Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Code Mafia

#1

Buna!Sunt...relativ noua si e primul meu fic aici asa ca nu sunt prea buna.Acest fic pe care il postez mai este si pe alt undeva dar m-am gandit sa il continui intr-un stil ma diferit.Doar primul capitol va fii de acolo.Daca nu e bine rog un moderator\critic\scriitor\fondator(in cel mai rau caz) sau alt cineva cu experienta.
Nu e de preferat sa vada cineva mai mic de 16 ani dat fiind ca voi folosi continut...+18.
Este un fic NaruHina.
Deci:Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.
Capitolul 1-Face to face
Intunericul sta si domneste linistit peste sat. Palida luna isi face aparitia pe cer. O briza usoara incepe sa goneasca printre casele locuitorilor din Tokio. In departare se vad umbrele falnicilor munti care stau si ne protejeaza de potentialii inamici. Luminile restaurantelor arata calea catre o masa imbelsugata si aromata. Stau si observ fiecare trecator in parte cautand tinta. Ochii mei albastri ca valurile marii disting fiecare persoana, vrand sa faca un portret amanuntit cu diferente si asemanari dintre realitate si descrierea de pe foaia de contract pe care am semnat-o. Inca-mi amintesc cum am scris "Naruto Uzumaki" cu un pix de-un rosu sangeriu care iti atragea privirea de la prima cautatura fugara. Gandurile imi sunt oprite cand zaresc o fata de 28 de ani cu parul negru ca smoala si lung pana la mijlocul ei suplu. Porta ochelari fumurii astfel incat sa nu-i vezi privirea dulce dar totusi fatala. Ma iau dupa ea ca s-o analizez mai bine.Aceasta avea in picioare ghete albastre cu toc, o fusta neagra scurta, o bluza alba in bretele si pe deasupra o jacheta de culoarea vioriului diminetilor.
Remarc ca isi ia din buzunar oglinda si se uita in ea cat sa para ca se aranjeaza. Vechiul truc pentru a te uita in spate.... Un ranjet malefic imi apare incontrolabil pe fata. O iau pe o strada laturalnica si intunecoasa ca s-o iau prin surprindere. Grabesc pasul si ii tai calea in doua secunde. Imi dau parul blond si ciufulit din ochi, dandu-mi jos ochelarii negri.
-Nu ne-am mai vazut de mult,nu,Hinata?
Acesta isi da si ea jos ochelarii lasand la iveala cei doi irisi liliachii.
-Naruto, care e motivul de esti aici?
-Nu pot sa salut o veche colega de arme?
Acesta se da un pas inapoi si isi intoarce privirea. Stie ce vreau eu de fapt si nu cred ca ii convine.
-Nu am chef sa ma intorc in echipa Mafiei. Echipa Black Blood se poate descurca fara mine.
-Ei, haide! Stiu cat de mult vrei sa pui mana pe un pistol si sa versi sange. Si in plus, te asigur ca daca ti se intampla ceva, acea persoana va muri de glontul mea.
Ii zic in soapta la ureche cat sa ii dau acel fior pe care il provoc multor fete, insa aceasta doar trage aer in piept. Se uita fix la mine cu o privire care incepe sa aiba din ce in ce mai multa incredere in mine. Intr-un final isi lasa privirea jos si imi zice un "bine' spus cu un ton hotarat.
Continuam drumul impreuna pana ajungem intr-o padure deasa. In fata noastra se aflau niste porti pe care erau mii de avertismente cum ar fi "Nu intrati!", sau "Pericol!!" . Imi scot din jacheta un card, care are un cap de vulpe rosie pe un fundal negru, si il pun intre porti. Acestea se deschid intr-o secunda scartaind ingrozitor. Nu mai pasim mult si deja ajungem la o cladire inalta si impunatoare. Ne asezam inauntru la o masuta rotunda pe care se afla o sticla plina cu bautura. Iau doua pahare si torn niste vin. Lichidul rosiatic face cateva "valuri" dar apoi se domoleste. Insfac paharul si il dau pe gat rapid. Simt cum gustul usor acrisor imi desfata papile.
~Hinata~
Cat de enervant! Mereu sefu ne facea sa asteptam si vad ca si acum se intampla asta! Il vad pe blond cum bea de parca aceasta bautura e usoara. Chiar e obisnuit sa fie beat sau doar se da tare? E o intrebare destul de stupida din partea mea, dar asta-i viata. Un zambet mic imi apare pe fata, insa il ascund ca el sa nu ma vada. Imi iau si eu paharul si il inghit pe neresuflate. Ma ridic si incep sa bat la usa sefului.
-Nu ma face sa intru cu forta, domnule!
-Ok! Ok! Intrati!
Blondul se uita la mine cu o fata gen “invata-ma sip e mine”. Hmm…foarte frumos din partea lui sa observe felul cum face u lucrurile. Cum deschid usa intru intr-o camera neagra luminata doar de doua lumanari rosii care emanau un miros dulce de vanilie. In fata noastra statea un om inalt cu parul grii prins intr-o coada la spate. Ochi lui negri ca intunericul ii faceau expresia sa para dura. Dar defapt e doar un mare pervers bogat cara te poate ucide oricand.
-Cred ca nu prea aveti chef de un party de revenire, asa ca misiunea voastra e sa gasiti un biat. I se spune G-Dragon si e cantaret. Trebuie sa faceti in asa fel incat el sa faca "o vizita" pe la noi. Se afla la un club in seara asta. Si desi stiu ca o sa ma omori, Hinata, trebuie sa faci pe dansatoarea si sa il prinzi in capcana. E destul de simplu pentru niste asasini ca voi. Asa ca ma astept ca sa indepliniti misiunea. Acum, duceti-va!
-Da,domnule!
Eu si Naruto iesim din birou si ne indreptam catre acel club de care zicea el. Si cum cei mai buni cantareti sunt la Shadow Club, daci acolo mergem. Partea amuzanta e ca nu imi va fii greu sa fac pe dansatoarea pentru privirile multora. Sunt obisnuita cu aproape tot felul de misiuni. Nici nu am observata cand am intrat inauntru. Luminile orbitoare si muzica data la maximum erau cele care m-au trezit. Ma uit inspre scena care era fosrte "stramta" ca sa zic asa. Va fii mai oribil sa dansez, trebuie sa am grija si sa nu cad. Dammit!. Il las pe blond sa se uite dupa tinta si eu ma duc sa ma schimb in costum. Intru in cabina rezervata pentru mine si imi gasesc tinuta. Primul gand care imi persita in minte e defapt o intrebare..."Unde-i restul tinutei?!!!!!!". Rasuflu nervoasa si incep sa imi dau jos bluza de pe mine incercand sa nu imi ciufulesc prea mult parul. Imi deschid fermoarul de la blugi si acestia cad jos fara ca macar sa ii ajut. Cand consider eu ca sunt gata incep sa imi aranjez parul cu placa, imi pun masca si ies din vestiar indreptandu-ma catre scena.
=-[~_-¯¯-_~]-= Naruto =-[~_-¯¯-_~]-=
Ma uit catre scena deoarece incepe sa se auda o melodie de rap destul de senzuala. Atunci o vad pe Hina aratand super senzuala.
Incep sa o analizez din cap pana in picioare. Era imbracata intr-un costum de doua piese sus avand un sutien negru cu perle si cu doua pene albe. Acesta era special facut cat sa te lase cu gura cascata. Jos avea un fel de fustita tot neagra cu imprimeu de armata. La spatea aveaun fel de prelungire facuta din pene albe care aveau reflezii albastre.
To be continued.
Sper ca e ok...
Cu fiecare clipa care trece te vreau mai aproape de mine
Dar totul e rece.
Vreau sa iti mai simt inca o data sarutarea dulce!
[Imagine: Sad_girl_by_Emeraldus.jpg]

#2
(05-09-2012, 10:28 PM)Arogance Girl A scris:
Buna!Sunt...relativ noua si e primul meu fic aici asa ca nu sunt prea buna.Acest fic pe care il postez mai este si pe alt undeva dar m-am gandit sa il continui intr-un stil ma diferit.Doar primul capitol va fii de acolo.Daca nu e bine rog un moderator\critic\scriitor\fondator(in cel mai rau caz) sau alt cineva cu experienta.
Nu e de preferat sa vada cineva mai mic de 16 ani dat fiind ca voi folosi continut...+18.
Este un fic NaruHina.
Deci:Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.
Capitolul 1-Face to face
Intunericul sta si domneste(consider ca "domneste" e de ajuns) linistit peste sat. Palida luna isi face aparitia pe cer. O briza usoara incepe sa goneasca printre casele locuitorilor din Tokio. In departare se vad umbrele falnicilor munti care stau si ne protejeaza de potentialii inamici. Luminile restaurantelor arata calea catre o masa imbelsugata si aromata. Stau si observ fiecare trecator in parte cautand tinta. Ochii mei albastri ca valurile marii disting fiecare persoana, vrand sa faca un portret amanuntit cu diferente si asemanari dintre realitate si descrierea de pe foaia de contract pe care am semnat-o. Inca-mi amintesc cum am scris "Naruto Uzumaki" cu un pix de-un rosu sangeriu care iti atragea privirea de la prima cautatura fugara. Gandurile imi sunt oprite cand zaresc o fata de 28 de ani cu parul negru ca smoala si lung pana la mijlocul ei suplu. Porta ochelari fumurii astfel incat sa nu-i vezi privirea dulce dar totusi fatala. Ma iau dupa ea ca s-o analizez mai bine.Aceasta avea in picioare ghete albastre cu toc, o fusta neagra scurta, o bluza alba in bretele si pe deasupra o jacheta de culoarea vioriului (te referi la viorea-floare-? daca da, atunci ar suna mai bine "viorelelor de dimineata") diminetilor.
Remarc ca isi ia din buzunar oglinda si se uita in ea cat sa para ca se aranjeaza. Vechiul truc pentru a te uita in spate.... Un ranjet malefic imi apare incontrolabil pe fata. O iau pe o strada laturalnica si intunecoasa ca s-o iau (ai folosit verbul "a lua" de prea multe ori)prin surprindere. Grabesc pasul si ii tai calea in doua secunde. Imi dau parul blond si ciufulit din ochi, dandu-mi jos ochelarii negri.( ai repetat verbul "a da" de doua ori in aceeasi propozitie. Poti inlocui cu "scotandu-mi ochelarii")
-Nu ne-am mai vazut de mult,nu,Hinata?
Acesta isi da si ea jos ochelarii lasand la iveala cei doi irisi liliachii.
-Naruto, care e motivul de (pentru care) esti aici?
-Nu pot sa salut o veche colega de arme?
Acesta se da un pas inapoi si isi intoarce privirea. Stie ce vreau eu de fapt si nu cred ca ii convine.
-Nu am chef sa ma intorc in echipa Mafiei. Echipa Black Blood se poate descurca fara mine.
-Ei, haide! Stiu cat de mult vrei sa pui mana pe un pistol si sa versi sange. Si in plus, te asigur ca daca ti se intampla ceva, acea persoana va muri de glontul mea.(meu)
Ii zic in soapta la ureche cat sa ii dau acel fior pe care il provoc multor fete, insa aceasta doar trage aer in piept. Se uita fix la mine cu o privire care (arata ca) incepe sa aiba din ce in ce mai multa incredere in mine. Intr-un final isi lasa privirea jos si imi zice un "bine' spus(nu vad necesitatea participiului. Il poti elimina si inlocui prepozitia cu "pe") cu un ton hotarat.
Continuam drumul impreuna pana ajungem intr-o padure deasa. In fata noastra se aflau niste porti pe care erau mii de avertismente cum ar fi "Nu intrati!", sau "Pericol!!" .(ai sarit de la trecut la prezent) Imi scot din jacheta un card, care are un cap de vulpe rosie pe un fundal negru, si il pun intre porti. Acestea se deschid intr-o secunda scartaind ingrozitor. Nu mai pasim("pasim" e cam fortat, mai bine suna uzualul "mergem") mult si deja ajungem la o cladire inalta si impunatoare. Ne asezam inauntru la o masuta rotunda pe care se afla o sticla plina cu bautura. Iau doua pahare si torn niste vin. Lichidul rosiatic face cateva "valuri" dar apoi se domoleste. Insfac paharul si il dau pe gat rapid. Simt cum gustul usor acrisor imi desfata papile.
~Hinata~
Cat de enervant! Mereu sefu' ne facea sa asteptam si vad ca si acum se intampla asta! Il vad pe blond cum bea de parca aceasta bautura e usoara. Chiar e obisnuit sa fie beat sau doar se da tare(expresia era cu "mare")? E o intrebare destul de stupida din partea mea, dar asta-i viata. Un zambet mic imi apare pe fata, insa il ascund ca el sa nu ma vada(fraza e incurata. "ca el sa nu il vada"). Imi iau si eu paharul si il inghit pe neresuflate. (inghite paharul? Asta reiese. Incearca "ii inghit/beau continutul...")Ma ridic si incep sa bat la usa sefului.
-Nu ma face sa intru cu forta, domnule!
-Ok! Ok! Intrati!
Blondul se uita la mine cu o fata gen “invata-ma sip e(pe) mine”( poate sunt eu defecta dar nu am inteles ce ai vrut sa zici cu asta). Hmm…foarte frumos din partea lui sa observe felul cum face u("fac eu") lucrurile. Cum deschid usa intru intr-o camera neagra luminata doar de doua lumanari rosii care emanau un miros dulce de vanilie. In fata noastra statea un om inalt cu parul grii(un singur "i" e de ajuns) prins intr-o coada la spate. Ochi lui negri ca intunericul ii faceau expresia sa para dura. Dar defapt("de fapt" se scrie despartit) e doar un mare pervers bogat cara(care) te poate ucide oricand.
-Cred ca nu prea aveti chef de un party de revenire, asa ca misiunea voastra e sa gasiti un biat(baiat). I se spune G-Dragon si e cantaret. Trebuie sa faceti in asa fel incat el sa faca "o vizita" pe la noi. Se afla la un club in seara asta. Si desi stiu ca o sa ma omori, Hinata,(fara a doua virgula. Nu se desparte subiectul de predicat) trebuie sa faci pe dansatoarea si sa il prinzi in capcana. E destul de simplu pentru niste asasini ca voi. Asa ca ma astept ca("ca"-ul nu are rost) sa indepliniti misiunea. Acum,(fara virgula) duceti-va!
-Da,domnule!
Eu si Naruto iesim din birou si ne indreptam catre acel club de care zicea el. Si cum cei mai buni cantareti sunt la Shadow Club, daci acolo mergem. Partea amuzanta e ca nu imi va fii greu sa fac pe dansatoarea pentru privirile multora. Sunt obisnuita cu aproape tot felul de misiuni. Nici nu am observata (observat)cand am intrat inauntru. Luminile orbitoare si muzica data la maximum erau cele care m-au trezit. Ma uit inspre scena care era fosrte(foarte) "stramta"(te referi la "ingusta", nu?) ca sa zic asa. Va fii mai oribil sa dansez, trebuie sa am grija si sa nu cad. Dammit!. Il las pe blond sa se uite dupa tinta si eu ma duc sa ma schimb in costum. Intru in cabina rezervata pentru mine si imi gasesc tinuta. Primul gand care imi persita in minte e defapt o intrebare..."Unde-i restul tinutei?!!!!!!". Rasuflu nervoasa si incep sa imi dau jos bluza de pe mine incercand sa nu imi ciufulesc prea mult parul. Imi deschid fermoarul de la blugi si acestia cad jos fara ca macar sa ii ajut. Cand consider eu ca sunt gata incep sa imi aranjez parul cu placa, imi pun masca si ies din vestiar indreptandu-ma catre scena.
=-[~_-¯¯-_~]-= Naruto =-[~_-¯¯-_~]-=
Ma uit catre scena deoarece incepe sa se auda o melodie de rap destul de senzuala. Atunci o vad pe Hina aratand super senzuala.(gaseste un sinonim)
Incep sa o analizez din cap pana in picioare. Era imbracata intr-un costum de doua piese sus avand un sutien negru cu perle si cu doua pene albe. Acesta era special facut cat sa te lase cu gura cascata. Jos avea un fel de fustita tot neagra cu imprimeu de armata. La spatea aveaun(avea un) fel de prelungire facuta din pene albe care aveau reflezii albastre.
To be continued.
Sper ca e ok...

Buna!*hugs* Trebuie sa te felicit pentru curajul de a posta un prim fic (stiu din experienta de cate framantari si cate nesiguranta ai parte cand vrei sa faci un astfel de pas). Sper ca nu te-am speriat sau descurajat cu 'comentariile' mele-pentru ca nu asta a fost scopul- dar din moment ce nu ai precizat de fel de critica ai vrea, m-am decis la ceva mediu.

Majoritatea greselilor sunt de tastare -si e normal, suntem oameni pana la urma- dar ar fi putut fi evitate la o a doua sau a treia verificare -la fel si cele de exprimare. Un sfat: postezi capitolul, faci altceva timp de jumatate de ora(mai mult sau mai putin, cum vrei) si apoi verifici din nou. Cu mintea limpede greselile iti vor sari imediat in ochi.

In al doilea rand sunt spatiile. Lasa un rand liber intre paragrafe! Trucul te ajuta la infrumusetarea optica a topicului, face lectura mai usoara si capitolul pare mai lung. Eu unu sunt atrasa de topic-urile "curate", cu spatii libere, ca sa nu imi obosesc ochii si sa imi mentina interesul, fara exces de emoticoane -apreciez la tine ca nu simti nevoia de a te exprima prin intermediul lor.

Ideea e agreabila desi sunt multe fic-uri cu si despre mafie. Actiunea mi se pare un pic grabita dar cine stie ce idei grandioase ai pe viitor iar ce am vazut in primul capitol nu e inca nimic din ce vrei sa faci. E distractiva; o lectura lejera, fluida, usor de urmarit. Poate gasestiun alt mod de a marca schimbarea de perspectiva. Scrie numele personajului cu bold sau italic si renunta la semnele astea (=-[~_-¯¯-_~]-= ). Stiu ca sunt dragute si toate cele dar nu sunt utilizate in nicio carte. Le poti folosi fara probleme in notele autorului dar in interiorul textului propriu-zis sunt 'neprofesioniste'.

Sper ca nu te vei lasa de el si ne vei arata aceea continuare 'diferita' de care ai pomenit. Si daca ai putea, as vrea sa ma anunti cand postezi next-ul. :)

Succes la scris!
Today you are You, that is truer than true. There is no one alive who is Youer than You.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Mafia love. Crime love... [18+] Too Many Dreams. 79 39.627 09-09-2011, 03:04 PM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  Mafia's boss,with love! Laylaa 2 2.138 02-09-2011, 09:03 PM
Ultimul răspuns: Laylaa
  Code Geass rasboi peste Europa :Romania sub asediu Jbelux 2 2.407 27-05-2011, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Clan contra clan. Cand mafia este pe urmele mele (SasuSaku) Who said i have to be normal 7 12.328 06-05-2010, 05:55 PM
Ultimul răspuns: Ella-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)