Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Paradiso Girls

#31
Bla,bla,bla, trec peste si pot sa iti spun ca actiunea a stat in loc, actiunea a cam lipsit, cel putin a fost un capitol cam scurt si plictisitor. Am vazut ca ai mancat o litera, doua pe ici, pe colo, lasa ca se rezolva daca vei fi putin mai atenta o.o. Deja am observat ca se tot folosesti in acest fic ( defapt in majoritatea de pe zup ), cuvantul : rozalie. Deja este prea cliseic si sec, banal si ecetera, ecetera. Deja nu v.ati plictisit si voi de el? Pentru unii ( cel putin pentru mine ) deja este iritant. In plus, il repetati de mai mult ori in capitol. In fine, a fost ok, dar descrierea a cam plecat spre tarile calde si actiunea a ramas in loc, bafta in continuare :-??.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#32
Treburile stau in felul urmator: Inainte de a posta, Ella mi-a dat mie sa corectez capitolul si sa fac putin spatiu intre paragrafe, deoarece ea avea o treaba mai buna de facut. Iar eu, ca sa-mi vina mai usor, am impartit nextul ei in doua, prima parte pe care ati citit-o deja si partea pe care o postez acum. Ei bine, din greseala, folderul in care tinea nexturile pentru paradiso girls a fost sters, iar eu nu am apucat sa fac spatiu intre paragrafe decat in partea aceasta a nextului. Iar cand mi-a cerut sa posteze nextul, nu am gasit decat wordul cu prima parte, asa ca l-a postat doar pe acela. Acum am regasit wordul cu a doua parte, dar astazi nu am prea reusit sa dau de coechipiera mea, asa ca am sa postez partea a doua intr-un Sequel. Imi pare sincer rau, a fost greseala mea. Sper sa ma iertati si lectura placuta!

SEQUEL

Sasuke:

Priveam ganditor pe fereastra, cum norii se adunau si se resfrangeau intr-o mare cenusie. Acum era cald si bine, acum era rece si frig. Millano era imbulzit de locuri in care puteai sa te refugiezi pe ploaie, locuri romantice in care sa vi cu iubita si in acelasi timp locuri distractive in care sa vi cu copiii. Stiam cateva de pe vremea cand eram cu Angela, si copilul surorii ei mai mari de care nu putea avea grija singura. Ce e drept, imi venea sa strang de gat fetita aia care imi facea zile fripte cand vroiam sa fiu doar eu si Angela, ba chiar mai mult, de vreo cateva ori am scos si pistolul, iar fetita mereu radea de mine si imi spunea ca nu se sperie de un pistol de jucarie. As fi tras, si pana acum ar fi fost deja pe un camp, ingropata trei metri sub pamant. Dar mereu Angela ma oprea, iar eu ca un fraier ce am fost descarcam pistolul si lasam viata copilei netulburata.

Clipeam des, gandindu-ma si enervandu-ma cand imi aminteam de zgatia aia de copil, desi nu vroiam sa arat cat de nervos sunt. Am simtit deodata cum ceva calt imi atingea umarul, facandu-ma sa tresar putin. M-am intors cu privirea catre frumoasa mea si i-am studiat pupilele verzuli. Parea ingrijorata pentru mine, intr-un fel sau altul. Il tinea pe Daisuke in brate, micutul nostru band lapte din biberonul sau. Le-am zambit, dar inainte sa spun ceva, Sakura mi-a luat-o inainte.

-S-a intamplat ceva? ma intreaba ea punandu-si mana libera pe obrazul meu.
-Hm... E legat de vremea de afara, i-am raspuns punandu-mi mana peste a ei. Ma gandeam ca poate avea sa fie o zi mai calda azi si...
-Si o sa fie, mi-a zis ea ranjind.

Am privit-o confuz timp de cateva clipe, pana cand si-a rotit ochii in cap cu acelasi zambet fermecator pe buze.

-Cand te-ai uitat ultima data la un buletin meteo? Nu iti face griji. In cateva minute toata negreala asta de pe cer o sa dispara.
-Poate ca ai dreptate.
-Mami meleu ale dleptate, spune micutul in timp ce-si ia biberonul de la gura.

Vorbele sale rostite cu atata inocenta m-au facut sa chicotesc, atat pe mine, cat si pe Sakura. Iar cel mic radea si el cu noi, doar ca mai tare si mai hazliu, aproape molipsindu-ne si pe noi. Iubita mea l-a lasat jos pe micut, si i-a spus sa se duca in camera si sa-si aleaga cateva jucarii cat timp tati avea sa-l plimbe cu masina. Baietelul, odata atingand cu piciorul de pamant, a inceput sa zburde zglobiu pana la usa, apoi a dat coltul, spre camera. Brusc, aria mea vizuala s-a indreptat asupra Sakurei, desi ea inca se uita in urma copilului nostru, cu zambetul pe buze. Am ranjit, din nou. Am cuprins-o in brate, iar ea si-a pus mainile pe pieptul meu. Am privit-o timp de cateva secunde, timp in care inima a inceput sa-mi bata cu repeziciune. Abea mai puteam respira, cu toate ca deja respiram, si simteam cum nodul din stomac se strange si mai tare.

-Si? Cu ce se imbraca bombonica mea dulce azi?
-Bombonica? Si-a ridicat o spranceana. De unde sti, m-ai gustat?
-Din plin, am spus, apropiindu-mi chipul amenintator de al ei.

Mi-am unit buzele cu ale tinerei, simtindu-le peste ale mele. Simtind acea senzatie moale si calda, de data asta pe buze. O tineam strans in brate, sarutand-o tandru, iar cand aveam o mica pauza, incepeam sa o alint in toate modurile posibile. Ah, ce n-as fi dat sa fim singuri acum! Poate ca nu o aventura, dar un petting tot ar fi meritat. Deja mi-o imaginam pe Sakura imbracata intr-o pereche de haine proaspat loate de la sex shop, asezata in bratele mele sub plapuma subtire, sarutandu-ma din abundenta. Si atunci mi-am dat seama de ceva: astazi avea sa fie cald si bine. Asa ca aveam sansa perfecta sa o vad pe Sakura, daca nu intr-o haina mai indecenta, cel putin, intr-un costum de baie.

M-am desprins din sarut si am suras la ideea ce tocmai imi venise in minte. Plaja. Millano. Vila de vacanta. Cred ca asta era una dintre cele mai geniale idei pe care le avusesem vreodata! Sakura s-a desprins din imbratisarea mea si mi-a sarutat obrazul, apoi a disparut dupa colt. Mi-a spus ca se duce dupa ala micu ca sa vada de ce sta atat, asa ca am preferat sa stau aici si sa meditez cateva secunde asupra situatiei. Daca aveam de gand sa merg la plaja cu aleasa inimii mele trebuia sa gasesc repede un costum de baie nou-nout si sa i-l fac cadou. Dar in acelasi timp as fi preferat sa ma las surprins de frumusetea ei. Am oftat satisfacut gandindu-ma la imaginea ei intr-o ipostaza sexy. M-am gandit un pic mai profund la un loc de unde sa pot lua mai multe costume de baie pe care iubita mea sa le probeze. Am scormonit in minte dupa un mod in care totul sa ramana o surpriza si care sa o surprinda intr-adevar, cand in minte mi-a venit o imagine de acum o saptamana.


~ FLASHBACK ~
-Sasuke, i-ai ceva si curvei aleia! Ca doar nu o sa mearga nud la plaja, chiar daca ti-ai dori tu, imi spuse amicul meu Neji.
-La ce bun? Spune Kiba luandu-ma de dupa gat. Si asa maine isi schimba animalu' de companie. In fiecare zi e la fel!
-Baieti, le spun prietenilor mei. Kiba are dreptate. In orice caz, am sa iau doua costume. Nu am chef sa merg la magazin in fiecare zi ca sa cumpar costume de baie! Ar fi chiar banal.
-Cum zici tu, cum zici tu, spuse Naruto dandu-si ochii peste cap.
~ ENDFLASHBACK ~

Dar n-am mai apucat sa inmanez cel de-al doilea costum celei de-a doua curve. Racisem dupa prima zi la plaja, asa ca m-am lasat de femei pana cand aveam sa ma fac bine, dar atunci cand ma facusem bine am avut parte de rozalie. Iar acum chiar nu regret asta. Daca nu ma insel magazinul de bikini era in Milano, asa ca eu si cu baietii am decis sa ne intoarcem, sa lasam costul aici si apoi sa mergem la cea mai apropiata plaja privata. Am ranjit cand aceasta amintire mi-a suras in minte, apoi am dat fuguta pana in camera. Sakura statea pe pat, vorbind cu Daisuke in legatura cu jucariile pe care sa le ia cu el, cand am intrat eu pe usa. M-am repezit spre usa dulapului, speriind-o putin pe iubita mea. Am inceput sa scormonesc rafturile in cautarea unei pungi de cadou, ignorand-o pe tanara cand ma intreba ce am patit. Unde dracu' pusesem punga aia?! Aruncand o privire mai atenta, am vazut o ceva lucios si colorat. Am dat la o parte restul hainelor mele, pana am dat de punga propriu zisa. Am luat-o, m-am ridicat si i-am zambit, daruindu-i fetei cadoul meu. Aceasta ma imbratisa, sub privirile lui Daisuke, apoi s-a dus sa proeze costumul. Odata cu ea, spre baie, a mai luat si o rochie bleo. Era larga, prinsa mai sus de genunchi cu un elastic de o palma. Aveam sa ne schimbam amandoi si sa plecam, impreuna cu copilasul nostru, pe o plaja privata, in centrul Laganasului. Aveam de gand sa o fac fericita. Aveam de gand sa o fac sa se simta in al noualea cer. Pentru ca o iubeam. Si in sfarsit am realizat cat de mult tineam la ea si la copilul pe care vroiam odata sa-l omor. Practic ei erau mica mea familie. Iar pentru asta am sa-i raman vesnic indatorat Sakurei... si intr-un fel si sorei ei raposate.

L-am luat pe Daisuke in brate si i-am explicat unde vom merge si ce vom face. Baietelul meu incepea sa zambeasca odata cu fiecare cuvant pe care il rosteam. Intelesese deja ca eu, impreuna cu mamica lui si cu el aveam sa petrecem o zi de vis, cu totii, impreuna. I-am promis ca o sa-i iau un colac, o grebla, o galetusa si restul jucariilor pentru ca el sa se joace pe plaja, iar el a inceput sa bata din palme bucuros si sa strige ca ma iubeste.

-Sunt gata, spuse Sakura, intrand.

Cand m-am intors si am vazut-o, simteam cum ceva mi s-a strecurat pe gat in jos, si abea atunci am realizat ca am inghitit in sec. Doamne, cum reusea sa ma dea mereu peste cap? Am clipit des de cateva ori sa-mi revin, timp in care Saku tot chicotea de expresia fetei mele total dezorientata. S-a apropiat de mine si m-a privit adanc in ochi, tentandu-ma sa o sarut, dar cu piticot aici de fata nu prea puteam. Am folosit mana mea libera ca sa o cuprind de mijloc. Fata a profitat de situatie, lasandu-si capul si una din maini pe umarul meu.

-Sakura, spun, intorcandu-mi fata spre tanara. O sa facem o oprire la magazin sa-i iau cate ceva astuia mic. Sper ca nu te su...
-Deloc! Mi-o taie ea. Nu ma supar deloc. Ma bucur ca in sfarsit simti ceva si pentru copilul nostru.
-Si nu numai pentru el, am zis, dupa care am strans-o mai tare in brate.

Fata si-a ridicat usor capul de pe umarul meu, privindu-ma oarecum uimita, si totusi, in acelasi timp, fericita. N-am mai putut rezista tentatiei, asa ca am sarutat-o pe obraz, undeva in apropierea gurii, amintindu-mi brusc ca nu am voie sa ma ating de buzele sale fine si dulci.

-Mami, papi, ne intrerupse piticot, dupa care ne zambi larg. Hai sa melgem.

***

Stateam ascuns langa un palmier inalt, sarutandu-mi iubita din plin. Apa abea ne umezea si incalzea talpile, in timp ce eu o strangeam in brate cu putere, iar ea imi mangaia obrajii cu mainile ei catifelate in timpul sarutului. Abea reusisem sa-l conving pe Daisuke ca eu si cu mama lui aveam sa ne intoarcem imediat pe cearsaf, sa-l luam, si sa intram cu totii impreuna in apa. Nu s-a suparat prea tare, dar nici nu s-a bucurat. Insa am avut grija sa gasim un loc ceva mai ascuns, si cat mai aproape de cearsaf, astfel incat noi sa-l putem supraveghea, desi el nu ne putea vedea. Daisuke, acum, era prea ocupat cu castelele sale in nisip, si se vedea pe chipul sau ca supararea ii trecuse.

De cand o vazusem pe Sakura doar in costumul ei de baie alb tot incerc sa o dezlipesc de copil. Nu ca nu l-as iubi, sau ca as incerca sa scap de el, ba din contra, incepusem sa-mi iubesc la nebunie fiul. Insa vroiam sa ma bucur doar cateva minute singur cu frumoasa mea, sa ne putem bucura de momentul nostru impreuna. Cat despre Sakura, stiam ca era incantata pana peste limite de noul ei costum de baie. De fapt, ea parea mai incantata de faptul ca o sarutam nebuneste si ca o tineam in brate. Eu eram cel incantat de costum. Acesta cuprindea intr-o singura piesa corpul Sakurei. Avea un decoletu adanc, pana la buric, legat cu o pereche de sireturi. Sus, costumul se lega in jurul gatului ei, iar jos era legat de doua randuri de sireturi, pe fiecare parte. Deja ma gandeam la fantezii cu ea noaptea asta, si aveam in minte totul, insa daca ea nu vroia, nu aveam sa o oblig. M-as fi multumit si cu sarutul de "Noapte Buna!" si cu ea in bratele mele in timpul somnului.

Sakura a rupt sarutul, cu senzualitate, si m-a privit in ochii mei negri ca pana corbului.

-Sasuke, cred ca ar trebui sa mergem sa avem grija de Daisuke. Probabil s-a plictisit, si in plus, poate ca inca e suparat.
-Iti faci prea multe griji, i-am spus. Daisuke zambeste. Vezi? Totul e OK.
-Sasuke, un copil nu se creste oferindu-i tot ce isi doreste si lasandu-l singur. Trebuie sa ai grija de el, sa fi responsabil si sa-i oferi multa dragoste. Cand a vazut ca-mi innec privirea in pamant, sub vorbele ei, mi-a pus mana pe obraz si a continuat: Sasuke, iti pare rau ca m-ai ales?

Am ridicat brusc privirea catre ea. Cum putea sa spuna un lucru ca asta? Sa imi para rau?! Niciodata. Dar abea atunci i-am vazut ochii lucitori ai frumoasei mele, gata sa verse lacrimi daca va fi nevoie. I-am inlaturat cu o manacateva fire de par de pe chip si i-am raspuns sincer:

-N-am sa regret niciodata asta. Trebuie sa ma crezi. Eu chiar simt ceva pentru tine, si de asemenea simt ceva si pentru Daisuke.
-Atunci ar fi momentul sa dovedesti ca esti un parinte bun. Fa-o pentru mine. Si fa-o si pentru Daisuke.

I-am zambit cald si am dat aprobator din cap. Poate ca eram nou in chestia asta cu copiii, insa Sakura avea dreptate. Se pare ca am iubit-o destul pe mami pentru azi. Acum era timpul ca taticul din mine sa-si iubeasca fiul asa cum stie mai bine.

Rochia Sakurei: http://cdn.dresses.com/images/popup/1174l.jpg
Costumul de baie al Sakurei: http://chicstories.com/wp-content/upload...-piece.jpg
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#33
Buna, va multumesc ca mi-ati spus si acum am sa las si un com.
Capitolul tau Ella pai bine ca actiunea nu a fugit, dar totusi parca era prea exagerata si descrierea nu a fost asa de infloritoare ca deobicei. Pe langa asta mi-a placut partea cu Daisuke cand la lovit, ca bine a facut. Si-a lut revansa ca Sasuke ia pus pistolul la cap =))

Miky: pai sa vedem. A fost lung si am avut ce citi, ai avut destul de mult dialog insa l-ai controlat si a fost chiar bine. La descriere la fel, nu e asa de infloritoare si fetele, aici aveati ce descrie. Peisajul, sentimentele sau puteai face o relatie intre cele 2. Ma asteptam la mai mult, poate data viitoare ;) ma bucur ca l-ati pastrat pe acelasi Sasuke pervers, dar mai interesant de familie si faptu ca are sentimente pentru Sakura si se obisnuieste cu ideea de a fia tatic. adica nu l-ati schimbat brusc si mergeti trepatat ceea ce e foarte bine. Ar trebui sa-si mai puna pofta in cui cu rozalia :]] sau nu ca puneti voi hentai :)).

Gata, astept next si sa vedem acum cine il aduce :-?
:bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#34
heloo
Daca voi ati com la ficul meu, m-am gandit sa fac si eu acelasi lucru. Capitol... cel postat de Ella... mi-a placut. Desi a fost scurt, in momentul acela chiar m-a gandeam: "Asta este tot ?", m-a lasat masca lungimea. Al doilea postat a avut o marime mai luunga. Ambele... ca sa le iau si la pachet :d , mi-au placut. Desi nu se intampla mare lucru, tot am senzatia ca se intampla ceva important. Sa fim seriosi, cap postat de Ella a avut in compozitia lui o intamplare comuna, nu foarte impresionata. Dar este placut sa vezi cat de multa iubire se afla in ei, ca apoi sa se tremine. Sigur aceasta atmosfera fericita se va termina, este un fic-telenovela :d
:bye:

#35
Da inainte imi placea mult acuma insa nu stiu de ce, dar nu mai mi se pare asa senzational.
Oricum capitolul Ellei nu are delog actiune mi-a placut partea asta:
-M-ai lovit in ochi, Daisuke! Tip, socat de trezirea brusca
-S-a trezit papi, spuse acesta prefacandu-se surpins
-Bineinteles ca s-a trezit tati, ii spun punandu-mi mana peste ochiul ranit, care incepuse sa lacrimeze de mama focului. Daca primesti un pumn in ochi cam asta e efectul.
am ras =)) al tau ce sa zic e mai dragut, dar prea multa perversiune are in cap Sasuke ar fi super tare daca Daisuke, iar prinde in actiune :))) ar fi WOW cica "Mami, Papi pai vroiam sa iau niste apica, dar daca va deranjez plec" :))) ca sa ziceam ca Sasuke a zis ca e bine ca sunt singuri si asa sa fie mereu..... nu zic cum sa il faci imi imaginez si eu am voie sa imi imaginez.....
Cum a spus si Roseta si eu ma asteptam la mult mai mult de la tine, dar in fine CE STATI ATATA CU CAPITOLELE FEMEILOR?
In fine nota mea, pentru tine este 9, asadar sa te perfectionezi GOOOD atata pot sa iti spun
[center]
My fragile soul is broken
[/center]

#36
Asputea sa spun ca este un fic interesant, asta daca n-as sti pe ce se bazeaza ideea >.> In fine. Ai descriere, naratiune si dialog, dar... Mereu exista un dar. Numai schimba atat de repede personajele. Ca sa intelegi iti dau un exemplu:
sasuke:
tralalalala
sakura:
blablabla
sasuke:
tralalala

Adica schimbi cele doua personaje prea des in decursul unui capitol si chestia asta cam deruteaza cititorul. Pe mine, una m-a cam derutat.
Ce vroiam sa spun?:-? A da! Scumpo te-as ruga sa numai folosesti unele replici din ficurile mele. De exemplu aceasta replica =>
(02-06-2011, 08:53 PM)^Ella^ A scris: nenorocit fara inima pana acum, ai nascut copilul meu, copilul tau, copilul nostru.

Apare si in Money vs. Love, ficul meu asa =>
Nywa A scris:- Sasuke te iubesc, ii spun si pic in genunchi si merg asa pana la el. Stiu ca nu merit sa iti vorbesc, dar iti port copilul in pantece. Copilul meu, al tau, al nostru, ii soptesc si ii cuprind capul cu bratele.

Poate diferenta micuta este ca in ficul tau Sakura a nascut, iar in ficul meu este insarcinata, dar esenta e aceeasi. Deci pe viitor te rog eu, schimba o replica daca o iei dintr-un alt fic. App, pe forumul meu - de unde am luat citatul - eu am userul Nywa, deci sa nu crezi altceva.
Astept nextul, have a good day.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#37
Sakura:

Stateam intinsa pe cearsaf bucurandu-ma de razele soarelui. Era atat de cald si bine... Cred ca as fi putut sta asa toata ziua. Dar, de odata, am simtit pe burtica mea doua maini grasune. M-am ridicat in sezut si am privit mica faptura care imi zambea. Am zambit si eu si l-am luat pe Daisuke in brate, intrebandu-l daca are nevoie de ceva.

-Mami, vleau in apa, spune el aratandu-mi cu degetul spre mare.

Eram atat de buimaca, dupa minutee petrecute sub caldura soarelui, incat nu prea aveam chef sa intru in apa. Cu toate astea, chiar aveam chef de putina distractie, insa aveam acea stare neutra in mine care nu stia ce sa faca. L-am sarutat pe crestetul capului si l-am intrebat:

-Pe tati l-ai rugat?
-Papi s-a dus sa cumpele ceva de la magazin. Mi-a spus ca daca vleau in apa sa-ti spun tie.

Mi-am dat jos ochelarii de soare si m-am ridicat in picioare, cercetand atent zona. Apele isi frangeau valurile unele de altele si sclipeau sub lumina calduta a soarelui. M-am intors. In fata mea se intindea o mare de nisip auriu ce parea a fi destul de incins. Marea era finita de un lant de hoteluri de cinci stele si de niste magazine cu racoritoare, inghetate si chipsuri. L-am luat pe Daisuke in bratele mele, hotarata sa merg sa-l caut pe Sasuke. Am mai aruncat o privire in jur, insa nici urma de el. Nici nu am facut bine doi pasi pe nisip, ca l-am vazut iesind dintr-un magazin dotat cu toate cele, tinand in maini trei inghetate la pahar. Cand ma vazu, imi zambi inocent si ma privi gen "Credeai ca te-am lasat singura?". S-a apropiat de noi, iar cand a ajuns in dreptul meu, micutul nostru a inceput sa strige ca vrea inghetata si a inceput sa bata din palme cu putere, bucuros ca tati al lui ii cumparase ceva dulce.

Mi-a intins un pahar cu inghetata de capsune, cu toping de vanilie si crema caramelizata de cirese, impreuna cu o lingurita. El si Daisuke imparteau doua inghetate de cacao cu toping de vanilie si fulgi de ciocolata deasupra. Brunetul mi-a mangaiat obrazul si mi-a sarutat fruntea.

-Papi, l-a intrerupt micutul. Hai in apa. Hai si tu papi, te looog.
-Depinde. Mami a invatat sa innoate? A spus cu un zambet smecher pe fata.

Hei! Acum se ia de mine cu subinteles? Las' ca vede el! In clipa urmatoare lam manjt pe brunet pe fata cu jumatate din crema caramelizata de pe inghetata si cu un pic din crema de vanilie. Daisuke a inceput sa rada cu pofta, in timp ce Sasuke ma privea cu o spranceana ridicata. Am inceput si eu sa chicotesc descoperind fata asta haioasa pe care o avea.

-Data viitoare, mai bine n-ai mai afisa zambete smechere, ca nu merge cu mami, sa sti! I-am spus amuzata.
-Ei bine, zise el facand un pas in fata. Atunci se pare ca a venit timpul ca tati sa-si ia revansa fata de mami, nu crezi?
-Nu! Am spus, manjindu-l cu inca o parte de vanilie pe fata, dupa care am inceput sa alerg spre mare cu piticot in brate.

Cand m-am uitat in spate, am vazut cum Sasuke alerga spre mine, ajungandu-ma din urma. Nu era corect! Eu il duceam si pe Daisuke cu mine! Apa imi ajungea pana la genunchi, dar nu ma opream, in speranta ca apa il incetinise si pe el, insa cand m-am intors sa privesc in spate, el era chiar acolo, in fata mea. M-a cuprins cu mainile de mijloc si m-a privit intens si amuzat in ochii mei verzuli.

-Ai chef de joaca, sa inteleg. A mai tiparit un zambet smecher, cu subanteles.
-Hei, nu e drept! Eu il aveam pe Daisuke in brate, tu erai liber!
-Mami ale dleptate, spuse micutul nostru.
-Nu mereu tati joaca jocurile corect, spuse el facandu-i cu ochiul, dupa care isi intoarse atentia asupra mea. Iar tu, frumoaso, trebuie sa te revansezi!

Mi-am indreptat chipul spre partea unde era murdarit cu inghetata. Puteam vedea cum is relaxa corpul de-antregul, crezand probabil ca urmeaza sa-i sarut obrazul. Mi-am deschis gura si am scos limba, lingandu-i inghetata din locul respectiv. Cand mi-am retras chipul, m-a privit intens si mi-a privit cu o usoara aura perversa. M-a pupat mai apoi pe frunte, spunandu-mi ca poate ar trebui ca acum sa ne mancam inghetatele. M-am rezemat cu spatele de pieptul bine facut al brunetului, ca sa-mi pot manca inghetata linistita, avand in vedere ca eu il aveam si pe asta micu' in brate. Dupa alte cateva minute, l-am vazut pe piticot adormit la pieptul meu, cu cutia de inghetata pe juatate plina.

-Hei, frumoaso, am auzit vocea brunetului. Cred ca astuia mic i-ar prinde bine un pat comod. M-a cuprins de mijloc cu ambele maini si m-a sarutat apasat pe gat. Mi-am lasat capul intr-o parte, lasandu-i loc liber brunetului sa-mi sarute pielea. Dupa o bucata buna de timp in care m-am bucurat de un masaj intens al buzelor iubitului meu, m-am intors cu fata la el, iar acesta a continuat: Am o vila de vacanta in apropiere. Si dupa cum vad eu, esti un pic cam obosita. Mi-a mangaiat obrazul, apoi a spus: Poate ar trebui ca voi doi sa trageti un pui de somn bine meritat.

-Dar tu?... Am intrebat.
-Nu mi-e somn. Si in plus, daca eu as adormi, cine ii mai pazeste pe frumoasa mea si pe fiul meu? Mi-a zambit, insa nu i-am raspuns la zambet, ci l-am privit ingrijorata.
-Serios, iubitule, ce se poate intampla cat timp dormim? Am intrebat.

Sasuke a dat din umeri, ingrijorandu-ma si mai tare. Dar apoi m-a linistit spunand:

-Poate ca n-o sa se intample nimic. Nu-mi pasa. Sunt aici sa va protejez de orice pericol. Si asta pentru ca te iubesc, pentru ca va iubesc pe amandoi.
-Si eu te iubesc. Mult de tot. Nici nu cred ca pot sa spun in cuvinte cat de mul tin la tine, pentru ca mi l-ai daruit pe Daisuke, pentru ca m-ai facut sa ma simt bine alaturi de tine. Si pentru toate astea vreau sa-ti multumesc.
-Nu ai de ce sa-mi multumesti, Sakura, spuse el, tragandu-ma mai aproape. Eu sunt cel care ar trebui sa-ti multumeasca pentru tot ceea ce ai facut. Pentru ca ai pastrat copilul asta in ciuda faptului ca am incercat sa te omor, pentru ca m-ai iubit si m-ai tinut minte atata timp, pentru ca ai avut curajul sa vii in ziua aceea sa ma intalnesti pe mine, desi stiai cat de periculos poate fi, pentru ca m-ai acceptat asa cum sunt, pentru ca, intr-un final, mi-ai nascut copilul si m-ai lasat sa ma strecor din nou in viata ta.

Cu fiecare cuvant al brunetului, simteam cum un zambet imi infloreste pe fata. Nu imi venea sa cred ce ii iese pe gura. Pur si simplu, ma lasase masca, intr-un mod placut. Niciodata nu mi-as fi putut imagina ca el chiar mi-ar putea spune toate lucrurile astea in fata. Parca nici nu-mi mai simteam corpul. Tot ce simteam era inima mea batand cu putere. Poate ca i-as fi sarit in brate, dar cu Daisuke, nu prea puteam. Si, cu toate astea, m-am apropiat de el cat de mult am putut. Brunetul si-a infipt degetele in parul meu, si si-a apropiat buzele de ale mele, zdrobindu-le intr-un sarut tandru. Limba sa imi explora libera colturile gurii, in timp ce se juca cu limba mea. Buzele sale se frematau de ale mele cu putere, facandu-ma sa ma simt speciala. Ma saruta apasat, sarutul tandru la inceput devenind unul din ce in ce mai pasional, pana cand ne-am despartit usor unul de altul. Am suras amandoi, cu gura pana la urechi, apoi am mai continuat sa ne sarutam de vreo cateva ori, scurt. Dupa cateva minute, am iesit din apa si ne-am luat pe noi hainele cu care am venit.

Sasuke l-a luat pe Daisuke in bratele sale, usurandu-mi greutatea si oboseala cu care ma miscam. M-a condus la masina, avand mare grija sa nu-l trezeasca pe piticot, apoi l-a asezat pe copil pe scaunul destinat lui, pe bancheta din spate, iar apoi mi-a deschis usa din partea copilotului. Am intrat in masina, amandoi.

-O sa ajungem la vila mea de vacanta imediat, iti promit. Ai grija doar sa nu adormi in masina.

Am dat din cap aprobator un pic ametita, iar Sasuke imi observa gestul. Mi-a sarutat obrazul, iar apoi a bagat cheia in contact si am pornit. Tot drumul a fost destul de linistit, ceea ce imi inchidea si mai tare ochii. Simteam cum ploapele mi se ingreuneaza si cum genele mi se unesc incet... incet...

***

M-am trezit intr-un pat moale, cu asternuturile roz-bombon si perenele albe, pufoase, precum niste pisici persane care torc. M-am frecat bine la ochi cu ambele maini, apoi m-am intors pe partea cealalta pentru ca lumina soarelui sa-mi atinga obrajii. Eram atat de somnoroasa si de buimaca, incat chiar aveam nevoie de ceva care sa ma trezeasca pe deplin. Mi-am redeschis ochii si am constatat ca razele soarelui erau intretaiate de ceva sau mai bine zis, cineva. Sasuke statea intins pe pat, sprijinindu-si capul intr-o mana si privindu-ma intens. Ochii lui negri ca un abis al frumusetii ce imi exprimau bucurie cand privirile ni se intalneau, acum erau goi. Buzele sale mereu umede si moi la atingere acum erau crispate. Imi sustinea privirea intr-a sa, pana cand mi-a zambit. Dar nu era unul din acele zambete adevarate pe care mi le aratase pana acum, ci un zambet trist. M-am tras mai aproape si i-am pus mana pe obraz privindu-l ingrijorata, insa el doar si-a dat o mana de dupa trupusorul meu firav si m-a lipit de el. Ii simteam inima batand prin pieptul meu - Sau era doar inima mea batand? - .Cert era ca simteam doua batai inauntrul meu. Si cu siguranta una dintre ele era a lui. Si-a apropiat buzele din ce in ce mai mult de capsorul meu si le-a contopit cu fruntea mea. Sarutul sau fusese unul rece, asa cum nu m-as fi asteptat. Buzele sale erau cele care imi transmiteau senzatia aceea de racoare si frig prin piele, iar atunci am simtit cum un fior se strecoara pe sira spinarii. Si-a tinut buzele acolo ceva timp, pana cand acestea au redevenit calde. Insa cand si le-a retras is m-a privit din nou, ochii sai erau la fel de goi, iar asta ma ingrijora.

-Ce s-a intamplat, Sasu? L-am intrebat cu blandete, mangaiandu-i obrazul. Unde e Daisuke? Am continuat.
-Piticot se joaca in camera lui. Mi-a zambit trist, din nou. Nu s-a trezit de mult, dar nu-ti face griji, l-am hranit si m-am jucat putin cu el.

Mi-am lipit fruntea de barbia sa, facandu-l sa ma stranga si mai tare in brate.
-Tu esti bine?
-Teafar si nevatamat, mi-a raspuns el scurt si la obiect.

Brunetul s-a lasat pe spate si m-a tras deasupra sa, mangaiandu-ma bland pe parul rozaliu. Ma studia cu ochii, ce ii fixase pe ochii mei.

-Esti asa frumoasa... m-a complimntat, in timp ce mainile sale alunecau din ce in ce mai jos pe spatele meu, pana cand mi-au intalnit coapsele. Mi-am apropiat buzele de cele ale iubitului meu ca sa-l sarut, insa fix inainte sa-mi unesc buzele cu ale sale, a continuat: Asculta, Sakura. Jura-mi ca orice s-ar intampla tu vei fi mereu alaturi de mine. Jura-mi ca ma vei iubi mereu, indiferent de ce va avea sa se intample pe viitor. Si jura-mi ca ai sa ma ierti daca va fi nevoie.

Nerabdatoare sa ii gust buzele care isi recapatasera umezimea si formatul moale, mi-am muscat buza de jos.

-Iti jur, i-am soptit seducator, dupa care i-am cuprins buzele intr-un sarut pasional.

Vila de vacanta: http://www.thailandbeachvillas.com/img_c...la%201.JPG
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#38
OH MY GOSH!!!=p~

Miky iubire, cum faci asta zimi si mie:)), am facut ochii mari cat cepele cand am vazut mesajul O.O. OMFG! A fost atat de nici nu mai stiu cum sa ma exprim, dar stiu un lucru, tu planuiesti ceva, da, da nu te face ca nu sti pentru sa Sasuke a fost prea serios si rece, desi a avut laturile lui perverse;)), de care m-am indragostit inca de la inceputul acestui fic.
Miky,:-w, sa aduci nextul ala ca eu mor aici pe scaun de nerabdare:))m nu uita sa ma anunti ca te pap cu tot cu fulgi;)).
See'Ya!!
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#39
Ai adus nextu, ce fericire pe capul meu >:D<
Ce mister pe capul lui Sasuke, acum ce ar putea sa mai pateasca? mai e cineva care ii vrea raul? totusi ma cam speriat ultima lui replica, parca se asteapta la un "atac supriza". Nepotico :-w vrei sa bocesc si sa te bantui daca nu e happy end?
Ce dragut e Sasuke, mai ales la plaja..trebuie sa recunosca ca sa schimbat destul de mult si in sensu bun. E mult mai grijiliu, aoleu Sakura ameteste, nu o fi din nou insarcinata sau a facut insolatie.
Descrierea trebuie sa recunosc ca desi ai pus nu ai patruns. Aici la final cu sarutu era unu rece, puteai adauga o figura de stil langa el si inafara de faptu ca ziceai tu ce e grijiliu, nimic special. Puteai zice "e exact ca o closca cu pui sai" :)) [ce comparatie i-am facut brunetului =))] ai inteles.
Te pup si ai grija.
Matusa Rozzy
[Imagine: h8v.gif]
 

#40
heloo
Iti multumesc ca m-ai anuntat, si pentru ca m-ai rugat iata-ma aici, gata sa comentez. Descrierea mi-a placut, nu am ce comenta la ea. Dialogul a fost bun, unde trebui sa fie si cu siguranta nu era sec. Actiunea lenta, parca o bate vantul dintr-o parte in alta. Ideea imi place. Promisiunea pe care a facut-o Sakura, mi s-a parut ciudata, Sasuke are o problema. Daca a rugat-o sa-l ierte insemna ca se intampla ceva. Dar ce?

:bey:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Paradiso Girls [SasuSaku +18] Rose ^^ 7 4.236 14-08-2011, 07:52 PM
Ultimul răspuns: Pคnđค.
  [split] Paradiso Girls [SasuSaku +18] Sho-Yo 4 2.839 27-06-2011, 01:55 PM
Ultimul răspuns: Roses.on.fire
  Paradiso Girl's +18 Mishelle 9 10.249 27-05-2010, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)