Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Again...

#1
Din pacate eu nu desenez nicaieri pe cat ar trebui sa desenez ca sa-mi imbunatatesc abilitatile. Asa ca mi-am zis ca ce rau ar avea sa mai primesc un sfat sau un comentariu in legatura cu ce fac.
Ca si la scris, nu lucrez mult la astea, nu cat ar trebui asa ca sunt constient de multele neajunsuri anatomice si tot asa. Dar nu m-ar deranja deloc sa primesc si ceva critica, sau macar un comentariu acolo despre cum ma descurc si tot restul.
Voi semnala mereu desenele care au fost realizate in baza unor modele, si cele care sunt doar ale mele, ca sa fie toata treaba cinstita aici.

Pana una alta:

1. The dragon dentist
Original, creion mecanic 0.35 + 0.5, cateva ore de Fabricatie plictisitoare

2. Mass Effect - Liara T'Soni
Realizat dupa un model, creion mecanic 0.35 + 0.5, exercitiu pentru pozitia corpului si anatomie

Asta e pe moment.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#2
Sunt dragute. te pricepi destul de bine la anatomia corpului. mai putin la cea a capului/fetei.
La primul trebuia sa-i faci picioarele mai lungi.
Imi place ca ai detalii, dar la fatza te-ai cam incurcat, sau n-ai mai avut chef 21

La al doile e misto pozitia si ai facut-o bine. dar ai grija la cutele alea de la burta, ca nu se vad bine, pentru ca nu ai dat umbre. Imi place forma capuluiSmile

mai posteaza, ca ai desene interesante 10

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#3
Ramasesem fara timp sa mai lucrez la fata respectivei, plus ca n-aveam nici o idee.

3. Mech
Original, creion mecanic 0.35+0.5, realizat ca model pentru un personaj pentru un posibil webcomic

4. Mass Effect - Liara T'Soni - Profil
Realizat dupa model, creion mecanic 0.35+0.5, am incercat sa-i fac o figura un pic mai draguta decat era in imaginea originala unde parea efectiv scarbita de ceva. Nush cat mi-a reusit sau nu, dar asta-i imaginea aici.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#4
lol nu stiam ca ai talent la desen.
Mech
Un OC, presupun. Imi place ca folosesti creioane mecanice. Ai mai multe obtiuni cu un astfel de creion. Ce nu imi place este proportionarea personajului. Mi se pare prea solid sus si mic la picioare. But, poate fi o fiinta fantastica sau un personaj mai mic de inaltime. Nu pun lacat la imaginatia fiecaruia. Mana stanga mi se pare prea mare. Capul din dreapta, nu imi place. Mi se pare prea lunguiet si ingust. Daca mai accentuai fruntea putea iesi mai bine, aplatizand si umflatura capului. Continua sa realizez si hainele in partea dreapta : http://fc09.deviantart.net/fs70/f/2011/0...dmzj19.jpg [ceva in genul]
In rest, la anatomia fetei sa mai lucrezi.
Nas : http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2010/3...33xg7u.jpg
http://fc03.deviantart.net/fs42/i/2009/1...sterSS.jpg

Mass Effect - Liara T'Soni - Profil
Fata este foarte draguta. Fizionomia fetei e bine lucrata si daca ar fi de comentat ar fi doar umbrele. Sanii aveau nevoie de umbra, fiind pozitionati in departare, fata de brat. Mi se pare cam slabanoaga in zona taliei. Forma trebuia accentuata in continuare cu soldurile. Am vazut ca mainile le-ai "pierdut" si ai continuat cu forma corpului.

In concluzie, la primul desen au fost mici nereguli. La cel de-al doilea totul a fost mai bine. As dori si eu sa vad ceva mai mult decat niste schite. Putina culoare. ^^
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)