Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mervyn Academy

#41
Emily Crowell

Fratele meu se uita la fel de plictisit pe geam, parcă nici nu ar fii aici. Deci ăsta devine din ce în ce mai mai ciudat. Un lucru bun era că măcar nu aveam să particip la următoarele ore care, erau de practică, şi anume: novicii aveau să înveţe să zboare pe mătură, iar cei mai mari trebuiau să îi ajute. Oricum eu nu aveam cum să-i ajut din moment ce eu nu eram foarte pricepută la aşa ceva.
La scurt timp venii şi pauza. Perfect ! Încă un pic şi adormeam. Aveam să mă duc în seră, locul cel mai potrivit pentru un Terona. Măcar în mediul meu să mă simt bine. Păşeam încet, ţinându-mi rochiţa roşie cu mâinile, ca să nu o murdăresc. Ajunsă în seră, m-am aşezat pe jos, lângă un boboc trandafir roşu ca sângele. Mi-am închis ochi, şi mi-am pus palma deasupra bobocului care, s-a făcut un trandafir cu adevărat frumos.
-Frumos ! Aud o voce subţire, ce venea din spatele meu. Era acea Yui.

Next: Care vrea
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#42
-Roland...
Sunt uimita de ce a spus colegul meu, chiar nu ma asteptam la asa ceva.A fost ceva surprinzator...Parca mi-a dat mai multa incredere in mine, parca acum ma simt bine, ma simt in largul meu.
-Multumesc, Roland.Cuvintele acestea inseamna mult pentru mine.ii spun eu cu un mic zambet pe buze.
-Mersi, Roland.Acum hai, ai uitat de nou veniti?imi zice presedinta pe un ton putin agitat.
-Scuzati-ma...ii raspund eu putin rusinata.
Cum am putut sa uit de nou veniti?Sunt total dezorientata, acum ar fi culmea sa uit tehnicile pe care trebuie sa-i invat pe Levitas in devenire.
Cand am ajuns, toti sefii claselor se aflau acolo, printre care si sefa clasei Aquantica.Imi tot ascundeam fata, ca nu cumva sa ma vada, insa tot n-a mers.
Ma tintea cu privirea; ziceai ca vrea sa ma omoare.De frica m-am ascuns in spatele Violei.
-C...cum de arata asa de prietenos, dar e asa de rea?o intreb incet pe sefa Levitas, nevrand ca Mistique sa ma auda.
-Nu e chiar asa de rea, Lleeoe.E doar putin suparata, atata tot.Ii va trece.
-Crezi?
-Sunt sigura.
Insa Roshoa tot nu se calmase.Maraia la Kalleb cu atata ura...
-Roshoa, opreste-te!Nu mai vreau alte probleme, te rog!
-Imi pare rau sa-ti spun asta, dar nu ma pot abtine.Creatura asta are ceva putred in interior, nu ma pot opri chiar daca as vrea!

Next: Riluri
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#43
ignore it my bad for being slow
ignore it my bad for being slow
ignore it my bad for being slow
[center][Imagine: BalledAngst314.gif][/center]

Do not fear hell for i live at the gates of heaven and i condemn you all to damnation.

#44
off: Lya nu ai voie sa controlweyi personajele altora... o___o

îţi spui replicile şi dupa lasi urmatorul user sa vorbeasca.
-

#45
eu nu opresc rpgul doar k am scris prea mult si prea lent si ramasesem in urma ea postase deja inaintea mea si zisese riluri so riluri tre sa posteze

power playul poate fi facut doar cu o anume limita si cu acordul personajului cu care faci power play, deci dak u ii dadeai voie putea dar asa e cam adevarat ca a gresit
[center][Imagine: BalledAngst314.gif][/center]

Do not fear hell for i live at the gates of heaven and i condemn you all to damnation.

#46
edit > Oke sorry, acum putem continua please ? Era la rand Riluri.
-

#47
Ce naibii mai avea sa ne spuna? Bratul stang,bandajat ma durea ingrozitor...nu aveam chef de nimic... Acea membra a Levitas se uita asa ciudat la mine....ce puteam eu sa-i fac... Ce? Credea ca musc? Trebuia totusi sa ma uit dur la ea, pentru problemele in care ma bagase...dar nici sa se ascunda dupa Viola...era exagerat...
Ma uitam la Viola....si ea ma privea ciudat. Probabil ma considera o ciudata si o scorpie...dar nu aveam ce face... Eram asa de nervoasa din cauza durerii de la brat, incat nici ce spunea Elloin nu mai ascultam...nu vroiam sa-i dau de banuit.In plus toti se uitau ciudat la mine... Yui, Roland, Aine...majoritatea magicienilor...si nu puteam sa suport chestia asta...
-Cum te simti?
-Nu ar trebui sa ma intrebi...stii deja raspunsul...dar medicamentul din plante sper sa-si faca efectul...
-Revolver... pe mine nu ma minti, dar cum ramane cu ceilalti?
-Nu-mi pasa ce vor crede ceilalti de ce-au vazut sau auzit! O singura privire si nu vor mai comenta...

I-am zambit lui Kalleb, singura fiinta in care puteam avea incredere deplina... Asteptam sa aflu care era porcaria de urgenta care ma scosese din patul si bandajele mele...Vroiam sa plec mai repede...de sub privirile celorlalti si sa ma trantesc pe pat, unde putam sa-mi undur durerea in liniste...cred ca nimeni nimeni nu aflase...chestia cu bratul sau sa vada semnul, deci era bine...
Ooc: Am auzit ca vrea Roland...so roland4
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#48
M-am uitat la sefa de la clasa de apa nasul meu nu se insela avea ceva diferit in acel brat al ei si bandajul nu era pentru o taietura ci ca sa ascunda ceva, nu-mi pasa asa ca p-am asezat iar pe o bila de aer ignorand profesorii si am chemat-o pe Lleeoe care era speriata de Mistique si i-am zambit cald, nu era stilul meu dar in fine. Am scos o bratara pe care o tineam pentru mine dar nu-mi folosea era prea slaba in fata furiei mele si i-am asezat-o in maini lu Ciel ca sa o modifice pentru a o ajuta pe Mistique. Am aranjat impreuna incantatia si designul bratarii pentru a-i fi pe plac apoi i-am zis Lleeoei sa-i dea bratara.

Uite bratara e pentru Mistique, dai-o si spunei ca e pentru bratul ei o va ajutat cu ambele probleme zambeste si daca iti e inca teama poti pleca in liniste fara sa spui altceva.....si inca un lucru Roshoa sa stii ca si noi suntem de aceeasi parere in legatura cu Kalleb dar nu e rau doar asa e aura lui, nu stim de ce inca dar in fine.....nu e o problema doar isi face griji pentru Mistique si vrea sa aiba grija de ea ceea ce e de inteles.

I-am pus bratara in mana apoi i-am strans pumnul in jurul bratarii si m-am razgindit, de la planul initial de a o lasa sa mearga singura am luat-o de dupa umeri si am impins-o usor catre Mistique. Mie nu-mi era teama de ea. Cand am ajuns in fata ei am abordat un ton nepasator si o tigara, combinatia perfecta.

.....Ma rog sa trecem peste politeturi ca imi e lene si sunt o risipa de timp...Avem un cadou pentru tine si o oferta de pace o accepti bine nu o accepti iarasi bine dar ca sa fiu absolut sincer nu-mi pasa decat ca relatia ta cu cea mica sa fie buna si ea sa nu mai fie asa de.....tulburata. Deci de tine tine cum se va simti ea, si presupun ca intelegi ce spun nu?

I-am spus toate acestea privind-o in ochi cu o persistenta cruda si de nezdruncinat, eram serios si daca nu era de acord si mie imi era foame si cred ca o vrajitoare de apa face o cina minunata.

Next : Riluri.....sry de duritate dar....asa am creat personajul
[center][Imagine: BalledAngst314.gif][/center]

Do not fear hell for i live at the gates of heaven and i condemn you all to damnation.

#49
Ma uitam la cei doi... Cat de proasta ma credeau? Ma uitam sarcastica la Roland...credea ca mi-e frica? Nu eram asa slabita cum paream...Hm...si animalele lor, se uitau urat la Kalleb...ar face bine sa stea debarte de singura persoana care ma iubeste, altfel am sa-i zdrobesc eu cu mainile mele, pe amandoi...Totul pana la Kalleb...
-Cat de proasta ma crezi? i-am zis sarcastic.
I-am citit uimirea de pe chip.... Durerea din brat pulsa si mai tare...am simt o aura ciudata incojurandum-a ... sper ca nu-si daduse seama... Am zambit sarcastic si am iesit din sala, alergand, cu Kalleb pe urmele mele...
Nu stiu daca ma urmarise cineva, dar fugeam nebuneste pe coridoare, sperand sa ajung cat mai repede in camera...N-am avut timp... Presiunea semnului m-a doborat din nou...Ah... nu trebuia sa iasa asa...semnul trebuie sa stea inchis pentru totdeauna, pentru totdeauna...
Am cazut la podea...nu stiam daca ma urmarise cineva...dar simteam o presiune spirituala nu chiar ca a mea sau ca a lui Kalleb..dar o simteam...era langa mine.... oare cine era?
Ooc: Viola sau Roland.
Off. Stai linistit Roland, n-ai fost dur22 Si Mistique e la fel...so...
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#50
Ma uitam la ea cum suferea acolo a refuzat ajutorul meu si a lui Ciel asa ca nu puteam face nimic insa nici sa o ating nu puteam iar Ciel nici atat. Trebuia sa ma risc macar de dragul umanitatii si valorilor morale pe care le am. M-am aplecat incet si i-am prins bratul apoi am desfacut bandajul avandu-l pe Kalleb langa mine, nu stiam ce face si nici nu-mi pasa Ciel imi apara spatele. Iam dat jos bandajul si cu teama am muscat locul ca sa consum o parte din puterea care iesea, stiam ca o sa ma urasca pentru asta dar era prea mult ca sa poata face ceva bratara. Cand am atins acel semn cu buzele si colti mi-au intrat in pielea ei am fost socat de ce simtitsem insa nu-mi parea rau, macar sa ajut si eu lumea cu problemele lor.

Kalleb sa stii ca nu o ranesc vreau sa o ajut si am ceva ce poate tine sub control simbulul acela, e ceva simplu dar nu va permite simbolului sa se manifeste niciodata. Poti avea incredere in mine nu mi-am facut un scop sa ranesc vreo clasa inafara de cea de foc. Ii urasc pentru ca ma urasc pe mine insami, abilitatea de foc a ucis atatea persoane ce-mi erau dragi incat nu mai am cifre sa pot numara. Ai incredere in mine vreau sa o ajut si in faza asta cred ca-s singurul care poate sa faca asta rapid si eficient.

Am luat bratara de la Ciel si am fixat-o fix pe cele doua semne de muscatura ca sa continue sa faca ce facusem eu acum puterea de acolo va fi eliberata dar ca putere neutra intr-o proportie va deveni puterea ei nativa si intr-o alta proportie se va elibera ca aer pur.

Am luat-o in brate apoi am scos un pat pe roti si l-am legat de Kalleb si i-am zis sa o duca in camera pana nu apar spectatori. Speram sa ma asculte ca nu am mai stat mult si am revenit in curte. Viola era acolo exact unde speram sa fie si m-am dus la ea am tras-o deoparte am sarutat-o si i-am soptit temator la ureche.

V...Vrei sa fii.......iubita mea?

ooc: Viola
[center][Imagine: BalledAngst314.gif][/center]

Do not fear hell for i live at the gates of heaven and i condemn you all to damnation.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Mervyn Academy- story and character Riluri 29 21.805 11-04-2011, 03:54 PM
Ultimul răspuns: Teki


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)