Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

New kid on the block !

#1
Buna tuturorrrrr !!
Numele meu real este Raluca ( Rallu ) si am 16 ani . Imi pare bine sa va cunosc !!
Hmmm... Sunt incepatoare cu anime-urile... nu am vazut decat Vampire Knight ( pe care il ador ) , Bleach si Death note ^_^ ( astept propuneri despre anime-uri cat mai interesante ) .
Ascult mult , chiar prea MULT , K-pop dar si cateva trupe de J-Rock . Trupe K-Pop preferate : ei bine, imi plac cam toate trupele dar daca ar fi sa aleg .. : SHINee ( trupa mea preferata ) , SNSD , Super Junior , Teen Top , U-kiss , F(x) , Sistar , Big Bang, 2NE1 ( si as putea sa continui o vesnicie ). Trupe de J-Rock preferate : The Gazette , An Cafe , Nightmare .
Am vazut pana acum 11 drame coreene ( enumar doar cateva : Heartstrings , You're beautiful , Boys over flowers , Shut up flower boy band ) si una japoneza : Sprout . Am vazut si multe filme japoneze/coreene horror, a caror nume le uit mereu 21 .
A si inca ceva , il ador pe Onew . <3 Este preferatul meu dintre toti biasii mei 8 ( si am foarte multi ) .
Cam atat despre mine , daca vreti sa stiti ceva, sunteti liberi sa ma intrebati. ^^.

#2
Bine ai venit pe Animezup, Blue.Hell'!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit, Raluca!
Incantata de cunostinta. Ai vazut cumva The Red Shoes, Cinderella sau The Bloody Reunion (filme coreene de groaza)? Sunt o adepta a genurilor acestea in materie de filme (sau in general), mai ales cand apare multa psihologie in ele.
Poti incerca, asa bine, si Fairy Tale (anime). Deadman Wonderland e unul din favoritele mele, si poate o sa iti placa, poate nu. Depinde de tine.
Iti place sa citesti manga-uri? Am o gramada de recomandari.
Ai vreun OTP din K-pop (straight or not)?
Care e culoarea ta favorita?
De cine ti-a placut cel mai mult din "You're beautiful"?
Cu cine ai fi vrut sa ramana Jan-di? (my beautiful Kim Hyun Joong TT^TT)
Sa ai o zi buna si sa fii cat de activa poti.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Hei Ralu! Nice to meet u ! ^^ Sper sa te distrezi pe aici si sa-ti faci multi prieteni Smile
Ai vazut niste anime-uri bune, cunoscute si sper ca o sa-ti fie pe plac recomandarile mele in materie de anime-uri <3.
In primul rand uita-te la Psyho Pass e foarte interesant, un anime psihologic.
In al doilea rand ai putea sa vezi Another este un anime horror de calitate, daca vrei mai multe detalii despre el uita-te pe google :d
Hmm...Nana deobicei e pe gustul tuturor ^^
Si cam atat deocamdata ^^
Si eu ascult Kpop doar ca de o vreme am lasato mai moale si m-am reintors la rock/jrock si eu am/aveam multi biasi 21 Jaejoong din Dbsk mi se pare cel mai cuute totusi ^w^ din Shinee imi placea de Taemin xD. Tu de cat timp esti fana Kpop si J-rock ? hug
Edit: Ah da vreeam sa te intreb si din ce oras esti ?21 apropo si eu sunt mare fana a dramelor asiatice, mai mult coreene 4 am vazut 40 pana acum, deci te-am luuuat 47

#5
Hello Everyone ^^

Sasquatch : Imi pare bine de cunostiinta ^^ . Din filmele mentionate de tine am vazut doar Cinderella si intentionez de ceva timp sa vad The Red Shoes .
Multumesc de recomandari, o sa aleg cateva mentionate de voi pupic .
Hmmm.. Manga-uri inca nu am citit , dar sunt deschisa oricarei recomandari .
Imi plac la nebunie - Khuntoria : Victoria ( F(x) ) si Nichkhun (2pm) si JongKey ( sunt asa cutee )
Culoare mea favorita este albastru <3
Sunt o fana a lui Jang Geun Suk , deci cel mai mult mi-a placut de Hwang Tae Kyung 8 .
Il ador pe Lee Min Ho deci ma bucur ca a ramas cu Goo Joon Pyo 8
Multumesc la fel si o sa fiu activa cu siguranta. Vreau sa particip la un RPG dar se pare ca nu prea sunt noi ... 2

Infinite : Nice to meet you too hug.
Multumesc de recomandari pupic , o sa imi fac o lista Smile .
Sunt fana K-pop si J-Rock cam de 3 ani, poate si mai bine .
Sunt din Bucuresti.
Woooow 40 ?!
Eh.. Vine vacanta de vara in curand 19 , mai vedem noi !!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)