Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My world, my GFX

#1
Deci m-am gandit sa incerc. Ma gandesc ca mai am mult de lucrat, dar asta e. Aici sunt doua lucrari. Cred ca sunt ca mari.

[Imagine: DDDDDDDD-2.jpg]

[Imagine: uti-1.jpg]

As vrea cateva pareri si opinii. Domo.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Bună. Trec pe aici prima dată pentru că nu sunt nevoită să-mi opresc muzica să citesc.

Sfaturi :
~ Dacă îţi place Photoscape şi să faci gfx, foloseşti Photoshop. Dar mai stai puţin să-ţi dai seama, Photoshop e greu şi ai nevoie de mult lucru.
~ Nu ştiu ce efecte are Photoscape, dar cele pe care le-ai folosit tu sunt cam normale, nu-i niimc surprizător.
~ Cred că pe margini ar fi arătat mai bine cu un border micuţ decât cu blur.
~ Fundalul este simplu.
~ Fluturele acela pare un abţipild.

În rest... încearcă toate butoanele programului şi vezi ce poate face, vezi tutoriale ca să te ajute să descoperi mai uşor.
Îţi urez succes şi să ajungi mai departe decât mine, darling hug
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#3
Bună! Am zis să trec şi eu pe aici, să-mi dau cu părerea. Şi eu sunt începătoare, şi eu am început în PhotoScape, dar nu poţi face cine ştie ce. Într-adevăr este foarte greu să lucrezi în Photoshop, şi eu mai am de descoperit încă foarte multe dintre secretele lui. O să îţi dau şi eu câteva sfaturi, care pe mine cel puţin, m-au ajutat.

Foloseşte frame-uri discrete, şi preferabil negre, sau culori închise, arată mai bine aşa, din punctul meu de vedere.
Ai câteva efecte şi in PhotoScape, poţi schimba contrastul, culorile, joacă-te cu butoanele, şi vezi ce îţi iese.
Nu este neapărată nevoie de text, dar dacă te hotărăşti să pui text, PhotoScape nu are font-uri prea drăguţe. Încearcă pe Dafont.
Vezi câteva tutoriale pentru începători, acolo îţi explică pas cu pas cum şi ce să faci.

Cam atât, sper să te fi ajutat sfaturile mele, şi să te perfecţionezi!

Xoxo, Ang. :bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#4
AlerimxD si Ang. va multumesc pentru sfaturi. O sa incerc sa le pun in practica.
OK m-am gandit sa incerc din nou, de data asta cred ca arata ceva mai bine.

[Imagine: sthd.jpg]

Astept pareri si opinii.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#5
Bună! Nu te asteptai să mă vezi pe aici, nu?

Mie-mi place şi ai dreptate chiar se vede mai bine decât cele precedente ^^.
Jos scrie Rock ? Nu-mi place scrisul ăla, cred că ar fi fost mai bine să nu-l fi pus deloc.
Border-ul se potriveste. Sincer aşa era poza şi tu doar ai întins chestiile alea roze? [ nu ştiu cum se numeşte procedeul aşa că ... 21 Ştiam, dar am uitat .. ]
În mare arată drăguţ ... ^.^
Te aÅŸtept ÅŸi pe la mine ;>.
Să mai faci . . . Spor : > .
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#6
Bună din nou.

Este făcut tot în Photoscape sau ai încercat Photoshop ?
Um... este pe departe mult mai bine, dar nu te umfla în pene, tot mai ai de lucrat : P
Culorile sunt puţin cam aprinse, dar am văzut că ai pus border, e mai bine.
Brush-urile pe care le-ai folosit (nu ştiu dacă aşa se numesc, am uitat toţi termenii ăştia acum mult timp) arată binişor.
Dar este un singur sig, data viitoare să pui mai multe.
Ah, şi (nu că ar conta) mie nu-mi plac semnăturile verticale.

Şi ca să dau un quote din postul de mai sus,
Încearcă toate butoanele programului şi vezi ce poate face, vezi tutoriale ca să te ajute să descoperi mai uşor.
Succes, darling hug
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#7
OK, deci am revenit cu ceva. De data asta ceva mai multe, nu doar o lucrare.

1) [Imagine: screenshots_31605.jpg]

2) [Imagine: q3r.jpg]

3)[Imagine: wrfg.jpg]

Astept opinii si sfaturi.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#8
Hello : >.
Unu: Este destul de bunicică. Îmi place contrastul care se realizează între culori, dar la ochi luminozitatea este prea puternică, trebuie să mai scazi din ea. E bine că ai folosit border, se potriveşte mai bine aşa, dar pe viitor încearcă să foloseşti mai multe efecte cum ar fi brush-uri, textures şi tot ce mai vrei.

Doi: Îmi place cum a ieşit. Îmi place brush-ul folosit, foarte bun şi contrastul se realizează foarte bine. Dar şi aici opacitatea este prea ridicată, trebuia să mai scazi din ea, iar într-o parte ai cam folosit prea mult sharpen.

Trei: Cred că este cea mai reuşită dintre acestea. Brush-urile folosite îmi plac mult, iar contrastul este mai mult decât perfect. Luminozitatea este bună, dar poate ar mai fi trebuit puţin scăzută. E bine că ai adăugat border, se vede mai bine aşa.

Să mai faci ;; ).
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#9
Ah, data viitoare trebuie să dau comentariu înainte de Snowy că a spus ea cam tot ce era important =]

Aşa. Primul. Este foarte simplu, nu mă atrage. Iar ochiul acela alb este puţin cam ciudat, vroiam să spun că bate la ochi =]] Spune-mi că şi pe tine te-a amuzat asta...T.T
Şi mi se pare mie sau borderul este puţin mai mare sus şi în stânga decât joc şi în dreapta ? o.O

Trei. Um, nice. Este frumos, aproape la fel de bun ca şi 2. Culorile pe care le-ai folosit sunt ţipătoare, iar brush-urile sunt interesante. Eu n-am avut asemănătoare. Jos arată cam aiurea albastrul acela deschis. Şi este prea luminos.

Doi. Preferatul meu până acum, dar încearcă să faci sig-uri normale, pe orizontală. Poza iniţială e nice, însă mă cam sâcâie florile alea, sunt prea luminate. Jos mi se pare nice din nou.

Pfu, ce limbaj are Snowy o.o Eu am uitat toate chestiile alea, dar dacă mă întrebi ştiu tot ce vrei din The O.C. şi One Tree Hill şi celelalte seriale ^^
Succes, darling.
You know you love me...
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#10
Stiu, AlerimxD ca nu o sa iti placa dar mie imi plac.

1) [Imagine: nn.jpg]
Imaginea asta inseamna foarte mult pentru mine si cred ca...nu stiu ce sa cred. Spuneti voi.

2) [Imagine: rdy67u.jpg]
Asta e mai ciudata. Dar iarasi, va astept cu pareri si opinii.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)