Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

New York

#11
Sunt a doua:D...
Capitolul a fost bunicel, scurt ( pentru mine mai toate sunt scurte:D ) dar bunicel.
Sa dezvoltat destul de bine povestea in ultimile capitole si debea astept sa vad reactia pe care o face Kiba cand afla ce ia facut Sasuke lui Sakura:D
Greseli am vazut decat cateva dar am trecut peste ele. Actiune nu mi sa parut grabita si nici dialogul nu a fost sec.
Astept next-ul si ja ne!!!
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#12
sal! deci, m-am suparat ca nu m-ai anuntat ca ai postat un nou capitol. dar, cum eu sunt o fata buna imi trece repede.
Acum, cu privire la ultimul post, sunt multumita. In primul rand as spume ca nu stai bn deloc la gramatica, am gasit multe cratime nepuse, si asta nu mi-a placut.
Descrierea a fost buna mi-a placut, dialogul n-a fost mult si nici plictisitor, sunt multumita.
Naratiunea a fost ok, actiunea n-ai grabit-o, bun bun. In rest ce sa spun, totul a fost frumos , doar la gramatica te rog fii atenta. cam atat am avut de spus asa ca astept urmatorul cap sa vad daca mai cresti. :x
apropo, nu stiu daca am spus dar imi place forte mult titlul ficului...e asa frum :x
cam atat si bafta..


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#13
Capitolul V partea I



Bratele calde ale brunetului o tineau pe Sakura langa el, fata ii putea auzi bataile inimi. Ochi blanzi ai baiatului erau atintiti pe chipul algelic al fetei, ochi verzi ai rozaliei scanteiau din cauza lacrimilor. Fata lasa repede privirea in jos, si simte cum obraji ei se incalzesc usor, radica privirea si observa ca si Sasuke avea urme de roseata in obraji. Erau ca doi copii care simteau pentru prima data iubirea, care nu stiau ce va urma, dar care isi ascultau inimile, si care erau pregatiti sa riste totul pentru iubirea lor. Se priveau intens fara sa scoata un cuvant, parca erau in transa, dar acest moment a fost intrerupt de telefonul baiatului.
-Ce vrei Naruto? Intreaba Sasuke nervos.
-Sunt Hinata, vreau sa vorbesc cu Sakura, stiu ca e cu tine. Brunetul ii intinde telefonul fetei care raspunde incet.
-Ce sa intamplat? Vocea Sakurei era putin tremurata, nici ea nu stia ce se intapla cu ea.
-Sakura vino repede la coltul strazi, ii aici un club, ii Itachi aici. Si nu stiu cat il mai pot tine pe Naruto sa nu vorbeasca cu Kiba, sau sa il bata pe Itachi. Hinata era speriata, cat se poate de speriata, vocea ei tremura ingrozitor.
-Ce?! Nu se poate! Vin acum! Fata a lasat telefonul pe pat si a luat-o la fuga, in urma ei brunetul a sunat-o pe Hinata. Dar fata nu a raspuns la telefon. In cateva minute fata a intrat in club si a fost intampinata de Hinata care plangea.
-Ce sa intaplat? Intreaba Sakura speriata, dar intrebarea nu avea nici un rost, Kiba avea pistolul indreptat spre Itachi, iar Naruto ii tot spunea sa traga sau trege chiar el. Sakura privea speriata scena.
-Stop! Tipatul fetei la facut pe Kiba sa lase pistolul in jos, si sa o priveasca uimit.
-Vrei sa il omori tu? Brunetul ii inmaneaza pistolul rozaliei care se uita la el surprins.
-Esti nebun? De ce sa il omori? Ce rau ti-a facut? Sakura a lasat privirea in jos pentru ca stia deja despre ce e vorba, dar nu dorea sa arate asta.
-Nustiu poate ca te-a...
-Naruto! Hinata sa pus in fata lui Itachi si a fost inmpuscata in locul lui.
Sakura a fugit la prietena ei care spre surprinderea ei zambea, Itachi a prinso pe Hinata care sangera la picior. Naruto era in stare de soc, nu a inteles ce a apucat-o pe iubita lui, Itachi a luat pe Hinata in brate si a plecat impreuna cu Sakura spre spital. In drum spre spital ochi Hinatei sau inchis iar Sakura facea tot posibilul sa o tina treaza, Itachi gonea pe sosele marelui oras cu mult peste viteza legala.
O masina de politie ii urmarea pe cei trei, dar Itachi nu avea de gand sa opreasca





Sper sa va placa, o sa pun continuarea mai tarziu,astept critici dure.

#14
hei buna sunt noua si vreau sa iti spun ca ador ficul tau:x dar exact asa cum ai zis si tu vrei critici cat mai durenu prea am ce criti asa de dure si rele,vreau sa iti adresez ca acest capitol este cam scurt si ai unele greseli de tastare :
obraji => obrajii
radica => ridica
obraji => obrajii
"nu pricep de ce pui "ii" in loc de alt cuvant de legatura"
trege => trage
surprins poate vroiai sa zici surprins"a"
nustiu => nu stiu
nu prea pot sa pricep ce tot se intampla in club si mai deloc in toate scenele astea dramatice...oricum daca vei pune urmatorul capitol iti promit ca eu iti voi citi tot de la inceput si daca imi dai voie sa til fac cunoscut la mai multi prieteni...oricum bafta mult si scces in continuare
Ja ne!
~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??

#15
Cand am citit acest capitol m-am simtit la cursele de masini, nimic frumos nu a avut, parca a cazut din cer capitolul asta. Cat de frumos a fost sa citesti pana acuma, toate capitolele, desi nu erau foarte dezvoltate, macar nu erau grabite. Erai urmarita de caini cand ai scris? Te rog sa nu mai te grabesti: Sakura vorbea cu Sasuke si a sunat telefonul, s-a dus in club unde erau toti, a vorbit cu Kiba, Hinata a fost impuscata, SFARSIT. Asta a fost ce am citit, putine cuvinte in plus si a aparut capitolul care are 97% dialog, nimic altceva.
Nu mai pune capitole daca nu le-ai terminat.
:x:x:x Nu te supara :x:x:x

#16
Ok.... a venit luca si ceea ce urmeaza mai mult ca sigur nu o sa iti placa.Ideea, nu pot sa iti spun ca imi place la nebunie.E doar destul de draguta.Titlul mi se pare neinspirat.
Cu gramatica stai prost rau de tot, capitolele sunt foarte scurte si ai greseli de scriere cu tona.
Iar acu vine intrebarea mea.Cum e pe moarte Hinata daca Naruto a impuscat-o in picior?
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#17
M-am hotarat sa continui acest fic, poate ca va iesi ceva bun:D
De acum voi scrie din perspectiva Sakurei.

Capitolul V partea II

Doua masini opresc in fata spitalului de urgenta din centrul orasului. Din prima masina coboara Itachi care o ia pe prietena mea in brate, iar eu ii urmez in liniste. Ochii mei erau plini de lacrimi, stiam ca Hinata va fi bine, dar nu putea sa nu ma simt vinovata. Ne-am asezat pe scaune si doi docroti au luat-o pe Hinata pe o targa si au plecat, cei doi politisti sau apropiat de noi.
-Inteleg ca nu e momentul potrivit. Dar stiti ca ati depasit limita de viteza?
Cat de prosti pot fi politisti din zilele noastre, logic ca si-a dat seama, nu sa nascut ieri si azi a luat carnetul. Oftez lung in timp ce Itachi le spune sa-i dea odata amenda aia idioata si sa-l lase in pace. M-am ridicat si iam pus mana pe umar, stiam ca si el se simte vinovat, ridica privirea, iar eu afisez un zambet incurazator. Cand lasa privirea in pamant ma asez inapoi pe scaun si privesc usa, asteptam sa vina Naruto, Kiba si Sasuke. Cand cei trei intra ma apropriu de ei, Naruo si Kiba trec pe langa mine si se aseaza pe cate un scaun. Brunetul imi face semn se mergem intr-un colt se vorbim, ochii lui reci ma faceau sa cred ca-i suparat.
-De unde stie Hinata adevarul? Il privesc in ochii si regret nespus ca am facut asta, si-a dat seama imedit ca eu nu mi-am tinut gura. Oftez si ii spun ca nu stie ca el ma violat, Sasuke zambeste fortat si ma ia in brate. Ma simteam asa de bine in bratele lui, ma simteam protejata, simteam ca nimic rau nu mi se poate intampla. Il privesc din nou in ochii si acestia erau blanzi si calzi, imi pun mainile in jurul garului sau si imi presez buzele de buzele lui. Sarutul nu dureaza mai mult de doua secunde ca vine medicul cu un zambet larg pe fata, toti ne adunam in jurul lui.
-Ii va ramane un semn minuscul, copilul nu a patit nimic in urma acestei intamplari. Puteti sa intrati la ea, dar pe rand.
Doctorul a fost chemat la alt pacient, ma intorc spre Naruto care avea gura cascata, cred ca si eu am ramas cu gura cascata cand a spus de copil. Ii pun mana pe umar blondului si acesta se trezeste la realitate, in clipa urmatoare ma ia im brate si incepe sa ma invarta pe coridor, zambea ca un copil mic.
-O sa am un copil! Iti vine sa crezi? Eu! Eu voi avea un copil.
Toti am zambit apoi trebuia sa vedea cine ii va da vestea Hinatei, pana la urma Naruto a fost primul care a intrat la ea. Noi stateam afara si asteptam sa auzim ce are de spus blondul. Cand a iesit din salon nu mai era deloc bucuros, ochii lui erau plini de ura. Ma intreb ce a spus Hinata.
Naruto il ia de haina pe Sasuke si il loveste de perete.
-Esti un tredator! De ce nu mi-ai spus ca tu ai violat-o pe Sakura. Ma-i lasat sa cred ca fratele tau a facut asta, esti un minic, un gunoi.
Kiba sa intors spre Sasuke, admosfera a devenit extrem de tensionata, trebuia sa fac ceva. Dar ce pot face? Cred ca Kiba ne-ar ucide pe amandoi daca ar sti ca eu il iubesc pe Sasuke, dar trebuie sa fac ceva.
Merg langa Sasuke si il iau de mana, toti ma priveau surprinsi, chiar si brunetul privea uimit gestul meu. Nici macar eu nu imi intelegeam gestul, dar stiam ca asta trebuie sa fac.
-Eu il iubesc pe Sasuke. Am iesit din spital impreuna cu Sasuke, nu cred ca cineva intelege ceva, daca ma gandesc bine nici eu nu inteleg genstul meu. Oare chiar il iubesc pe brunet? Oare acum se va schimba ceva? Oare l-am iertat pentru ce mi-a facut atunci?
Parca eram amandoi intr-o transa, mergeam pe strada, orasul era minunat noaptea, eram singuri, nimeni nu ne vedea, nici macar nu ne priveam unul pe altul. Am ajuns in bloc si am vrut sa intru in apartamentul meu si al Hinatei, dar apoi mi-am amintit ca nu mai stau acolo. L-am urmat pe Sasuke in bucatarie si am luat un pahar cu apa.
-Nu pot sa inteleg de ce ai facut asta. Imi explici?
Las privirea in jos, nu stiam cum sa-i explic, defapt inainte sa-i explic lui trebuie sa-mi explic mie. Ii simt respiratie calda si ridic capul, fetele noastre erau la cinci centrimetri distenta, atat de aproape si totusi atat de departe.


Astept critici dure:P
Sper sa va placa:*

#18
Am ajuns si eu pe aicea. Frumos, foarte frumos capitolul ... dar cam scurt:D
Am ramas surprinsa cand Sakura a fugit din spital cu Sasuke plus ca Kiba a auzit totul. Sper ca nu ii va omora, sa il lase sa mai traiasca(putin) acum cand Naruto va fi tatic:D Saracutu cred ca Hinata o sa il puna sa ii schimbe scutece:)) si cu Itachi ce sa intamplat?? Ma intreb cum o sa ii explice Sakura lui Sasuke ca inca il iubesti si etc, etc.
Cum ti-am mai spus eu nu prea las critici ( ei bine mai las cateodata ) Asa ca doar iti zic sa pur next-ul cat mai repede ca sunt nerabdatoare
Bye:-h
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#19
Hey dear, am ajuns si eu pe aici :D. Deci in primul rand imi place titlul ficului. Chiar imi pare rau ca nu am intrat mai devreme. Actiunea mi se pare un pic grabita. Ar mai trebui sa descri un pic mai mult ce se intampla.descriere ai si mi se pare ok, dialog... . Deci Naruta devine tatic? Vai saracu' nu cred ca stie ce il asteapta =)). Sigur Hina il va pune sa schimbe scutece :)). Si Hinata stia cine a violat-o pe Saku? Hmm... si i-a spus si lui Naruto, iar de la el au aflat toti. Sunt foarte curioasa ce se va intampla cu S&S. Pai... cam asta este tot.
P.S. anunta-ma cand pui nextul
Bye Bye
:bye:
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#20
Mi se pare mie sau este prea scurt acest capitol? Insa mi-a placut. L-am citit acum cateva saptamani, dar mi-a fost prea lene ca sa comentez si eu. Descrierea a fost buna, chiar perfecta ca sa nu te plictisesti. Dialogul a fost bun, gandit cu capul nu cu picioarele. Naratiunea buna. Actiunea lenta si placuta asi putea spune.
Ja ne




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)