Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu te baza pe incredere!

#1
Citat:Disclimer : Nu detin nici un alt personaj inafara de cele create de mine ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul �Naruto� si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Bine..bine..am terminat Focul Iubirii si incep un nou sezon...Nu e SasuSaku..alte detalii nu dau...descoperiti singuri despre ce este acest sezon.. Here We Goo!!

http://media.photobucket.com/image/anime....jpg?o=312 ..Alexia(Xia)


http://media.photobucket.com/image/anime...na.jpg?o=9 ...Victoria( Vico)


http://media.photobucket.com/image/anime...n.jpg?o=32 ....Alexandro(Alex)



Tokio, 10 ani in urma

In vila familiei Uchiha, o fetita blonda si un baiat brunet alergau prin curtea casei, fiecare cu pistoale de apa in mana. Sezlongurile din gradina erau ocupate de doua femeie, care tineau in mana cate o cafea si discutau pe diferite teme.
- Sakura ai mai vorbit cu Mikoto? Ce face Alexia?
- Alexia e la gradita acum. Mikoto a spus ca acolo iau vacanta abea peste doua luni. Am aflat ca are o prietena si ca multi baieti vor sa discute cu micuta mea Xia.
- Stii, tot cred ca e o prostie sa o tii departe de tine. Uitate la mine! Sabina mi-a spus si mie acelasi lucru pe care ti l-a spus si tie si nu am indepartat-o pe Vico de mine. Nu crezi ca Alexia are nevoie de o mama? Ce ai face daca Sabina ar fi pus acelasi blestem si pe Alexandro? L-ai fi indepartat si pe el? Uite poate ca tu vei rezista sa o tii pe fiica ta departe de tine, insa Sasuke nu va putea. Fetita e slabiciunea sotului tau si mai devreme sau mai tarziu va dori ca fiica lui sa se intoarca acasa.
- Ino vreau doar sa o protejez. Stiu ca Sasuke mi-o va aduce acasa, insa nu pot risca ca Alexia sa devina ca mama si il raneasca pe Alex.
Blonda nu a mai spus nimic. Doar ii privea pe cei doi copii cum se jucau, in timp ce isi sorbea linistita cafeaua.

Tokio, 2009

Doi adolescenti isi petreceau vremea la piscina casei lor, in timp ce in celalalt colt al lumii, o adolescenta rebela isi facea de cap. Cei doi tinerii nu erau altii decat Alexandro si Victoria Uchiha. Victoria era o fata de 16 ani, blonda, cu ochii albastri, ea fiind fiica adoptiva a lui Itachi si Ino. Alex avea 18 ani si era cel mai mare dintre copii familiei Uchiha. Avea parul brunet, ochii negri, si un corp dupa care fetele mureau, iar printre acestea se numara si verisoara lui, Vico. Cei doi isi rasfatau trupurile in lumina soarelui, in timp ce erau prinsi in gandurile lor. Brusc o servitoare roscata s-a apropiat de cei doi adolescenti, inmanandu-i blondei un pachet. Aceasta i-a multumit roscatei si a privit cutia pe care tocmai a primit-o. A observat ca era un colet trimis din Mexic, de catre Alexia. Alexia era sora mai mica a lui Alexandro si verisoara lui Vico. Xia avea parul roz, ochii verzi si niste trasaturi care o faceau sa semene cu mama ei. Rozalia si-a inceput cariera ca model la varsta de 14 ani si intr-un singur an s-a facut cunoscuta in Mexic, datorita influentelor bunicilor ei. Blonda a desfacut cutia si a gasit cateva cataloage de moda si o scrisoare intr-un plic mov, parfumat. A luat plicul si a lasat cutia langa ea, l-a desfacut si a scos din el o hartie roz, pe care a inceput sa o citeasca.
Ok. Vico! De cand nu am mai vorbit, de doua zile nu? In fine. Voiam sa iti zic ca bunicul a gasit o agentie de fotomodele in Canto. E posibil sa ma vezi in Tokio in scurt timp daca ma voi decide sa vin in Canto, dar asta depinde de vointa mea. Cum te-am "plictisit" spunandu-ti despre cariera mea, am de gand sa nu iti mai trimit cataloagele, am sa iti trimit direct fotografiile si sa imi spui ce parere ai. Stii ca eu sunt cam exigenta cand vine vorba de pozele mele, insa am nevoie de o a patra parere. Deci ca sa nu mai lungim vorba, pentru ca consum multa hartie si pix, imi este dor de tine. Apropo am intalnit un baiat super dragut, dar pentru tine. Stiu ca idiotul de Mack te-a plictisit si i-ai dat papucii si cum fratioru meu e orb, iti fac eu lipeala cu un baiat. Numele lui e Jack si e superhot si e din Tokio. Am sa iti trimit poze cu el. Te pup,cu drag verisoara ta nebuna, Xia!
Blonda a zambit usor si a luat unul dintre cataloage in mana si a inceput sa il rasfoiasca, fiind uimita de pozele rozaliei. L-a privit pe brunet, care isi butona telefonul agitat. Vico mereu incerca sa isi apropie verisorii, insa acestia nu cooperau deloc cu ea.
- Hei Alex! Nu vrei sa vezi pozele Alexiei?
- Ceea ce face fata aia nu ma intereseaza! Din partea mea poate sa ramana cu bunicii mult timp.
- De ce te porti asa cu ea? E sora ta Alex si te iubeste! Cu toate ca e putin mai nebuna.
- Vico, nu mai incerca sa ma faci sa o iubesc pe Alexia, pentru ca nu iti va merge.
Fata a lasat revista deoparte si s-a ridicat de pe sezlong, infasurandu-si trupul intr-un prosop si asezandu-se in fata verisorului ei. Acesta si-a ridicat privirea catre ea si si-a muscat usor buza inferioara.
- Stii! Poate ca esti cel mai popular tip din scoala si poate ca toate fetele vor sa fie cu tine, insa cand vine vorba de sora ta, te comporti ca si cum ai fi ultimul om de pe pamant. Sincer nu inteleg de ce te porti asa cu ea.
Tanara a vrut sa plece, insa bratul brunetului a oprit. Acesta a tras-o in brate lui si a prins-o de par, tragandu-i capul pe spate.
- Vico nu incerca sa ma provoci. Nu uita ca esti singura fata din scoala care nu a fost a mea si asta doar pentru ca esti verisoara mea. Dar nu ma provoca, pentru ca pot sa uit de asta si sa iti fac acelasi lucru pe care il fac oricarei fete. E problema mea de ce nu o inghit pe sora mea. Dar ca sa vezi ca sunt de treaba, nu imi place de ea, pentru ca e inca una care concureaza cu mine, pentru imperiul Uchiha. De tine nu pot scapa, sincer nici nu vreau, dar ei nu pot sa ii fac nimic, pentru ca e sora mea. Acum pleaca!
A dat-o jos pe blonda, iar aceasta s-a indreptat spre casa. A urcat treptele si s-a indreptat spre camera ei. Inainte de a intra, a privit cateva clipe camera din fata, camerei rozaliei. Ii era dor de verisoarei ei si isi dorea ca aceasta sa vina acasa si sa o ajute cu Alex. Chiar daca nu recunoste, blonda il iubeste pe brunet si ii este teama sa il infrunte. De aceea o vrea pe Alexia inapoi acasa, fiindca rozaliei nu ii este frica sa il infrunte pe Alexandro sau pe oricare alt baiat.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#2
Hei am venit si eu cu un mic com. Trebuie sa-ti spun ca m-am minunat cand am vazut ca ai o greseala de tastare:)):
"doua femeie"- doua femei
In afara de asta nu ai avut nicio greseala.:P Descrierea ai avut, dar nu foarte multa, dar avnd ca e la persoana a treia merge:D. Actiunea nu a fost grabita, iar naratinea a fost buna. Dialog ai avut si nu a fost sec. Ziceai ca nu te descurci cu capitolele de inceput, dar ai facut o treaba buna.
Ma intreb ce se va intampla intre Alex si Vico si abea astept capitolul cand o sa vina Xia acasa.
Pana atunci, astept nextu:
Chu & Gambate:X
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#3
Sugoi!
Se pare ca sezonul 2 a inceput deja.
Au fost maxim trei greseli in tot capitolul :)) deci pentru partea asta no comment. Nu conteaza pentru mine.
Descriere nu prea ai avut, in schimb dialogul a fost foarte bun. Mai ales replica lui Alex mi-a placut. Naratiune a fost cat trebuie, iar actiunea nu a fost grabita.
Ma tii in suspans total sa stii! ;))
Next, next! :pls:

#4
Sysu iar iti zic ca te iubesc..stii tu de ce..fiindca ai facut sezonu 2 of course:love:

cred ca sunt ceva greseli de tastare pe acolo,dar nu m-am uitat asa de atent,eram prea concentrata pentru a citi continutul.

next vreau next...da stiu te exasperez deja:eto: cu next dar asta e...deabia astept sa citesc:yes:

Zbye si pup sys'ule:bye:
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#5
Yeee, cat ma bucur ca ai inceput sezonul doi!!!
Mi se pare mie ori Alex seamnana cu tatal lui cad umbla dupa avere. Mare pacat daca este asa. Xia-mi se pare o draguta, mai ales daca seamana cu Sakura. Sper sa nu se adevereasca blestemul proastei de Sabrina.
Gresala a fost deja mentionata, iar naratiunea, descrierea si dialogul mie mi se par:bv:
Astept capitolul urmator.

#6
http://media.photobucket.com/image/anime...7.jpg?o=13 Ryan

http://media.photobucket.com/image/anime...ed.jpg?o=8 Karen

http://media.photobucket.com/image/anime...3.jpg?o=36 Avril


Nepasare


In gradina, brunetul continua sa isi rasfete trupul in razele soarelui, pana cand sunetul telefonului l-a deranjat. Si-a pus ochelarii de soare pe cap si a luat mobilul de pe masuta de sticla. A observat ca pe ecran aparea numele Ryan. A apasat pe butonul verde si a dus celularul la ureche.
- Hei Ryan ce se intampla?
- Hei noi avem de gand sa mergem la discoteca! Te imbraci si vii si tu cu Vico?
- Da omule, dar sa vad daca vrea printesa.
- Bine, dar sa nu iti ia mult! Karen e deja excitata si te asteapta.
Baiatul a inchis telefonul si s-a ridicat de pe sezlong, indreptandu-se spre casa. A urcat treptele de marmura, acoperite cu o mocheta rosie. Treptele erau bifurcate , iar brunetul s-a dus spre bifurcarea din partea dreapta, care ducea la camerele copiilor. Inainte de a intra in camera lui, a auzit sunete in camera blondei. S-a rezemat de usa si a tras cu urechea, la convorbirea verisoarei lui. Imediat si-a dat seama ca aceasta vorbea cu sora acestuia. A oftat usor dezaproband din cap si a privit camera rozaliei. Observand ca nu are ce asculta, baiatul s-a dus in camera lui, din capatul holului. Incaperea era mare, peretii avand culoarea verde deschis. In fata usii se afla fereastra, care dadea in gradina, iar langa geam se aflau baia si dressingul baiatului. Langa usa se aflau un pat dublu, acoperit cu un cearceaf verde, iar langa pat biroul adolescentului, pe care se afla laptopul si cateva caiete cu notite. Brunetul s-a apropiat de dressing, de unde si-a scos o pereche de blugi taiati, o camasa neagra cu maneca scurta si o pereche de adidasi negri. La gat si-a pus un lant cu o cruciulita, iar pe degetul mare de la mana dreapta si-a pus un inel simplu, negru. Si-a luat portofelul, punandu-l la buzunarul din spate a blugilor, telefonul si a parasit incaperea. A batut usor in usa camerei blondei, apoi a intrat in incapere si a avut parte de o surpriza. Fata era doar intr-o pereche de boxeri albastri. Vazandu-l tanara si-a acoperit sanii cu mainile si a inceput sa tipe. Baiatul s-a repezit la ea si i-a pus mana la gura, trantind-o pe pat si asezandu-se peste ea. I-a spus ca ii va da drumul daca nu va tipa, iar blonda a aprobat din cap. Tanarul si-a luat mana usor de la gura adolescentei si a plimbat pe gat, apoi a ajuns cu ea pe sani. O privea pe blonda cu un zambet smecher, iar aceasta i-a dat un genunchi intre picioare, lovindu-i punctul sensibil si facandu-l pe acesta sa cada la podea. Brunetul isi tinea ambele maini in zona sensibila, in timp ce adolescenta s-a imbracat cu o pereche de blugi, un maieu alb cu hello kitty si s-a incaltat cu o pereche de adidasi albi. Alex a prins-o de mana si a tras-o pe podea, si si-a bagat mana in parul ei, apropiindu-i chipul de al lui.
- Sa fie prima si ultima oara cand ma lovesti jos. Ai inteles?
- Sa fie prima si ultima oara cand intri la mine in camera, fara sa astepti un raspuns.
Baiatul a tras-o de par, ceea ce a facut pe adolescenta sa scoata un tipat. S-au ridicat amandoi de pe podea, iar baiatul i-a spus ca vor merge la discoteca, iar blonda nu a protestat. Au iesit amandoi din camera si au coborat scarile, ajungand la parterul casei. Cei doi au observat ca parintii lor tocmai veneau din oras. Adolescentii le-au spus ca vor pleca la discoteca cu niste prieteni si fara a mai da explicatii, au iesit din casa si s-au urcat in masina brunetului. Mercedes negru decapotabil. Au ajuns imediat in fata discotecii. S-au dat jos si au intrat in interior. Reflectoarele luminau intreg localul, iar scena era cuprinsa de o lumina albastra, unde cateva fete dansau la bara. Tinerii s-au apropiat de o masa care era langa scena, unde se aflau prietenii lor. O fata roscata a sarit in bratele brunetului sarutandu-l pasional pe buze, apoi a sarutat-o pe obraz pe Vico. Blonda i-a sarutat pe obraz pe Ryan si Avril. Acestia erau cei mai buni prieteni ai lui Alex ,Vico si ai Alexiei, insa cu ea nu prea au tinut legatura. Avril era o fata cu parul brunet si cu ochii caprui, iar Ryan avea parul blond si ochii albastri. Blonda s-a asezat pe scaun, in timp ce si-a comandat un suc natural. Tanara il privea pe verisorul ei si pe fata care era in bratele lui, cu multa ura. Karen era fata cu care Alex isi petrecea timpul, insa nu era iubita lui oficiala. Adolescenta era roscata si avea ochii caprui. Karen l-a luat pe adolescent la dans, iar blonda mai avea putin si arunca cu masa in ea. Ramasi singuri, cei trei tineri au inceput sa discute despre Alexia. Vico le-a povestit ca e posibil ca aceasta sa se intoarca acasa, iar cei doi au ramas uimiti. Nu au mai vazut-o pe prietena lor in carne si oase de mult timp.
- Sincer imi e dor de ea. Ma intreb cum arata. In ultimii ani voi ati vizitat-o in Mexic!
- Stiu Avril si mie imi este dor de ea. Sincer sa iti spun imi e dor sa il infrunte pe Alex.
- O da. Si mie imi e dor de infruntarile lor. Mai tineti minte cand Xia i-a facut o tunsoare noua lui Alex pentru a se razbuna ca a impins-o in piscina? Copila aia e nebuna, dar sper ca s-a mai maturizat.
- Dar totusi Alex nu e prea fericit daca ea vine acasa nu?
Blonda a dezaprobat din cap, iar cei trei au hotarat sa inchida subiectul, deoarece Alex si Karen se intorceau. Brusc telefonul brunetului a inceput sa sune. Acesta a vazut ca pe ecran ii apare un numar necunoscut. A raspuns si deoarece nu intelegea, a iesit din club.
- Tu, monstrul din Bogota dami-o pe Vico la telefonul.
- Pot sa stiu cine e la telefon?
- Stafia lui Lucifer. Alex nici macar nu mi-ai memorat numarul?In fine, vreau sa vorbeasc cu Vico.
- Trebuia sa imi dau seama ca esti ciudato! De ce sa ma chinui sa memorez un numar nefolositor? Si pentru informatia ta, verisoara ta are telefonul.
- Stii ceva chestie din Calcuta? Verisoara ta si-a lasat telefonul acasa si a raspuns Alicia. Nu te mai scarpina in cap de matreata si dami-o la telefon. Vrei sa iti spun si in spaniola? Dar mie teama ca nu intelegi.
Baiatul a marait putin si i-a inchis telefonul adolescentei, ceea ce a enervat-o foarte tare. Si-a pus mainile pe chip si s-a linistit, apoi s-a intors in discoteca.
In cealalta parte a lumii, rozalia a trantit telefonul pe pat si a inceput sa mearga nervoasa prin camera, in timp ce isi strangea pumnii.
- Bine fratioare, ti-ai cautat-o cu lumanarea. Ai sa vezi ca pe mine nu trebuie sa ma infrunti. Cu mine nu iti merge. Daca crezi ca sunt Vico sau Karen sau Avril sau cine ai vrea tu sa fiu te inseli.
Tanara a iesit din camera ei, indreptandu-se spre spre livingul casei. A luat telefonul si a tastat un numar, apoi a dus telefonul la ureche si a asteptat sa raspunda, cel sau cea pe care suna. Avea de gand sa faca ceva, insa ce?
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#7
sysu deja nextu..deci stii cat te iubesc eu pe tine..

nu m-am uitat la greseli,eram prea captata sa citesc ceea ce se intampla.asa hai Alexia aratai tu lui Alex ca tu esti sefa..:bv::grr::yes:puterea fetelor!!!

Alehandro nu te mai da tu macho si mai bine taci din gura ca te face tocanita Xia:yes:

deci sysu nextu ca nu mai pot..ce entuziasmata is..deabia astept sa citesc nextu:X:X
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#8
Ahh... deja ma roade suspansul, cei va face Xia lui Alex. Te rog pune nextul cat mai repede, faci si tu un bine unui om ranit. Greseli de tastare nu am vazut, dialogul nu a fost sec si descriere ai avut. Naratiunea a fost ok, iar actiunea nu a fost grabita.
Pune nextu su repede. Gambate:*:*:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#9
Intors in discoteca, brunetul a luat-o pe verisoara lui de mana si au urcat pe scena, pentru a dansa. In timp ce se miscau, adolescentul a intrebat-o pe fata de ce si-a lasat telefonul acasa si de ce a facut ca seara lui sa ii fie distrusa. Tanara nu stia la ce se referea, insa si-a dat seama ca nu putea fi vorba decat despre rozaliei.
In cealalata parte a lumii, o adolescenta lua micul dejun, impreuna cu bunicii ei. In timp ce musca dintr-o bucata de morcov, aceasta rasfoia o revista de moda.
- Bunicule, il poti suna pe managerul agentiei din Canto? Am de gand sa accept propunerea lui. Nu avea si o surcursala in Tokio?
- Da iubita mea, are si in Tokio. Alexia te cunosc si tu nu ai accepta sa pozezi pentru o agentie amarata din Canto. Ce iti trece prin minte?
- Bunicule, nici nu iti imaginezi tu ce am eu in cap. Ii poti spune ca accept contractul lui pentru doi ani, dar voi sta acasa in Tokio.
Brunetul a dezaprobat din cap, in timp ce sotia acestuia zambea usor. Cei doi erau mandri de nepoata lor, cu toate ca fata era putin cam nebuna si rebela. Rozalia s-a scuzat si s-a ridicat de la masa. Le-a spus celor doi ca va iesi in oras cu prietena ei. A iesit din casa si s-a indreptat spre mall. Acolo era asteptata de o bruneta, cu ochii verzi. Cele doua s-au imbratisat si au intrat in interiorul cladirii. Au urcat la etajul 2 si s-au dus la restaurantul lor preferat, Emelot. S-au asezat la masa si si-au comandat doua limonade.
- Si spune-mi Xia, te-ai decis in legatura cu Canto?
- Da Caro si asta datorita fratiorului meu. Deja Alexandro m-a exasperat si am de gand sa il invat minte sa nu ma infrunte, nu pe mine!
- Xia nu ti-e frica de el? Adica te poate bate, iti poate face rau. Din cate a spus Vico, e cel mai periculos din liceul lor. Chiar crezi ca se va abtine sa nu iti faca ceva?
- Carolina uiti cu cine vorbesti? Eu sunt Alexia Uchiha si nu s-a nascut barbatul, mai ales mucosul, care sa indrazneasca sa ma atinga pe mine. Stii foarte bine ca nu sunt ca Vico si nu permit sa ma calce nimeni in picioare. Sunt o Uchiha!
Brusc telefonul rozaliei a inceput sa sune. Aceasta a observat ca Fugaku era cel care o suna, iar tanara a decis sa raspunda. Dupa cateva minute, fata a inchis telefonul si i-a spus prietenei ei ca in aceasta seara pleaca in Tokio. Cele doua au platit consumatia si au parasit cladirea. Si-au luat la revedere si fiecare s-a indreptat spre casa ei. Ajunsa la locuinta acesteia, Xia a intrat in vila si s-a dus in camera ei. Si-a scos troller-ele din dressing si a inceput sa isi impacheteze hainele. Dupa doua ore, totul era gata, iar tanara a chemat servitoarele pentru ai duce bagajele jos. Fata s-a imbracat cu o fusta scurta de blugi, un tricou negru si s-a incaltat cu o pereche de cizme negre, cu un toc cui. Si-a luat o geanta pe umar cu un ursulet, unde si-a pus telefonul, agenda electronica, portofelul, pasaportul si doua luciuri de buze. S-a machiat putin si a coborat jos, unde era asteptata de bunicii ei. Cei trei s-au urcat in masina si s-au indreptat spre aeroport. Ajunsi acolo, fata si-a luat la revedere de la cei care au crescut-o si s-a apropiat de poarta , unde i-a dat biletul si pasaportul insotitoarelor, dupa care s-a urcat in avion. Si-a ocupat locul si a asteptat cu nerabdare ca avionul sa decoleze.
In Tokio, brunetul si blonda se intorceau acasa. Deodata, tanarul a pus o frana brusca, care a facut-o pe adolescenta sa se sperie. L-a privit pe verisorul ei cu o fata uimita, iar acesta o privea cu o privire rece. Si-a dat centura de siguranta la o parte si s-a intors spre adolescenta. I-a dat si ei centura jos si i-a dat scaunul pe spate. In cateva clipe, baiatul era deasupra tinerei. I-a prins mainile intr-o stransoare deasupra capului si si-a apropiat buzele de cele ale blondei. I-a cuprins intr-un final buzele intr-un sarut apasat si pasional. Limba tanarului s-a strecurat printre buzele fetei explorandu-i fiecare coltisor din gura. Tanara si-a inchis ochii, in momentul in care verisorul ei a muscat-o de buza inferioara . Baiatul i-a eliberat mainile, iar tanara si le-a pus dupa gatul tanarului si a raspuns sarutului, adancindu-se din ce in ce mai mult in el. Alex i-a lins usor buzele, dupa care a privit-o pe cea de sub el in ochi.
- Se pare ca zvonurile erau adevarate. Chiar te-ai indragostit de mine.
Fata nu a spus nimic, doar si-a intors privirea pentru a-si ascunde roseata din obraji. Tanarul i-a intors privirea si a zambit usor, dupa care s-a ridicat de pe ea si si-a reluat locul la volan. Blonda si-a ridicat scaunul si si-a pus centura de siguranta. In cateva minute cei doi au ajuns acasa si s-au dus in camerele lor, s-au schimbat si s-au bagat in pat.
Dimineata a sosit repede, iar cei doi adolesceti s-au trezit si au coborat la micul dejun, unde parintii lor mancau. S-au asezat la locurile lor , iar servitoarele le-au adus mancarea.
La aeroport, avionul Alexiei, tocmai aterizase pe pista din Tokio. Aceasta a coborat usor treptele si inspirat adanc aerul orasului. A intrat in aeroport, si-a luat bagajele si s-a urcat intr-un taxi. I-a spus soferului sa o duca in cartierul Angel's Mansion si si-a scos telefonul, cautand in agenda un numar. A gasit telefonul bunicului ei si l-a apelat. I-a spus ca ajuns in Tokio si in cateva momente va ajunge acasa. Dupa o scurta convorbire, tanara a inchis telefonul si a observat ca ajuns la destinatie. Soferul i-a dat jos bagajele, iar adolescenta i-a multumit si l-a platit. A privit cateva clipe poarta si a deschis-o usor, intrand in curtea vilei. Cum va reactiona familia ei cand o vor vedea?
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#10
Hei m-am intors:P. Yuhuu.. a venit Xia! Chiar imi place caracterul ei si abea astept sa vad ce confruntari are ea cu brunetul. Ca tot veni vorba de el, imi aduce aminte de Sasuke:)) Interesant sarutul, dar cred ca a facut-o doar in joaca.Greseli de tastare nu am vazut, dialogul nu a fost sec si descriere ai avut. Naratiunea a fost ok, iar actiunea nu a fost grabita.
Astept nextu...
Chu & Gambate:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Am incredere in tine ! Redhead Rules 3 4.800 09-09-2008, 11:13 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)