Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nelamurire/Lamurire

#11
O să încerc să te lămuresc eu, Aveqetura. :]

1. Secţiunea secretă este o secţiune în care userii îşi pot spune problemele perosnale legate de familie/prieteni/etc. aşteptând de la ceilalţi useri nişte sfaturi în legătură cu problema respectivă. Şi se numeşte "secţiunea secretă" deoarece nu toată lumea are acces în ea, asta ca userii să nu râdă de problemele postate acolo.

2. Grupuleţul mov se ocupa cu corectarea fic-urilor cu pătrăţele. Gen :

�ntuneric . Bezna mult prea crud? acoper? totul , �nv?luind atmosfera �ntr-o aur? de mister . Nici m?car razele sidefii ale lunii nu �ndr?znesc s? p?trund? prin ferestrele mici ale acelei case ce avea s? r?m�n? �n amintirile oamenilor drept blestemat? , b�ntuit? dup? aceast? �nt�mplare .

Cei din grupul mov corecteau fic-urile de genul acesta şi în loc de � sau ? pun diacrtica corespunzătoare. Acum, nu mai sunt fic-uri de corectat ( din câte am înţeles sunt posturi şi pe restul forum-ului care vor fi date la corectat cât de curând ) şi pentru a evita desfiinţarea acestui grup, Marina ( administratoarea forumului ) ne-a spus că trebiue să lucrăm pe Extra ca să rămânem în grup, apoi cei care au mai rămas în grup au primit câte o literă de la A-Z şi au trebuit să verifice dacă anime-urile de la litera respectivă mergeau, dacă nu mergeau trebuia să le downloadăm şi să le punem pe Extra.
Şi din câte ştiu eu nu îţi trebuie cine ştie ce calităţi pentru a face parte din acest grup, doar trebuia să fi pe faza când puteai să te înscri şi să dai testul lui Alexandra. Acum, nu cred că mai poţi intra în acest grup.

3. Pentru a vedea cei mai bogaţi useri de pe forum clik aici. Şi referitor la a 2a întrebare ... hmm ... nu ştiu, ask Flaw. ^^

Sper că te-am lămurit cât de cât. :]
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#12
1. Am editat primul post, ca sa nu mai avem astfel de probleme de acum inainte. Nu mi-am dat seama atunci ca ar fi fost bine daca as fi mentionat acea informatie in cadrul topicului
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22764

2. Nu ma ocup de el deci nu ma bag.

3. Nici macar nu stiam ca apare pe undeva o lista cu cei mai bogati useri...
Nu ii vad rostul, sistemul nu e facut sa poti acumula cati mai multi zupi, dupa care sa te poti fali cu numarul lor. E facut sa poti strange zupi, cu care sa poti "cumpara" diverse lucruri. Conteaza ce poti face cu ei, nu cati ai.
Pe viitor, o sa incerc sa implementez zupii si prin alte bucati de site, cum ar fi Chibi maker-ul

#13
(19-09-2010, 01:57 PM)Aveqetura A scris: 3. Asa cum se pot vedea cei mai bogati useri in zupi, de ce nu se pot vedea si cei mai bogati useri in zupi depusi la banca ?

la prima parte ti-a raspuns mimisor, cat despre de ce nu poti vedea cei mai bogati fata de cati bani au in banca... e din cauza felului in care este organizat forumul.
banii pe care tu ii vezi sub user sunt un 'atribut' al userului, adica este retinut in acelasi loc cu reputatia/nr de posturi/data nasterii etc...
pe de alta parte banii din banca fac parte dintr-o extensie a forumului numita myplaza, astfel banii din banca sunt retinuti separat, in alt tabel din baza de date.

cat despre sa vezi cine e cel mai bogat...

daca e sa vezi cel mai bogat din banii vizibili, trebuie doar sa ceri bazei de date sa iti dea primele 10 intrari din functie de zuppy

pe cand daca ai vrea sa vezi top 10 banii totali, trebuie sa iei fiecare din cei 5,587 useri, sa aduni la fiecare banii dintr-o parte cu banii din cealalta, sa ii ordonezi dupa bani si pe urma sa afisezi, ceea este foarte multa memorie consumata si prea mult timp de procesare irosit...

#14
De fapt, adevaratul raspuns pentru punctul 3 ar fi ca Zynga (cel care a facut pluginul de MyPlaza), nu a introdus aceasta optiune. Iar un raspuns si mai complet ar fi ca nu am de gand sa o adaug nici eu, pentru ca mi se pare inutila 106

#15
Multumesc pentru raspunsuri. Au fost multumitoare si pe intelesul meu.

Alte lamuriri :

1. Toate sectiunile si subsectiunile acestui forum au moderatori ?

2. Un simplu user - ca mine - poate sa-si depuna CV-ul - stiu... suna pompos, dar in zilele noastre e mai mult decat necesar un CV - pentru a putea fi numit moderator la o sectiune sau subsectiune ?

3. Exista conditii speciale pentru a deveni moderator ?
Nihil sine Deo - Nimic fara Dumnezeu !

[Imagine: 6.jpg]

#16
1. Cam toate. nou veniti nu are. 4 si altele

2. Sa vedem de asta... pai si eu as dori sa fie cam asa, dar nu, nu cred. ASa multi, foarte multi ar putea ajunge din start moderatorii. Si nu ar fi corect. 4
*Chestia cu Cv-ul ar fi intr-un fel buna, ca sa stie si X si Y, ce fel de interese are Z sau daca se potriveste cu ce cauta ei, ca moderatori. ^^ Ar fi mai bine daca ar fi uderi moderatori cam de 18 ani, pe majoritatea comunitatilor, asa sunt, dar daca animezup are mai mult useri de 10-18 ani, e mai bine cu varste mai mici. ^^
**In legatura cu tine ca moderator: Pai trebuie sa fii un user foarte activ pe forum. Sa ai si ceva experienta. Si again, trebuie sa fii activ. Eu una nu te-am vazut prea mult pe foruum.. xD , dar nu spun nik 3 Poate te mai vad Smile

3. hmm 39 din cate stiu, ca sa fii moderator, trebuie sa fii foarte activ pe forum. Si daca merta X sa intre in grupul moderatorilor, intra. dAca are MERITE. TRebuie sa stii cat de cat si cu ce se mananca calculatorul, sa stii sa comunici, sa fii si dragut. ^^

stea Sperr ca ti-am raspuns cat de cat bine lanelamuririle TALE.^^

#17
1.nu toate
http://animezup.com/forum/showteam.php
du-te la moderatori si zice fiecare moderator ce sectiune are, pentru restul sunt moderatorii globali.

2.nu exista, de fiecare data cand este nevoie de un moderator pe zup, se propune cineva(sau se inscrie) iar restul staffului voteaza daca intra sau nu in staff.

3.sa fii activ/a pe forum, sa ai o reputatie buna, sa ajuti staff-ul in activitatile sale si sa aiba lumea incredere in tine 10.

also, momentan animezup NU recruteaza moderatori, asa ca te rog nu trimite mesaje adminilor cum ca vrei sa fii mod (*looks at artist*)

#18
@artist, e user vechi, e din 2007 chiar, doar ca avea alt[e] cont[uri].

2. mai exista si cazuri speciale in care moderatorii sunt alesi pentru o anumita sectiune pentru ca au avut o idee legata de acea sectiune, dar ei nu prea sunt moderatori, sunt doar persoane speciale [a nu se intelege oameni cu probleme mintale sau cine mai stie ce] ce au acces la mod pentru a organiza diverse lucruri
Ex: Mittwoch se ocupa de concursurile saptamanale / Jasmine e in wanted critics plus ca se ocupa de proza pentru ca a fost ideea ei / Lynn care ne mai tine locul cand restul mozilor de la FF sunt plecati.

3. si sa fie si ceilalti mozi de acord cu revenirea ta, daca nu toti, cel putin jumatate+1. Cel putin asa a fost cand am revenit ca mod 106

@Arashi, [fara suparare, dar eu de arashi te stiu] la faza cu grupuletul "mov" care e rozbonbon mai nou [ 24)) ] momentan sunt echipele formate, doar sa dau de lyn si sa-mi zica pe cine dau afara din grup si daca mai ramane vreun loc liber pentru verificarea ficurilor. Cat despre extra, ca sa ai nickul colorat in roz dar sa apari ca grup in FFS trebuie sa te ocupi de extra + ficurile cu patratele, dar nu e neaparat sa te ocupi si de extra.
Asteapta doar sa dau de lyn si sa dau afara din inactive persons of FFS si o sa redeschid concurs atunci ^^

#19
Multumesc pentru toate lamuririle care mi le dati si pentru grija voastra de a-mi raspunde.

Tan stai linistit/a ca imi stiu puterea de munca, imi stiu timpul de care dispun si nu o sa ma apuc acum sa scriu CV-uri sau sa dau pm-uri catre administratori pentru a deveni ceva pe forum.

Alexandra si eu te stiu de Aly asa ca suntem chit. Tie iti dau voie sa-mi spui Arashi pentru ca stiu ca asa ma stii tu pe mine.

Repet : Nu trebuie sa va faceti griji pentru mine. Ma simt bine ca user printre voi, pentru ca, asa cum scrie si la "subsolul" - ce nostim suna 24 - forumului sunteti cel mai prietenos forum. Credeti-ma ca asa este, pentru ca experienta mea pe diverse forumuri dateaza din anul 2006 de cand mi-am pus internet.

Multumesc inca odata pentru raspunsuri si pentru lamuririle date. Daca mai am nelamuriri, voi reveni cu intrebari. Deocamdata, sa auzim numai de bine. hug
Nihil sine Deo - Nimic fara Dumnezeu !

[Imagine: 6.jpg]

#20
As avea si eu cateva nalamuriri. Sper sa ma puteti ajuta.

1. - am vazut ca la multi in loc de "zup user" scrie "scriitor" sau "GFX artist". Imi puteti explica ce inseamna si cum pot sa am si eu?

2. - am vazut cam multe nick-uri de culori roz, si am aflat ca e in legatura cu FFS ... ma gandeam cum pot deveni si eu? Stiu ce trebuie sa faci... [am citit printr'un topic]

3. - ca sa devi moderator trebuie sa fi mai vechi... (parca) dar cat de vechi?

Cam atatea. Sper sa ma puteti ajuta.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Am si eu o mica nelamurire... kame. 10 7.312 18-05-2010, 07:41 PM
Ultimul răspuns: kame.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)