Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My silly gfx >_>

#1
Eh mam tot rascolit dak sa pun sau nu tentativele mele de semnaturi >_>
Mentionez ca's incepatoare si nu folosesc PS asa ca nu ma astept sa fie bune. In fine sunt niste chestii facute din lispa de ocupatie, mai mult ca hobby.
Acum abracadabra :

[Imagine: ive.jpg]


[Imagine: reconj.jpg]


Si ultima

[Imagine: freedom1x.jpg]



Bye bye
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#2
Um pentru început cred că te descurci mai bine decât o făceam eu când eram începătoare. Îţi zic căerau dezastre la mine. :]] UH păi ai multe de învăţat. Dacă le faci doar ca să nu te plictiseşti ei bine sfaturi mai multe să avansezi nu ştiu ce să-ţi dau. Poate ar trebui să înveţi mai multe cum ar fi să foloseşti nişte fonturi mai bune încearcă pe dafont, să începi să te joci pe acolo cu tools ca să te obijnuieşti cu ele. Cel mai bun sfat când eşti începător e să te joci cu toate de prin program să vezi cum funcţionează fiecare instrument şi să te mai acomodezi cu fiecare în parte să vezi cum şi de ce o foloseşti and so on. Sunt multe chestii ce se învaţă aşa doar ''descoperind'' pas cu pas şi cu răbdare. Mie mi-a luat ceva timp să învăţ arta photoshopului totuşi e drum lung. Cu răbdare şi perseverenţă vei evolua. Doar dacă te vei ţine de lucru evident. Baftă în continuare. Mai ai mult.
-

#3
Tot ce pot spune sunt ca sunt mai bune ca ale mele,si am ceva timp in ps.Nu ma prea pricep,trebe sa mai dau de niste tutoriale -_-".Sunt dragute,ultima mi-a placut cel mai mult.Cum spune si Lynn,alte fonturi mai "jucause".Oare e bine sa folosesc cuvantul asta? O.o
Fonturile sunt prea serioase pentru semnaturile tale.In rest,mie mereu mi s-a parut ca un border da o estetica mai frumoasa semnaturii.Am o manie si adaug mereu border xDD.Oricum nu e neaparat,dar mie mi se par mai frumoase,mai ordonate cu un border.So,imi place cum lucrezi,mai sunt lucruri care trebuie sa le inveti [uite cine vorbeste -_-"] dar nimeni nu-i perfect,nu?Exerseaza mai mult si vei fi profesionista.Good Luck!
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#4
Multumesc Lynn si Katutza de comenturi si aveti dreptate, desi mi se blocat la inceput pcul incercand sa tot invat fiecare lucru. Tot cu ajutorul unor sfaturi, plimbari si jucausenii 21 , am mai invatat cate ceva nou si calumea. Sper >_>
Am mai invatat cum sa mai jonglez cu efectele si sa folosesc texturi si alte chestiute. XD
[Imagine: justmm.jpg]
[Imagine: stuck1.jpg]

Cam astea ar fii. Sper sa va placa si poate mai imi dai niste idei 5 pupic
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#5
Rezerv locul... nu am timp acum >.>" dar revin...

prea scurt... blablablablablablablabla =.=

[edit] ^^ am venit...

sa vedem, ai mai avansat, imi place ce ai facut acum dar totusi mai trebuie sa mai exersezi normal 4

1 - nice imi place, si textul e bine pozitionat, aici banuiesc ca ai folosit texturi 39 la ora asta nu imi dau seama >.< insa nu imi place cele doua imagini din dreapta, oare cum era fara ele? enfin, nice job ^^
2 - textul imi place restul nuh... ai redimensionat imaginea si dupa cum vezi si tu nu e prea stralucita... dar macar ai incercat ceva 4

Aaaa... idei sa iti dau... pai incearca sa micsorezi imaginea toata odata, nu doar intr-o parte, nu folosi text prea mult, si niste tutoriale 106 cam atat de la mine 4 astept altele ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#6
Mersi Alysu ca ai trecut si pe la mine si tiai spus parerea si mai sfatuit cum ai putut pupic ^_^
Sper sa avansez cat de repede si bine pot. Acum am venit cu o doua lucrari noi noute scoase din fabricatie 21.
Sper sa va placa.

[Imagine: walkalone.jpg]

[Imagine: banca2a.jpg]

Astept tot ce se poate ^_^.
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#7
Am aterizat si eu pe aici 71
Esti incepatoare? Si nu folosesti PS? O.O cat de bine te descurci pentru o incepatoare.
In legatura cu sig-urile..
1. "I'm bringing sexy back.. 65 " Imi palc brush-urile de pe mana fetei, adica cele rosii, dar ma cam enerveaza liniile alea stralucitoare.. Si textul e cam simplu.. dar daca zici ca nu folosesti ps.. treaca de la mine 21

2. Asta chiar ti-a iesit. Nu am mai nimic de comentat la ea inafara de.. ei bine.. textul. Partea cu "MYSELF" e cea care ma deranjeaza >.< In rest e destul de bine^^

3.Cea mai reusita din primul post dupa parerea mea 39 Imi plac foarte mult punctuletele alea verzi si linia aceea serpuita. Nu e prea incarcata si asta e bine. Si e si verde o.O

Postul numarul 2: Vad ca ai mai avansat 39 Imi place cel mai mult a doua. Prima e cam simpla dar stii si tu.. gusturile nu se discuta.

Ultimul post: La prima ma deranjeaza brush-urile alea gri. Nu stiu.. pur si simplu nu imi plac. >.< Ar fi fost mult mai bine daca nu le puneai. Dar e bine si asa...
A doua a iesit foarte bine. Din nou.. se vede ca ai mai avansat. Imi plac texturile pe care le-ai folost [ cred ca sunt texturi 39 ] si textul e destul de 'bun' zic eu.

Nu am comentat mai mult la ele pentru ca si eu sunt incepatoare si nu stiu prea multe.
Iti recomand sa iti iei Photoshop, e mult mai bun plus ca poti umbla la blending options ca sa dai textului un aspect mai placut.
Presupun ca folosesti Gimp acum. Presupun. Pentru ca eu numai photoshop am folosit si habar n-am care e treaba cu Gimp-ul.
Nu stiu daca in gimp merge sa folosesti font-uri luate de pe internet dar as putea sa iti recomand cateva site-uri : www.dafont.com www.1001freefonts.com www.deviantart.com
Cam atat am avut de zis.. Te astept si pe la mine bye
hug
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#8
Am revenit cu o noua chestie scoasa din fabricatie. :]] Si mersi History ca ai trecut si pe la je ^_^ pupic. Nu stii cat de mult ca ajuta sfaturile voastra, chiar asa micute cum sunt ele ajuta. Asa acum revin la signul meu. Eh eu am muncit la el, dar nu stiu cat e de reusit >_> .

[Imagine: 78094976.jpg]

Sper sa va placa. :-SS Bye bye
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#9
Cel mai bine ti-a iesit primul din al doilea post.
Uite un sfat, cand dai resize, imaginii incearca s-o restrangi si din latime si din inaltime pentru ca altfel arata nenatural, distorsionat, ceea ce nu vrem pentru ca e inestetic.
Si ultimul sign postat arata binisor desi se vede ca tipa e decupata si iar e inestetic.
Incearca sa pierzi linile rigide in fond, o sa fie mai dragut asa.
Incearca sa-ti alegi o marime, macar standard, care sa-ti palca si sa-ti fie usor sa lucrezi cu ea.
Bafta, fi pe pace.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#10
Sankyu Ich de comm. pupic Acum am revenit cu chestiute noi proaspat facute si cat mam chinuit sa gasesc imaginile >_> . Am sa tin cont de sfaturile voastre si cu ceva tutoriale va iesi ceva.
[Imagine: blackgirl.jpg]


Si a doua:
[Imagine: bulee.jpg]

Se pare ca tutorialele incep sa dea roade. Sper sa va placa pupic
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)