanire pe corpul sau firav.Aceasta se hotara sa plece acasa.Se afla pe strada Shugoi cand ceva in cale ii aparu.Vazu un barbat cu parul lung si pielea de culoarea omatului.Isi scoase limba de sarpe incepand sa sasaie.Era chiar orochimaru.Fata era absolut uimita.Ce facea unul dintre cei mai mari sanini in locul acesta?
-Ce cauti aici?
-Am venit sa te consolez pentru pierderea prietenei tale.spuse acesta razand
-Da sigur.Acum pleaca vreau sa merg acasa.
-Nu vei pleca pana nu iti voi spune ceva:Il sti pe Dan?
-Dan?spuse aceasta inghetata
-Da el,l-am platit sa te rapeasca sa iti I-a secretul Byakuganului.
-Cum?
-Da,si vad ca nu a reusit sa te prinda.Am aflat ca l-ai omorat.Bravo!Nu ma asteptam de la o fata asa ca tine.
-Si ce vrei de ce imi spui mie asta?
-M-am gandit sa vi cu mine sa iti iau secretul Byakuganului.
-De ce?
-Pentru ca el contine Kasoka.
-Kasoka?
-Kasoka este elementul nemuriri.Daca reusesc sa ti-l iau si mi-l voi administra voi devine nemuritor!
-Vezi sa nu!Si de ce te astepti ca te voi ajuta?
-Pai ma gandesc sa facem un schimb:eu sa o inviu pe Sakura cu o tehnica de rencarnareiar tu sa imi dai secretul Byakuganului.Sigur te voi lasa sa te gandesti.Ai o saptamana la dispozitie.Pa draga!
Acesta disparu.Hinata cazu in genunchi.Se gandea ce sa faca.Nu stia dar vroia sa o aiba pe Sakura alaturi.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Eu Si Viata Mea Cu Peripetii(Hinata) HinataDulcika 3 2.950 12-08-2010, 01:29 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) :XDark~Sakura~Angel:* 31 38.002 28-02-2009, 12:38 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen
  Hinata Naruto Sasuke sakura o iubire nebuna hinata_flory95 16 22.217 19-02-2009, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Andrutza
  E prea tarziu (Naruto & Hinata) jocker_94 12 10.268 24-01-2009, 07:49 PM
Ultimul răspuns: BlueGum
  Vis si Realitate (Naruto & Hinata Love story) jocker_94 13 10.412 16-12-2008, 07:01 PM
Ultimul răspuns: Apathy
  o dragoste interzisa (hinata&neji) pufu_pis_pis 8 6.705 23-08-2008, 07:55 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)