Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Metal's photos . : p

#21
Mulțumesc pentru comentariu. Scuze de întârziere, dar mi-a fost lene să uploadez poze -.- .

Cerul văzut dintr-o băltoacă

Pietre.

Turcia. Am uitat să scot data xD .

Idem.

Hehe. I like it.

Culoarea apei e genială

Luna. M-am chinuit o tonă să fac poza.

This is all. Vă aștept părerile.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#22
Saulty. Evident o sa comentez doar ultimul post.

Prima. Draguta idee. Ce nu-mi place, e faptul ca apare umbra cuiva in colt (sau cel putin asa mi se pare mie), hartia aia si chiar si frunza. Cand mai faci poze din astea, poti sa indepartezi chestiile alea care strica tot aspectul fotografiei.

A doua. Pietrele sunt frumoase, dar ar fi aratat mai bine daca mutai camera un pic mai la stanga ca sa nu prinda chestia aia rosie si sa iei tigara aia de acolo. Sa se vada doar pietrele. Oricum imi place cum se vad umbrele. A, si bine inteles ca ma enerveaza data >.<

A treia. Nice, dar pare putin in ceata si culorile sterse. Idem la a patra.

A cincea. Culoarea apei e geniala, cum ai spus si tu mai jos. Dar poza e simpla si nu are nimic care sa socheze. E un simplu vapor.

A sasea. Culoarea apei e faina, dar poza pare putin incalinata. Ai fi putut a faci o poza doar la apa.

A saptea. Cam aiurea. Pare desenata in paint, doar culorile sunt mai sterse. E foarte goala si seaca.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#23
Hey hug. Comentez si eu umpic 65.
Prima poza - Ai fost inspirat. Imi place cum se vede. Dar sunt cateva obiecte ce nu-si au locul pe acolo.
A doua poza - Pietre ;; ). Ti-au iesit bine, sunt obisnuita cu tipul asta de pietre, pentru ca am mers pe ele cand am fost la plaja si sincer nu-i prea placut. Inafara de restu' de tigara, totul e perfect.
A treia poza - E o priveliste frumoasa. Cred ca o sa vreau sa vizitez Turcia vreodata. Imi voi nota undeva. Mersi : > [ Cat despre data, ce mai conteaza, daca poza e reusita ? ]
A patra poza - La fel ca la a 3 a : )
A cincea poza - I like it 2. E superb peisajul >3 exact ca si in a sasea poza. Pur si simplu ador culoarea aceea, este mirifica. Bine ca le-ai pus, mi-ai inveselit ziua. [ Asta pentru ca acum m-am uitat la ele 9, rusine sa-mi fie ].
A saptea - Luna plina. Urasc luna plina, dar tie ti-a iesit bine. Insa nu prea ma atrage aceasta poza.
Te astept cu alte poze curand. Spor la fotografiat. Te pricepi.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#24
Saluut. [:
Mă gândeam că-ţi era dor de mine, de aseară până aziii, ştiu eu că-ţi era dor de mine. 21. Kiddin'.
Am să-mi spun părerea despre fiecare poză, nu amănunţit, câte ceva despre fiecare-n parte.

Prima - Îmi place mult poza asta, nu cred că mi-ar fi dat prin cap să pozez o băltoacă în care se reflectă cerul. Calitatea fotografiei e bunicică, nu perfectă, dar nici deplorabilă. :]

A doua - Îmi place cum razele soarelui cad pe pietre şi dau un aer mai ... mai drăguţ fotografiei. Ce nu-mi place este chiştocul ăla de ţigară; îmi aminteşte de cât de multă lume-şi distruge viaţa fumând.

A treia - Poza asta-mi place, deşi calitatea aş putea spune că lasă de dorit, deşi nu este chiar aşa. Ai făcut o fotografie imensă şi s-a pierdut din claritate, ştiu c-ai vrut să prinzi tot peisajul care de altfel e minunat, dar astfel ai cam "stricat" poza; totuşi, trebuie să recunosc că-mi place.

A patra - Claritatea pozei mă lasă rece, aş putea spune. Deşi este un peisaj demn de admirat, aparatul nu te-a prea ajutat, plus că ai şi data pe poză, lucru destul de deranjant de altfel.

A cincea - Ador poza asta, e clar. E clară, e ca lumea, e orice vrei. Poza asta pur şi simplu-mi place. Se vede atât de bine apa, atât de albastră, plus vasul atât de frumos prins. Te felicit pentru poza asta. :]

A şasea - De asemena, şi poza asta-mi place. Apa din ea seamănă cu cea dintr-o piscină, pe bune, atât de curată. Stâncile alea acolo sunt aşa... perfecte, zici că cineva le-a pus acolo intenţionat pentru poză.

A şaptea - Cred c-ai putea folosi poza asta pentru desktop, pe mine una aş putea să spun că mă calmează. Albastrul acela nu e ţipător or smth, iar luna prinsă-n colţul acela parcă luminează poza.

Şi cam atât, iartă-mi comentariul sumar, dar îmi e destul de lene să scriu mai mult.
Aştept şi alte lucrări, la fel de bune ca a cincea şi a şasea şi aşa mai departe. 21.
Baftă! hug

#25
În sfârşit ajung şi eu pe la pozele tale , Metal *laugh* De când zic să trec şi eu pe aici , şi iată-mă într-un final xD So , let's coment xD
1:Wow , poza e chiar foarte reuşită xD Bună ideea asta xD Ăăă ietă o funzuliţa singură 2 pluteşte şi ea pe acolo 71 culorile sunt interesante 39
2:tsk...privirea mi-e furată de dată şî de chestia roşie , ce o fi găleată sau mai ştiu eu ce =]]] multe pietre :O şi destul de arătoase *laugh* nu râde de mine 9
3:Wow , ce peisaj :O Cum se văd câmpiile xD Şi culorile , diferite nuanţe de verde şi albastru . Şi cerul e tare frumos :X E vesel =] *laugh*
4:Tot Turcia , ăăă ? Frumoase peisaje ? Auzi dar prin Japan când te duci , mă iei şi pe mine să fotografiez împrejurimile =) Cum se văd clădirile :o
5:I like it , too Metal :X Nu ştiu de ce dar îmi place poza xD Culorile sunt devină xD Ehehe poate şi vaporul , parcă mă şi văd într-o vacanţă pe el 24 Şi apa , mamă ce curată e :O Şi stânciile în spate xD
6:Cât aş da să înot în apa aia 21 Doamne cât de frumoasă e 21 E fotogenică xD Şi împrejurimile din spate xD
7:O poză simpla dar în acelaşi timp şi frumoasă xD Luna plinăăă ...e liniştitoare xD
Well cam ăstea au fost părerile mele xD Posibil să te amuzi pe seama mea =] i know =]] nu sunt bună la comentat xD Ce vream să zic xD Păi mai aştept poze =] Succes în găsirea unor peisaje numai bune de fotografiat xD

#26
N-am mai trecut pe aici de o viaţă fiindcă... mi-a fost pur şi simplu lene. Făceam fotografii şi le puneam pe laptop, dar le lăsam să putrezească prin fişiere pentru că n-aveam chef să le uploadez. Chestii de genul.
Eniuei, vă mulţumesc pentru comentarii şi vă mai aştept părerile.

Lanţul unei prietene.

Culorile sunt geniale

Făcută din plictiseală.

Cam atât pentru moment. Promit că o să revin mai repede - sau măcar sper.
Eniuei, vă aştept părerile.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#27
~ Nu ştiam că ai fotografii 15 Dar , heei, am aflat *laughs* ~
Aşaaa, trecând peste introducerea tâmpită, îţi spun bună ^^' , iar cum trec la comentat fotografiile :] .
1. Ce lanţ cute are prietena ta ;] . E tare simpatic, dar cred că fotografia e prea luminată. Sau poate ai făcut-o aşa pentru a ieşi în evidenţă lanţul :- ? . În concluzie, e o fotografie reuşită.
2. Prinsă din alt unghi, fotografia asta era genială. Dar şi aşa e ok. Yup, culorile chiaar sunt geniale <3. Din nou multă lumină. Eh, măcar în poza asta dă bine. :]
3. Sinceră să fiu, nu-mi dau seama ce e ._.' . Sunt căşti, cumva ? Poate dacă lumina era puuţin mai slabă, ar fi ieşit căştile sau ce-or fi chestiile alea în evidenţă :] .
Ca sfat [ de la o începătoare ] îţi spun ca la unele fotografii să ai o lumină mai slabă, iar la altele..ehm, cum o ai la pozele anterioare. :]]
Cam atât am avut de spus . Mai aştept alte lucrări să pot comenta. *h.u.g.s*
hug
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.







#28
Helăău. * hugs *
N-am mai trecut pe aici de ceva vreme, iar acum m-am gândit c-ar trebui s-o fac.
Cu ce să-ncep? 39 Trebuie să recunosc că fotografiile acestea nu sunt nici pe departe la fel de reuşite ca altele din alte posturi; atât ideea cât şi claritatea lasă de dorit. Trebuie să recunosc că ador e prima poză, din acestea trei este cea mai reuşită şi cea mai clară. Lanţul ăla are un efect grozav plus că-mi place în mod special ( Ţin mine că-ntro excursie am văzut un lănţişor destul de asemănător şi nu mai aveam bani la mine aşa că m-am văzut nevoită să renunţ T_T * laughs *)
Cred că ar fi ieşit bine din orice unghi ai fi pozat, însă aşa e grozavă. A doua fotografie e frumoasă, culorile încântă pe oricine, dar claritatea fotografiei lasă de dorit plus că fotografia e mişcată; ţin să cred că e făcută cu telefonul şi n-ai fi putut focaliza, totuşi şi ca idee mi se pare destul de banală - ai avut tu idei mai bune decât asta, te asigur xD - . A treia fotografie mă dezamăgeşte: atât ca idee cât şi la claritate. Nişte căşti albe pozate am mai văzut şi crede-mă, puteai să le mai combini tu cu ceva pe acolo: să le fi aşezat pe-o hârtiuţă pe care să fi scris, măcar în grabă, un vers dintr-o melodie preferată sau să le fi pus lângă mp3-ul/mp4-ul/iPod-ul deschis. Eniuei, ai înţeles tu ce voiam să spun.
Ştiu că tu poţi mai mult de-atât, aşa că nu ştiu de ce te-ai limitat acum. Aştept poze mai frumoase, mai clare, mai inspirate, pentru că, aşa cum mai spus, ştiu că eşti în stare.
Baftă-n continuare, hun' ! hug

#29
Prima imi place fte mult, adica ceva interesant indeosebi pentru cei ce adora muzica, le-ai imbinat-o cu timpul...^^
I like si pozitia. Chiar de e la centru arata sweet, eu presupuneam ca mai la dreapta de era sa fie cu culori mai in ton mai monocromatice arata bine...dar heh, e opinia ta, si e buna.
[Imagine: 85.gif]
Next... ce-i acolo..bratara, de, bratara si in real arata bine, in poza parca marise-si contrastul la culori tare, dar imi place ca nu e la centru, aici la fel puteai completa(ca anterior) cu ceva cuvintele insemnante "Collored spiral of life" or "My way is a rainbow spiral" etc...era sa fie nice.
La cea cu castile imi plac culorile, poate e putin stearsa(hehe, plictiseala a lasat urmeXD)
[Imagine: thirst_s.png]

#30
Aşa, după o lungă absenţă, i\'m back. Nu o să înşir diferite motive, gen: \'mi-a fost lene să le pun pe laptop \' sau orice altceva pentru că n-ar conta. Toţi ştiu că sunt un leneş * laughs * . O să vă cer scuze şi o să vă mulţumesc pentru comentarii : thanks and sorry : D .
Photoooos.

#1 - stickere - coleţia mea de stickere <3

#2 - because i like vodoo dolls :]]

#3 - pentru că e England <3

Mai am tone de poze - vreo 200 - dar mi-e prea lene să le pun pe net xD. Promit că revin repede. Speeer.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)