Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Leaving paradisse I: Madrid

#1
Hello eu si Miky.Shor ne-am decis sa mai scris un fic in colaborare. Acesta va avea doua sezoane si... deja cred ca am spus prea multe si as strica toate surprinzele so o sa aflati pe parcurs mai multe:D Lectura placuta!

Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Cap 1: Noua clienta

Sasuke:

Stateam pe pervazul geamului din camera de hotel. Priveam ingandurat furtuna de afara. Picaturile mari de ploaie se izbeau violent de sticla geamului provocand un sunet surd. Intunericul si tacerea mormant din incapere ma facu sa stau acolo, cuminte si cu ghenunchii la piept, privind in gol afara. Totul era perfect incainte sa se intample asta... inainte sa inceapa totul...
-Fratioare, nu pot sa dorm... ma sperie tunetele si fulgerele, ma trezeste la realitate o voce de copil.
Imi intorc capul spre pat, unde un baietel isi freca somnoros ochisorii, stand in sezut. M-am dat jos de pe pervaz si m-am asezat pe pat langa micuta fiinta. I-am mangaiat usor crestetul capului, apoi l-am pus din nou pe perna. M-am asezat langa el si i-am spus ca nu are de ce sa se teama si ca voi fi langa el sa il protejez. Fratiorul meu Akimitsu sau Aki, cum imi place sa ii spun, imi zambi inocent si isi inchise ochii mari si negri ca abisul, adormind pe loc. Aki are cinci anisori. Daca te uiti la el zici ca sunt eu in varianta micuta cu ochii lui mari, negrii si parul acela ravasit, asemenea penelor corbului. Parintii mi-au dat vestea pe cand aveam cincisprezece ani. Fusesem total socat si invidios pentru ca ma gandeam ca de acum el va fi prioritatea numarul unu si pe mine ma vor da la o parte. Timp de noua luni fusesera certuri sau mai bine spus scandaluri intre mine si parintii mei care se terminau cu replici dure si cu usi trantite din partea mea. Simteam un sentiment de ura, gelozie pentru copilul care nici nu apucase sa se nasca si sa il vad. Incercasem sa nu ma gandesc la zgatia aia care in curand avea sa vina pe lume, si sa incerc sa gasesc partea plina a paharului, insa esuam lamentabil. Ii vorbisem mamei cum nu prea imi convine de noul membru al familiei si incercam sa o conving sa renunte la copil, dar ma trezisem cu o palma din partea ei. Mama nu vroia nici in ruptul capului sa renunte la copil spre disperarea mea. Din discutia calma din care credeam credeam ca am ies invingator, s-a transformat intr-un scandal monstru. Nu imi placea sa ma cert cu parintii mei dar noul membru al familiei nu avea sa primeasca un calduros "bun venit" din partea mea.
Cand veni si ziua cea mare pentru mama mea, tata o dusese la spital si ramansese acolo sa il vada pe Aki, spre deosebire de mine care am ramas acasa. Stateam pe pat, privind ingandurat tavanul. Ma simteam nervos... In minte aveam imagini oribile care imi aratau momentul cand ai mei aveau sa vina acasa cu inca un copil. Tata parea fericit, iar mama avea si ea zambetul pe buze tinand in brate un bebelus in fasa. Mi-am deschis ochii si dintr-o data inima incepuse sa imi bata puternic. Am inceput sa reiau toate evenimentele, certurile si usile trantite care se petrecusera in ultimele noua luni. Cred ca abia acum realizam ca totul fusese in zadar... certurile... vorbele grele aruncate in momente de tensiune... si pentru ce? Ce satisfactie imi provocau? Niciuna... ci ma desprindeau din ce in ce mai mult de parintii mei in loc sa ma bucur de nou fratior si sa o ajut pe mama pe timpul sarcinii. M-am ridicat in sezut si am luat poza de pe noptiera mea. Era tata, mama si eu... cand eram micut. Am suras si am pus-o la loc. Nu mi se parea corect ca eu sa il urasc pe asta micu, nou venit. Plus ca nu avea nicio vina si sigur isi dorea un fratior mai mare care sa se joace cu el si sa il protejeze. In secunda doi mi-am luat geaca pe mine si am zbughit-o pe usa. Alergam pe strazile aglomerate, imbrancind oamenii si cerandu-mi scuze peste umar. Trebuia sa ajung la spital cat puteam de repede, de preferat inainte sa nasca mama. Peste canteva minute am ajuns unde trebuia. Am coborat din lift, la etajul al treilea si m-am indreptat spre sala de nasteri. Pe culoar era tata, care facea ture de la un capat la celalalt, fiind foarte incordat si emotionat. Nu il condamnam pentru ca si eu ma simteam la fel... ba chiar mult mai mult de atat. Cand m-a observat s-a oprit brusc si ma privit uimit. Sunt sigur ca se intreba cum de am venit eu, care nu vroiam un fratior, aici. I-am povestit in fuga tatei ca in final am acceptat ideea de a avea un fratior si chiar ma bucura chestia. Era incantat... si vedeam asta pe fata lui, apoi din sala iesi doctorul spunand ca mama a avut o nastere usoara, fara stres si ca ea si noul nascut se simt foarte bine. Tata ma ruga sa astept pe hol putin timp, apoi intra in sala. M-am asezat pe unele din scaunele din plastic foarte incomode. Inima imi batea foarte tare, gata sa sara din piept, palmele imi transpirasera la cat de mult le frecasem intre ele, iar ochii imi fugeau in toate partile. Oare cum va arata?... Ca oricare alt bebelus, cum ar putea sa arate? Doamne ce intrebari imi mai pun si eu. Usa salonului se deschise incet, iar tata aparu de dupa ea. M-am ridicat rapid in picioare, inaintand cativa pasi, in timp ce il priveam fix cum zambeste pana la urechi.
-Haide intra, sa cunosti pe cineva, imi spuse el
Vorbele lui imi erau ca un ecou in minte, in timp ce paseam sfios inauntru. Mama statea intr-un pat, rezemata de marginea lui, in timp ce legana un bebelus. Isi ridica privirea, zarindu-ma si imi facu semn sa ma apropii. Am inghitit in sec. Odata ajuns m-am asezat langa ea si mi-am inchis rapid ochii. Mama imi saruta fruntea si imi spuse sa deschid ochii pentru ca ma portca o pisica fricoasa. Uff... urasc cand are dreptate. Trebuie neaparat sa imi revin, ma fac de tot rasul. Mi-am luat cu grija fratiorul in brate. Era cea mai dragalasa fiinta pe care o vazusem pana atunci. Fata lui era asa de micuta si n-am sa uit niciodata momentul cand isi deschise ochii si ma privi inocent.
Insa acum dupa cinci ani, cand am douazeci de ani, s-au schimbat foarte multe. Primul soc l-am avut cand implinisem 17 ani. Intr-o seara linistita cand avea grija de Aki, m-am trezit cu politia la usa anuntandu-ma ca parintii mei sunt morti. Plecasera de cateva zile, intr-o calatorie, dar se pare ca la intoarcerea in tara avionul lor a luat foc. Nu imi venea sa cred. Trebuia de acum sa am grija de fratiorul meu singur. Mi-am intrerupt studiile si mi-am cautat un loc de munca insa cine vroia sa angajeze un pusti ca mine? Trebuia sa fac rost de bani. Aki avea nevoie de multe, avea numai doi anisori. Eram in criza de timp, de bani asa ca am recurs sa ma imprumut de la camatari. Stiu, era o nebunie, dar trebuia sa imi intretin fratiorul intr-un fel sau altul. Totul fusese vis si armonie pana cand a venit vremea sa le dau inapoi suma de bani plus dobanda foarte consistenta. Le dadeam sume mici deoarece abia reusisem sa conving pe cineva sa ma angajeze. Bineinteles ca ei nu erau multumiti, asa ca incepusera sa ma ameninte din ce in ce mai des ca il vor omora pe Aki daca nu primesc banii la termenul stabilit. Incet, incet, simteam ca imi pierd controlul ce ma definea si incepuse sa imi fie din ce in ce mai frica pentru viata fratiorului meu. Apoi intr-o dupa-amiaza, cand vorbeam la telefon in timpul turei mele de servici, Kiba un tip foarte de treaba, care avea sa imi ajunga cel mai bun prieten, imi auzise conversatia cu camatarii. Kiba, castaniul cu simtul mumorului si cu cele doua triunghiuri rosii ca sangele de pe obrajii sai, ma luase sub aripa sa. Imi platise datoriile la timp, si nu se oprise aici. Dupa ce am ajuns sa stim mai multe unul despre celalalt, m-a socat faptul ca el era unul dintre membrii gastii de camatari.
Al doilea soc a fost acela cand Kiba m-a anuntat ca ei, adica camatarii, sunt interesati de mine. Castaniul pusese cateva vorbe bune pentru mine la seful lui si acesta vroia sa ma cunoasca.
-Gandeste-te Sasuke! Imi spunea el. Asta ar putea fi sansa ta ca sa scapi de problema banilor si sa ii oferi lui Aki o copilarie frumoasa
-Printre gloante, droguri, sange si bani murdari? Da, ce mai copilarie frumoasa, ii spun dandu-mi ochii peste cap
-Toate astea pot sta departe de micut. Am pust vorba la tine ca esti un lider foarte bun. Lucrurile "murdare" cum ar fi omoratul oamenilor nu e de tine. Tu poti conduce anumite trupe din zole diferite ale orasului si sa ii pui pe altii sa omoare in locul tau si...
-Exista mai multe trupe in zona? Intreb interupandu-l
-Baby, New Jersey-ul e mare, spune el luandu-ma de dupa gat si facand cu mana prin fata mea. Iti garantez ca nu o sa regreti.
Si nu am regretat. Cateva zile mai tarziu m-am intalnit cu seful lui Kiba, Sasori. Era un tip roscat, cam de douazeci si doi de ani, masiv si infricosator, iar ochii sai rosii ca sangele ma analizau atent. Dupa cateva momente petrecute cu Sasori am ajuns la concluzia ca e un tip tare de treaba, mai ales ca impartasim aceeasi viata trista cu parinti morti si fratiori sau surioare in grija. M-a acceptata rapid, dupa ce a facut cateva "teste" cu mine sa vada cum ma descurc pe teren.

Kiba avusese dreptate. De atunci totul a prins o urma de speranta in plus, iar Aki fusese foarte incantat de noua lui colega de joaca, Zaia, surioara lui Sasori. Trecusera inca trei ani si devenisem mana dreapta a lui Sasori si ne mutasem "afacerea" in Madrid. Ma simteam mult mai increzator in mine, chiar daca stiam foarte bine ca ceea ce faceam era ilegal, dar viata e grea si trebuie sa supravietuiesti. Telefonul suna sacaitor pe noptiera.
-Sasori tu stii cat e ceasu`? zic in loc de salut
-Scuze Sasuke, dar trebuie sa te anunt ceva. Maine dimineata trebuie sa te intalnesti cu un nou client... sau mai bine zis o noua clienta.
-Inteleg..., ii spun devening mai serios
-O cheama Sakura Haruno si are nevoie urgenta de bani. Maine la 9 va ve-ti intalni in centrul orasului. Am sa te mai sun si dimineata sa iti dau mai multe detalii...

Poze:
Sasuke
Akimitsu sau Aki
Kiba
Sasori
Zaia
Sakura Haruno
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#2
Ma bucur sa vad un nou fic..din nou cu Sasuke bad boy:> mrrr..asa..pai interesant si la prima vedere imi place. Adica stai ok la modurile de expunere, totusi acel sentiment de pierdere a parintilor putea fi accentuat mai bine. Ceea ce am sa mai spun e faptul ca acest capitol a fost mai mult o cunoastere a trecutului..asa ca puteai pune "flashback" unde doreai sa ne duci in trecut.
Ti-as sugera sa lasi un rand liber intre fragmente, e mai usor de citit. Greseli nu sunt mult[ 2-3]
Ideea pentru inceput e ok si imi place. Vom vedea pe parcurs.
Aveti grija. Spor la scris si sper sa ma anuntati
Bye and kiss>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#3
NU pot sa cred, este al treilea fic la care comentez si tu esti tu scriitoarea. Imi place mult ficul, ideea este originala, sau cel putin pana in momentul de fata, dar dupa cate observ ideeile tale sunt bune. Descrierea este buna, dar fara suparare, pe mine ma cam plictisit amintirile, cred ca le puteai termina mai repede. Insa descri frumos, folosesti putine figuri de stil, dar alea sunt bine alege si la momentul potrivit. Dialogul este scurt si putin, putin, putin lung, dar ciudat, nu mi se pare sec ( ma refer la ultimul). Naratiunea este buna, foarte buna. Actiunea nu este la rodeo, este foarte lenta, dar putin seaca la inceput, faza cu nasterea.
Asta este tot, sper ca nu te-am suparat.

#4
Cap. 2: Iti bati joc de mine?!

Sakura:

Stateam asezata pe margine unei fantani, privind in gol prin ochii mei sticlosi, verzulii. Ma gandeam la trecut, ma gandeam la tot ce era mai rau, ma gandeam la mama. Sa fi copil nu e usor. Deoarece pentru greselile parintilor platesti tu, eu si cei din jurul nostru. Pentru ca pentru greselile parintilor, platesti tu, eu si vocea care striga "nu exista cei din jurul nostru!". Si platesti scump. Nici eu nu am vrut ca tata sa moara acum 3 ani, intr-un accident de masina. Dar am fost copil, a trebuit sa indur durerea. Nici eu nu am vrut ca fratele meu mai mare, Itachi, sa plece in strainatate pentru a trimite minimul necesar. Dar eram un copil, trebuia sa lupt cu durerea. Nici eu nu am vrut ca mama sa se imbolnaveasca atat de grav, ca sa fiu nevoita sa apelez la camatari. Dar sunt o adolescenta de 18 ani, trebuie sa infrang durerea. Si de aceea, eu trebuie sa fiu tare. Trebuie sa lupt eu cu boala mamei mele si sa o infrang pentru ca ea sa poata trai din nou o viata normala. Iar pentru asta, am recurs la acest gest. Madridul era o forta imensa asupra banilor si averilor. O sursa imensa de unde puteai alege jobul perfect. Dar ce faci in momentul cand nimeni nu vrea ca tu sa ai vreo slabiciune, si cand mama ta te impiedica? Ce faci in momentul in care toti spun ca slabiciunea unui angajat este letala in locul de munca oferit de angajator? Ce faci cand nimeni nu te vrea doar pentru ca mama ta e bolnava?
Am oftat adanc, apoi m-am ridicat de pe marginea fantanii, scuturandu-mi blugii albastri, scurti, pana un pic mai jos de fese. Mi-am aranjat putin maieul alb, cu terminatia intr-o funda, sub sani, dupa care mi-am dat o mica parte din parul meu rozaliu peste umeri. Am inceput sa ma uit in stanga si in dreapta, dupa cel care ar fi trebuit sa se intalneasca cu mine, si totusi, nu vedeam pe nimeni. Cel cu care te vei intalni are parul negru si ochii de aceasi culoare. Va intalniti in centru. Oh, serios? Si unde era tipul brunet si cu ochii negri? Lipsea totalmente din peisaj. Am tras aer in piept, apoi mi-am scos telefonul din buzunar. Trecuse cu mult ora in care ar fi trebuit sa ne intalnim. Incepeam sa cred, din ce in ce mai mult, ca totul fusese o pacaleala, si incepusem sa ma ingrijorez din cauza asta. In minte, gandurile tabarau fara oprire pe creierasul meu, incercand sa scape de ele. Dar nu puteau. Daca tipii ma luasera in vizor? Si daca nu aveam sa-mi vad banii? Ce aveam sa fac? M-am bagat in niste treburi murdare. Foarte murdare. Si nu trebuia sa o fac. Am simtit pe umarul meu o mana, una puternica, exact ca cea a unui barbat. O mana care m-a facut sa tresar. M-am intors, iar ochii mei au fost cuprinsi de doua pupile negre, un negru deosebit de stralucitor. El banuiesc ca trebuia sa fie. Am zambit relativ pe sub mustati, in timp ce el ma examina din cap pana in picioare, apoi s-a incruntat la mine.
-Curva?
Am clipit des, privindu-l in prostie ca si cum mi-ar fi facut un compliment. Dar cand mi-am dat seama, am tresarit.
-Ce?!
Dar el doar si-a mentinut privirea, cea incruntata, examinandu-ma din nou.
-Am vazut destule cat sa-mi dau seama ca esti una dintre curve. Ei bine, si banii astia, ce ai vrea sa faci cu ei? Mosul nu-ti mai da bani? Continua, facandu-mi cu ochiul.
Obrajii mi s-au inrosit instantaneu. Aratam a curva? Pe bune?! Tipul asta era un adevarat nesimtit! Si, cu siguranta, daca nu aveam simtul bunului simt prin urmare: nesimtitule! cred ca l-as fi luat la palme. Asta, daca ma tine sa-l iau la pumni pe unul dintre... ei. In schimb, mi-am pus mainile in san si am evitat privirea lui, uitandu-ma in alta parte.
-Ca pentru stirea ta, sunt perfect virgina.
-Hei, de unde sa stiu eu? Nu te-am verificat!
Ochii mi s-au bulbucat si, sincer, cred ca i-as fi dat doua dosuri de palma de ajungea in partea cealalta a planetei Terra. Dar acea stare s-a dilatat rapid, odata cu izbucnirea unui ras "pofticios" al tipului. L-am privit usor cunfuza, dar el si-a trecut doar mana prin fata.
-Glumeam, pustoaico. Hai sa lamurim niste lucruri. S-a asezat in fund, jos, pe iarba, in timp ce eu refuzam sa ma asez. Suma? Nu ma intereseaza. Plata? Inapoi. Dobanda? Din ora in ora. Unde ma poti gasi? Oriunde. Unde ma poti cauta? Peste tot. Unde poti returna banii? Acolo unde ma gasesti. Am fost suficient de clar?
Am simtit cum un junghi imi trece prin stomac, in timp ce creierul o lua razna. Am simtit cum stomacul meu mi se face ghem, iar ochii mei se cutremura. Pe bune?! Atat de banali erau camatarii?! Am rasuflat, cu forta, cat sa se vada clar ca palavrageste in gol, si ca nu imi prea pasa despre ce vorbeste, din moment ce n-ar de gand sa-mi transmita o informatie clara. Ma privi atent in ochi, si zambi. Eu doar il priveam fix, strambandu-ma cand isi arunca privirea acolo unde nu trebuie. Isi sterse zambetul de pe fata si deveni serios. Tonalitatea s-a imi dadu o urma de seriozitate:
-5 ti se par OK?
-5 dolari?! Am izbucnit. Tu iti bati joc de mine, sau ce?!
Brunetul a chicotit usor, scotocindu-se in buzunarul pantalonilor sai foarte largi.
-Credeam ca te-ai prins ca vorbesc de 5 teancuri de bani.
Scoase din buzunar o punga neagra, plina. A aruncat un teanc de bani spre mine, iar eu l-am prins cu o singura mana. Nu mi-am schimbat deloc privirea, stiind ca ceea ce faceam era total gresit. Chiar eram gata sa-mi dau viata pentru banii astia? Pentru mama? Pentru ca nu aveam de unde sa dau inapoi o suma intr-atat de mare. Si-atunci aveam sa pier. Dar as fi salvat viata mamei mele, iar asta ar fi insemnat totul pentru mine. Pe primul loc era mama. Pe locul doi eram eu. Iar daca ar fi trebuit sa mor pentru ca mama sa ramana in viata, as faceo. Desi eram absolut constienta ca moartea e dureroasa.
-Am nevoie insa de ceva, spuse el la fel de serios.Seful meu mi-a spus cauza pentru care ai nevoie de bani. Sincer, poti sa-l si minti, pentru ca nu ne intereseaza cauza, faza este ca banii trebuie dati inapoi cu varf si indesat. Sunt totusi curios, daca ai intr-adevar conditia pe care o ai, imi poti spune cum ai de gand sa dai banii inapoi?
Mi-am intors capul intr-alta parte, incercand sa ii evit privirea. Aveam sa mor. N-aveam sa-i mai dau niciodata banii inapoi. Si totusi, sentimentele de tarie m-au tradat in ultima secunda, iar cateva lacrimi au inceput sa se scurga pe obrajii mei. Le-am lasat sa curga, in voia lor, pana cand mi-am dat seama ca brunetul inca era acolo. Mi-am sters lacrimile cu o viteza incredibila, cu toate ca eram sigura ca avusese destul timp sa le vada.
-Nu te intereseaza, am zis cu vocea tremuranda.
Cand mi-am intors privirea, am fost surprinsa total sa-l vad in spatele meu. Mi-a tras in sus barbia, provocandu-ma sa ma uit fix in ochii sai negriciosi. Imi zambea cu o oarecare ironie, iar eu incercam sa gasesc in minte metoda perfecta de-al respinge. Dar, inainte de a gesturiza ceva, el mi-o luase inainte, patrunzandu-mi cu dinzii o particica neinsemnata din obraz, o muscatura tare, pe care abea am simtit-o, datorita cantitatii extrem de mici muscate. L-am privit confuza, plin de banuieli si in acelasi timp cu o anume revolta in interiorul meu.
-De obicei, cand oamenii spun asta, totul se transforma intr-un joc de-a soarecele si pisica. Iar motanul asta din fata ta si-a inghitit mereu prada, la final de joc.
Mi-a intors spatele, apoi a plecat, lasandu-ma in urma, confuza si ingandurata. Pentru ca ceea ce imi spusese el nu era normal. Era inspaimantator...

Bluza Sakurei: http://69.174.246.169/Products/Tie-Top-Blouse.jpg
Pantalonii Sakurei: http://thumbs.dreamstime.com/thumblarge_...6eoUve.jpg
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#5
Inca nimeni..
Daca nimeni nu a vazut continuarea eu am un simt ascutit de l'am gasit asa ca o sa dau eu prima comm.
Si nu prea am ce sa zic deoarece nu am vazut greseli de tastatuta sau ortografie, descrierea este prezenta, dialogoul mi plashe, nici mult dar nici putin, actiunea nu fuge nicaeri sta de vorba cu mine;)
Sasuke... unde bati?
La asta m'am gandit cand i-a zis Sakurei ca el e motanul si ca mereu a inghitit prada. Mai exact la ce se referea? Cred ca a omorat sau cu ea face o exceptie? Misterul asta este un lucru minunat de care sa te folosesti pentru a captiva si a tine in suspans cititorii. Dar sa stii ca mi plashe un Sasuke bad boy si vreau sa vad ce mai face in continuare cu Sakurika mititica....
Moolta inspiratie la amanX2!
De continuare spre sa ma anuntati^.^

#6
Mersi ca mi-ai spus si ca ai adus nextu:* Vad ca te descurci bine la descriere, desi prin unele locuri chiar se putea sa mai fie, sa mai pui. Acea frica de a se baga in treburi murdare putea fi descrisa un pic mai bine. Dialogul imi place si actiunea nu fuge. Stii cum sa pui misteru ca sa nu ne dai sansa sa descoperim prea multe. Greseli nu cred ca ai, vad ca lucrezi curat
Imi place de Sasuke: bad boy si tipu cu aura misterioasa :> si fermecator. Cam nesimtit brunetu cu faza aia, adica daca Sakura era imbracata cum era asta nu inseamna ca e curva, macar o palma trebuia sa-i dea. Ca veni vorba de haine, cam provocatoare:)) dar dragute.
Astept next, spor la scris fetele
[Imagine: h8v.gif]
 

#7
Buna , scumpele mele , dragi si nebune:)) .
Am citit ficula cest si vreausa spun ca chiar imi aplce forte mult . E o alta idee de a vostra . E diferit de tot ce ati facut voi si imi palce ca e diferit . Ideea e originala ca intodeauna. continutul e savuros chair forte savuros :X . Descriere ai , naratiune la fel dialog la fel si nu e sec. Imi aplce mult hainele era de astepta , dor sunt alese de nepotica mea scumpa si dulce si de mama ei . ;)) Ma mir cum Sakura sa abtinut sa nu-i dea vro palma , eu daca erma in locul ei l-as plesni pe Sasuke . e frumosa ideea ca Sakura sa ia bani de la camatari pentru insanatosirea mamaei ei , asta e chair dulce dupa parerea mea . Cam atat vreau next-ul repede si spor la scris nebunele mele :X:*
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#8
Ehh intr-un sfarsit am venit si eu cu nextu`:pfiu: Inainte de toate capitolul asta nu a fost corectat asa ca s-ar putea sa gasiti mai multe greseli de tastare decat deobicei

Cap 3: Returnarea intarzie

Sasuke:

Mergeam lejer pe aleea plina de oameni din parcul din centrul orasului, tinandu-i de mana pe fratiorul meu si pe surioara lui Sasori. Toata ziua ne batusera la cap sa ii scoatem la o plimbare. Sasori avea si asa destule pe cap cu noi clienti si alte probleme neprevazute, i-am luat eu pe cei doi neastamparati. I-am dus in parc, iar de acolo i-am lasat liberi sa se joace, insa atentionandu-i sa aiba grija. M-am asezat pe o banca stiind ca va trebui sa astept ceva timp pana cand cei doi se vor plictisi si vor vrea acasa. Stateam acolo, asezat si ii priveam linistit cum se zbenguie si alearga de colo-colo ca doua albinute. Sunetul telefonului ma facu sa tresar. L-am scos din buzunarul blugilor si am raspuns.
-Sasuke avem o problema, imi spuse Sasori direct
-Buna si tie Sasori, sunt bine multumesc de intrebare, i-am raspuns ironic
-Nu am chef de glume Sasuke, spuse el destul de serios. O mai stii pe fata aceea Sakura caiera i-ai dat banii acum trei saptamani? Ei bine se pare ca pustoaica ne pune rabdarea la incercare.
-Ce vrei sa spui?
-Nu am vazut niciun sfant de la ea. Am incercat sa o sun dar curva nu raspunde! Asculta-ma bine Sasuke. Am foarta multa treaba azi asa ca vreau sa o gasesti. Nu ma intereseaza cum faci, sau ce faci numai sa mi-o aduci!
-De ce vrei sa ti-o aduc? Pot foarte bine sa o omor si gata, ii spun eu
-Am eu alte planuri cu ea, imi spune cu o nota de perversitate in glasul lui. Deci ramane stabilit. O vreau cel tarziu maine dimineata inteles?
I-am raspuns ca pricepusem ideea, apoi mi-a inchis. Stiam eu ca mi s-a parut ceva suspect la fata aceea cand mi-a raspuns indiferenta ca nu e treaba mea cum va plati. Se pare ca nu avea de gand sa faca asta vreodata, asa ca acum are de a face cu obsedatul de Sasori. Dupa alte ore petrecute in parc, gandindu-ma cum voi putea sa pun mana pe Sakura, cei doi venira la mine obositi si infometati rugandu-ma sa ii duc acasa.

Cateva ore mai tarziu, stateam inchis in biroul meu gandindu-ma unde putea sa se ascunda rozalia aia. Trimisesem echipe speciale in cautarea ei prin tot orasul, dar niciuna dintre ele nu mi-a dat de veste. Ma intreb daca nu cumva a plecat din oras... sau din tara... Un ciocanit firav in usa ma facu sa tresar. Fara sa mai astepte sa ii dau permisiunea sa intre, persoana respectiva intra fara nicio remuscare. Cand mi-am ridicat privirea sa ii spun vre-o doua aluia care nu stie sa bata dracu' la usa si sa astepte sa i se dea permisiunea mi-am inghitit cuvintele. In fata mea statea o papusa de fata. Hinata, pe numele ei, era imbracata intr-o rochie neagra, stramta pe trupusorul ei subtire, dar cu forme pline. Decolteul generos ii arata sanii bine dezvoltati, iar rochia fiind foarte scurta i se vedeau foarte bine picioarele de fotomodel incaltate cu o pereche de sandale negre cu toc cui si care se incheiau cu un fermoar la spate. Am cascat gura de un metru si clipeam alert, in timp ce bruneta avea o mana pusa alene pe sold privindu-ma insistent. Hinata era o fata timida la prima vedere, dar o adevarata rebela cand ajungi sa o cunosti. Avea parul lung, negru ca abisul, iar ochii de ei un lila vrajea orice tip. Dar acum sa nu ma intelegeti gresit. Hinata nu e nici animalul meu de compnie, nici prostituata mea si nici oricare alta varianta. E doar o alta fata care si ea e implicata in treaba murdata cu camatari.
-Hei Sasuke nu ai de gand sa ma insotesti intr-un club? Ma intreaba ea
Mi-am scuturat rapid capul, incercand sa nu ma mai gandesc la vise interzise cu ea. I-am spus ca nu pot sa o insotesc pentru ca trebuie sa o gasesc pe rozalie, altfel Sasori o sa imi faca capul calendar.
-Off haide Sasuke! Diseara se deschide cel mai nou club si speram sa mergem si noi. Doar nu o sa stai langa telefon toata noaptea asteptand vesti ca au gasit-o pe cateaua aia roz. Dupa parerea mea cateau tot catea ramane asa ca misca-ti organismul de pe scaun, imbracate si hai sa mergem sa ne facem de cap!
Trebuie sa recunosc ca e al dracului de convingatoare. In aceste momente ma doare fix in cot ca rozalia nu ia adus banii lui Sasori. Am privit-o fix pe Hinata pret de cateva momente, apoi i-am ranjit cu subinteles si am dat dracu' tot ce aveam de facut...

Hinata:

Il asteptam in hol pe brunet sa se schimbe. Ma priveam atent in oglinda ca nu cumva sa imi fi scapat vre-un detaliu la toaleta mea. Tocuri inalte, parul lasat pe spate, delicat rujata si atent parfumata. Perfect! Tocmai atunci l-am vazut si pe Sasuke sprijinit cu umarul sau de perete. Purta o pereche de blugi skinny negri si o camasa la fel de neagra descheiata la primii trei nasturi lasand sa i se vada trupul bine lucrat. Ma privea zambind smecher, apoi cand ma analiza mai bine din cap pana in picioare isi musca rautacios buza de jos. Se apropie de mine, apoi ma lua de mijloc si ma trase mai aproape de el. Isi plimba incet si posesiv buzele de la decolteul pana la la urechea mea facandu-mi pielea de gaina si sfarsind prin a-mi musca rasfatat lobul urechii, obligandu-ma sa gem usor. Dupa, m-a strans mai tare langa el si am iesit afara. In fata cladirii Sasuke si cu mine ne-am urcat in Ferrari-ul sau negru si a demarat in tromba spre clubul cel nou.

Atmosfera era pur si simplu salbatica cand am intrat impreuna cu Sasuke. Muzica bubuia in boxe, bautura curgea din toate partile... totul era absolut perfect pana cand... am vazut-o pe rozalia aia. Dintre toate cluburile existente in orasul asta, tocmai aici si-a gasit sa vina?!?! L-am luat rapid de brat pe brunet si l-am dus in separeul de la etaj special rezervat pentru noi. Nu aveam de gand nici in ruptul capului sa ii spun ca acea curva e aici... mi-ar fi stricat toata seara. Am vazut totusi ca Sasuke era mult prea ingandurat pentru o seara animalica in club, asa ca am incercat sa ii dau de baut insa a refuzat imediat ceea ce e foarte straniu pentru el. Niciodata in viata mea nu l-am vazut sa refuze bautura. Off asta e! Sigur se gandea la cateaua aia mica si prapadita! Nu mai aveam nicio sansa, asa ca i-am spus ca o vazusem aici. Brunetul cand a perceput spusele mele se ridica alarmat de pe coltar si iesi din separeu. Se tinea de bara si privea atent multimea de pe ringul de dans de la parter. Am iesit si eu si i-am facut semn lui Sasuke sa o vada pe rozalie care dansa lasciv impreuna cu un tip blond. A vrut sa se repezeasca spre ea dar l-am oprit. I-am spus brunetului sa o lase pe mana mea. Acesta s-a uitat putin ciudat la mine, dar intr-un final a acceptat. Am coborat de la etaj si am observat-o ca tocmai a intrat in baie. Am urmarit-o, strecurandu-ma pe ringul de dans in care pustii si drogatii ma mancau efectiv din priviri. Sa va impinga dracu' sa ma atingeti ca o sa aveti de furca cu Sasuke, dupaia, imi ziceam. Brunetul era destul de atent cu mine cand venea vorba sa mergem in club. In caz ca ma pipaia vre-un betiv, sau pur si simplu ma atingea vre-un pustan in locuri nepermise, Sasuke imi promisese ca il va lasa pe tip traumatizat toata viata lui.
Am intrat in baia minuscula, dar curata a clubului si am vazut-o pe rozalie refacandu-si machiajul. Abia atunci cand am vazut-o mai de aproape am realizat ce purta. Avea o rochie alba pana la genunchi, cu maneci si cu decolteu... de fapt... daca ma gandesc mai bine nu stiu daca acela poate fi numit decolteu. M-am duc lana ea si am salutat-o vesela, incercand sa imi inving scarba rochiei ei. S-a uitat la mine si mi-a zambit cald. Am mai stat cateva secunde in tacere, timp in care rozalia mi-a analizat atent si cel mai mic detaliu.
-Nu iti e frica sa umbli asa? Ma lua ea repede. Adica vreau sa spun... nu te pipaie toti?
-Draga, i-am raspuns cocheta, prietenul meu are grija de asta, de aceea nu imi fac griji. Mi-a spus ca oricine indrazneste sa puna mana pe mine, tipul va regreta amarnic.
Si-a intors privirea spre oglinda reflectand spusele mele. Se simtea jenata de tinuta ei, puteam simti asta de la o posta. Am intrebat-o de ce isi face griji de tinuta ei, iar ea mi-a raspuns ca nu vrea sa iasa cum sunt eu imbracata din cauta tuturor drogatilor, betivilor si pustanilot prea tupeisti.
-L-am vazut pe prietenul tau, i-am raspuns inca uitandu-ma in oglinda si aranjandu-mi parul. Scumpa am vazut baieti mult mai draguti la viata mea. Eu si prietenul meu suntem gata sa plecam de aici si sa mergem la o petrecere adevarata. Ce zici? Ne insotesti? Acolo, iti garantez ca vei gasi baieti apetisanti in adevaratul sens al cuvantului.
Era pur si simplu incantata de idee, insa cand se uita in oglinda la reflexia ei se razgandi pe loc. Nu o condamnam, dar nu era sfarsitul lumii.
-Uite papusa, am sa te ajut. Te pot transforma intr-o adevarata pisicuta in cateva clipe. Cateva rupturi pe ici, pe colo si cu cateva acuri de singuranta si.. voi !
I-am spus sa nu se miste deloc, apoi am inceput sa ii rup manecine, rochia lansand-o pana sub fese si partea din fata a ei. Am aranjat-o astfel incat sa i se vada bine forma foarte bine definita sanilor ei, apoi cu cateva acuri si rupturi am lasat o fasie de material sa atarne senzual in fata. Nu ii venea sa creada cand se uita in oglinda. E uimitor ce poti face in cateva minute! Am luat-o de mana si i-am zambit smecher dandu-i de inteles ca in curand avea sa inceapa adevarat distractie. Pentru prima oara in acea seara mi-a zambit gen fetita rea, apoi am iesit din club. Afara Sasuke statea sprijinit de masina sa. Rozalia cand il vazu se cutremura, vru sa fuga, dar am prins-o spunandu-i
-Care-i problema? Ti-am spus ca o sa mergem undeva unde sunt baieti apetisanti.
Brunetul ranji pervers la afirmatia mea, apoi imi spuse sa o urc pe rozalie in masina. Am facut cum mi-a spus, Sasuke urcandu-se la volan si am pornit spre vila lui Sasori...

Poze:
Ferrari-ul lui Sasuke
Hinata
Rochia Hinatei
Sandalele ei
Rochia Sakurei dupa ce a modificat-o putin Hinata
Sandalele Sakurei
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#9
Buna, mersi ca mi-ai spus. Draguta ideea capitolului, iar Hinata bad girl imi place, mai ales cum ia modificat rochia rozaliei. Descrierea este, dar nu la sentimente, desi nu prea am vazut sentimente ce puteau fi descrise, nu uitati sa descrieti sentimentele rozaliei in urmatorul capitol [acolo aveti ce descrie]. Greseli nu am vazut, dar cand crezi ca sunt nu sunt :]]
Nu puteti fi asa rele cu Sakura si sa o dati pe mana lui Sasori :[ E prea dur, dar si ea a cautato cu lumanarea si a dat de ...
Spor la scris:*
[Imagine: h8v.gif]
 

#10
Helou , scuze draga mea fiica , ca nu am fost prima care trebuia sa comentez , dar am avut ceva treaba si sti dor asta . Sti dor care e motivul prin care nu ti-am dat com nici tie nici nepoticai mele scumpe si dulci . Sti dor ca si acest fic imi aplce la fel de mult ca si cele late ficuri facute de voi . :X de continut nu ma voi lega prea mult deoarece dinc ate va d eu ai inceput sa-te dezvolti mai bine si asta e bine . Descriere ai , naratiune ai , dialog la fel si e bine . Ideea acestu capitol imi aplce si poza la fel . Dar ii este putin frica pentru Sakura, ce va pune la cale Sasuke si nesuferita de Hinata ( scuze ca zic asta , dar asa e ea in ficul acesta ) . Cam atat spor la scris dragele mele :X:):X:P:)X
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)