Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto the Movie 5

#1
Dupa cum zice si titlul , un nou film Naruto se afla in productie .
Naruto the movie 5 sau dupa cum este el cunoscut mai mult Naruto Shippuuden the movie 02 isi va face aparitia in aprilie 2008 si a fost deja confirmat prin acest trailer pe YouTube .
Din cate se pare Sasuke revine din intuneric si va avea un rol principal in acest film .
Din pacate nu se stiu multe lucruri despre poveste si despre alte personaje , cert este ca vom avea in film cateva personaje noi ( se zvoneste ca Hyuga Hinata ar face o aparitie neasteptata in acest film )
Dar pentru Sasuke lovers cu siguranta acest film ii va face fericiti :->

[Imagine: sasukefrontnl1.jpg]

Deci , ce parere aveti despre acest film ?
[Imagine: Neferin.png]

#2
Filmul nr.4 a iesit pe data de 4 august 2007 , si dvd-ul va fi lansat pe data de 23 aprilie 2008 .
Deci cam in aceeasi perioada in care apare dvd-ul cu nr.4 atunci va incepe sa apara filmul nr.5 .

Cat despre oficialitati :

- Naruto Shippuuden the Movie 01
- Naruto Shippuuden the Movie 02

Also am pus la primul post , primul trailer aparut , posibil odata cu trecerea timpului sa apara mai mult info .
[Imagine: Neferin.png]

#3
Pai din cate am vazut si am auzit filmul 5 va fi lansat in aceiasi data ca si filmu 4, 4 august...sper sa nu ma inshel,iar filmu sper ca nu de dattebayo este tradus pentru ca vom ashtepta o eternitate din mom ce ei nu mai traduc naruto din cauza unuia...Oricum filmu 5 va fi un super film...Naruto si Sasuke fighting together din cate am observat 10...abia astept la fel ca si filmul 4...oare asta inseamna ca se va intoarce??..intotdeauna am crezut ca intoarcerea lui va in in episoade shippuuden...un lucru e cert...nu prea e prima oara cand ma insel...!Ja ne!
[Imagine: 1qpfcw.png]
Fetele cuminti mie-mi plac...Ca-s innebunite dupa baieti rai,defapt;x

[Imagine: chibi_302.gif]
V°●๋•ß- ß ♫♪ §hลq °●๋JaY , chibi-ul lui Jay

#4
L-am vazut L-am vazut *Happy* si pot spune ca a fost absolut genial.
Exact cum ma asteptam,o grafica de exceptie,o coloana sonora absolut superba si o actiune de suspans.
Citat:se zvoneste ca Hyuga Hinata ar face o aparitie neasteptata in acest film
A aparut i ncateva secvente si nimic mai mult credeti-ma,a fost luata prizoniera si no spoil...
Citat:Dar pentru Sasuke lovers cu siguranta acest film ii va face fericiti
Ohh da a fost minunat,desi n-a trebuit decat sa faca din nou ceva pentru Oro-kun 23
Citat:Naruto si Sasuke fighting together din cate am observat
Nu in sensul ca s-ar lupta unul contra celuilalt ci ca se ajuta reciproc da 39
Citat:o sa ramaneti cu gura cascata
chiar asa a si fost,Naruto a reusit sa faca de ununl singur rasenganul fara clona,iar Sasuke in actiune a fost absolut minunat cu sabia lui 8 Amandoi luptand impotriva aceluias adversar,n-a mai fost de mult timp asa ceva.

#5
In sfarsit l-am vazut :X. L-am vazut ieri raw si l-am gasit si azi subbed 21. Abia terminai de vazut filmul.
Ce pot spune. E suuuuuuper 8. Din toata seria de filme, acesta a fost cu sigurana preferatul meu. In primul rand: OST super, grafica de exceptie, plot reusit. Chiar aveam nevoie de o schimbare de la toate fillere-le din ultimul timp.
Chiar mi-era dor sa-l vad pe Sasuke in actiune si am fost mai mult decat multumita. Lupta alaturi de Naruto si se vede clar ca intre ei inca e o legatura stransa, desi el neaga acest lucru.
Singurul lucru care nu mi-a placut a fost la sfarsit, cand cade Naruto si se arunca dupa al Amaru. Tot speram sa fie Sasuke cel care sare sa-l prinda.
Oh well at lest Ero-Sennin made a cameo appearance.
Anyway, e un film de 10+.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#6
Naruto Shippuuden Movie 2:Kizuna...abia am asteptat sa-l vad si mi-a lasat o impresie destul de placuta, dar nu a fost chiar pe masura asteptarilor.grafica a fost mult mai buna ca in celelalte filme si ador coloana sonora, in special No Rain No Rainbow my Home Made Kazoku <3.actiunea, insa se petrecea cam repede.adica trece cam repede dela o intamplara la alta.ma bucur ca a aparut si Sasuke in el, dar putea sa-i dea mai multe replici.
[Imagine: robin-1.jpg]

#7
Naruto the movie 5 a fost cel mai bun film din seria Naruto . Pot spune intr-un cuvant :superb ! Perfect =]] Mi-a placut la nebunie intreaga poveste , iar fata aceea ... am uitat numele xD Era atat de kawaai <33 S-ar potrivi cu Naruto =]] Cred ca am urmarit acest film datorita aparitiei lui Sasuke , deoarece este destul de interesant in Shippuuden si foarte puternic xD A fost interesant sa il revad pe Sasuke intr-o lupta cu Naruto . Cred ca in acest film Sasuke a vorbit pentru prima data cu Hinata =]] . Tare ciudat , deoarece ei niciodata nu si-au vorbit =]] Din punctul meu de vedere filmul merita nota 10+ .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#8
Redeschid acest topic, dar tema lui nu mai este una informativa. Filmul a aparut de cativa ani, deci putem vorbi liber despre el. Vom discuta despre ce impresie va lasat acest film, cum vi s-a parut actiunea, finalul etc. Voi incepe eu prima.

Cand am vazut trailer-ul imi imaginam o lupta intre Sasuke si Naruto, dar se pare ca ideea a fost alta. Ma bucur ca a aparut si Sasuke pe acolo, a avut un rol destul de important.
A fost socant cand s-a descoperit ca senseiul lui Amaru era persoana malefica. Parea o persoana asa buna si blanda.

Oricum la final, cand Naruto a ramas sa termine lupta, sa spun asa, el i-a spus ceva lui Sasuke. Lucru pe care eu nu l-am auzit, sincer si doar am dat de vreo 2 ori replay ca poate se intamplase ceva cu boxele mele. Acolo Kishimoto ne-a lasat in suspans, cine stie ce o fi zis Naruto. Banuiesc ca este legat tot de intoarcerea lui Sasuke in sat sau ceva de genu.
Foarte frumos realizata partea in care Sasuke si Naruto - sa zicem - coopereaza. Faptul ca Uchiha la urmat pe Naruto e ceva, adica ma gandeam ca el o sa zica "Nu am nevoie de tine, Naruto" sau ceva de genu. Imi mai da o speranta, desi dupa ultimele episoade s-a spulberat. Le sta bine luptand impreuna, mai ales acum in Shippuden.
Sasuke putea foarte bine sa nu il ajute pe Naruto si sa nu ajute la salvarea lui Amaru , Hinata si restul persoanelor, dar a facut-o. Ceva a ascuns Kishimoto la final, ceva ce va iesi la iveala mai tarziu, banuiesc.
Tot in final [mi s-a pus pata pe el ~.~]: ok, Naruto vorbeste, tine acolo un "discurs", dar dupa a bagat muzica si personajele inca mai ziceau ceva pe acolo. Pai nu era logic sa stim si noi? >.< E o inchiere ce te induce si mai mult in ceata.

Filmul este foarte frumos si emotionant. Cel putin, eu, la final am plans, putin. Merita vazut si cine stie ce legatura profunda are cu episoadele.

P.S: Fara spam! Dezvoltati, argumentati, dar nu faceti spam.
[Imagine: h8v.gif]
 

#9
Well, ar fi o chestie insa.. uite, vezi tu, filmele seriei sunt toate off-canon (din ce stiu eu), mai exact nu au nici o legatura cu manga/povestea si in special, nu au fost create de Kishimoto deci nu cred ca ar avea cine stie ce legatura cu episoadele, cel putin nu una directa, insa acum cine stie.

Cat despre film.. ei bine, nu sunt un asa mare fan al filmelor Naruto din pacate (le-am vazut doar pe primele 2+ 1st Shipp movie insa mereu am avut aceiasi senzatie referitor la ceea ce urmaream).. poate chiar din pricina faptului ca sunt facute de alta persoana decat cel ce se ocupa de povestea adevarata, oricum, nu asta ar fi important, acesta pare a avea un story dragut si.. relativ usor de digerat so.. I'll give credits for that so far, poate o sa revin si cu un edit putin mai ortodox in viitorul apropiat, referitor la impresia lasata and stuffs, multumesc de recomandari si informatii.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.889 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.370 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)