Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Paradiso Girls

#21
Sasuke:

Am luat pistolul de jos si l-am pus in suportul special care il aveam prin la cureaua blugilor. Am deschis usa si i-am spus Sakurei sa iasa si sa ma duca la asa zisul copil. Dupa ce si-a luat haina, am oprit un taxi si am plecat spre adresa spusa de rozalie, soferului. Strazile aglometare ale L.A.-ului imi dadea o stare de greata. Agitarea continua a oamenilor, care se inchesuiau sa ajunga in diferite cluburi, ma facu sa inchid ochii pentru o secunda. Eram obosit... si vroiam sa beau numai un pahar cu apa. In schimb am primit un pahar cu apa, pe rozalie, care credeam ca am ucis-o acum doi ani si am mai primit si vestea ca sunt si am fost tata timp de doi ani. Nu... nu puteam sa percep chestia asta. Pur si simplu nu puteam. Eram asa de socat de toate astea. Oare ceream prea mult daca vroiam numai o seara linistita si un simplu pahar cu apa? Trageam din cand in cand cu coada ochiului spre Sakura care statea cu capul rezemat de geam si privea in gol. Incepuse sa ploua. Picaturile se izbeau violent de geamul masinii, strazile deveneau mai goale cu fiecare metru pe care il parcurgeam, pana cand s-au golit de tot. Era atat de liniste, incat se auzea numai ploaia. Mi-am rezemat capul pe bancheta si priveam cu ochii intredeschisi. Inima imi batea mai tare din cauza stresului. Chiar aveam sa imi vad propriul baietel? Eram speriat si cred ca Sakura era la fel, chiar daca vroia sa dea impresia unei persoane mature.
Cand intr-un final am ajuns m-am dat cat am putut de repede jos. Drumul mi s-a parut interminabil si simteam nevoia sa vorbesc cu ea, dar nu stiam ce. Dupa ce taxiul a plecat, mi-a facut semn sa o urmez. Am intrat intr-o scara de bloc foarte umeda. Holul blocului, plin de mucegai si avand un miros care iti intorcea stomacul e pe dos, imi bulversa mai tare mintea, care si asa era destul de incarcata cu toate evenimetele petrecute cu putin timp inainte. Ne-am oprit la etajul al treilea in fata unei usi de lemn. Rozalia descuie usa si intram. Holul mic si ingust ma facea sa ma simt incomod. Am urmat-o pana intr-o camera care spunea ca era dormitorul ei. Din cate am vazut mi se parea la fel de mic. Mi-a spus sa astept aici, apoi ea a disparut dupa o usa. Mi-am invartit privirea prin camera. O poza de pe noptiera imi atrase atentia. Am luat-o in mana si am privit-o atent. Era Sakura, zambind, tinand in brate un bebelus in fasa. Palmele incepusera imi transpire, timp ce nu puteam sa ma abtin sa nu inghit in sec. Cand mi-am auzit numele am tresarit ca si cand cineva ma injunghiase pe la spate. Am pus poza la loc si m-am intors. Mi-am ridicat privirea si am vazut-o pe Sakura tinand in brate un copilas de doi anisori care imi semana leit. Acesta statea cu capul pe umarul mamei lui si ma privea somnoros si in acelasi timp speriat. Nu pot spune ca eu eram mai breaz. Incepusem sa tremur, iar pulsul mi-o luase razna. Am stat toti trei in tacere, timp de cateva momente in care m-am mai linistit. M-am apropiat pana cand distanta dintre noi era de un brat. Mi-am privit copilul pentru cateva secunde, apoi dintr-o miscare rapida mi-am scos pistolul si l-am pus la capul baiatului. Sakura dadu sa tipe, insa i-am aruncat o privire gen: "Sa nu indraznesti!".Mi-am intors atentia spre baiat care se uita la mine, cu aceiasi ochi nevinovati. Eram gata sa o fac, sa imi omor copilul, dar ceva ma oprit. Acesta privi putin pistolul, apoi il apuca cu manutele sale mici. Era momentul oportun sa apas pe tragaci, dar degetul meu parca intepenise si nu vroia sa se miste. Copilul dadu la o parte pistolul si se uita la mine.
-Papi!
Am scapat, efectiv, pistolul din mana. Mi-am lasat bratul jos si privirea la fel. Nu imi venea sa cred. Ma stie ca tatal lui... deci Sakura i-a povestit de mine. Nu puteam sa reactionez. Baiatul se smuci din bratele mamei lui care il tinea strans, pana cand aceasta cedase si il pusese jos. Micutul se apropie incet de mine si ma prinse de picior. Se uita in sus la mine, apoi isi ridica manutele si spusese din nou acel cuvant, care m-a socat si acum. Vroia in brate, asa ca m-am aplecat si l-am luat in brate. Ma privea bucuros, in timp ce manutele lui erau pe fata mea.
-Papi meu! Spuse el
Pentru prima oara am zambit si ma simteam bine. Ma calmasem de tot si incet, incet acceptam mai mult ideea ca am un copil. Iar acum, cu micuta faptura in bratele mele, nu mi se mai parea un lucru atat de rau. L-am dat pe micut Sakurei si i-am spus sa il culce in camera lui. Am luat arma de pe jos, am descarcat-o si am puso pe una dintre noptiere, dupa care m-am asezat pe patul dublu.

Sakura:

Eram din ce in ce mai speriata... si nu pentru mine, ci pentru micutul meu. Nici acum nu imi puteam reveni dupa ce am crezut ca Sasuke chiar ar fi in stare sa il omoare pe Daisuke. L-am culcat pe micut, asa cum a vrut Sasuke, acum sper din tot sufletul sa plece si sa ma lase in pace. In schimb, cand m-am dus in dormitor, l-am vazut asezat pe pat, asteptandu-ma. Mi-a facut semn sa ma asez langa el. Off oare ce mai vrea de la mine? Cand m-am asezat, brunetul mi-a luat picioarele, punandu-le peste ale lui, m-a tram mai aproape de el si m-a imbratisat. Il priveam speriata in ochii lui abisali in care ma puteam pierde usor. Si-a pus capul pe pieptul meu si mi-a spus.
-Stai linistita frumoaso n-am sa iti fac nimic.
-Atunci de ce ai vrut sa...
-Lasa-ma sa termin, ma intrerupse el. Stiu ca te-am speriat enorm cu gestul meu, dar trebuie sa ma crezi ca a fost ceva la nervi. Pur si simplu nu puteam percepe ideea asta. Iarta-ma ca te-am speriat.
Si-a ridicat usor capul si mi-a sarutat gatul. Inima imi batea cu putere, pulsul o luase razna si simteam ceva in stomac. Mi-l doream asa de mult. Vroaim ca macar pentru inca o noapte sa fie al meu. Sa ne bucuram de momentul nostru impreuna. M-am lasat pe spate si l-am stras si pe el deasupra mea. I-am cuprins obrajii in palmele mele. Ne-am privit timp de cateva secunde, apoi am inceput sa ne sarutam nebuneste. Mi-am mutat mainile dupa gatul sau, iar el incepuse sa se joace cu parul meu, in timp ce saruturile sale deveneau mai pasionante.
Dupa asta m-am aruncat din nou in bratele lui. Pur si simplu il vroiam si l-am lasat sa faca ce a vrut cu mine. Mi-a indepartat cu grija fiecare haina si imi saruta si masa delicat fiecare particica a trupului. Cand m-a lasat in lenjeria intima, dorindu-l din ce in ce mai mult, l-am apucat de camasa si i-am rupt toti nasturii, dupa care i-am dat-o jos. I-am dat si blugii jos, apoi l-am tras mai aproape de mine. Vroiam sa ii simt trupul langa al meu, sa ii simt respiratia calda, care imi mangaia urechea si imi facea pielea de gaina. Ne-am indepartat si lenjeria intima si intr-un sfarsit am ramas amandoi goi, imbratisandu-ne. Am inceput sa ne sarutam in timp ce abia simtisem ca Sasuke ma penetrase. Ma tinea strans, parca nevrand sa se termine vreodata. Sincera sa fiu, nici eu nu vroiam sa se termine si sa plece. Imi masa sanii cu blandete, facandu-ma sa gem usor si sa accentueze placerea. Nici nu puteam descrie cum ma simteam in acele momente. Fericita... ca el era acolo. Unica... pentru ca el ma facea sa ma simt asa. Implinita... pentru ca speram sa fie acolo cand ma voi trezi. Dintr-o data incepuse sa se miste mai alert semn ca eram pe sfarsite. Am gemut amandoi cand s-a eliberat. Am ramas nemiscati, respirand alert, pana cand brunetul s-a asezat pe perna de alaturi. M-a tras langa el si am adormit imbratisati.

Sasuke:

-Sakura?!
Era in zadar. Rozalia dormea dusa. Am sarutat-o usor pe buze, sa nu o trezesc, apoi m-am dus in camera la ala micu` sa vad ce face. Piticot statea in patutul sau si se juca cu ursuletul de langa el. Cand ma vazu isi afisa cel mai mare si dragalas zambet pe care l-am vazut pana acum. Isi ridica din nou manutele si imi spusese.
-Papi mi-e fomita.
-Pai hai sa vedem ce avem de papica.
L-am lua in brate si l-am dus in bucatarie. Am luat biberonul din frigider, l-am incalzit, apoi i l-am dat micutului. Intre timp am luat o foaie de hartie si un pix si am inceput sa scriu.

"Draga Sakura,
Imi pare sincer rau ca nu sunt acolo, langa tine, in dimineata asta. Imi pare sincer rau ca nu iti pot simti buzele peste ale mele in semn de <<Buna dimineata, iubito!>>. Imi pare sincer rau ca nu iti pot mangaia obrajii fini, ca nu iti pot saruta fruntea jucaus, ca nu te pot simti langa mine, in semn de <<Te iubesc nespus de mult>>. Imi pare sincer rau ca nu iti pot saruta dulce gatul firav in semn de <<Ai fost grozava noaptea trecuta!>>. Dar stiu ca nimic nu ma poate incolui in aceasta dimineata, in care eu ar fi trebuit sa fiu acolo, sa stau langa tine si sa te indragesc asa cum stiu mai bine. Doar tu ai fost pisicuta pe care mi-am dorit-o mereu. Doar tu ai reusit sa-mi umpli golul din inima. Doar tu, dragostea mea. Si iarta-ma pentru ca am plecat de langa tine ca un nemernic ce sunt...
Dar, de asemenea, ti-am mai promis ca o sa fiu mereu langa tine. Iti mai amintesti? Afla ca sunt un om de cuvant. Probabil ca deja ai gasit biletul de avion. Este un avion privat, pe care ti l-am pus la dispozitie. Asa ca, fa-ti bagajele. Pe la pranz o sa vina si o masina sa te ajute cu bagajele, si nu uita sa-l iei si pe micut cu tine. Te astept cu mare drag, si cu multa nerabdare. Abea astept sa te strang in brate si sa fac tot ceea ce imi propusesem sa fac in aceasta dimineata superba, insa nu am reusit. Si abea astept sa-l vad si pe dragul nostru copilas. Tata... Nu as fi crezut vreodata ca ai putea sa-i povestesti despre mine, dar ai facut-o. Nici nu sti ce nerabdator sunt sa-l cunosc mai bine, sa-mi cunosc micutul, si sa-ti multumesc asa cum stiu eu pentru ca, in ciuda faptului ca am fost un nenorocit fara inima pana acum, ai nascut copilul meu, copilul tau, copilul nostru.
Cu cea mai mare dragoste,
Sasuke al tau pentru totdeauna"

Dupa ce am terminat, am recitit biletul si am zambit. Imi placea cum suna. L-am luat pe micut si l-am dus inapoi in camera sa. Am pus pe mine geaca si inainte sa plec m-am asezat langa rozalia mea. I-am saturat fruntea, apoi i-am bus biletul pe perna de alaturi. M-am cautat prin buzunare si am gasit si biletul de avion. L-am pus langa celalalt bilet, apoi am plecat spre aeroport.
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#22
Buna scumpa, vai ce bine ca ai venit cu next si vai ce am vazut:> nu pot sa cred ca mi-am delectat privirea cu un hentai. Asa deci: descrierea a fost prezenta, desi puteai pune mai multa si accentua mult mai bine unele sentimente. Dialogul nu am ce spune ca a fost foarte placut mai ales faza cu "papi" ce dulce a sunat. Sasuke chiar o iubeste pe rozalie si scrisoarea e geniala, cat te-ai gandit la ea? Ma bucur ca a acceptat ideea de a fi tata, desi la inceput am zis ca fac stop cardiac cu faza cu pistolu, totul e bine cand se termina cu bine sau ceva de genu.
inchesuiau-inghesuiau
Nu mai stiu ce sa mai zic..asa ca astpet next
[Imagine: h8v.gif]
 

#23
heLLo,

Descrierea este prezenta si ma bucur ca ai pus si putin hentay:X pe care l'ai descris. Actiunea nu e grabita, dialogul nu e sec ci bun, greseli am vazut dar sunt insignifiante, si scrisoare aceea chiar e destul de draguta si din ce a scris Sasuke in ea reiese ca o iubeste dar stii care ar fi cea mai tare faza? Sakura sa ajunga cu micutul la Sasuke si cand ajung sa'i omoare :)) Cred ca as fi destul de amuzata de situatie si suparata ca Sasuke a mintit'o. Oricum eu astept continuarea si sa ma anuntati!
P.S:Merci ca m'ai anuntat!

#24
Ce bine next hai man de ce a durat atata sa vedem descriere prezenta, dialogul nu e sec imi place scrisoarea asa o sa il cheme pe cainele meu stiu de unde ai luat papi din beverly hills chihuahua cred ma rog e super sa nu te lasi ca e cel mai marfa fic aproae Ninja love e preferatul meu, dar asta e pe locul 2 locul 3 nu am sunt pretentioasa rau am vazut doar o gresela inchesuiau, dar nu are nimic dat edit si scrie inghesuiau e super marfa 10++++ nu am ce comenta de rau pune next curand ca cu nextul asta am asteptat de mi-a venit rau ce ai avut? e super sa imi dai pm cand pui next te rog
[center]
My fragile soul is broken
[/center]

#25
Hello

Ma bucur ca ai adus cap Ella.Este foarte grumos, descrierea este buna, dialogul nu este sec si in cantitati reduse, actiunea lenta, ideea este buna. Dar de unde stia copilul ca ala este tatal lui? Stiu ca seamana, dar chiar si asa este prea mic si necopt. Ia aratat Sakura vreo poza cu Sasuke? Lasa, sa dam deoparte, nu mai conteza. Merajul pe care l-a lasat Sasuke a fost frumos, romantic si dragostos, mi-a placut foarte mult inceputul (" Imi pare sincer rau ca nu iti pot simti buzele peste ale mele in semn de <<Buna dimineata, iubito!>>. Imi pare sincer rau ca nu iti pot mangaia obrajii fini, ca nu iti pot saruta fruntea jucaus, ca nu te pot simti langa mine, in semn de <<Te iubesc nespus de mult>>. Imi pare sincer rau ca nu iti pot saruta dulce gatul firav in semn de <<Ai fost grozava noaptea trecuta!>>." ) , original. Sper ca urmatorul cap. va veni in viitorul anterior,... si cat mai repede

#26
Sakura:

Imi era prea lene ca sa-mi pot deschide ochii in dimineata asta. Si totusi, ma tot gandeam la Sasuke. La Sasuke care ar fi trebuit sa fie aici, langa mine, si sa ma indrageasca de dimineata. Cu gandul asta, mi-am deschis imediat ochii. Trebuia sa fie aici! Langa mine!
Dar, cand intr-un final i-am deschis, nu am vazut pe nimeni langa mine. Am ramas pur si simplu socata. Dar nu puteam accepta asta. Am simtit-o! L-am simtit peste mine, i-am simtit respiratia calda, saruturile... Nu aveam cum sa visez. Mi-am luat pe mine halatul alb si am inceput sa-l caut prin tot apartamentul. Si nu-l gasisem. Iar de visat, clar nu-l visasem. A... A plecat... Nu pot sa cred!
La gandul acesta am cazut in genunchi, pe gresia alba a bucatariei. Am izbucnit in plans. Aveam chipul in palme si ma rugam ca toate astea sa nu fii fost reale. Unii oameni nu se pot schimba niciodata. A facut-o si a plecat. M-a lasat cu sperante false, m-a lasat singura, din nou! Sakura, cand o sa intelegi ca lui chiar nu-i pasa de tine?! Si nici ca o sa-i pese vreodata... De ce vrea sa ma raneasca in continuu? Ce i-am facut? OK, i-am nascut copilul, dar m-am tinut departe de Sasuke, n-am spus nimanui ca e al sau, deci n-avea de ce sa ma urasca intr-atat de tare. Desi ma ura. Imi crea sperante false. Apoi le spulbera cu totul. Cum am putut sa fiu atat de naiva incat sa-l cred?!
Cand am simtit o manuta firava atingand-o pe a mea, mi-am sters repede lacrimile si am privit faptura din fata mea. Scumpul meu Daisuke. Era prea mic sa inteleaga toate aceste lucruri. Cum puteam sa-i explic ca tatal pe care l-a recunoscut nu se va mai intoarce niciodata? L-am luat in brate si m-am ridicat in picioare. Puiutul meu si-a pus o manuta pe obrazul mamei sale, pe obrazul meu, si mi-a sters o ultima lacrima.
-Mami, de ce plangi?
-M-am lovit putin, am mintit eu. M-am uitat in cealalta manuta a sa in care tinea o hartie alba. Ce e aia?
-Am gasit-o la tine pe pelnuta.
Pe perna? In patul meu? L-am asezat pe Daisuke pe masa si i-am luat din mana hartia, desfacand-o. Mare mi-a fost surprinderea cand pe jos a cazut un bilet de avion. M-am aplecat, l-am luat, privindu-l uimita. Asta trebuie sa fie de la Sasuke! Cu siguranta! Mi-am aruncat ochii pe hartia alba, plina de speranta. Am inceput sa citesc, iar cu fiecare cuvand zambetul mi se largea, iar inima imi batea de doua ori mai tare. Nu imi venea sa cred ce citesc! Pur si simplu! Nu imi venea sa cred. Sasuke sa tina la mine, sa imi spuna numai cuvinte dulci, sa ma indrageasca, mi se pare ireal! Asta chiar mi-as dori sa o vad cu ochii mei. Dar pur si simplu nu mai aveam rabdare pana la pranza! Adica era doar... 11:30. Dumnezeule, cum am putut dormi atat? Mai aveam decat jumatate de ora sa imi fac bagajele mie si astuia mic. Am lasat de o parte hartia alba si biletul, si l-am luat din nou in brate pe Daisuke, ducandu-i in camera lui.
-Uite, scumpule, am inceput eu, deja rascolind prin sifonier. Papi ne-a lasat un bilet si vrea sa mergem si sa ramanem la el. Ne imbracam si mergrem. Bine?
Daisuke a inceput sa bata din palme si sa spune intruna "bine". Eram atat de incantata de ideea ca Sasuke in sfarsit a inteles! In sfarsit m-a acceptat inapoi, cu tot cu copil. Chiar daca i-a luat ceva pana sa-si dea seama ca nu e nimic rau in a avea un copil. Nu credeam ca se va intampla vreodata minunea asta. Am luat doua valize mari si am inceput sa bag in ele hainele mele si ale lui Daisuke. Dupa ce mi-am luat pe mine o geaca de blugi cu buricul gol si o pereche de blugi negri cu catarama larga,aurie, apoi l-am imbracat si pe micut. Abea asteptam sa-l revad... Cu siguranta nu as fi rezistat prea mult fara sa-l strang macar in brate. Am inceput sa ma gandesc la cum va fi cand ne vom reintalni, insa gandurile mi-au fost intrerupte de un claxon si cateva batai in usa. Asa cum a spus si Sasuke, erau cei care ma ajutau cu bagajele.
Tot drumul spre aeroport m-am gandit la el. Si la fel si in timpul zborului. Daisuke nu a mai rezistat, obosit fiind, si a adormit in bratele mele. Of, Daisuke... Cine ar fi crezut ca o biata faptura cum este el ar putea sa-si reuneasca parintii? Cine ar fi crezut ca l-ar fi recunoscut pe Sasuke ca si tatal sau? Ii povestisem despre brunet, ii spusesem cum arata, insa la modul general. Ii spusesem ca este brunet si ca are ochii negrii. Putea sa-l confunde cu orice alt om. Insa Daisuke l-a recunoscut. Parca il cunostea de o viata. Intr-un fel sau altul, nu puteam spune ca Sasuke a fost un nemernic fara inima. Pentru ca daca intr-adevar nu avea inima, nu l-ar fi induiosat vorbele micutului. Si nu mi-ar fi lasat biletul. Trebuie sa recunosc totusi ca in prima faza, n-am vrut sa-l vad. Da, il iubeam. Dar presimteam ca o sa ma raneasca iar. De aceea m-am gandit ca ar fi fost mai bine sa plece. Insa cand mi-a zis ca ii pare rau, cand mi-a zis ca a fost doar o reactie de moment, cand mi-a sarutat gatul... Am simtit cum inima sa bate cu putere in corpul meu. Si am inceput sa-l doresc. Iar acum nu regret asta. Pentru ca il iubesc. Pentru ca ma iubeste. Pentru ca amandoi ne iubim fiul.
Au trecut 5 ore si parca nu se mai termina. Dar s-a terminat. Cand avionul a aterizat, am simtit cum inima mi s-a oprit in loc. Daisuke era frant de oboseala. M-am ridicat in picioare si l-am luat in brate. Faceam pasii pe indelete, cand o stewardeza m-a oprit.
-Domnul Uchiha a spus sa lasati copilul in avion cateva minute. A zis ca vrea sa va intalneasca in particular ca sa vorbiti.
L-am intins pe Daisuke pe doua scaune de avion ca sa-i fie cat mai confortabil. Apoi m-am intors spre cea care imi spusese ca Sasuke vrea sa vorbeasca in particular cu mine.
-Unde e el acum?
-Tocmai a ajuns, spune ea, privind peste umarul meu.
Cand m-am uitat in spate, l-am vazut pe brunet iesind dintr-un Mercedes negru. Pur si simplu nu m-am mai putut opri din zambit. Am inceput sa cobor scarile in fuga si sa alerg spre el. Brunetul si-a deschis bratele larg cand am fost aproape de el, iar eu m-am aruncat in ele pur si simplu. L-am strans in brate la fel de tare pe cat ma strangea si el, timp in care am inceput sa plang. Pur si simplu. Dar nu stiu de ce. Cand a dat sa ma sarute, mi-a zarit perlele transparente de pe ten. Mi-a zambit, stergandu-le cu degetele sale.
-Astea nu mai au ce cauta aici.
Am inceput sa chicotesc, sa-i zambesc, sa rad impreuna cu el, pana cand ne-am sarutat pasional. Mi-am incolacit mainile in jurul gatului sau fara nicio remuscare. Si cu cat isi adancea mai mult limba in gura mea cu atat mai mult imi simteam inima batand. Se juca cu ardoare in lacasul meu umed, in timp ce mainile lui ma tineau strans, parca nevrand sa ma lase din imbratisare cu niciun pret. Si, sincera sa fiu, nici eu nu i-as fi dat drumul nici daca ar fi sa ma impuste. Imi dorisem de prea mult timp sa ma sarute asa cum o facea acum, de buna voie. Imi dorisem preamult timp sa-l simt langa mine, si nu doar pentru o noapte fierbinte. Ci pentru ca ma iubeste cu adevarat. Pentru ca ma facea sa ma simt bine. Ma facea sa ma simt... A lui. Cand mi-a dat drumul buzelor, m-am incruntat la el, zambind in acelasi timp.
-Hei, nu crezi ca asta ar fi un "Buna dimineata, iubito!" cam intarziat?
Sasuke a inceput sa rada cu pofta, pana cand buzele i-au alunecat pe gatul meu, sarutandu-l si facandu-ma sa imi strecor silentios degetele in parul lui. Isi ridica incetisor capul spre mine si ma privii adanc in ochii mei verzulii. Incepuse sa imi mangaie obrajii si sa-mi dezmierde fruntea cu cateva saruturi.
-Hm, si astea ar fii niste "Ai fost grozava noaptea trecuta" si "Te iubesc nespus de mult" la fel de intarziate. Am dreptate?
Am dat din cap aprobator, apoi mi-am pus capul pe pieptul lui Sasuke si am inchis ochii in momentul in care mi-a raspuns imbratisarii.
-Sa nu-mi mai faci din astea, bine? Am crezut ca ai plecat si ca m-ai lasat... din nou.
-Esti prea dulce atunci cand dormi. Te-as fi luat cu mine, pe tine si pe Daisuke, insa dormeai dusa. Am incercat sa te trezesc, insa n-am indraznit sa incerc de prea multe ori. Si ca tot vorbim de asta, n-ai vrea sa mergem sa-l luam pe piticot din avion?
-Doarme, i-am spus. Mai avem putin timp. Deci, spune-mi, unde suntem?
-Milano. Preferai altundeva?
Mi-am ridicat privirea spre Sasuke. Ma uitam la el confuza, desi el imi zambea.
-Ce vrei sa spui? L-am intrebat, intr-un final.
-Vreau sa spun ca daca n-o sa-ti placa vila mea din Milano, mai avem si alte obtiuni. Cum suna New York, New Jersey, Istanbul, Londra, Madrid, Paris, Berlin, Budapesta, Praga, Sofia...
-Ok, ok, am inteles ideea, opreste-te. Tu iti bati joc de mine? Vrei sa spui ca ai vile in aproape toata lumea?
Brunetul si-a scarpinat ceafa privind in alta parte, apoi si-a redirectionat privirea spre mine.
-Polul Nord nu ma prea tenteaza, sa sti.
Am inceput sa rad cu pofta, odata cu el. Ne-am unit din nou buzele intr-un sarut nebunesc, exact ca cel din noaptea trecuta. Inca nu-mi venea sa cred. Dar era real. Ii simteam buzele peste ale mele, il simteam imbratisandu-ma cu putere, stiam ca era aici... Se spune ca iubirea invinge orice. Se spune ca omul crede doar ce vede. Si, cu toate astea, inca nu imi vine sa cred.
Ne-am despartit incet abea dupa cateva minute bune, privindu-ne in ochii, zambindu-ne unul altuia.
-Haide. Du-te si ial pe piticot. S-a apropiat de urechea mea si a continuat, soptit: Mergem acasa.
Am dat din cap aprobator, apoi m-am dus sa-l iau pe Daisuke, care abea se trezise.
-Mami? Am ajuns la papi?
L-am luat in brate pe somnorici si i-am raspuns intrebarii. Am iesit impreuna cu Daisuke pe scarile avionului. Vazandu-l pe tatal sau, micutul a inceput din nou sa se zbata, sa se smuciasca in bratele mele, pana cand i l-am dat in brate tatalui.
-Papi, mi-ai lipsit!
-Si tu mi-ai lipsit, Daisuke.
Sasuke a aruncat o privire spre mine si a intins mana libera pe care o avea, cea in care nu-l tinea pe „piticot”. M-a strans in brate, in timp ce puiutul nostru si-a lasat capul pe umarul tatalui sau.
-In sfalsit mami si papi... spuse el somnoros.
Si, cand a spus-o, l-am simtit pe Sasuke strangandu-ma mai tare in bratele sale, zambindu-i copilasului.
Cand am ajuns la vila lui Sasuke din Milano am fost surprinsa sa vad cum copilul nostru avea deja camera lui, gata pregatita. Imediat dupa ce am reusit sa-l culc din nou, am facut impreuna cu brunetul un tur al casei. Dar, tot cu gandul la camera micutului ramasesem. Mi-am redirectionat atentia catre brunet si l-am intrebat:
-Tu i-ai facut camera lui Daisuke?
-Nu chiar. Dar am platit totul. Nu m-a interesat cat de mult aveam sa cheltuiesc. Si in plus, mi-a luat ceva pana sa gasesc cele mai scumpe si mai bune jucarii, asternuturi, patuturi... Dar nu mi-a prea pasat. Orice pentru piticot, am dreptate?
I-am cuprins buzele intr-un sarut scurt, in semn de multumire pentru tot ceea ce a facut pentru Daisuke, pentru tot ceea ce a facut pentru mine. Cand am dat sa ma retrag, nu am reusit sa-mi desprind decat buzele din sarut. Sasuke ma cuprinse de mijloc, tinandu-ma la pieptul sau. Si apropiat buzele de urechea mea, soptindu-mi ca ma iubeste, apoi a muscat-o. Iar asta mi-a fost de ajuns cat sa stiu ca nu ma minte cu niciun chip. Mi-a dat drumul din bratele sale, m-a luat de mana, si mi-a spus sa ma iau dupa el. Am facut in tocmai, pana am ajuns in dormitorul sau... nostru... Ok, sunt doar de cateva ore in casa asta. Trebuie sa ma acomodez cumva. Mi-a spus ca ma pot schimba in liniste in ceva comod in care sa ma culc, deoarece maine avea pregatita o zi speciala pentru mine si Daisuke. Iar in opinia sa trebuia sa fiu perfect odihnita, desi era abea 6 seara. Brunetul si-a dat tricoul jos, dezvaluindu-si muschii spectaculosi, facandu-ma sa zambesc pervers pentru cateva secunde. Iubitul meu si-a facut loc, trantindu-se in pat. S-a intors cu spatele la mine, asezandu-si intr-o pozitie cat mai placuta lui, capul. Mi-am dat jos fusta neagra, ramanand in boxerii mei albi, Mi-am dat jos maieul alb, ramanand in sanii goi. Mi-am tras repede pe mine un maieu de un roz pal, insa m-am speriat teribil cand brunetul s-a intors cu fata la mine in momentul in care abea terminasem sa ma schimb. Sasuke mi-a zambit, dezvaluind dintii albi si sclipitori, facandu-mi semn sa ma apropii. M-am asezat sfioasa in pat, langa Brunet, cand m-am trezita cu el deasupra mea. A inceput sa ma sarute nebuneste si sa-si miste mainile pe corpul meu in locurile care ii placeau lui fcel mai mult.. Uff... Cum sa nu-i raspund gesturilor? Sasuke era atat de dulce... Si imi lipsise prea, prea mult timp. Il iubeam atat de mult iar acum ma simteam ca in rai. Ma simteam datoare sa-mi iau revansa, dupa atatia ani de chin. Am inceput sa-mi plimb mainile pe spatele sau, pana l-am apucat de marginea blugilor. A intrerupt sarutul, privindu-ma atnt, punandu-si mana peste a mea.
-Vreau sa fi odihnita pentru maine, frumoaso. Nu degeaba vreau ca maine sa facem un tur impreuna cu micutul prin Milano, nu crezi? Mi-a zambit. Asa ca azi nu.
-Ce vrei sa spui?
-Vreau sa spun... Hm... Daca ne-am rezuma doar la un petting cred ca ar fii destul de bine pentru amandoi.
Poate ca avea dreptate. Sa faci dragoste era destul de ostenitor. N-am mai stat la vorba cu el, ci doar i-am zambit, cuprinzandu-i din nou buzele intr-un sarut. A inceput sa ma mangaie, si la fel am inceput si eu. Ne-am sarutat nebuneste, pe piele, cam peste tot unde ne puteam saruta, adaptat imbracamintilor noastre cat de cat decente. Cand Sasuke s-a lasat pe cealalta parte a patului, dupa sfarsitul pettingului, m-a privit intens. M-a tras, de mana, pana am ajuns langa el. Mi-a sarutat obrazul, apoi m-a strans la pieptul sau.

M-am trezit inaintea lui Sasuke, auzind un mobil. Telefonul meu celular. M-am sculat din pat, timp in care brunetul dormea bustean. Am ridicat celularul de pe masa, apoi m-am dus in sufragerie. Cand m-am uitat la numele apelantului nu mi-a venit sa cred, insa, in cele din urma, i-am raspuns. Era Damen.
-Damen! De ce ai sunat?
-Hei, Sakura! Vroiam sa iti spun ca am plecat intr-o excursie cu iubita mea, un sejur de 5 stele la Milano. Vroiam doar sa te anunt. Dar daca se intampla ceva, da-mi doar un telefon, si voi veni de urgenta!
-Pai... nu prea stiu daca va fi nevoie.
-Hm? Sakura? Ce vrei sa spui?
-Sa nu o mai lungim. Sunt la Milano.

POZE:
Imbracamintea Sakurei: http://images4.okr.ro/auctions.v3/700_70...00_700.jpg

Masina lui Sasuke: http://farm4.static.flickr.com/3027/2933...e3928c.jpg
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#27
Am citit totul, si pot spune ca mi.a placut, dar nu mai mult de atat. Ideile sunt practice si orginale, dar nu le puneti prea mult in valoarea. Imaginile artistice cu figurile de stil lipsesc, si acel aer stilistic nu prea exista. De multe ori cuvintele, ideile, actiunile, replicile din capitole sunt seci, banale sau cliseice de cele mai multe ori. Totul de multe ori pare prea pufos, sau prea triist, nu stiu cum sa zic. Si punctele de suspensie, renuntati la ele, chiar le puneti unde nu trebuie uneori. Descrierea sentimentelor la prima vedera pare a fi : wow! cata descriere!, dar nu este asa, este una simpla care pe mine nu ma impresioneaza mai deloc. Naratiunea este buna, adica, este plin de actiune ficu` pana acum, nu mi se pare monoton cu actiune statatoare. Dialogul uneori este sec si mult. Am observat ca acum cateva capitole cand era ca Sasuke sa o omoare pe Sakura, sau pe Daisuke sau iar pe Sakura, ai exagerat cu pistolul, cu tremuratul, cu vibratul, cu exaageratul! Adica, zau asa, ba o ameninta cu istolul, ba o saruta, dupa iar ii pune pistolul, dupa ii spune ca vrea sa isi vada baiatul. Dupa vrea sa il impuste pe baiat, dar nu poate ca vin remuscarile sinistre. Ati inteles ce am vrut sa zic, si din ce am spus cvreau sa zic defapt ca este cam cliseic. Am mai spus, ideea ficului imi place, dar totul este prea in extreme. Accentuati si repetati de multe ori gandurile personajelor. De exemplu: atunci cand Sakura tot voia sa fie alsata in pace. Si nu se scrie : vroiam . Este incorect, si am vazut ca tot folositi aceasta forma. Corect este : voiam . Greseli de tastare am mai vazut, dar nu le mai dau atata importanta. Aerisiti mai mult capitolul, impartinadu.l in paragrafe, mici sau mari, este greu pentru cititor, defapt este greu pentru mine, m.a cam luat durerea de cap cand am vazut cum este. Cand povestiti din perspectiva unui personaj scrii : Sakura / Sasuke P.O.V. Daca incepi sa scrii un capitol din perspectiva unuia, altul din altuia, o tii asa, nu faci si capitole din persepctiva amandurura, sau si din partea a altor personajelor. Uneori manacati virgule, dar cu putina atentie se rezolva. In fine, ma opresc aici ca imi este ca ori ma repet, ori mai spun ceva si mai coerent decat ce am spus pana acum. Per total imi place, dar maia veti ceva de scris si citit.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#28
In primul rand, multumesc ca m-ai anuntat, nu prea am avut timp sa ma uit, deci iti multumesc din nou. Cap. acesta a fost super, o idee din ce in ce mai stralucitoare. Deci Sasuke ii duce pe Sakura si pe piticot :)) , imi place cum ii spune, sa faca turul. Ma intreb cum va fi aceasta iesire. Dar Sasuke a spus ca este o surpriza, si totusi i-a spus Sakurei ca vor face un tur, deci nu asta este ideea, nu? Ce intrebare am pus si eu. Dar sunt sigura ca o sa aflu in cap. urmarot, care sper ca va aparea in viitorul apropriat. Nu cred ca ar mai conta daca m-ai spus ceva, deci incheiere: "Bafta la scris!!!" Cate neoriginalitate.
:bye:

#29
Buna, ma bucur ca ai venit cu nextu. Ai pus descriere, dar incearca sa aduci mai multe figuri de stil, sa dezvolti o idee. Fa o relatie intre diferite sentimente, la inceput cand Sakura a crezut ca a fost abandonata din nou puteai sa faci o relatie intre fericirea pe care a simtito in acea noapte si tristete. Adica sa pui fata in fata doua sentimente opuse si sa le descrii, adu figuri de stil noi, care sa ne surprinda. Nu e suficient sa pui doar ceva repetitii si puncte de suspensie.
Greseli ai mai avut, cu propozitiile tot nu vrei sa intelegi sa le faci mai mari si sa pui virgula inainte de "dar" ca asa propozitia o sa iasa o fraza, pe care o poti face mult mai ampla si frumoasa.
Ideea capitolului mi-a placut si faza cu polul nord a fost amuzanta :]]
Cam atat, succes cu nexu:*
[Imagine: h8v.gif]
 

#30
Yooyy ce mult a trecut de cand nu am mai bantuit pe aici nu? :eto:

Sasuke:

Razele soarelui care sangereau printre crapaturile perdelei si ajungeau pe fata mea ma obligau sa ma trezesc. Eram mult prea obosit si imi era mult prea greata de la cate se intamplasera ieri. Totusi am rezistat impulsului de a ma ridica, cum faceam deobicei si m-am intors pe cealalata parte, punandu-mi si o perna peste cap. Cand speranta ca voi putea sa dorm in continuare se reinstalase, doua manute mici si fragile incercau din rasputeri sa dea perna la o parte de pe fata mea si sa ma trezeasca. Am incercat sa imi ignor baietelul in speranta ca va obosit si se va plictisi, insa acesta incepu sa se smiorcaie si sa traga mai tare de perna. Cred ca am omis partea asta din a avea un copil in viata mea. Am dat perna la o parte si m-am asezat cu fata in sus incercand sa adorm si sa nu il bag in seama pe piticot. Intins pe pieptul meu, Daisuke, imi mangaia fata cu manutele lui mici si grasune. Jumatate adormit si jumatate treaz, ma bucuram de caldura mainilor lui, care imi atingeau pielea sensibila a fetei. Respira zgomotos, in timp ce imi atingea cu degetelele barbia, obrajii, zona in jurul nasului, fruntea si... AU! Au! Am inceput sa vad stele verzi.
-M-ai lovit in ochi, Daisuke! Tip, socat de trezirea brusca
-S-a trezit papi, spuse acesta prefacandu-se surpins
-Bineinteles ca s-a trezit tati, ii spun punandu-mi mana peste ochiul ranit, care incepuse sa lacrimeze de mama focului. Daca primesti un pumn in ochi cam asta e efectul.
Dupa ce l-am pe Daisuke la o parte, m-am uitat in oglinda pentru a vedea cat de grava e treaba. O parte a fetei era normala, cealalta devenise un dezastru lacrimogen. La dracu'! M-am asezat pe pat si m-am lasat pe spate pana am simtit moliciunea asternuturilor. Ceva imi spune ca se va invineti foarte urat. Abia atunci am observat ca rozlia nu se afla langa mine. Imediat aceasta intra pe usa. Purta o pereche de pantaloni scurti, albi, un tricou negru si stergandu-se pe cap cu un prosop. Ne zambi amandurora, in timp ce se apropia de pat. Se aseza deasupra mea schimbadu-si expresia fetei observandu-mi ochiul ranit. Se uita cateva secunde la mine, apoi la pe Daisuke ridicandu-si o spranceana.
-Cred ca asta e felul lui Daisuke de a spune "Buna dimineata", zic cu un zambet ironic
Rozalia scoase un oftat lung. Si-a pus mana peste ochiul ranit facandu-ma sa ii inchid pe amandoi. Apoi am inceput sa ii simt respiratia calda din ce in ce mai aproape de fata mea. Peste cateva secunde i-am simtit buzele moi si dulci pe ochiul meu. O senzatie placuta, de caldura si putin umeda imi invada corpul facand ca pleoapa sa nu se mai zbata atat. Durerea si lacrimarea se oprisera, insa stiam ca nu am sa scap de o culoare vinetie pe ochiul meu. Rozalia imi poruncise sa stau aici pana imi aducea ea niste gheata ca sa imi scada umflatur. Am ramas intins pe tot asternutul rece, am inspirat adanc apoi am expirat tot aerul. Am deschis ochii si am privit tavanul alb timp de cateva secunde. De ce se facuse asa de liniste dintr-o data? L-o fi luat rozalia pe micut cu ea? Mi-am intors capul spre perne si l-am vazut stand acolo, in sezut, rezemat de o perna uitandu-se la mine infricosat. Off sper ca nu l-am speriat asa de tare. M-am asezat si eu in sezut si l-am luat pe micut in brate.
-Te-a speriat tati? Il intreb pe Daisuke
Acesta imi raspunse sfios ca da, apoi isi ascunse capusorul micut in bratele mele. Nu... nu stiam ce sa fac? Nu am mai fost pus in situatii de-astea inainte, dar nici acum nu puteam sa dau inapoi. Simteam ca e de datoria mea ca tata sa fiu intelegator si sa ma mai controlez din cand in cand. Nu fusese cu intentie sa fiu asa de agitat, dar trezirea brusca nu ma pasioneaza prea mult. Desi nu fusesem langa el in primii doi anisori ai sai de viata, parca ma cunostea de-o viata, iar acelasi lucru il simteam si eu. L-am ridicat putin astfel incat sa poata sa ma priveasca in ochi. I-am spus mai calm ca nu am vrut sa il sperii si ca imi pare rau. La inceput nu reactionase, dar apoi isi ridica o manauta si o puse pe fata mea, sau mai precis in apropiere de ochiul ranit.
-Pale lau papi, imi spuse el inocent
I-am zambit pana la urechi, dupa care i-am sarutat crestetul capului. Zambea si el, recapatandu-si increderea. Tocmai atunci aparu si Sakura cu o punga mare de gheata in mana. Se opri in pragul usii sa ne urmareasca cu privirea timp de cateva secunde. Chiciotea... si era vesela ca ma inteleg cu asta micu'.
Simteam cum rasul ei ma cuprindea in acelasi timp si pe mine, cum surasul ei imi molesea fiecare parte din corp. Ma simteam cu totul alfel, acum, ca o vedeam zambind, razand, acum ca o vedeam fericita. Am ranjit scurt catre ea, apoi mi-am redirectionat atentia catre copil. Rozalia s-a apropiat, si s-a asezat pe pat, in sezut, alaturi de mine. L-am lasat pe Daisuke in bratele mamei lui, iar acesta a fost destul de bucuros sa o vada. Aceasta a inceput sa-l gadile, sa se joace, pana cand am intrat si eu in jocul lor fara sa-mi dau seama.
Baietelul nostru radea si se distra, iar noi ne faceam acelasi lucru pe langa el. Am inceput sa ne gadilam si noi intre noi, dar si pe Daisuke. Iar atunci cand eu incercam sa ma "iau" de mamica lui, imi sarea pe la spate si incerca sa ma ia de par, spunand amuzat s-o las in pace. Iar eu il luam, si imi concentram din nou atentia asupra lui. Dupa cateva minute, am prins momentul oportun si am sarit pe Sakura cu gadilatul, la propriu. Mi-am intors pe ascuns capul si l-am vazut pe piticot stand in sezut. Se uita la amandoi, respirand zgomotos semn ca obosite si se plictisise.
-Deci? Pana la urma, mai facem turul ala prin Milano sau o sa stam aici toata ziua si o sa ne jucam? Intreba rozalia
La auzul acelui cuvant, nu m-am putut abtine si am ranjit. Ah, daca ar stii la ce fel de joaca ma gandesc eu. Rozalia, inca asteptand un raspuns din partea mea, imi observa zambetul si imi arunca o privire gen "Doar daca esti cuminte". Dupa imi dadu punga cu gheata sa mi-o pun pe ochiul ranit, apoi il lua pe micut si a mers in bucatarie sa ii dea de mancare, cu mine pe urmele lor. Ii incalzi lapticul, cat timp Daisuke statu linistit in scaunelul sau special, iar eu priveam pe geam afara. Norii negrii ascundeau soarele, anuntand o zi nu foarte placuta pentru plimbari in oras. Clar, nu pot sa le arat celor doi Milano, in plus daca am sta in casa s-ar plictisi... si totusi trebuie sa fie ceva unde as putea sa ii scot pe piticot si rozalie si sa ne distram...
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Paradiso Girls [SasuSaku +18] Rose ^^ 7 4.241 14-08-2011, 07:52 PM
Ultimul răspuns: Pคnđค.
  [split] Paradiso Girls [SasuSaku +18] Sho-Yo 4 2.851 27-06-2011, 01:55 PM
Ultimul răspuns: Roses.on.fire
  Paradiso Girl's +18 Mishelle 9 10.265 27-05-2010, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)