Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My world, my GFX

#11
First. Mersi că mi-ai spus că mi-ai spus, singură nu cred că aş fi observat singură.
Îmi rezerv loc, dau edit mai târziu, promit ^^

Edit : Hm, amândouă par a avea aceleaşi efecte, sunt simple, însă plăcute, dar tot simple rămân.
Imaginile iniţiale sunt superbe, sunt sigură că îl ştiam pe tipul din prima, să-mi spui cine e ^^
În a doua ştiu că e Light din D.N. Angel, îţi vine să crezi sau nu m-am uitat la anime-ul ăla.
Îmi place mai mult primul border, al doilea e cam... ciudat. Încearcă totuşi să le faci mai mici.
Şi da, cum spune toată lumea, Photoshop e mult mai bun. Are mai multe opţiuni, cred că îţi va face plăcere să apeşi pe fiecare buton ca să vezi ce face.
În fine, mai am două comentarii de editat aşa că te las.
Îmi plac, nu ştiu de ce ai spus că nu îmi vor plăcea, deşi sunt cam simple ^^

Succes în continuare şi downloadează odată PS-ul 10
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#12
Ehee.. second 21

Nu sunt oribile. Înafara faptului că sunt lucrade in photo scape, cred, nu am nimic. ai putea să mai adaugi efecte.. nu ştiu,.. Pentru o începătoare sunt destul de bunicele. Problema este că ai folosit efectul ăsta enervant, întrun fel. Era mai frumos dacă mai adăugai ceva interesant.
Eu o să îţi dau un sfat. Poate încerci să îţi descarci PS-ul, sure, daca vrei. După părerea mea te ajută mult mai mult. Încearcă pe un torrent, ceva.

atât. mai aştept şi alte GFX-uri. maybe mai bune..3
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#13
Deci, am facut un set, primul meu set asa ca a trebuit sa ii dau un nume.

Overdose of you.

[Imagine: sig.jpg]

[Imagine: avatar.jpg]

Enjoy my depression.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#14
Heey, noi gfx-uri.

Primul set. Nu prea îmi place efectul, este prea simplu. Arată destul de ciudat ochii aceia sticloși (nu mai știu de unde era cuvântul acesta), fără iriși. Nu mă atrag unghiile (mi se par doar mie strâmbe sau chiar sunt așa ?) și nici sângele de pe degete, dar nah, personajele anime nu arată la fel de bine ca oamenii normali oricum.
Avatarul este un crop (ăsta e cuvântul ?) din semnătură + o mică rază de lumină. Are 100 x 100 sau e puțin mai mare ?
Era să uit, interesant border, dar mi se pare că cel simplu arată mai elegant. Data viitoare voi încerca să fac mai puține paranteze, lol.
Când îți instalezi Photoshop ? Este mult mai complex și mai frumos decât ceea ce ai tu acum. Ai avea atâtea opțiuni cu el... Sper să-l intalezi cât mai curând, dear ^^

Data viitoare să pui mai multe, pretty please.
That's it. Byee.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#15
Aaaaah! Le ador! pur si simpluu genialee 8
Sunt bestiale! stii sa lucrezi. Mai ales cele cu Kuroshitsujii'
Cand l-am vazut pe Grell asa, era sa ma inec cu fanta 21
Si 'Taker e kawaiii, l-ai proportionat bine langa florile alea!
Bravo! pupic
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#16
Mirela sper să nu te superi pe mine, dar ţie ţi-ar plăcea să te bată cineva la cap constant să faci ceva ce nu vrei? Bănuiesc că nu, deci te rog, las-o mai moale cu " ia-ţi ps-ul ". Dacă nu vrea sau nu-i place să lucreze în el, e problema ei [ sau mai bine spus a noastră, căci sunt în aceiaşi situaţie ^^ ]

Acum revenind la ultimul set:
Sign-ul e destul destul de interesant, dar nu prea îmi place cum se vede acel negru. Efectele sunt chiar foarte interesante, brush-ul folosit la ochi îmi place cum se vede şi cum i-a evidenţiat. Borderul e bun, dar ceea ce am să-ţi reproşez este faptul că ai abuzat de blur la mână, nu îmi place cum se vede şi ar mai fi trebuit să măreşti opacitatea.

Avatarul nu e cine ştie ce, e doar un crop din sign, nu te-ai străduit prea mult la el ai trântit doar nişte chesti acolo, nu aşa se face. Borderul cred că era mai bine altă culoare. La ochi luminozitatea este prea mare şi opacitatea la fel, ar mai fi trebuit să scazi din ele.

:bye:
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#17
Am trecut si eu pe la gfx-urile tale. Voi comenta in special ultimul set.

Semnatura e interesata, dar( mereu exista un dar, cel putin la mine), ai folosit prea mult sharpen, iar la mana e prea mult blur. Daca nu ma insel ai folosit un brush, care nu e cine stie ce, sincer. Borderul e destul de bun, dar opacitatea semnaturii trebuia marita.

Avatarul e destul de simplu, fiindca e doar un crop din semnatura. Borderul se potriveste, dar la ochi luminozitatea este prea mare, ar mai fi trebuit reglata.

So, acestea fiind spuse iti doresc mult succes mai departe si mai astept gfx-uri de la tine. ^_^
[Imagine: j5atg3.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)