Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu te baza pe incredere!

#31
Ajunsa acasa, rozalia s-a dus in camera blondei pentru a afla care e urgenta. Aceasta era cu Alex si se uitau la niste poze. Fotomodelul si blondul s-au apropiat de cei doi si i-au intrebat ce s-a intamplat. Vico i-a dat pozele verisoarei ei, iar aceasta nu stia ce se intampla. Cand a vazut pozele a ramas uimit. Ryan le-a luat din mana iubitei lui si le studia cu atentie, apoi si-a indreptat privirea spre tanara. Aceasta privea in gol, intrebandu-se ce s-a intamplat. Baiatul a luat-o de brat si a intors-o cu fata catre el.
- Ce sunt cu pozele astea? De ce esti atat de apropiat de tipul ala? Din cate vad, aici nu erai in studio. spuse tanarul, in timp ce isi infigea mana in bratul fetei.
- Ryan in primul rand dami drumul. Ma ranesti! Si in al doilea rand nu stiu ce s-a intamplat. Dupa ce am terminat sedinta foto, Juan David m-a invitat la o cafea si am acceptat. Am discutat si nimic mai mult. Acum dami drumul.
- Si daca nu vrea sa iti dau drumul? Stii ceva Alexia, cred ca vrei sa iti bati joc de mine. Spui ca esti iubita mea, dar de fapt te intalnesti pe ascuns cu partenerul tau. Ai vrut sa te ascunzi, dar nu ai reusit. Blondul a strans-o de brat, pana cand fata a tipat de durere. Brunetul i-a dat un pumn in fata prietenului sau, eliberandu-si sora. Vico a luat-o in brate, in timp ce tanara isi freca bratul, care incepea sa se invineteasca.
- Ryan ai mers cam departe! Uite suntem prieteni, dar nu te las sa o ranesti pe sora mea.
- Lasa cu falsa ta modestie Alex! Niciodata nu ti-a pasat de Alexia, de ce ti-ar pasa acum? Vrei sa ii castigi incredere si sa ii ei partea de avere?
- Iesi afara sau te dau eu.
- Stai calm! Plec! A si iubito! Considera-te parasita! Sunt sigura ca scumpul tau amant te va consola.
Blondul a parasit incaperea, lasandu-i pe ceilalti cu gura cascata. Nu l-au mai vazut niciodata atat de rece. Rozalia a cazut in genunchi, lasand lacrimile sa se prelinga pe obraji. Brunetul a vrut sa o imbratiseze, insa fata la respins si s-a dus in camera ei, incuind usa. A cazut pe podea si si-a strans genunchi la piept si si-a pus fruntea pe acestia. Se gandea la momentele petrecute cu blondul. Nu dorea sa se desparta de el, insa daca aceasta era dorinta lui Ryan si trebuia sa o respecte. Fiind obosita, adolescenta s-a schimbat de uniforma si s-a bagat in pat, adormind in cele din urma.
O noua zi si-a facut aparitia in Tokio. In vila familiei Uchiha, doi adolescenti luau micul dejun, in timp ce rozalia tocmai isi facea aparitia pe scari. Isi tinea ghiozdanul in mana si cobora treptele, tinandu-si capul in jos. S-a asezat la masa si a luat lingura in mana, incepand sa se joace cu cerealele din bol. Cei doi adolescenti o priveau si dezaprobau din cap. Observand cat e ceasul, cei trei au parasit vila pentru a pleca la scoala. Fotomodelul nu s-a simtit in stare sa conduca si s-a urcat in masina fratelui sau. Si-a rezemat capul de geam si a asteptat sa ajunga la scoala. In cateva clipe, Alex si-a lasat automobilul in parcarea institutului si s-a dat jos din masina. Imediat si-a vazut prietenul cu Karen. Dorind sa isi scuteasca sora de alta suferinta, brunetul a luat-o din masina si a incercat sa intre cat mai repede in institut, insa rozalia nu s-a lasat. Cand aceasta si-a intors privirea, a avut parte de o priveliste pe care nu o va uita prea curand. Ryan si Karen se sarutau de zor. Fotomodelul si-a scapat ghiozdanul din mana, abtinandu-se cu greu sa nu planga. Blonda i-a luat ghiozdanul si a luat-o de mana, intrand in cladire. S-au dus in clasa lor si s-au asezat in banca. Vico si-a luat la revedere de la brunet si s-a intors la verisoara ei. Aceasta privea podeaua si tremura usor. Brusc si-a amintit ca a pus fotografiile in ghiozdan. Le-a scos din buzunarul rucsacului si s-a dus in clasa fratele lui ei, cu blonda in spatele ei. I-a vazut pe Ryan si Karen la catedra, iar Avril si Alex discutau in spatele clasei, in timp ce roscatul se uita intr-o revista. S-a apropiat de el si i-a aruncat pozele in fata.
- In momentul asta imi explici ce sunt cu fotografiile astea.
Baiatul le-a luat si le-a rasfoit, apoi i-a dat revista adolescentei. Aceasta a inceput sa o citeasca. Dupa cateva clipe, tanara l-a privit nervoasa si a aruncat revista in spate, cazand la picioarele brunetei. Rozalia l-a apucat pe fotomodel de camasa si strangea cu putere materialul.
- Asculta-ma bine, pentru ca nu voi repeta! Ceea ce scrie acolo nu o sa se intample niciodata. Si ceea ce reprezinta pozele sunt niste falsuri. Eu niciodata nu ma voi indragosti de tine! Pentru mine esti un baiat normal si nu ma dai pe spate cu sarmul tau. Ai noroc ca am semnat contractul ala stupid, pentru ca altfel as fi departe de locul asta nenorocit.
I-a dat drumul si a vrut sa plece, insa baiatul s-a ridicat de pe scaun si a prins-o pe tanara de mana. I-a lipit trupul de al lui si a sarutat fortat. Fata se zbatea in bratele rpscatului, in timp ce acesta si-a strecurat violent limba printre buzele adolescentei, explorand gura fetei. Rozalia i-a dat un sut intre picioare si s-a dat doi pasi inapoi, acoperindu-si gura cu incheietura mainii. S-a intors cu fata si s-a lovit de Ryan, iar acesta in mod instictiv a apucat-o de talie. Cei doi s-au privit in ochi cateva clipe, apoi fata a plecat din clasa, intorcandu-se la locul ei.

#32
Vico a luat revista de pe jos si a inceput sa citeasca in gand, insa roscatul i-a spus sa citeasca cu voce tare.
- Miracolul s-a intamplat! Frumoasa Alexia Uchiha e inca una care a cazut la picioarele partenerului ei, Juan David Bracamontes. Se pare ca cei doi nu isi ascund deloc relatia si pozele o dovedesc. Daca relatia lor tine, ar putea deveni cuplul cel mai popular. Chiar esti un nemernic Juan David! De ce nu intelegi ca verisoara mea nu se va indragosti niciodata de tine?
- Si pe cine sa iubeasca? Pe unul ca Ryan? Care la prima abatare si daca cineva o saruta pe obraz pe iubita lui se desparte de ea. Acum Alexia e exact in terenul meu. Nu s-ar mai impaca cu Ryan, oricat de mult l-ar iubi! Asa ca in curand vom fi rude.
Blonda a dezaprobat din cap si l-a privit pe Ryan. Acesta isi tinea capul in jos si privea podeaua. Fata a trecut pe langa el si i-a soptit ca e un fraier, apoi s-a intors in clasa. Clopotelul a sunat, iar elevii s-au asezat in banci si isi asteptau profesorii. Alexia si Vico aveau ora de geografie, iar Alex engleza. In clasa fetelor si-a facut aparitia Kakashi, care i-a anuntat ca sunt obligati sa mearga, maine intr-o excursie de 3 zile la munte, impreuna cu clasa lui. Unii au inceput sa tipe si sa se bucure, pe cand altii "nu mai puteau de fericire". Profesorul s-a dus in clasa lui si le-a dat si elevilor lui vestea. Orele au trecut pe nesimtite, iar copii erau pregatiti sa plece acasa. Inainte sa ajunga la masina, rozalia a fost asaltata de multimea de reporteri care ii punea diferite intrebari. Fata incerca sa scape de ei, insa roscatul i s-a alatura si a inceput sa le dea mai multe detalii jurnalistilor.
- Este adevarat ca sunteti un cuplu? De cat timp sunteti impreuna?
- Nu este treaba voastra si in plus nu aveti copii de care sa va ocupati? li se adresa rozalia
- Deci negati idila dumneavoastra cu Juan David, domnisoara Uchiha?
Fata nu a avut cum sa raspunda, deoarece roscatul i-a cuprins buzele intr-un sarut apasat. Si-a pus mainile pe talia fetei, apropiind-o mai mult de el, in timp ce erau fotografiati non-stop. Intr-un final adolescenta a rupt sarutul si s-a urcat in masina fratelui ei, plecand spre casa. Juan David zambea usor si fara a mai vorbi cu vreun jurnalist, baiatul s-a urcat in masina si a plecat acasa.
Ajunsi la vila, cei trei au observat ca parintii lor s-au intors din calatorie. Au intrat pe usa, iar rozalia a sarit in bratele tatalui ei, in timp ce blonda si brunetul isi imbratisau mamele.
- Tati ce ma bucur ca esti acasa! Da nu trebuia sa stai o saptamana? spuse fata, desprinzandu-se de tatal ei si lasandu-si fratele sa il imbratiseze.
- Ba da, dar am rezolvat lucrurile mai repede.
Sakura a vrut sa isi imbratiseze fiica, insa rozalia s-a apropiat de matusa ei si a imbratisat-o puternic. Sasuke si Alexandro au observat reactia Alexiei si au dezaprobat din cap. Brunetul s-a apropiat de sora lui si a luat-o de mana, scuzandu-se de la ceilalti si plecand cu rozalia in gradina. S-a asezat pe leaganul de langa trandafiri si au inceput sa discute.
- Alexia nu crezi ca ar trebui sa fii mai blanda cu mama? Ea nu face altceva decat sa se apropie de tine si tu o respingi.
- E cam tarziu pentru o apropiere intre noi doi. Alex, tu nu intelegi cum ma simt eu. Mereu i-ai avut pe mama si pe tata langa tine, pe cand eu l-am avut pe tata, pe Vico si pe bunici. Nu am avut niciodata o mama! Nu am simtit ca am una. Nu am avut cui sa ii povestesc secretele mele, trairile mele, sentimentele mele. Uite ce e! E prima oara cand ne intelegem bine si nu ne certam. Hai sa nu stricam momentul asta, bine?
Baiatul a aprobat din cap si a imbratisat-o pe adolescenta, sarutand-o pe frunte. Cei doi s-au reintors in casa, unde Sasuke s-a apropiat de adolescentii. I-a luat pe amandoi in birou, unde era si mama lor. Alex si-a asezat sora pe scaun si a ramas in picioare in spatele ei.
- Ce s-a intamplat tata? De ce suntem doar noi patru aici?
- Am rugat-o pe verisoara voastra sa imi spuna ce s-a intamplat cat am fost plecati. Si am primit un telefon de la o persoana straina. Mi-a spus ca erai dispus sa iti vinzi sora, fiule!
Cei doi adolescenti au ramas surprinsi. Persoana misterioasa l-au sunat si pe Sasuke? De ce? Cine era si ce urmarea?
- Cred ca e timpul sa aflati adevarul! Acum 18 eu o iubea, mai bine spus aveam o obsesie pentru matusa voastra, Ino! Mama voastra a fost doar o servitoare in casa asta, iar in noaptea petrecerii de logodna, am violat-o pe mama voastra. In acel timp fratele meu era indragostit de Sakura. A doua zi dupa petrecere, bunicii voastre i s-a inscenat moartea, de catre cea mai buna prietena a ei, Sabina. Cu o zi inainte de inmormantare, mama voastra si unchiul vostru au fugit in Mexic, s-au casatorit si au locuit in casa unde locuiesc acuma parintii mei. In urma violului, Sakura a ramas insarcinata cu tine, Alex. Itachi ti-a dat numele sau, iar dupa doi ani, s-au intors amandoi aici, impreuna cu mama voastra. Cand s-au intors, eu eram casatorit cu Ino, iar tata cu Sabina. Mama voastra a descoperit ca Sabina a incercat sa o omoare pe mama si practic a dat-o afara pe Sabina din viata noastra. Cateva zile mai tarziu am aflat ca esti fiul meu, Alex si am facut totul pentru a te recupera. Fara sa imi dau seama m-am indragostit de Sakura si Itachi de Ino. Am divortat si am decis ca fiecare din nou sa o ia pe drumul lui. Eu am ramas cu sotia mea, iar fratele meu cu matusa voastra. Dar nu toate erau roz, atunci! Dupa ce am divortat, am plecat cu mama voastra intr-un loc, iar cand ne-am intors acasa am avut parte de un cosmar. Sabina te-a rapit pe tine Alex si cand am fost sa te eliberam, ne-a marturisit ca e mama Sakurei si ca isi dorea din tot sufletul sa ne faca rau. Politia a prins-o si a condamnat-o la 18 de inchisoare si de atunci nu am mai auzit de ea. Apoi te-ai nascut tu Alexia si Victoria si am fost fericiti.
- Nu toti ati fost fericiti! Uite tata nu inteleg de ce ne-ai spus trecutul tau si al sotiei tale, insa daca ai facut-o ca sa ma impac cu Sakura, te inseli! Nu ma intereseaza prin ce a trecut, nu-mi pasa ca mama ei e o criminala si nu ma intereseaza atata timp cat nu a stiu sa fie mama. Ar trebui fratelui meu sa ii fi spus totul, nu mie! Acum daca ma scuzati, vreau sa vorbesc cu bunicul Fugaku.
Rozalia s-a ridicat de pe scaun si a parasit incaperea. S-a dus in camera ei si si-a sunat bunicul. I-a spus ca peste doua saptamani sa ii trimita un bilet pentru Mexic, deoarece se intorcea acasa. Dupa o scurta convorbire, fata a inchis telefonul si s-a trantit in pat. In minte ii rasunau mereu cateva cuvinte, din povestea tatalui ei. <<Mama voastra a fost doar o servitoare in casa asta>>

#33
Rozalia nu putea sa doarma. S-a ridicat de pe pat si s-a dus in fata ferestrei, deschizand geamul si lasand aer proaspat sa intre in camera. Vantul ii flutura parul roz, in timp ce adolescenta era prinsa in gandurile sale. << Deci mama a fost o servitoare! Cum a putut tata sa se indragosteasca de una ca ea? Oare cum arata acum 18 ani? Cand la nascut pe Alex abea devenea matura! Daca Sabina e mama ei, atunci de ce nu ne-a zis niciodata de ea? De ce nu ne-a prezentat-o? Sunt sigura ca daca le pomenesc ceva lu tata sau mama, cum ca as vrea sa o vad pe bunica, sunt sigura ca m-ar pedepsi. Dar vreau sa o cunosc pe aceasta Sabina. Si stiu exact cine ma va ajuta.>> gandea tanara. A zambit usor si s-a intors in pat, adormind in cele din urma.
A doua zi si-a facut aparitia foarte repede. Alexia s-a trezit si isi pregatea bagajul pentru excursia la munte din week-end. Dupa ce si-a terminat bagajul, s-a dus la baie, unde s-a spalat pe dinti si pe fata. Se privea in oglinda, in timp ce picaturile de apa se scurgeau de pe chipul adolescentei. Cand inchidea ochii ii vedea pe Ryan si Karen impreuna. Fata a scrancit din dinti si si-a sters fata cu prosopul, apoi s-a dus in camera si si-a luat telefonul in mana. In cateva clipe a dus mobilul la ureche.
- Juan David? Sunt Xia. Daca toata lumea crede ca suntem impreuna, de ce sa nu le facem pe plac. Ce spui?
- Stiam ca mai devreme sau mai tarziu vei spune asta. Nu iti fa griji printesa, o sa am grija de tine. Mare grija!
Rozalia a inchis telefonul, zambind usor. A lasat aparatul pe pat si si-a indepartat pijamalele. S-a imbracat cu o pereche de blugi albi, un tricou alb cu un fluturas pe el, un hanorac alb de la Puma si s-a incaltat cu o pereche de cizme albe, fara toc. Si-a lasat parul liber si si-a pus o caciula alba, si-a aranjat bretonul si s-a machiat putin. Si-a pus o pereche de cercei din argint simpli, si-a luat o geanta alba pe umar, si-a luat troller-ul in mana si a coborat jos. S-a asezat la masa pentru a lua micul dejun, in timp ce Alex si Vico tocmai isi faceau aparitia. S-au asezat la masa si nu stiau de ce sunt numai ei, Xia si Sasuke erau la masa.
- Unde sunt ceilalti? intreba blonda
- Itachi e la firma, iar mama si matusa ta sunt plecate la cumparaturi. replica Sasuke, care studia ziarul.
Observand cat e ceasul, cei trei adolescenti si-au luat la revedere de la brunet si au parasit vila. Rozalia s-a urcat in masina ei, in timp ce Vico s-a dus cu iubitul ei. Imediat masinile celor doi au oprit la semafor, iar fotomodelul a vazut masina familiei Uzumaki. I-a facut din mana prietenei ei, in timp ce il privea intens pe blond. Cand culoarea s-a schimbat, tanara a apasat pe acceleratie luand-o inaintea celor doua masini. A ajuns repede la scoala, unde era adunati majoritatea dintre colegii ei. A inlaturat centura de siguranta si s-a dat jos din automobil. Alex si soferul lui Ryan au ajuns-o din urma, lasand masinile in parcare. Tanara si-a scos bagajul din portbagaj si i l-a inmanat soferului autocarului, apoi a vazut-o pe Karen in bratele blondului. Acesta isi privea fosta iubita si zambea usor, insa zambetul i-a pierit cand rozalia a sarit in bratele roscatului si l-a sarutat apasat. Ii privea socati pe cei doi, in timp ce Alex si Vico chicoteau.
- Chiar crezi ca una ca Alexia ar pierde vremea? replica blonda, care zambea rautacios.
- In fond, sora mea e una dintre cele mai cunoscute modele. Nu ar sta sa planga dupa cineva care nu merita.
Cuvintele brunetului l-au socat pe Ryan. Nu credea ca prietenul lui va ajunge sa spuna ceea ce a spus. I-a privit cum se apropiau de rozalie si roscat. Cei patru s-au urcat in autocar, ocupandu-si locurile. Blondul a oftat si a luat-o pe roscata de mana si s-a urcat si el in masina. S-a pus in spatele Xiei si lui Juan David, in timp ce Vico si Alex erau in fata celor doi. Dupa ce autocarul s-a umplut, Kakashi i-a spus soferului ca pot pleca. Din cand in cand, Juan David si Alexia se sarutau scurt pe buze, in timp ce se tineau de mana. Ryan scoate fum pe nari si o saruta brutal pe roscata, sperand sa ii capteze atentia rozaliei, insa in zadar. Brusc, fotomodelul s-a apropiat de profesorul ei si l-a intrebat daca o lasa sa cante. Argintiul a dat din cap si i-a dat un microfon, in timp ce rozalia i-a dat soferului un cd. In cateva clipe muzica a inceput sa se aude in difuzoare, iar tanara a inceput sa cante. Avea o voce care fermeca pe oricine. A inceput sa cante o melodie in limba spaniola, apoi a continuat cu una in engleza. Dupa ea s-au mai oferit fete sa cante, printre care si Vico. Ca si verisoara ei, blonda avea o voce minunata. Fotomodelul s-a intors la locul ei, insa inainte sa se aseze , masina a trecut printr-o groapa, iar adolescenta a alunecat, cazand in bratele blondului. Cei doi s-au privit in ochi, in timp ce se abtineau cu greu sa nu se sarute. Roscatul a pus-o pe tanara inapoi pe scaun si a sarutat-o apasat, facandu-l pe Ryan sa moara de ciuda. In cateva ore autocarul a oprit in fata unei cabane . Adolescentii au coborat din masina si au admirat peisajul. In spatele cabanei se aflau muntii inzapeziti. Casa era cu doua etaje si era in intregime din lemn. Copii si-au luat bagajele si au intrat in interiorul cabanei. In mijlocul livingului erau puse doua canapele si doua fotolii, iar langa ele se afla semineul, iar in fata lui era un covor pufos, alb. In mijlocul canapelelor era o masuta mica din lemn. Scarile erau in stanga semineului, iar veranda in dreapta semineului. Argintiul le-a spus elevilor sai cum vor fi organizati in camere.
- Victoria si Alexandro Uchiha prima camera de la etajul 1. Alexia Uchiha si Ryan Uzumaki a doua camera, Avril Uzumaki si Juan David Bracamontes camera cinci, Ka...
- Ma scuzati sensei, dar de ce trebuie sa impart camera cu Uzumaki? il intrerupse rozalia
- Pentru ca asa am hotarat eu si nu ai cum sa schimbi asta. Acum va las lista pe masuta. Va duceti bagajele sus, dezpachetati si ne intalnim in fata cabanei.
Spunand acestea, profesorul si-a luat valiza si s-a indreptat spre camera de la parter. Nervoasa, fotomodelul si-a luat troller-ul si s-a dus in camera ei, urmata in deaproape de blond. Tanara a observat ca era numai un singur pat si asta o obliga sa doarma cu blondul. In sinea ei era foarte fericita, insa trebuia sa ii arate baiatului ca nu e o papusa. Tanarul a incuiat usa si s-a apropiat cu repeziciune de adolescenta. A tras-o in bratele lui, punandu-si o mana in parul ei, in timp ce cu cea libera ii apropia talia de a lui.
- Incerci sa ma faci gelos cu Juan David nu? Chiar crezi ca functioneaza?
- Avand in vedere cum te comporti in preajma lui, esti super gelos. Ce se intampla Ryan? Karen e prea folosita pentru a te satisface la pat? Sau tu nu esti destul de barbat pentru a o face femeie?
Baiatul a zambit usor si a sarutat-o pe tanara apasat. Si-a strecurat limba cu brutalitate printre buzele rozaliei, determinand-o pe aceasta sa tremure. Fata se zbatea in bratele lui, insa blondul si-a pus si cealalta mana pe talia fetei, lipindu-i trupul de al lui si patrundandu-si mai adanc limba in gura fotomodelului. Aceasta a renunta la a se mai zbate si a raspuns sarutului. Amandoi aveau nevoie de acest sarut. Si-a pus mainile dupa gatul baiatului, duelandu-se cu limba lui. Mainile blondului se plimbau in voie pe trupul adolescentei, ajungandu-i pe fese. Brusc tanara la impins , rupand sarutul.
In camera fotomodelului si brunetei, tanara statea pe pervarzul geamului si privea privelistea. In mintea ei se delurau saruturile dintre Alexia si Juan David. << Niciodata nu se va indragosti de mine! Nici nu ma compar cu Alexia. Ea e frumoasa, desteapta, renumita, in timp ce eu sunt nimic!>> In timp ce se gandea, roscatul a observat ca adolescenta era prea linistita. S-a apropiat usor de ea si i-a pus mana pe umar. Bruneta si-a intors privirea si la privit pe baiat cu o privire trista. Acesta s-a asezat in fata ei si a luat-o usor de maini, intreband-o daca e bine. Tanara si-a lasat capul in jos, nedorind sa ii dea un raspuns. Adolescentul i-a ridicat capul , iar atunci fata a sarit in bratele lui si l-a sarutat. Fotomodelul a tras-o mai aproape de el si si-a strecurat limba printre buzele fetei, explorand in voie lacasul umed al acesteia. Buzele celor doi s-au desprins una de alta, iar cei doi s-au privit in ochi. Dandu-si seama de ce a facut, bruneta s-a dus in baie si si-a lasat trupul sa alunece pe gresia rece. Si-a pus doua degete pe buze, in timp ce privea in gol. << Mi-a raspuns la sarut! Sa insemne asta ceva? Sau doar a crezut ca sunt Alexia? Nu Avril, nu iti fa false speranta! Juan David nu se va indragosti niciodata de tine!>>

#34
Saluti!

ce bine :D, ai venit cu mult asteptatul capitol..
well...modurile de expunere se imbina frumos :X
nu am nimic de reprosat si nici macar greseli de tastare nu am ochit:-?

interesanta repartizare pe camere
sper ca Alexia si Ryan sa se impace:X
si o eventuala idila intre Avril si Juan David, dragutz :D

anyway....spor la scris!
sper sa vi cu nextul mai repede!:*
:bye::bye:
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

#35
In camera, roscatul se gandea intens la ceea ce a facut. << De ce i-am raspuns la sarut? Sarutul Alexiei nu se compara cu al ei. Sarutul lui Avril m-a facut sa tresar. Sa fie ea cea pe care o voi iubi? Xia e prietena ei cea mai buna! Poate daca ii spun imi va da ea vreun sfat!>> gandea baiatul. Observand ca elevii s-au adunat in fata intrarii, tanarul s-a ridicat de pe pervarz si a batut usor la usa baii. I-a spus brunetei ca e timpul sa plece. Fata a deschis usor usa si a iesit din incapere. Isi tinea capul in jos, nedorind sa il priveasca pe tanar. Cei doi au iesit din camera, intalnindu-se cu Ryan si Alexia. Rozalia s-a apropiat de prietena ei si a luat-o de mana, coborand in fata casei, urmate indeaproape de cei doi baieti. Kakashi era in fata elevilor, iar langa el era un tanar de vreo 25 de ani. Avea parul brunet si ochii verzi, iar numele lui era Dario Steward. Brunetul era noul instructor de ski si snowbord-ing al adolescentilor. Profesorul le-a spus sa se echipeze si ii astepta pe partie impreuna cu intructorul. Cei doi au coborat cu ski-urile pana la partie din josul cabanei. Multi dintre copii i-au urmat in deaproape cu ski-uri, in timp ce Alex, Xia si Ryan doreau sa se intreaca cu snowbordurile.
- Bine! Ultimul care ajunge la Kakashi sensei, face ceea ce spune castigatorul. replica blondul.
Cei doi frati au aprobat din cap si se pregateau de start. Porneau la trei, insa rozalia a luat-o inainte la doi. Blondul si brunetul au plecat dupa ea. Observand ca Ryan o ajungea din urma, fotomodelul a vazut o piatra mare in fata ei. S-a indreptat exact spre ea si datorita acelei roci, a luat-o inaintea baietilor, ajungand prima la profesor. Alexandro nu s-a lasat mai prejos si a facut si el ca sora lui, ajungand al doilea, iar Ryan ultimul. Rozalia zambea pana la urechi.
- Deci! Ai ajuns ultimul, iar eu am ajuns prima. Adunam astea doua si ce iese? Tu trebuie sa faci ceea ce spun eu. A! Si ar trebui sa stii ca am fost campioana la snowbording in Mexic. Sa castigi in fata mea ar fi cam greu.
Argintiul le-a atras atentia si le-a spus ca vor urca pe munte cu telescaunul. Copii si-au dat jos ski-urile si snowbordurile, luandu-le in mana si indreptandu-se spre telescaune. Juan David si Alexia s-au urcat primii, urmati de Ryan si Avril, apoi de Vico si Alex.
- Alexia spune-mi ceva! Si fi sincera! Avril e indragostita de mine?
- Ce..ce? De unde stii asta? Cum ai aflat?
- Se comporta ciudat in camera si m-am apropiat de ea sa vad ce a patit. A sarit in bratele mele si m-a sarutat, iar eu i-am raspuns.
- Wow! Se pare ca Avril nu pierde vremea. Juan D, prietena mea e indragostita lulea de tine. Mi-a spus mie si lui Vico, in aceeasi zi in care ai venit la Institut. De atunci m-am simtit prost fata de ea. Ea te iubeste pe tine, tu pe mine, eu pe Ry..
- Ryan? Xia se vede in ochii tai ca il iubesti. Si iubirea mea fata de tine, nu cred ca e iubire. Cred ca mai degraba e o pasiune trecatoare, dar cred ca incepe sa imi placa Avril.
- Atunci de ce nu incerci sa ai o relatie cu ea? Poate merge! Oricum noi suntem mai mult niste prieteni decat iubiti. Ce spui iubitule? Ne despartim si ramanem prieteni?
Roscatul a aprobat din cap si si-a imbratisat partenera. Blondul a vazut asta si a dat cu pumnul in snowbord, facandu-i o mica zgarietura. In cateva clipe, copii erau pe munte. Profesorul le-a spus ca se isi vor da drumul de pe partie. Vico nu prea se descurca cu ski-urile si ii era putin cam frica . Observand reactia iubitei lui, Alex i-a spus sa mearga cu el pe placa de snowbord. Blonda si-a dat jos ski-urile si i-a sarit in brate sarutandu-l scurt pe buze. Si-a pus picioarele pe placa si l-a apucat pe baiat de mijloc. Juan David si-a luat si el placa si i-a spus brunetei sa mearga cu el. Aceasta a ramas uimita de initiativa baiatului, insa a acceptat si a facut acelasi lucru ca si Vico. Rozalia si blondul s-au aliniat si ei langa ceilalti si se priveau cu zambetul pe buze. In cateva clipe , profesorul a dat startul, iar copii si-au dat jos pe partie. Alexia era inaintea celorlalti, iar roscatul a decis sa faca o mica intrecere ce ea. I-a spus brunetei sa isi miste trupul la fel ca al lui. Alex si Ryan nu s-au lasat mai prejos si s-au apropiat de cei trei. Plictisita de competitie, fotomodelul nu a mai fost atenta, iar placa ei a intrat intr-o piatra, provocand un dezechilibru. Fata nu mai putea controla snowbordul si s-a impiedicat de o creanga de copac. Se rastogolea de pe munte, pana cand s-a oprit intr-o piatra. Adolescentii s-au apropiat de ea, sperand ca va fi bine. Blondul si-a desprins picioarele de pe placa si s-a apropiat de tanara. A luat-o in brate incercand sa o trezeasca, insa a observat ca tanara era inconstienta. Le-a spus celorlalti ca o va duce la cabana si va avea grija de ea. Dupa ce cei doi au plecat, tinerii s-au intors pe partie, spunandu-i lui Kakashi ce s-a intamplat.
Ajuns la cabana, Ryan a dus-o pe tanara in camera lor si a lasat-o pe pat. S-a asezat langa ea si a privit-o. I-a pus mana dreapta pe obraz, mangaindu-l usor. Imediat tanara a inceput sa se trezeasca. Cand si-a dat seama ca blondul era langa ea, s-a ridicat de pe pat, apropiindu-se de geam. A deschis usa de sticla si a iesit pe balcon. Si-a pus mainile in san, in timp ce vantul ii flutura parul. Adolescentul a venit in spatele ei si a imbratisat-o, lasandu-si capul pe umarul ei. Rozalia a vrut sa se retraga, insa baiatul o tinea strans.
- Lasa-ma in pace! Du-te la Karen, in fond ea e iubit ta acum si pe ea o iubesti.
- Esti atat de prostuta! Stii ca pe tine te iubesc! Si Karen e doar o simpla distractie, nimic important. Tu esti si vei fi singura femeie din viata mea.
Tanara s-a intors cu fata catre baiat si la privit in ochi cu o privire trista.
- Atunci de ce ai preferat sa crezi niste poze, decat cuvintele mele? Ai spus ca nimeni si nimic nu ne va desparti. Ai spus ca imi poti face fata! Atat mie cat si muncii mele. Ai uitat de tot? Ai uitat ce s-a intamplat intre noi?
- Nu voi uita niciodata asta! Stiu ca nu te-am crezut, insa am fost un prost. Am fost gelos. Exact dupa ce ai fost a mea sa vad pozele alea cu tine si cu Juan David? Pur si simplu am innebunit. Imi pare rau iubita mea! Te rog iarta-ma! spuse tanarul imbratisand-o puternic pe adolescenta. Fata si-a lasat capul pe pieptul baiatului si i-a raspuns imbratisarii.
- Promite-mi ca nu te vei mai comporta niciodata asa. Promite-mi ca nu ma vei mai rani si ca nu ma vei mai indeparta niciodata de tine.
- Iti promit iubita mea!
Cei doi si-au cuprins buzele intr-un sarut apasat, limbile lor s-au strecurat printre buzele altora, explorand lacasurile umede si duelandu-se in acelasi timp.

#36
Salut! :D

ai venit ceva mai repede cu acest capitol :X
well...descrierea este OK, bine se mai putea adauga pe alocuri
dialogul contine replici bine alese:3:
iar actiunea mi s-a parut putin grabita...adica mai puteai adauga cate cv la acea intamplare cand s-a lovit Xia, trairile personajelor mai in detaliu in acel moment :-)....etc

oricum...ma bucur ca s-au impacat cei doi, Ryan si Alexia, si Avril cu Juan sunt draguti :X abia ast sa vad cu evolueaza relatile lor, mai ales ca acum sunt mai multe cupluri :-&gt;

spor la scris!:* ast nextu'!
:bye::bye:
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

#37
Minuna, absolut superb! Iubesc ficul tau, mi-a facut placere sa-l citesc! Esti o scriitoare nemaipomenita! Oare Juan David va renunta la planul matusii sale? Eu sper ca da!
Ma bucur ca Alex s-a impacat cu Alexia! Ficul tau e de-a dreptul minunat!
Ai o p[oveste absolut superba! Cat ma bucur ca Alexia s-a impacat cu Ryan! Sunt un cuplu minunat!
Oare ce se va intampla cand va iesi Sabina din inchisoare? Sper sa nu le faca nici-un rau Alexiei si Victoriei!
Abea atsept continuarea si sper sa o postezicat de repede poti! Daca o sa pot, iti promit ca o sa-ti dau comm la fiecare capitol! Bye and kiss you!
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888

#38
Zilele au trecut repede, iar copii s-au intors acasa. Certurile dintre Sakura si Alexia nu au incetat niciodata. Oare se vor satura vreodata rozalia sa isi raneasca mama?
La inchisoarea de la periferia orasului, portile puscarii se deschideau, era pe ele iesea o femeia cu parul roscat. Aceasta a tras aer adanc in piept, iar in fata ei a oprit un taxi. Femeia s-a urcat in automobil si i-a spus o adresa. << Acum va incepe razbunarea scumpa mea fetita. Iti vei pierde fiica, asa cum ea mi-am pierdut-o pe a mea.>> In cateva clipe, masina a oprit in fata unei cladiri. A platit taxiul si a intrat inauntru. I-a spus secretarei cine era, iar aceasta a condus-o la studioul foto. Ajunsa acolo, roscata a observat ca patru adolescenti se distrau de minune. Rozalia si roscatul isi acopereau unul altuia trupurile cu proaspe, in timp ce blondul si bruneta ii priveau cu zambetul pe buze. Fotomodelul a ramas uimit cand si-a vazut matusa. A luat-o pe bruneta de mana si s-au apropiat de roscata. Baiatul a imbratisa-o, urandu-i bun venit. Rozalia si blondul s-au apropiat de cei trei.
- Matusa ma bucur ca esti aici. Vreau sa ti-o prezint pe Avril. Ea e iubita mea.
- Ma bucur sa te cunosc Avril. Sunt incantata il faci fericit pe zvapaiatul asta.
- Iar el este Ryan, fratele lui Avril, iar ea e Alexia. Alexia Uchiha!
Femeia s-a apropiat de rozalie si a imbratisat-o puternic. Adolescenta nu stia cum sa reactioneze. Roscata s-a indepartat de tanara si i-a spus ca ea era bunica ei. Adolescenta a facut ochii mari si s-a lasat in bratele blondului, privindu-si bunica. Femeia i-a spus ca ar vrea sa o insoteasca la o cafea, iar fata a acceptat. S-a dus sa se schimbe, apoi s-a intors la ceilalti. L-a luat de mana pe Ryan si au iesit din studio, impreuna cu Sabina. S-au urcat in automobilul tinerei si au pornit spre cafeneaua preferata a adolescentilor. Alexia a lasat masina in fata localului si a intrat in cafenea, urmata de iubitul si bunica ei. S-au asezat la o masa, comandand trei cafele.
- Esti atat de frumoasa draga mea. Nu imi vine sa cred ca mama si tatal tau te-au tinut departe de mine.
- Au avut si motive. L-ai rapit pe fratele meu, ai ranit-o pe matusa mea si pe mama. Inchisoarea ti-a priit.
- Te-au mintit Alexia. Nu am fost la inchisoare si nu l-am rapit niciodata pe fratele tau. Parintii tai ti-au spus aceasta poveste pentru ca eu mi-am dorit sa te iau cu mine, cand te-ai nascut. Am vrut sa te duc prin toata lumea, sa fii fericita, insa mama ta m-a refuzat si te-a trimis la bunicii tai. Mama ta mereu m-a urat. Eu nu am vrut decat sa fiu langa ea si sa o ajut sa il creasca pe fratele tau si pe tine, dar ea mi-a spus ca nu sunt demna de a fi bunica ta si a fratelui tau.
- Unde ai fost atatia ani? De ce nu ai venit niciodata sa ne vezi?
- Am fost plecata in Europa si am vrut sa vin sa te vad pe tine sau pe Alex, dar tatal si unchiul tau nu m-au lasat. Alexia vreau sa vii cu mine. Nu meriti sa traiesti in minciuna parintilor tai. Si sunt sigura ca fratele tau te-a mintit si el. Alexandro stie totul si s-a prestat jocului lui Sasuke si Sakura. Nu ii lasa pe ceilalti sa te minta scumpa mea.
- Cred ca ar trebui sa plecam, Ryan! A fost o placere sa te cunosc bunico!
Copii au lasat cateva bancnote pe masa si au parasit localul. Rozalia i-a cerut iubitului ei sa conduca el masina, deoarece ea nu se simtea in stare. I-a spus sa o duca la locul lor, iar baiatul a acceptat. Pe drum, fotomodelul se gandea intens la spusele roscatei. Observand ca a ajuns la lac, fata s-a dat jos din automobil, inaintand spre apa. S-a intors cu fata si i-a sarit baiatului in brate, lasand cateva lacrimi sa se prelinga pe obraji. Tanara si-a imbratisat cu putere iubita, sarutandu-i usor crestetul capului.
- De ce m-au mintit Ryan? De ce? M-au facut sa cred o minciuna, sa traiesc o minciuna.
- Xia trebuie sa te calmezi! Discuta cu Sasuke, cu Sakura, cu Alex, discuta cu ei.
- Nu! Ma voi duce cu bunica si ii voi lasa balta. Ii voi face sa sufere, cum ei m-au facut sa sufar. Ii voi rani, exact cum ei m-au ranit pe mine. Ryan promite-mi ca nu vei spune nimic. Nu ii vei spune nimanui, nici macar lui Alex sau Avril. Nu vreau ca nimeni sa nu afle. Te rog!
- Bine iubita mea! Dar promite-mi ca vei mai vorbi cu mine si ca ne vom mai intalni.
Rozalia a aprobat din cap si l-a sarutat pe blond. Tanarul i-a lipit trupul de al lui, strecurandu-si limba printre buzele fetei. Limba lui explora fiecare coltisor din gura adolescentei. Dupa cateva minute buzele celor doi s-au despartit, iar adolescentii au ramas imbratisati.

#39
Buna din nou! MA bucur ca sunt prima care iti comenteaza acest capitol!
A fost superb, minunat, absolut sublim! Nu pot sa cred( defapt pot) ca Sabina i-a spus o asemenea minciuna Alexiei si ca aceasta a crezut-o!
CAt ma enerveaza si Ryan! Cum poate fi de acord cu asa ceva:...: Sper ca familia sa sa afle de cele spuse de Sabina si sa o opreasca pe Alexia la timp! Inainte de a face o nebunie!
CApitolul a fost cam mic, deoarece mie imi place si vreu din ce in ce mai mult:)
Abea astept urmatorul capitol care sper ca va fi postat cat de curand

Ja ne si spor la scris! Kiss!
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888

#40
wow...esti minunata la asa ceva.. iti admir felul tau de a scrie...esti minunata. tiam citit toata opera..si pot spune ca esti sublima...mama mia..nu pot sa cred ce minciuna a spun Sabina...no credeam in stare de asa ceva, defapt da. Te rog Xia, n-o crede, minte! Greseli de tastare, sincer n-am vazut, am fost captata de povestea ta splendida. Totusi, capitolul a fost cam scurt....m-am invatat sa le faci luuuuuuungi. Sper sa pui repede nextul si sper sa fie mai lung. ;) Gambate ne Rahzel-chan ! ;)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Am incredere in tine ! Redhead Rules 3 4.755 09-09-2008, 11:13 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)