Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My yaoi oneshots.

#1
Deci, m-am hotarat sa postez cateva oneshoturi yaoi:d
Sa trecem la subiect:

Capitolul I


Cateva fire de lumina intra printre draperiile trase. M-am incruntat si am incercat sa le astup. Da, este ciudat. Ce persoana normala nu ar suporta soarele? Bineinteles, un vampir.
Eram luat peste picior pentru ca ma numeam „vampir”. Parintii mei adoptivi sunt vampiri. Eu nu sunt sigur cu privire la specia mea, asta a ramas un mister. Mi s-a spus doar ca am fost gasit. Cand, cum si ce fel...nu stiu. Am suferit mult din cauza ca nu imi cunosteam originile. Ma simteam abandonat.
Eram genul care avea nevoie de afectiune, o fire curioasa si totusi, sensibila. Nu vreau sa fiu un simplu vampir, o persoana idolatrizata doar pentru ca are niste colti si ca adora sangele. Sincer sa fiu, multi oameni nu cred in noi. Inimile vampirilor bat doar ca sa nu moara, si ca totusi, traind dublu cat oamenii nu realizeaza nimic. Isi trateaza inima doar ca pe un simplu organ vital, ce-i drept, dar nu privesc dincolo de asta. Nu o privesc ca pe o cutiuta plina cu sentimente. Nu vor sa se bucure de placerile vietii. Intotdeauna am avut o oarecare admiratie fata de oameni. Aiuriti, asa cum sunt etichetati de cei ca mine, isi traiesc viata din plin.
Imi acopar fata cu palmele, iar apoi merg spre oglinda mare care statea vis-a-vis de fereastra. Arata putin ciudat. Aveam impresia ca cineva mi-a schimbat oglinda… Ma apropii de ea, iar apoi imi privesc reflexia. Ochii mei erau de un caprui rosiatic, iar parul negru, lung si putin rebel. Urechile mele aratau diferit, nu ca ale oricarui vampir.Erau lunguete, si le puteam misca, adica aveam mai multi muschi ai urechii care imi permiteau sa le misc. Cu toate astea, nu aratam rau. Mi se spunea ca sunt foarte chipes. Eu nu ii credeam, eram modest, ma uram pe mine insumi. Alteori mi s-a spus ca sunt special, in sensul ca sunt diferit, dar cum am mai spus si pana acum, am fost si luat peste picior.
Totusi, aveam simturile mult mai dezvoltate, multi ma invidiau, pentru ca ajutandu-ma de ele as fi putut prinde mult mai usor prada. Imi puteam dezvolta mirosul de o mie de ori, la fel si auzul. Ca orice vampir, nu stateam bine cu vederea. In ciuda acestor lucruri, nu prea vanam, ci preferam sa vanez doar animale, sau sa ma hranesc cu sangele celor moarte.
Adevarul e ca eram special. Si da, spre deosebire de ei, eu ma puteam vedea in orice oglinda. Ceilalti, aveau niste oglinde speciale facute chiar de ei in nu stiu ce loc si nu stiu cum.Putin m-a interesat. Privind mai bine oglinda am realizat ca intr-adevar, nu era oglinda mea.

-Sergiu, vino putin!
Din spatele usii aparu un domn imbracat intr-un costum. Strigarea mea putin imperativa l-a cam speriat, asta e vizibil. Nu era obisnuit ca eu sa ridic tonul cum faceau cei din familia mea.
-D-da, domnule. Va pot ajuta cu ceva?
-Tu mi-ai schimbat oglinda?
-Nu. Apropo de asta, este cineva jos care vrea sa vorbeasca cu dumneavoastra. Spune ca este despre oglinda, sa il invit inauntru?
-Sigur, cheama-l aici.

Barbatul se intoarce scurt pe calcaie apoi pleaca grabit.
Cea mai reuşită semnătură.

#2
Deci : SUNT PRIMA ms Chuu ca m-ai anuntat *hugs*

N-am mai citit un Vamp fic de mult :) Ce pot sa spun...In sfarsit asta nu e un fic gen Twilight *cheers*
E foarte interesant cum incepe. Te-ai intrecut pe tine insuti la descriere :)
Totusi nu ne-ai dat numele vampirului principal. *sigh* A fost prea scurt :(( *sigh*
Cand ai spus ca are urechi lungi am crezut ca era vorba de un elf :))
Dialogul nu a fost sec dar cred ca daca scriai asa era mai bine:

"-Nu. Apropo de asta, este cineva jos care vrea sa vorbeasca cu dumneavoastra. Spune ca este despre oglinda, sa il invit inauntru?
-Sigur, cheama-l aici."

In loc de "-Sigur, cheama-l aici" puteai sa scrii "Am aprobat din cap si m-am grabit spre ferastra impiedicandu-ma de covor" sau ceva de genu :)) fara partea cu covorul, normal.

Abia astept sa vad ce se mai intampla si daca vampirul s-a transformat in vampir de alt rang daca se vede in oglinda aia :))

SPOR LA SCRIS BLUEBERRY SI JA NE'
Sa ma anunti :x primaa >:)
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

#3
Nu sunt prima :-l. Trecand peste asta, e oneshot! Si e yaoooooi! So, da, normal ca comentez, ca doar mi-ai facut capul milkshake. Vezi? Se balangane >:P .
Ăă, deci, mai intai, mi-a placut ca nu e genul tipic de vampir. Tu l-ai descris diferit din punct de vedere fizic cat si din punct de vedere moral, si pot spune ca imi place mai mult asa. Totusi, tot n-am inteles daca e elf sau vampir cu urechiile alea *laughs*.
Său, descrierea, nu e cu duzina, si mai puteai sa adaugi. Din nou, iti spun ca ador cum l-ai descris fizic, zău. Actiunea pare putin grabita, puteai descrie mai mult felul in care s-a trezit and stuff. Umm, cand am citit primele cateva randuri mi se parea aiurea. " parintii mei adoptivi sunt vampiri. eu sunt. " Nu stiu, mi se parea prea direct. Dar cum ai continuat, a facut acele fraze sa aiba sens, sa le conturezi si asta mi-a placut. Ai povestit la persoana intai, asta e bine, si desigur ca puteai sa descrii mai mult ale dracului sentimente cu acre te tot bat la cap. Cu siguranta ca iti spun ca tu poti mai mult, mult mai mult de atat.

Astept sa pui capitolul urmator, si nu uita sa ma anunti, ca daca nu sunt prima te explodez cu banane, da? Kita te iubeste. Ja ne! >:D<
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#4
Hi dear^^
Unde este yaoi, vine si moi. >:)
Pai pentru inceput, am observat un detaliu micut, pot spune. Adica legat de oglinda aia, nu cumva vampirii nu se pot vedea in oglinda? Eu stiu ca reflectia lor este imposibila. :]
Cred ca asta a fost singura greseala, si sa fiu sincera, nici nu am stat sa le caut prea mult:)) Ideea cu vampirul imi place, ma astept la un yaoi zdravan. Sunt curioasa ce-i cu domnul :> Presimt ceva, dar... Nu mai zic nimic. * laughs *
Astept urmatorul capitol. Bye bye

#5
Hello! Multumesc pentru comentarii. AM venit cu nextul mai devreme decat mi-am propus, dar oricum sper sa va placa. Chuu:*

Capitolul II

Nu dupa mult timp aparu un barbat inalt, purtand o pelerina neagra, intr-un costum tot la fel de negru. Ochii sai sclipeau, in timp ce parul castaniu ii curgea in valuri pe umerii lati. Avea nasul putin ascutit, dar nici prea mare, nici prea mic, iar buzele carnoase cu o tenta vinetie i se arcuisera intr-un zambet seducator. Acel zambet, care trebuie sa recunosc , imi placea atat de mult. El era Daichi. Il cunosteam de mult timp. Era unu dintre cei care faceau glume proaste pe seama mea. Spre deosebire de ei, el era special. Avea un aer aparte, era misterios, si niciodata nu renunta pana nu obtinea ce isi dorea. Desii ar trebui sa il urasc, nu o fac. Simt un ciudat sentiment de atasament fata de el.
In timp ce eram pierdut printre ganduri, el ma privea cu coada ochiului, stand cu capul plecat. Ochii sai puteau fi cu greu vazuti deoarece isi acoperea fata perfect alba cu gulerul, si intotdeauna purta o palarie neagra. In timp ce zambea, coltii sai de un alb orbitor ieseau la iveala. Obrajii mei albi, acum aveau o tenta rozalie. Simteam ca ard. Privindu-ma, zambetul de pe fata sa a devenit din ce in ce mai orgolios.
Mi-am plecat capul si m-am indreptat catre geam spre a-l deschide. Am inghitit in sec, dupa care l-am intrebat balbaindu-ma de ce este aici. Mi-a raspuns ca vrea sa vorbim despre oglinda. Putin mirat, am dat din cap in semn afirmativ si l-am invitat sa vorbeasca.

-Nu trec pe aici prea des, stiu. Esti putin socat de aparitia mea, dar mai ales de ceea ce va urma sa iti spun. Stiu ca suferi pentru ca nu sti cine esti, si nu iti cunosti parintii…
-Da, si ce legatura are asta cu vizita ta? l-am intrerupt eu deranjat de propozitia sa anterioara. Cu siguranta nu aveam chef sa inceapa din nou sa rada de mine, sau sa imi aminteasca.
-Pentru ca eu stiu exact ce esti si cine esti.

Auzindu-l, m-am inecat si am inceput sa tusesc. Nu mai puteam respira, devenind din ce in ce mai rosu la fata. Simteam ca ochii imi ieseau din orbite. Am cazut de pe scaun, tusind in continuare si acoperindu-mi gura cu mana. Eram pur si simplu socat de ceea ce spunea. Nu puteam spune ca abereaza, pentru ca niciodata nu a facut-o. Cum am zis si mai sus, niciodata nu a fost aiurit. In acel moment am crezut ca il urasc. Stia de atata timp! Brusc, mi-am dat seama de ceva. Are abilitatea de a vedea trecutul. Cum de nu m-am gandit la asta pana acum?! Cred ca era singurul vampir care avea abilitatea de a vedea trecutul, nu viitorul. Din cate stiam, prezicerile sale erau chiar adevarate, in timp ce aceia care citeau viitorul dadeau gres cateodata. As fi putut profita lejer de el.

Vazand ca nu mai puteam respira de ceva timp, ma apuca de mana dreapta si de mijloc, tragandu-ma puternic si tinandu-ma pana cand mi-am recapatat in sfarsit echilibrul. Simteam ca obrajii au redevenit roz, iar inima imi batea mai tare ca niciodata. Pentru prima data am fost atat de apropiati, incat am putut sa ii vad fiecare detaliu al fetei, si sa ii simt respiratia.
Ma priveste fix cateva secunde, iar apoi imi acopera buzele cu ale sale, iar eu tresar. Limba sa deja o cauta pe a mea,prinzand-o in jocul sau. Pentru ca niciunul dintre noi nu mai avea aer, a inceput sa imi sarute gatul, punandu-si mainile in jurul meu. Simteam fiori in tot corpul in momentul in care trupurile noastre au ajuns sa fie lipite. Trecandu-si limba peste gatul meu, a urcat la buze, apoi a urmat un alt sarut umed, lung si pasional.

-Umeko.. ma vrei? sopteste, in timp ce imi mangaie buza inferioara cu coltii sai ascutiti.
Tremuram. Ardeam.
-Opreste-te! Spune-mi despre trecutul meu, asta vreau.

Aberam. Cum am putut sa ii spun sa se opreasca?
-Nu am venit aici pentru asta. Daca vrei sa iti spun, va fi contra cost.
Isi umezeste buzele, apoi se indeparteaza. Ma asez pe pat incruntandu-ma.
-Si, ce vrei?
-Sti foarte bine ce vreau, sper ca se vede destul de clar ca nu mai rezist sa stau departe de tine…
Nu puteam sa cred ca a putut spune asta. Ma intrebam daca visam. Ei bine, se pare ca nu, pentru ca din nou sirul gandurilor mi-a fost intrerupt de EL.
-Deci vrei sa afli sau nu?
-Te urasc! strig in timp ce cateva lacrimi imi curg pe obraji. Adevarul e ca nici eu nu stiam ce spun. Pleaca, acum!
Afiseaza un zambet pervers, apoi devine serios. Se indreapta spre usa, si se intoarce spre mine dandu-si jos palaria.
-Nu ai spus ca nu ma vrei, doar spune-mi asta si te voi lasa in pace.
M-am intors incercand sa ii evit privirea. Nu puteam sa ii spun asta. Adevarul e ca, desi nu mi-am dat seama, era totul pentru mine. Intotdeauna intrebam de el, ma ingrijoram pentru el, asta pentru ca imi placea sa aud despre EL. Imi dadeam seama ca il iubesc. Imi era mai clar ca orice.
-Spune-mi ca nu… si nu vei mai auzi de mine!
-E-eu, nu pot sa spun asta. Doar pleaca.
Cea mai reuşită semnătură.

#6
rrrrrrrrrrrreeeeeeeeezerv acest loc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SUNT PRIMA ESTEEEEEEEEE ALELUIA

Deci ce puteam sa fac inainte de culcare, daca nu sa citesc un oneshot yaoi? Mersi Chuu ca m-ai anuntat :) Totusi nu am vazut o scena mai cum se cade :(( Sper ca nextu sa contina asa ceva :P
Abia astept.....
M-ai uimit intr-un mod placut cu aceasta idee...Bravisimo :)) Sper sa vad ce se mai intampla cu Umeko. Si CINE ESTE???
Defapt cred ca si el vrea sa stie dar sa-si vinda corpul pt asa ceva :s
Defapt vorbim de un baiat pe care il place destul de mult din cate am observat :))
Sper sa nu fie o problema noua scena :))

Astept nextu, anunta-ma , gambatte si ja ne'
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

#7
Of!! De ce nu a zis "da" ? :((
:|
Ce mai vroiam eu... :] Nu vrei sa stii. Well, mi s-a parut misterios, adica toata treaba aia cu trecutul lui Umeko ma intereseaza si ma atrage, bineinteles, din punctul de vedere al yaoi`ului >:) Si spune-mi ca mai exista un capitol, te rog muult si frumoos:o3
Greseli nu am vazut, so, it's all right! :*
Dear, n-am ce spune decat ca astept nextu` cu un yaoi pe masura. >:)
Byeh ^^

#8
Deci, eu, eu nu mai am ce discuta cu tine! M-ai suparat, rau de tot! Cum adica nu ma anunti prima?! Stiu ca eu l-am citit in word, dar vleau sa fiu plimaaa *cries*. Deci, a treia *yey*. Sa trecem la capitol, care cu siguranta este mai bun ca celalalt. Tind sa cred ca l-ai corectat, pentru ca ai prea putine greseli de tastare pentru cat de aeriana esti.

Si totusi, am observat cateva greselute:
intr-un costum tot la fel de negru- Aici, uhm, suna umpicut aiurea. Mergea fara acel "tot".
Desii- Desi

Aa, next. Descrierea. In sfarsit, nu e plecata'n Malta! Hah, vezi? Am cumparat eu toate biletele de avion, ca sa nu mai plece *proud smile*. Ai descris foarte frumos, mi-a placut mai ales cum ai descris sarutul, foarte hoot o.o. Actiunea nu este grabita, iar dialogul, chiar daca la sfarsit este foarte lung, este si el descris ( vorbesc de mica descriere a personajului ce vorbeste, la sfarsitul replicii), si este chiar plin de dinamism, asa ca nu pare plictisitor. Iti iese foarte bine narand din perspectiva unui baiat. Eu cred ca ar trebui sa faci un fic din acest one-shot xD. Ah, sper ca ala spune da o.o. Daichi ( nume ales de superman * tananana-ta na* e foarte santajist si pervers, adica il ador, personajul meu preferat pana acum xD :3. Din pacate, urmatorul capitol va fi si ultimul, asa ca astept sa ne "surprinzi cu ceva surprinzator" * laughs*. Kita te iubeste. Ja ne mah` little berry! :3
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#9
Buun:)...Am zis sa trec si eu pe la one-shotul tau, deoarece iti eram datoare dupa diiitai commul tau lasat la primul meu capitol:).

So....de criticat nu am nimik caci sunt in minoritate si oricum nu-mi prea place sa critic lumea.*smile*
Mi s-a parut interesant pentru un one-shot. Pacat ca nu l-ai facut fic(asa cum zice Kita)^^...:))
Nu ma prea pricep eu la yaouri dar asta l-am citit cu placere...Chiar daca este al doilea pe care il citesc la viata mea...

Bafta cu urmatorul capitol si dak nu te deranjeaza te rog sa ma anunti si pe minee..:):*

#10
Multumesc ca mi-ai spus de fic, Chuu! :* Nu am citit comenturile celorlalti, deci se poate intampla sa repet ce au spus si ei. ^^"

Anyways, depre fic:

Deci.. e super!! :x Mi-a placut mult de tot! :bv:
Si imi place felul tau de a scrie. Nu-i deloc obositor. ;3
Iar actiunea nu a fost deloc grabita! Plus, ai avut descriere! *-*

Mi-a placut sarutuuul.. :love: Defapt, mi-a placut tot... o//o hihihi ;))
Abia astept nextul! :chuu: Sa nu uiti sa ma anunti, oky? ♥
[Imagine: emo_holding_hands_xlarge.jpeg]

Ţine-mă de mână.. Te iubesc.

În braţele tale.. mă topesc..
Nu îţi voi spune niciodată, cât de mult te îndrăgesc. Pentru că nu-mi doresc..
Să distrug prietenia pe care o avem acum.
Aşa că.. te voi iubi fără ca tu să ştii... Iubire.






Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.082 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Despina's Oneshots (yaoi, yuri & hentai) Wolves 3 2.458 11-08-2011, 05:26 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Despina's Oneshots (yaoi, yuri & hentai) Wolves 3 2.641 11-08-2011, 05:26 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Yaoi Queen`s oneshots [*YAOI*] Yaoi Queen 21 24.787 16-01-2011, 04:18 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Mikarulove`s Oneshots [yaoi] mikarulove 1 2.806 30-11-2009, 01:00 PM
Ultimul răspuns: Luzer


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)