Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Considerati ca acest fic este plictisitor?
Nici vorba! Chiar imi place:X
86.54%
45 86.54%
Nu stiu...
7.69%
4 7.69%
E cerul albastru? Normal ca e plictisitor...
5.77%
3 5.77%
Total 52 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Naruto] Jail is my home

#31
Oo, nebunatico :>
Scene fierbinţi între Pain şi alte domnişoare :)) Sincer eu mă aşteptam la scene fierbinţi dintre Pain şi Konan , dar merge şi aşa. Mi-a plăcut capitolul, deşi aş fi dorit să faci o mică descriere casei în care locuieşte iubăreţul, dar dacă e prea beat ca să povestească e ok .
Mai lăsat în ceaţă cu ultimele rânduri. Visează, e din nou sub stare de ebrietate şi îşi imaginează lucruri sau e destul de treaz şi chiar s-a întâmplat ceva? Anyway, lămureşti tu lucrurile în the next chapter, right? Frumos capitol deşi sunt curioasă ce s-a întâmplat pe bancheta din spate cu Konan şi Itachi de era Konan aşa tăcută .
Whatever... aştept next cu nerăbdare! Te pupăcesc! :*
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#32
wow , bestial iubireee , e asa de frumoas , mi-a placut "bancul" ala , a fost super funny , zau ca era sa cad de pe scaun :)) sincer inca rad :)) si eu care credeam ca ficul meu e amuzamt , bine asta era inainte sa-ti citec comicul fic , la inceput am crezut ca e vre'o telenovela dar acum imi dau seama ca e show curat =)) dar..... sfarsitul acestui capitol mi s-a parut umpiculet cam grabit , dar a mers , din moment ce am ras a fost super , daca mai imi dai multe "doze" d'astea de umor o sa-mi crape burta pana la urma urmei . Deci : astept cu sufletul la gura urmatorul capitol .

Ti pup
Ja Na !
[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?


#33
Hello.
Acest capitol a continut cateva parti mai interesante ca sa zic asa, mi-a placut dar parca as fi vrut mai mult...
Actiunea mi s-a parut cam grabita, trebuia sa o lasi sa curga incet, dar probabil ca te-ai grabit sa-l pui mai repede. Parca Pain trecea mult prea repede de la o fata la alta, inteleg ca era "beat" dar nici chiar asa.
Descrierea a fost ok, dar puteai sa faci mai mult, as fi vrut sa te infigi mai mult in "actiune" ca sa zic asa, adica nu mi-ai descris deloc sentimetele lui, cand facea asta...
Dialogul, nu am nimic cu el a fost bun, nu a fost sec, l-ai folosit numai cand era nevoie foarte bine.
Greseli de tastare au fost cateva, nu le mai enumar acum, dar avand in vedere ca e capitol necorectat, trecem cu vederea.
Cuvintele pe care le folosesti sunt un pic cam vulgare, sincer nu ma deranjeaza, ba chiar imi place, (ca sa zic asa) este un fost detinut deci trebuie sa aiba un vocabular adecvat, partea cu "bancul" a fost chair woow. o_o :))
Pai nu cred ca mai am ceva de zis, astept next si nu uita daca nu voi comenta la vre'un capitol asta nu inseamna ca nu l-am citit, deci anunta-ma.
Daca este ceva in neregula cu comul meu trebuie doar sa-mi spui prin pm si se rezolva.
*hug* :*
Bye.


#34
helloo
Imi pare rau ca nu am vinit mai devreme, este vina mea... Capitolul este bun, dar nu spun asta pentru ca s-a intamplat "ceva" intre Pein si Temari, nici de cum. Descrierea putea sa fie si mai buna, sfarsitul putea descris mai bine, nu acele "scene" , ci sentimentele ce le-a simtit, sa spui ca se simte iubit nu este tot. Dialogul a fost bun... perfect. Ideea este buna. Actiunea nu a fugit... Ma intreb de ce a reactionat asa Konan. Cam atat pentru azi...

:bye:

#35
Heiii >:D<

Sunt o nesimtita, stiu ca sunt. Adica tu vrei commuri, iar eu nada? Nu se cuvine, nu, nu, nu [-(
Totusi poate primesti commul chiar daca e al naibii de intarziat ;;)

Imi place cum ai inceput, totusi nu mi-o pot imagina pe Temari asa de indecenta desi nu cred ca indecenta e cuvantul potrivit:))
Te-ai descurcat mai bine la descrierea sentimentelor si in capitolul actual dar si in cel anterior. App. ce s-a intamplat intre Konan si Itachi? Sper ca nimic desi ma indoiesc avand in vedere comportamantul fetei dar poate tu doar vrei sa ne sperii sau mai bine zis ne mai ti putin in ceata pana in capitolul urmator, asa-i?:>
Imi place cum ai aranjat situatia, Pain nu a avut timp sa se "distreze" ma intreb daca o sa mai vina la el Karin xD Presupun ca o sa ne dezvalui gradul ei de inteligenta candva :-?
Ai baut prea mult, asa iti trebuie! Somn usor pe canapea... sau o sa se intample ceva?:>

Cam atat ca vine mama si :-@
Am uitat sa zic, astept nextul si anuntama daca ai timp :o3
Bye Bye


[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD

#36
Buna>:D<, imi cer scuze pentru intarziere, am fost la mare si m-am intors miercuri. Vreau sa va spun ca sunteti niste perversi fara egal!=)). Intelegeti imediat de ce;)).
Lectura placuta :*


Capitolul IX

~Konan~



Nu mai inteleg nimic… Parca femeile erau greu de inteles, nu barbatii. Sunt foarte confuza, nu ii inteleg deloc gestul. Adica desi nu ne cunoastem de mult ar trebui sa fie altfel… De ce se comporta atat de ciudat? Poate ca uneori neg ca arat bine, dar sunt constienta ca reprezint o tentatie pentru orice barbat. Dar Itachi… Off… Ce dracu face Pain in baie de o ora? Inteleg ca e casa lui si face ce vrea, dar vreau si eu sa gandesc si de la atata galagie pur si simplu nu pot. Dar nu ii pot cere prea multe acum, totusi e beat. Draci, draci, draci! Auzi Pain? Draci! Ce om normal asculta muzica in timp ce face baie? Sa-mi raspunda cineva. Gata, a intercut orice limita, ma duc chiar acum la el.

Pasesc usor pe podeaua rece si ies din camera lui Pain. Ma uit in jur si incerc sa imi dau seama unde este baia. Nu a fost greu deloc, am urmarit muzica. Inca ma intreb daca ceea ce fac este o idee buna. Eu am pe mine un tricou negru pe care l-am gasit in dulapul lui Pain si o pereche de boxeri tot de-ai lui. El e in baie si mai mult ca sigur e gol, iar eu inca vreau sa intru acolo si sa ma iau la cearta cu el.

Nu cred ca e bine, dar de cand imi pas ace e bine si ce nu? Fara sa il avertisez pe Pain intru si il vad gol-pusca langa ca
da, se uita la apa si parea trist. Nu are rost sa il intreb ce problema are pentru ca sincer nu imi pasa. Dupa cateva secunde imi observa prezenta si se intoarce spre mine. Ma dezgusta, are acea fata de betiv notoriu. Pe fata lui apare un zambet pervers si se apropie incet de mine.

- Tu sti cum e sa fii beat, Konan? E bine, iti spun eu. Nu mai am niciun stres, zic ce-mi trece prin cap, fac ce vreau si chiar daca intru in belele dau vina pe chestia asta cu alcoolul. Spun ca am fost beat si nu stiam ce fac. Dar adevarul e ca atunci cand sunt beat fac ce imi doresc, dar nu reusesc sa fac treaz. Acum spune, nu-i asa ca si tu vrei sa faci dragoste cu mine?
- Pai e ok daca zici ca vrei sa facem dragoste, suna mai romantic decat daca ai intreba daca vrei sa facem s*x.
- Nu stiu ce sa zic, intotdeauna sunt mai poetic in starea asta de ebrietate, dar adevarul este ca ti se cam vad sfarcurile prin tricou si asta ma cam excita…
- Vaad, spun eu privind in “jos”.
- Deci ce zici? E doar o aventura. Eu oricum o sa uit pana maine.
- E ok, spun eu apropiindu-ma mai mult de el.

Doar pentru ca el e barbat iar eu sunt femeie nu inseamna ca sunt slaba. El a stat putin la inchisoare, nu stie cum e sa supravietuiesti in acea “jungla” . Acolo legea era ”bati sau esti batuta” . Eu am incercat sa ma adaptez si din cate se poate vedea am fost printre cei care nu au luat bataie. Ca sa il scutesc de un efort in plus ma apropii lent de el. Acum mai mult decat sigur crede ca vom face ce vrea el. Suntem din ce in ce mai aproape unul de altul. Buzele noastre sunt la doi centimetrii. El inchide ochii fiind sigur ceea ce urmeaza este un sarut balos. Il privesc cu mila si apoi ii dau un genunchi in “mandrie”.

Deschide ochii si ii inchide iar din cauza durerii. Isi duce involuntar mana stanga in zona in care l-am lovit si cu mana dreapta incearca sa se tina de ceva ca sa nu loveasca atat de brusc podeaua rece. Eu sunt putin sadica, poate putin mai mult, insa nu imi place atat de mult sa vad oamenii cum sufera din cauza mea. Il prind de mana libera si il ajut sa se tina pe picioare. Ceea ce ma surprinde este ca ma priveste oarecum recunoscator.

Ii zambesc fara motiv si iesim impreuna din baie. Apoi il las pe canapea si ma intorc in camera lui. Ma asez in pat si privesc tavanul. Inca ma gandesc la Itachi. A fost atat de aproape de mine si chiar m-a dezamagit. Cum a putut sa faca asta? A zis un simplu “Nopate buna!” si atat. Ar trebui sa admir faptul ca nu m-a sarutat, a fost diferit fata de ceilalti, insa chiar am vrut sa ma sarute. Era atat de aproape de mine. Nu cred ca simt ceva pentru el, vroiam doar sa stiu ce gust au buzele lui, vroiam sa il simt atat de aproape de mine. Dar ce tot vorbesc aici? El se gandeste la mine acum?

Totusi ar trebui sa ii dau o sansa. Adica daca ar fi vrut doar o noapte cu mine si atat cu siguranta s-ar fi grabit, insa el lasa lucrurile sa decurga usor. Ma uit la ceas si vad ca este ora unu fara un sfert. Cum a trecut atat de repede timpul? Nu stiu. Ma invelesc si sunt gata sa adorm insa nu pot. Desi am fost sa il cert pe Pain pentru ca asculta muzica atunci cand am parasite baia nimeni nu a oprit-o. Nu-mi vine sa cred ca sunt atat de neatenta. Asta e, voi adormi ascultand aceste melodii enervante.

***

Imi deschis incet ochii. Deja e dimineata. Soarele nu se vede deoarece draperiile sunt trase. Incerc sa constientizez in ce zi ne aflam, cat e ceasul insa imi dau seama ca nu sunt singura in pat. Porcul, nesimtitul, jigodia de Pain a avut tupeul sa doarma aici. Si ca si cum asta nu ar fi suficient mai este si mult prea aproape de mine si e inca gol.

Poate nu ar trebui sa ma plang atat de mult, am la ce sa ma uit. Trebuie sa recunosc ca Pain arata foarte bine, dar nu la fel de bine ca Itachi. Nu stiu de ce, dar continui sa ma uit la Pain sau mai bine zis la unele parti ale corpului sau pana cand se trezeste brusc si bineinteles ca eu imi indrept privirea in alta parte. Acum incearca sa nu rada, dar nu reuseste. Sigur si-a dat seama ca il priveam de ceva timp. Asta chiar e penibil.

_________________________________________________________________________________________________
Stiu , capitol scurt dupa o mie de ani. Totusi am reusit sa scriu aceste cateva randuri. Pentru perversii care nu s-au prins: in capitolul anterior acea "ea" despre care vorbea Pain era apa. Bietul om facea baie... Probabil am si greseli, desi l-am corectat o data.
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.


#37
helloooo
Ma supar rau de tot... capitolul a fost scurt, una; a trecut mult timp de cand ai postat, doi; nu a fost tocmai ... la fel ca celelalte din anumite parti, trei; dar fie ce-o fi, accept de toate, fie si cel mai prost capitol din lume, dar nu accept ca Konan sa se indragosteasca de Itachi... Ce vede la nubunul ala ? La clovnul ala cand il are pe Pein langa ea ? Nu ca eu nu as face la fel, de fapt, cred ca m-as uita la Pein, Itachi e urat. Dar trecem peste. Capitolula fost bunicel..

:bye:

#38
Hello>:D<

Doamne:)) a trebuit sa citesc din nou ultima parte din penultimul capitol ca sa ma prind =)) genial, alte cuvinte nu am. Genial pentru comparatia din cele doua capitole :)) :X
In general capitolul asta a fost bunicel, nu prea sunt sentimente dar nici nu aveai de unde... se pare ca sunt in ultima parte cand vorbea despre Itachi. App. de e, se pare ca Pain are competitie:> abia astept ^^
Sincer cand ai zis "perversi" ma gandeam la mai mult dar e bine...
Apropo, de ce e asa de scurt? :-w

Cam atat, scuze daca a fost sec dar inca mai rad si nu ma pot concentra:D
Bye Bye :bye:
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD

#39
Heey! :*

In sfarsit ai adus next! Si pot admite ceva: e scurt! T_T..dar oricum tot extraordinar ramane.
Am ramas uimita de atitduinea lui Pein :)) Adica baiatul e mult prea direct si cred ca o exaspereaza pe biata Konan -_-... Oricum ar fi, mi-a placut ca l-a pus la locul lui.
Dar lamureste-ma cu ceva? E Itachii x Konan ori Pein x Konan? : )) doar asa sa`mi fac o idee, ca vorbeste cam frumos de Itachi.

Whatever... Eu astept next cu nerabdare sa vedem daca se mai dezvolta ceva senimente pe aici si iti urez spor la scris! :*
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#40
Deci imi pare nespus de rau ca celalalt a fost scurt, dar am zis sa las ceva acolo. Inainte de a citi fiecare capitol amintiti-va ca acest fic este Konan X Pain:)).
Sper ca acest capitol e mai bun:|.



Capitolul X

~Konan~




Jenant si penibil, cum ar zice casa locco: jenibil. Plec capul cat de jos posibil, chiar nu vreau sa il vad. Adica trebuie sa recunosc, ma holbam ca o nesimtita. Parca nu mai vazusem asa ceva. Rusine Konan, rusine! Gandurile mele sunt intrerupte de… liniste? Pain s-a oprit din ras si este destul de serios acum. Coboara din pat si se indreapta catre dulap.

E ciufulit dupa somn, are o fata adormita si e in costumul lui Adam, chiar sexy. Dupa ce a gasit ce cauta isi da seama si el ca este nud si roseste. Chiar dragut… Ia cat de repede posibil o pereche de boxeri negri pe care scrie cu rosu “I’m so hot” , cand am citit prima data acel mesaj am spus in sinea mea “Yes, you are! ” si jur ca daca nu ma controlez am sa salivez cat de curand. El continua sa se imbrace cu o pereche de jeansi de un albastru foarte inchis si un tricou negru. Ca de obicei, arata bine.

Devine si mai serios decat inainte si de intinde in pat, tinandu-si mainile dupa cap.
- La ce te uiti? intreaba el. Imbraca-te! Sefu’ asteapta.
- Dar… nu am haine si nu vreau sa merg la Jiray…aaa, sefu cu aceleasi tinuta de data trecuta.
- Offf, femeile! Cauta si tu ceva in dulapul ala, trebuie sa gasesti haine ale fostelor mele iubite.
Al dracu, eu nu port orice. Dar ca sa nu ne certam din cauza acestui lucru stupid ma ridic din pat si ma indrept spre sifonier si incep sa caut haine de fete.

Am cautat atent deoarece chiar vroiam ca aceasta dimineata sa nu fie atat de proasta. Dupa cateva minute bune gasesc o fusta gri, care este atat de scurta incat m-am gandit de doua ori inainte sa o numesc “fusta” , si un top roz pitiponcesc mulat. Serios? Roz? Mai degraba ma duc asa cum sunt, adica in hainele lui Pain, decat cu chestiile alea pe care unii, adica unele le pot purta. Deci ma decid sa ii spun ca vin exact asa cum ma vede acum.

- Esti nebuna femeie? Daca te vede mosu ala asa te f*te si de fata cu nevasta-sa!
Ce? Am facut niste ochi mari, cum adica? De fata cu Tsunade? Ce nesimtit, macar de ar avea bunul simt de a ma viola fara sa stie sotia lui. Oamenii astia sunt de o perversitate rara. Privesc intrebator catre Pain. Ne intelegem din priviri si acesta incepe sa imi spuna cine mai e “convocat” de sef. Se pare ca vor veni Naruto, fratii Uchiha si o tipa pe nume Hinata.

Abia astept sa o cunosc, daca e de treaba ca ceilalti ne vom intelege bine. Auzind ca vine si Itachi vroiam sa arat bine, sa fiu perfecta, insa nu doar pentru el ci si pentru mine. Ma ingrijoreaza atitudinea mea fata de el, de ce e atat de important pentru mine? Nici macar nu il cunosc bine, poate el se poarta asa cu toate fetele iar eu ma amagesc degeaba. Degeaba sper ca cine ar putea avea sentimente pentru mine.

Pentru ceilalalti eu sunt o simpla prezenta, un simplu corp, doar carne si oase si atat. Nici urma de suflet. Si asta doar pentru ca imi stiu trecutul. Cred ca pentru ca mi-am ucis proprii parinti sunt un monstru fara inima, dar se insala… Am un suflet, plin de suferinta, de lacrimi. Defapt e atata durere in sufletul meu incat nici nu stiu cum pot zambi. Cum as putea fi fericita cand stiu ca nimanui nu ii pasa daca mor sau traiesc, daca sunt trista sau nu?

Dar pentru amicii mei sunt importanta, pentru toti… Il pot ajuta pe Jiraiya cu afacerile sale murdare, pot fi curva de o noapte lui Pain, “iubita” lui Itachi. Deci merita sa traiesc… Daca ma gandesc bine singurul meu prieten este Naruto. El a fost dragut cu mine si dupa ce a aflat motivul pentru care am fost inchisa. Defapt, nici macar nu a bagat in seama acest lucru. A continuat sa fie el insusi cu mine. Nu m-a privit cu scarba sau frica. S-a uitat la mine ca la un egal. Si chiar daca este finul acelui egocentrist maniac e cel mai normal tip pe care il cunosc. Aud cum Pain imi striga numele, iar m-am afundat in ganduri si am uitat de toate. Aceasta senzatie e ciudata.

E ca atunci cand eram mica si invatam la biologie. Incercam sa invat, chiar citeam lectiile, insa dupa doua zeci de minute ma “trezeam” la realitate… Caietul de biologie era pe pat iar eu ma holbam la pereti. Straniu, chiar straniu. Si Pain ma striga iar. De data asta imi revin si ii spun ca vreau sa mergem la mall sa imi cumpar ceva. Aproba dezamagit si imi dau seama de ceva: nu am bani, cu ce imi voi cumpara hainele? Dupa ce ca le sunt datoare vanduta acestor oameni nu le pot cere bani si pentru nevoile mele stupide.

Chiar nu stiu ce sa fac. Privesc in jur incruntata, incercand sa gasesc o solutie. Pain imi observa noua atitudine si ma intreaba ce sa intampla. Ma simt penibil, ce sa ii spun? “Stii Pain, merci mult ca m-ai scos din inchisoare… Nu vrei sa imi dai si bani de haine? ” Nu pot face asta. Oricum a facut prea multe pentru mine… Si imi este atat de ciuda cand ma gandesc la asta, imi vine sa plang. Cum voi putea sa imi platesc datoria fata de Pain si prietenii sai? Acest gand ma inspaimanta.

Simt cum cineva imi da o palma si imi ridic privirea in timp ce imi duc involuntar mana la obrazul lovit.
- Fii atenta cand vorbesc cu tine! Cand pun intrebari in propria mea casa imi place sa mi se raspunda.
Gata, nu mai rezist. Poate incerc prea mult sa par ceea ce nu sunt. Eu sunt o fiinta umana si am sentimente, am! Simt cum lacrimile fierbinti se preling pe fata mea alba ca laptele degresat. De ce plang?

Pai in primul rand pentru ca am prea multe datorii fata de prieteni si in al doilea rand pentru ca am cedat in fata lui. Nu vroiam sa ma vada asa. Incep sa plang din ce in ce ma tare, mai ales de ciuda. Eu nu am voie sa plang, nu am voie. Eu trebuie sa fiu puternica, daca cedez nimeni nu imi va acorda a doua sansa, doar vor profita de momentul meu de slabiciune si ma vor face sa sufar si mai mult. Pentru ca asa stau lucrurile.

Stau pe jos, cu capul si mainile pe genunchi si continui sa plang. O mana calda imi atinge umarul, este Pain. Se aseaza pe podea si ma ia in brate, spunundu-mi ca orice s-a intamplat totul va fi bine. Ma surprinde acest fel al lui de a se purta cu mine. Stransoarea lui e din ce in ce mai puternica. Oare chiar ii pasa ca eu sufar? Sau vrea doar sa para dragut? Nu stiu…

Continui sa suspin si incerc sa spun ceva, insa nu imi gasesc cuvintele. Respir din ce in ce mai greu pe gura, tot nu reusesc sa vorbesc. Inima imi bate din ce in ce mai tare. Ma uit catre Pain. Acesta ma priveste ingrijorat. Se apropie mai mult de mine si isi pune degetul aratator pe buzele mele, spunandu-mi sa ma calmez.

Dupa cateva secunde isi plimba mana pe fata mea. Ii este frica sa ma atinga, parca as fi de portelan, iar el nu vrea sa patesc ceva. Era din ce mai aproape de mine dar nu conta. Vroiam sa simt afectiune, sa simt ca exista macar o persoana careia ii pasa de mine. Ii priveam cu pofta buzele, abia asteptam sa le atinga pe ale mele. Cand mai era doar un centimentru intre buzele noastre am inchis ochii.
- Sigur vrei asta?
E ultimul lucru pe care vroiam sa il aud. Asta gandeste cu capul?
- Las-o balta…

Ma ridic de pe jos stergandu-ma cu mainile la ochi. Probabil mi-a curs tot machiajul si arat ca un monstru, dar mai conta? Incep sa caut cheile masinii lui Pain. Ma simt mult mai bine. Se pare ca atata plans m-a ajutat. Gasesc cheile care se aflau pe masuta din fata canapelei si ies din casa. Fug la masina si o pornesc.

Da, sunt intr-un tricou si o pereche de boxeri si nu imi pasa. Pfff… A murit motorul, nu-i nimic, o pornesc iar. De data asta totul merge bine. Il vad pe Pain in pragul usii privind stupefiat. Eu scot masina din curte si dusa sunt. Dupa cinci minute de condus imi dau seama ca nu stiu unde locuieste Jiraiya. Intorc masina si ma indrept spre casa lui Pain. Conduc incet, incercand sa respect semafoarele si semnele de circulatie. Chiar daca nu am carnet stiu sa conduc, ma invatase tata acum mult timp in urma.

Parchez cu grija masina in fata casei. Oare cat de mult ma va injura Pain pentru asta? Nici nu vreau sa stiu. Intru in casa ca o pisica fricoasa si il caut cu privirea. E pe canapea cu un pahar de whisky in mana. Ma duc la el si ii arunc paharul care sfarseste bucati pe podea. Pain se ridica si e gata sa imi dea una insa cand vede pe cine vrea sa loveasca se opreste.
- Ce dracu aveai tu cu bautura mea nebuno?
- Nu mai bea atata cretinule! Unde dracu crezi ca ajungi cu atata alcool? La dezalcoolizare, iti spun eu.
- Vorbeste mai frumos inconstiento! Crezi ca mata ar fi mandra daca te-ar auzi acum?

Poftim? A vorbit de ea acum? Probabil ca nu ar fi mandra de mine, dar nu vreau ca el sa ajunga un alcoolic asa cum era tata. Dar acum sunt bine, sunt dura din nou. Pot suporta ura lui pentru mine.
- Pai poate ar fi. Daca te mai prind cu atata bautura te omor cu mana mea. Ai inteles?
- Hmm. De ce te-ai intors?
Alt moment penibil in dimineata asta. Pai ce sa fac, ii spun adevarul. La auzul covintelor mele incepe sa rada, dar se abtine. Imi ia cheile din mana si ma trage dupa el.

Parasim casa si ne urcam in masina. Pain este destul de nervos, nu inteleg de ce. Dar gata cu lucrurile astea stupide, trebuie sa fiu atenta ca data viitoare sa pot ajunge singura la Jiraiya. Dar oare pot fi atenta? Idiotul de langa mine conduce ca un nebun ce probabil si este. Cu ce l-am suparat? Probabil raspunsul este evident insa nu imi dau eu seama la ora asta. Acum ajung si eu la o concluzie: trebuie sa imi pun centura pe viitor fiindca daca mai pune Pain o frana ca asta o sa zbor prin parbriz. Imi spune sa sar din masina imediat. Wow, ce-i cu atitudinea asta? In fine, il ignor si intru in vila sefului.

Toti ne asteptau. Dupa ce ma vad bine aud un tipat, ce probabil apartinea sotiei sefului, si o ceasca de cafea spargandu-se. Tsunade tocmai ii daduse drumul. Doamna era socata si nu era singura. O tipa cu parul negru cu reflexii mov si ochii lila ma privea in acelasi mod. Presupun ca ea e Hinata. Insa baietii… salivau! Si Jiraiya e cel mai balos.
- Ella draga, pune mana la ochi mami. Domnisoara de aici nu este tocmai decenta, sau… “domnisoara”. spune Tsunade adresandu-se catre fiica ei.
- Stii ce, nu ma lua cu d-astea. Sunt mai virgina decat erai tu cand te-ai maritat!

Si i-as mai fi zis vreo doua daca nu ma facea Itachi sa tac. Mi-a pus gura la mana si m-a scos din camera. Eram nervoasa, vroiam sa urlu, sa o injur pe blonda, insa nu puteam. Tot ce am auzit din camera cealalalta a fost un mic comentariu al Ellei:
- Mamiiii! Ce inseamna “virgina” ? Eu nu sunt asa!
Copii mici, ce sa le ceri? Continui sa ma zbat, insa idiotul de Itachi nu imi da drumul. Am reusit sa soptesc un: “lasa-ma dr*ca sa vorbesc” . Nu ii place ce ma chinui eu sa zic aici.
- Nu vrei sa termini? Lasa! Te fac eu sa taci…
- Sa te vad Uchiha!
Se pare ca imediat a trecut la fapte…


Poza Ellei

Asta e tot. Sa nu aud prin comm.`urile voastre aberatii legate de ce vrea Itachi sa faca!: ))Inteles? Si am o intrebare: credeti ca merita sa ma gandesc si la sezonul al doilea? Eu am o idee, insa daca nimeni nu e interesat nu ma mai chinui. Astept opiniile voastre:P
Eu am corectat, scuze daca mai am greseli:(.
P.S: Imi cer scuze daca am uitat sa anunt pe cineva:(.
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Love in the jail Who said i have to be normal 27 26.833 25-11-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)