Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Shipuuden

#1
nu cred ca e cineva care stie de naruto dar nu a auzit de noul Naruto shipuuden . Povestea se concentreaza pe aventurile lui sakura si naruto la doi ani si jumatate dupa ce echipa 7 s-a despartit .Ei incearca sa-l aduca inapoi pe sasuke .
Naruto pare mai intelept acum ,dar de fapt e la fel de aiurit :glare: Iar sakura a devenit si mai puternica si chiar mai violenta (no comment..).
Melodiile sunt frumoase , mai ales ''hero's comeback'' din deschidere . Nu lipseste hazul si fazele impresionante .
Voi ce crdeti de anime?

ps: shipuuden= hurricane chronicles... sa stiti si voi :001_rolleyes:

#2
Eu am facut cea mai grava greseala posibila:am inceput cu Shipuuden....dap....bravo mie,nu?Shipuuden inainte de Naruto...am inteles o *beep*
In orice caz,dupa o serie de oale sparte in cap m-am uitat si eu la Naruto original(felicitati-ma,termin poimaine)si intr-un final pot face si eu comparatie.
Naruto e mult mai puternic,dar la fel de aiurit 10 si de repezit(deliciul anime-ului),iar de Sakura ce sa mai zic...infricosator de puternica(chiar ca e a doua Tsunade....desi stiu ca va ajunge mult mai puternica decat baba),si Sasuke(well...no comment....ca imi vine sa zic unele chestii din manga si nu vreau sa fac chiar amu spoiler....dap....n-am rezistat si am citit si manga >.>).
Grafica e clar mai buna,dar sincer pe mine ma cam adoarme(sau cel putin ma adormea pana la ep 14 unde l-am lasat...).....ma omoara actiunea inceata.Desi si in prima serie tinea cate o lupta vreo 3 episoade(Sandaime creca vreo 5 episoade tot ii scotea sufletu la Orochimaru.....si nu exagerez)erau mai dinamice,lucru care nu-l pot zice si aici.
Eu inca astept.....
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#3
Pot spune ca Naruto Shippuden mi s-a parut mult ai reusit decat serioa normala.Faptul ca personajele au devenit mult mai mature.Totusi faptul ca Naruto nu a devenit mai destept ma binedispune mereu.Sa il vad cum se prosteste O.o.Oricum cu trecerea timpului personajele au devenit foarte puternice.Intre seria Naruto si Naruto Shippuden s-a petrecut o mare schimbare,personajele au devenit mult mai puternice,iar Gaara a devenit Kazecage.Totusi din cate mi-am dat seama dupa antrenamente,istoria celor trei sanini se repeta:
Naruto-Jiraiya.
Sasuke-Orochimaru.
Sakura-Tsunade.
Creepy...
Tot in Shippuden,au inceput sa se contureze si mebrii organizatiei Akatsuki.Ma bucur nespus de mult ca au aparut este organizatia mea favorita.Imi place faptul ca sunt diabolici si foarte puternici.Cu toate ca sunt foarte putini,au reusit sa faca lucruri foarte mari.
Insa am avut o confuze,la inceput am crezut ca Deidara este fata O.o.
Totusi un lucru care ma cam enerveaza este faptul ca in ultimele episoade s-a vorbit mai mult decat sa fie actiune,si asta m-a plictisit foarte mult,iar pe langa asta ma enerveaza si faptul ca scot un episod pe saptamana doar.
Momentan doar atat.
[Imagine: deidaradq4.jpg]
[Imagine: deidaradq4.134c2d98db.jpg]
What I’ve done
I'll face myself
To cross out what i’ve become
Erase myself
And let go of what i’ve done

#4
Destul de reusita seria dar pe la episoadele 20-24 se intampla cam acelasi lucru si devine plictisitor,actiunea este prea inceata...oricum,e interesant faptul ca Gaara a devenit Kazekage (nici nu imi trea chestia asta prin cap inainte sa vad Shippuden)...comportamentul personajelor nu prea s-a schimbat inafara de faptul ca plecarea lui Sasuke i-a facut pe Naruto si pe Sakura ceva mai seriosi...dar in unele cazuri Naruto este la fel de naiv si prostut...
Astept sa vad si ce se intampla in celelalte episoade..deocamdata am ajuns la episodul 24....

#5
So... eu am am ajuns momentan la episodul 26... still searching for 27 20 anyway grafica e mai buna, piesele sunt super mai ales "Hero's comeback" ! Ce pot sa mia spun? Pai...

- Naruto: "Acelasi prostut amuzant de care m-am indragostit in prima serie( no comment) doar ca e mult mai puternic si cute 4 "

- Sakura: "Este mult mai puternica si violenta decat inainte(saracul Naruto 20 ) si mult mai frumoasa... adik pur si simplu ador hainele ei 21 "

- Sasuke: "Eh... sa spunem ca si-a implinit visul lui dar l-a spulberat pe al altora!"

#6
Naruto Shippuuden este una dintre continuarile care imi plac mai ales ca l-au aratat pe Neji-kun, ok nu ma bagati in seama
Revenind:
Hai sa fac un mic tabel:
Naruto: pare mai matur, dar nu este; mai puternic? cu siguranta!
Sakura: mai matura? mai mult ca inainte, si mult mai agresiva! puternica? no comment...
Sasuke: no comment, dar la fizic....
Kakashi: nimic nou...
Lee: mult mai cum sa spun.... fuzzy....
Ten Ten: ......... i don't like her :-l
Neji: OK he' a dreem... matur, frumos... par lung no coment!!! my favorite guy
Garra: Smileeh un pic baka... dar...
Itachi: I want to hug him *hug*
Celelalte pers. cand mai apar

Acum in cea ce priveste poveste: Au inceput-o in forta, fara sa se menajeze!!

#7
Personal, consider ca Shippuden e mai bine realizat decat prima serie atat din punctul de vedere al graficii, cat si a povestii (chiar daca au fost unele episoade plictistoare rau). Pana acum am vazut toate episoadele aparute si sincer, deabea astept urmatorul episod fiindca de acum intra in adevarata actiune 4 . La inceput insa am urmarit seria mai mult pentru membrii Akatsuki (in special Deidara, Itachi si...Tobi) insa acum chiar merita. Opening-urile si ending-urile sunt reusite insa pana acum cel mai mult mi-a placut primul opening.
In fine, cam asta ar fi deocamdata. De vreme ce e on-going am sa revin cu pareri pe parcurs.

#8
Kukashi A scris:Ce este acest shippudan e un fel de creatia fanilor pentru ca mie imi place doar Naruto celelalte sunt doar niste prostii (mai stiti lupta lui naruto kukashi in padure pai acela e ep meu preferat 4

Pai nuj ce sa spun.. Shipuuden nu e creatia fanilor , este facut tot dupa mangaul Naruto ,din punctul de unde a ramas prima serie . Cauta pe net manga Naruto si sa vezi ca chiar daca nu se cheama Shipuuden in manga se gasesc toate fazele din anime . Poate si citesti inainte ^^

#9
Shiva A scris:Pai nuj ce sa spun.. Shipuuden nu e creatia fanilor , este facut tot dupa mangaul Naruto ,din punctul de unde a ramas prima serie . Cauta pe net manga Naruto si sa vezi ca chiar daca nu se cheama Shipuuden in manga se gasesc toate fazele din anime . Poate si citesti inainte ^^


Este adevarat ce spune Shiva,Shippuuden nu este o creeatie a fanilor si este facuta dupa manga,iar acolo se numeste Hurricane Chronicles.Eu sunt in pas cu animeul/manga,si pot spune ca in mare parte se regaseste totul,doar ca in manga sunt anumite faze vulgare pe care in anime nu le pun ^^.Si pe langa asta,in prima serie au pus fillere,aka de la ep 135-220 nu apar in manga ^^.
Hope I helped.
[Imagine: deidaradq4.jpg]
[Imagine: deidaradq4.134c2d98db.jpg]
What I’ve done
I'll face myself
To cross out what i’ve become
Erase myself
And let go of what i’ve done

#10
Mie Shippuuden mi se pare de departe mai reusita ca seria originala.
Tot ce ma cam enerveaza e ca se cam lungeste actiunea prea mult, de ex lupta lui Sakura si Chio vs Sasori, si ca sunt prea multe episoade doar asa de chestie adice fillere.
In rest mi se pare foarte buna aceasta serie.
[center]Anime Group | My Anime List

[Imagine: bleach.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.699 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.353 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)