Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nerima Daikon Brothers

#11
prima data cand am vazut anime-ul asta cred ca aveam 12 ani...mi-a placut super mult..radeam cu pofta, iar scenele muzicale erau printre preferatele mele...situatia in care se aflau cei 3 veri era chiar comica..eh pe o scara de la 1 la 10, as da 10...

#12
E putin bolnav animeul 21
Nu contest...comedia e buna dar sunt unele faze wnb subtile cam stupide
Sunt greu de observat dar totusi....la un moment dat in spatele unei chestii 2 TIPI si'o *** in *** 21
E ok de vazut dak esti foarte plictisit

#13
Chiar daca este cu + 18, scenele de nuditate au mereu o natura comica, chiar si agresiunile sexuale in care de obicei persoanele tipa si apare sentimetul de teama, aici totul este amuzant si se stie ca inntotdeauna fratii Nerima vor "castiga", mai bine zis cei "buni",desi nu cred ca buni e cuvantul potrivit caci, si ei sunt disperati dupa bani si nu s-ar lasa de la nimic ca sa-i fure de la cei rai decat sa-i de-a inapoi proprietarilor.
In ceea ce priveste realtiile ce apar in acest anime, mi se par ridicole.
Hideki este indragostit de vara lui, daca si-ar da si el seama ca singurul motiv pentru care Mako nu vrea sa fie cu el este ca arata catastrofal. In acelasi timp papusica de Mako trebuia sa fie indragostita de cineva.. acela fiind Ichigo , care dupa parerea mea are alte inclinatii sexuale inafara de gay.. caci prea are atatea fantezii cu Pandaikon, acelasi lucru pot zice si despre detectiva... da' de ce senzual il vad pe acel urs panda.
Hideki are visuri marete pentru care lupta, si cauta fericirea impreuna cu prietenii lui.. chiar daca mai face pe prostul uneori, scopurile lui raman aceleasi, desi mai are nevoie de un impuls pentru a i se reaminti ca si ceilalti isi doresc acelasi lucruri.
Mako tipul de adolescenta ce vrea bani pentru a-si satisface poftele si singurul care ii poate da e Hideki[ nici el nu prea are], iar daca nu primeste ceea ce vrea il ameninta ca pleaca.
Ichigo tipul de baiat superb, care poate obtine tot ce vrea numai prin aspectul sau, insa nu este atras nici de fete, nici de baieti din pacate.. ci de animale, in special de Pandaikon.





#14
Mie anime-ul mi s-a parut super-amuzant , si am ras cu pofta de cateori l-am vazut . Bine poate ca povestea este putin neobisnuita insa la fiecare pas Maiko Hideki si Ichiro au parte de intamplari comice si asta face animeul sa fie foarte bun .Daca ar fi necesar sa ofer anime-ului o nota cred ca aceasta ar fi 10 cu siguranta .

#15
Intotdeauna imi place sa REVAD anime-ul asta cand ma simt mai deprimata. Genial, plin de haz, pus pe cantece. Foarte, foarte realist. Personajul preferat e Hideki( nu, nu Ichiro).
Este hilar, ce mai.Zuppy04
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)