Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Uzumaki

#1
Hey all, am cautat un topic despre Naruto ca personaj si nu ma gasit, eh daca sunt mai chiora de felul meu si mai este unul rog un modelator sa il stearga.
Anyway pana atunci am sa spun despre ce e vorba.. cred ca vati dat seama si singuri . Acum o sa imi spun eu parerea despre el. La inceputul animeului nu prea imi placea , ca parea un bufon cu farsele si tampeniile pe care le tot facea dar pe parcurs a inceput sa imi placa ba chiar foarte mult =p~.In seria shippuuden dovendit ca s-a schimbat si nu mai e acelasi bufon, a devenit mult mai puternic si asa s-a schimbat si parerea mea despre el 105. In prezent este unul dintre personajele mele preferate din Naruto. Eh eu cam atat am putut sa spun despre el acum astept sa vad cea ce credeti si voi despre Naruto :Xbye.
Just the
way you know me..

#2
Uhh.. da Lette, ai dreptate .. ! .. La inceputul seriei chiar se purta ca un bufon .. ! Plus ca se credea si cel mai tare din parcare .. Si cu farsele alea proaste.. Trebuia sa se duca la circ.. [ 10 ] .. Dar in Shippuden am inceput sa`l adooor [ :X ] .. ^^ .. devine din ce in ce mai matur .. ! Nu`i asa.. ? Imi place insa ca mai face cateva glume .. Doar nu le va lasa nu`i asa..? Asta e hobby-ul lui ! [ 3 ] ..

#3
Sunt de acord cu voi, la inceput Naruto era cam aiurit si copilaros, dar mie imi placea si atunci pt ca mi se parea foarte amuzant. 71 S-a maturizat mult in timp, a devenit mult mai puternic si dovedeste de fiecare data ca tine foarte mult la prietenii lui. A avut o copilarie trista, fiind respins de toata lumea, de asta e normal sa se ataseze asa de toti cei care ii dau sansa de a dovedi ca nu este un monstru ca si vulpea din interiorul lui. A incercat sa il convinga pe Sasuke sa ramana in sat doar pt ca i-a promis Sakurei, pe care o placea. E foarte dragut ca Hinata este indragostita de el, ma mir ca Naruto nu a observat acest lucru si ma bucur ca ea i-a marturisit pana la urma. Ar fi frumos sa fie impreuna... 105 Uneori, baiatul asta e enervant si galagios, dar si foarte simpatic. 10
[Imagine: sig_reinoir.png]

#4
Si eu sunt de acord cu voi, desi imi placea asa copilaros cum era, mai ales pentru ca manca bataie de la Sakura! Dar s-a maturizat si parca acum e mai diferit, desi la creier a ramas cam la fel de mic. Dar e haios, cam prost( desi cateodata ai impresia ca doar se preface). Mie una imi place de el.
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini



#5
Naruto Uzumaki :3
Si eu am cautat pe la aceasta sectiune sa vad daca este un topic cu el, chiar voiam sa deschid unul si ma bucur ca acum exista. Este si va ramane mereu personajul meu preferat din anime, probabil din toate anime-urile. Cum am mai spus si pe la alte topicuri ( Gen top 5 baieti din Naruto, Pe cine alegi etc ), mereu l-am descris si mi-am spus parerea despre el, am s-o fac si aici.
Naruto mi-a placut inca din primul episod al anime-ului. Desi la inceput era un personaj imatur si enervant in unele situatii, totusi era amuzant si increzator in fortele proprii. Nu a renuntat niciodata la visul lui, chiar si atunci cand totul putea fi pierdut, el a crezut in el si a mers mai departe, reusind de fiecare data. Imi place acest personaj din toate punctele de vedere. Ma regasesc in caracterul lui de foarte multe ori. Este o fire curajoasa, optimista,gata sa riste totul pentru a obtine ceea ce-si doreste si deasemenea un prieten loial. Naruto a progresat mult pe tot parcursul anime-ului, s-a maturizat enorm, in special in Shippuuden, fiind mult mai puternic. A stiut ca va reusi doar prin munca, antrenandu-se de fiecare data pentru a deveni un ninja mai bun. M-as bucura sa-l vad facand un cuplu cu Hinata, deoarece desi este o fata timida, s-ar potrivi de minune cu el, iar ea il iubeste foarte mult. M-am bucurat foarte mult cand aceasta i-a declarat insfarsit acest lucru.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#6
Aii, Naruto ;x
E persoanjul meu preferat din ... Naruto :]]
E asa de tare, si nostim, si si si.. dragut :]]
Imi placea cum era in Naruto Ninja Stundents. Era asa de copilaros si amuzant si toti se luau de el, insa ma bucur ca acum in Shippuuden totul s-a schimbat.
Naruto a devenit mult mai dragut in Shippuuden si deasemenea, mult mai puternic ;x
Este un personaj foarte placut ;x

#7
Personajul meu favorit este Sasuke, mie imi plac persoanele mai serioase. Naruto este amuzant, bun la suflet, puternic, inimos, asta este tot. NU mai am nimic de spus q exceptia faptului ca eu nu am vazut nici in shippuden o schimbare de caracter, e la fel. E un personaj important ( stiu ca este rolul principal dar ma refer la faptul lucrurilor din spate).

#8
Ahh, Narutooo 8. Il ador, pur si simplu il ador... Baiatul perfect in viziunea mea9.
Prevad ca va fi un post luuung;]].
Sooo. La inceputul animeului, prin primele episoade (cand inca il dadea pe Jetix... oh, good old days105), recunosc: nu prea mi-a placut. Prea imatur, prea copilaros. Eram absolut total topita dupa Sasuke (la fel de topita ca bomboana aia M&M din reclama21) . Dar lucrurile s-au schimbat pe parcurs...
Pe la inceputul verii, m-am gandit... "Hmm, nu m-am mai uitat de mult la Naruto. Ia sa mai sterg site'urile de praf :]]". Am inceput de la primul episod... Si am ramas total fermecata de caracterul lui Naruto. Pur si simplu, e atat de dulce si simpatic. Iar "Naruto special moments" ma fac mereu sa rad cu lacrimi:]]. Intra mama in camera si ma intreaba ce naiba am patit iar21. Sooo, revenim: imi place ca nu a renuntat niciodata la visele lui si nici nu cred ca va renunta prea curand. A avut mereu incredere in propria persoana, stia ca poate sa-si depaseasca limitele. Si a capatat tot ce a vrut pana acum: respectul din partea celorlalti si prieteni adevarati. Si tine atat de mult la Sakura, e mereu dragut cu ea, i-a salvat viata de nenumarate ori, a ajutat-o de si mai multe ori... plus promisiunea pe care i-a facut-o. Pacat ca tipa e atat de fraiera si inca spera la "Romeo" ala tampit al ei, pe numele de cod Sasuke. Dada, stiu ca aproape toti de aici sunt SasuSaku, da' na...
In Shippuden, intr-adevar, Naruto se maturizeaza. Da' nu chiar atat de mult, pentru ca tot cu tip amuzant ramane. Si inca unul care arata super bine...
Da... Poate v-am plictisit demult cu postul meu :]]. Da' voiam neaparat sa-mi spun parerea despre Naruto. Va ramane mereu personajul meu preferat din anime si un adevarat model 8.
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU

#9
Poi...pot sa spun ca Naruto a avut acelasi trecut ca Gaara(nu a fost inteles de nimeni, toti il respingeau,nimeni nu vroia sa aiba de-a face cu el).
S-a antrenat foarte mult pentru a deveni Hockage(visul lui de-o viata)4
Chiar dak muncea avea si timp pentru a face nazbatii si pentru a-si petrece timp cu prietenii lui..(defapt singurii prieteni)4 Sasuke si Sakura
Apoi a cunoscut-o pe Hinata...si poveste continua.....................................................

#10
La inceput am crezut ca e un idiot , asa ca anime-ul nu m-a atras.Dar cand a devenit un ninja student totul s-a schiimbat.Era parca mai haios cand facea o gramada de boacane.Imi placea cand se certa copilareste cu Sasuke.Anime-ul a fost destul de distractiv o vreme pana ce Sasuke a decis sa se duca la Orochimaru.He is such an idiot...Apoi el a inceput sa se lupte cu el in Valea Sfarsitului si dintr-o data seria a devenit dramatica.Iar apoi Naruto a facut un juramant ca-si va readuce prietenul in sat.Si el a devenit mai puternic si mai puternic...Dar sincera sa fiu , anime-ul devenea plictisitor fara Sasuke.De aceea am inceput sa urmaresc Shippuden si am ramas socata de felul in care s-a schiimbat Naruto.Dar totusi , el a ramas la fel de haios.Cand a inceput sa s einfrunte membriilor Akatsuki el avea mai dezvoltat Rasengan-ul , iar in lupta cu Kakuzu , el avea deja un Rasengan mult mai special.
Pe scurt ... am crezut ca este un idiot , dar mi-am schiimbat repede parerea mai ales in Shippuden.
[Imagine: ItachiSig.jpg]








Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.896 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.371 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)