Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My drawings

#21
Merci de commenturi.
Am vrut ceva mai ... hm, special. Să atragă atenţia prin ceva, şi aşa am pus culorile acelea.
Cum am zis, e primul meu desen în Sai. Sper să mă descurc ceva mai bine data viitoare 39
Momentan experimentez cu diferite programe ÅŸi tipuri de brush-uri.

De şevalet ... sper ca atunci când mă va apuca nevoia să pictez pe şevalet, să nu fac, totuşi, astfel de peşti xD
Merci din nou, amândurora, de comment-uri.

_____________

Ăă ... new stuff ?
http://img262.imageshack.us/img262/2994/eye2.png
Făcut c-un tutorial. Văd şi eu câteva greşeli, dar poate sunteţi voi şi mai ageri şi mai găsiţi câteva pe lângă alea.

______________

Sum new thingz.

Closed Eyes - n-am prea mai evoluat în desenul cu tableta, încă încerc să mă familiarizez - desenez cam o dată la 3...5 luni [nu se aplică şi în vacanţa de vară :"D aparent am un chef extraordinar de mare să desenez/scriu/cânt] -, daaar! e prima oară când chiar a ieşit ceva din prima [înainte începeam capul, vedeam că nu iese, abandonam], referindu-mă la ... mă rog, forme humanoide [e până la urmă o ... zână or whatever]. Too lazy to draw eyez [ftw?].

Fish in lightbulb - can't find the ref pic ... E făcut înaintea zânei de mai sus, când încă încercam să-mi fac curaj să fac şi altceva în afara peştilor. Credits to the photographer, 't was a really really good pic, nu vă luaţi după ce am făcut eu D:

Whom the moon a nightsong sings - primul potret de după o pauză de 2 ani de la potrete xD Anyhow, I'm pretty happy with the outcome, since he's my boyfriend and I now he's so cute and all and I could have not immortalize that on paper.

I GIVE COOKIES FOR COMMENTZ!

Edit: fixed the portrait, sper să fie mai ok acum 39
*gives the cookie* x3

#22
First of all, I want my cookie xD
Primul desen, cel cu ochiul, ti-a iesit chiar bine. Desi unele linii care trebuiau sa fie drepte...au iesit cam strambe. Imi place cum ti-au iesit umbrele din iris si pupila.
Closed eyes este interesant, desi anatomia nu e prea bine pusa la punct. Aripile ti-au iesit binisor. E dragut, imi place.
Fish in lightbulb mi se pare genial xP Ti-a iesit bine s-mi place ideea
Portetul prietenului tau a iesit absolut superb xD Desi pare cam batran...))). Nu prea am ce sa comentez la el ..D.
Imi place stilul tau, dar pare mult mai bun pe hartie decat digital.
Cya when you'll give me my cookie xDD
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#23
Cum motto-ul meu e "No cookies?! I'm not interested." şi având în vedere că oferta pe care ai făcut-o mă tentează, well I'm here.

Mie mi se pare că ai mai evoluat în desenul cu tableta. Îmi place mult cel cu peştele simplu şi cu peştele din interiorul becului. Totuşi, mi-ar fi plăcut mai mult dacă ai fi conturat mâna altfel, o linie continuă. Anyhow, dă foarte bine şi aşa, îmi place mult ideea.
La portret, nu am ce spune, arată extrem de realist, lol. Ţi-a ieşit foarte bine, doar că mi-ar fi plăcut mai mult dacă îl continuai măcar încă puţin în sus, să nu pară "rupt de lume" aşa. Şi firele de păr de peste ochiul drept dacă le făceai altfel la capete. Oricum, sunt de acord cu Dragonz Eyez, te descurci mai bine tradiţional, decât digital.

Spor la desenat şi multă imaginaţie! O să am topicul tău "în vizor" de acum încolo. [pentru prăjiturele]

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#24
Mulțumesc foarte mult pentru comentarii! *gives the cookies*

Inner Sanctum - portret al lui Jackson Rathbone, făcut pentru o prietenă de-a mea. Also, prima oară când m-am încumetat pentru ceva mai greu în SAI.

Ăăă ... cookies again?
______________

New thing.

Ian Somerhalder, făcut, iar, pentru o prietenă de-a mea (și aș putea zice și pentru toate colegele mele); a durat ... aproximativ o oră, în SAI. La ureche știu că mai trebuia să fi lucrat.
Strings - făcut la școală, în principal în orele de engleză, mate și sport. Mi se propusese să desenez și ceva cu ”față” (în ultima vreme am preferat să desenez tradițional chestii ceva mai grotești ca să nu mai trebuiască să mai desenez fața).

Well... păreri ?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)