Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mervyn Academy

#31
Am iesit din apa la vederea acelei membre din Levitas si a animalului ei...Era Lleeoe..parca...Off...copil problematic...o sa-mi dea mari batai de cap.... Saraca se uita asa speriata la mine...dar apoi mi-am dat seama ca nu la mine se uita... ci la apa...Vai de mine! Spiritul...era nervos...ma inconjura.... imi rupsese maneca stanga...Semnul!
Nu stiam ce sa fac... Lleeoe, animalul ei si Kalleb se uitau tematori...si mie imi era frica...Apa se coagula si ma acoperea.Kalleb a incercat sa vina, dar i-am facut semn sa ramana pe loc.Nimeni inafara de mine nu putea intra in lac...Apa parca ma inghitea...asa ca am intrabat spiritul:
-Ce faci ?
-Te apar, stapana! Te vor ucide!
- Nu! Nu!

Dar n-am mai putut spune nimic...apa ma contopit, nu intelegeam...era elementul meu...ce se intampla? M-am uitat in jur...dupa peretele de apa care ma acopere l-am vazut pe Kalleb... Se transforma...nu e bine...trebuia sa-mi acopar semnu, altfel as fi produs o catastrofa...Dar nu puteam! Am inchis ochii, nu vroiam sa ma resemnez, dar nu stiam ce se intampla...Apa ma tragea de la suprafata, in jos tot mai jos...Simteam un reflux de energie care habar nu aveam de unde vine...Venea de la mine? Oare eram chiar un monstru...asa cum ma considerasera toti, inainte de-a veni la Academie? Nu putea gandi rational...
Occ: Lynnu...sau Lya
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#32
Ce sa fac, ce sa fac?E numai vina mea!Trebuie s-o scot de-acolo!
O chem pe Roshoa langa mine.Dupa expresia pe care o avea pe fata stia ce vroiam sa fac.Nu ma mira, mintea ei e foarte perspicace.
-Menhou-ta-ne!Kiena ellenn!Shemnet lloka...
Demult n-am mai folosit incantatia asta...inca imi amintesc acea zi cand am gasit-o pe Rosh'.Ea mi-a aratat-o.Chiar am fost surprinsa cand am vazut ce poate face; incantatia iti citeste gandurile si te ajuta sa indeplinesti acel lucru.
-... kteno, fammnye!
Incantatia e gata.Eu si cu Rosho suntem acum un singur element, un singur suflet.Dorinta noastra se contopeste si speram sa se indeplineasca...
Am intrat in apa, insa nu puteam vedea nimic.Parca era o fiinta vie, dar tot nu ma lasam.Noi am inceput taraboiul asta, noi il ducem la capat.
In sfarsit o vad pe Mistique.E intr-un fel de inchisoare, ca sa-i zic asa, se transforma in apa.
-Mai repede, Rosh, mai repede!
Partenera mea grabeste pasul la comanda pe care i-am dat-o, imediat.Reusesc s-o prind pe Mistique, insa ceva ma trange in jos...Ma zbat, ma zbat si reusesc sa scap.Deodata ma simt ciudat...
-Asa de repede...
Nu mai pot vedea nimic.Oare asa de repede m-au lasat puterile?

Next: Riluri, Lynn sau cine vrea.
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#33
La academie aerul devenea tot mai strâns, mai implacabil. Aerul îmi era cel mai bun prieten şi ştiam că dacă cineva are ceva, aerul îmi spunea totul. Am sărit din clasă, afară şi le-am, spus celorlalţi că plec până undeva cu Alexandris, deci să nu-ţi facă griji pentru mine. L-am luat pe Alexandris şi pe Manova, o fată de la Incabera pe care o cunoşteam de când eram ceva mai mică, îmi amintesc că îi făcusem un favor la clasa de histeorolofizică * a profesorului Mc. Manova, mi-a spus . . . cu ajutorul abilităţii ei de premoniţie, a văzut că cineva e în pericol şi mi.a spus doar locul. Abilitatea ei putea vedea locul unde se desfăşura acţiunea dar nu şi cine era implicat. Nu se putea numi asta un dezavantaj.

Ajunse acolo am văzut că Lleeoe alături de Mistique. Aceasta era întinsă pe jos şi nu avea aer parcă. M-am aplecat rapid spre ea şi i-am transmis aerul, până ce a început să-şi revine. În acest timp am început să îngheţ apa ce ieşea din acea fântână.
-Sunteţi bine ? am întrebat.

occ: Riluri
-

#34
-Sunteti bine? Asta am putut auzi ianinte de-a deschide ochii...E pe naiba! Normal ca nu! Membra ta a cauzat numai probleme... Am deschis ochii... Kalleb a venit langa mine si mangaiat
-Cum te simti?
-Kalleb... nu cred ca-mi mai pot stapanii furia mult timp...
-Abtinete... de dragul...stii tu cui..
-Ai dreptate...mai bine am pleca de aici..

M-am uitat la cele doua fete si la animamele lor care ma priveau uimite... Imi pare extrem de rau...dar..n-am vrut... Cuvinte lui Lleeoe ma enervau cumplit... Ochii mei albastri prindeau o nuanta movalie... Opriveam rece si furioasa ... totusi....incercase sa ma salveze asa ca m-am abtinut..nu vroiam sa-mi pierd controlul iar..
-Mutumesc de ajutor... i-am spus Violei, incet pe un ton ciudat si am vrut sa plec, dar vocea Lleeoe ma opri
-Ce faceai acolo?
Tonul ei era asa copilaresc si prostesc...m-am uitat la ea, urat, iar expresia ei trada, ca ii parea rau de ce spusese.
-Nu e treaba ta, Levitas!
Am spus-o pe un ton rece, nervos si am plecat spre academie, alergand, cu Kalleb dupa mine... Ma durea bratul stang...semnul..trebuia sa ajung mai repede in camera mea..altfel ma prabuseam din cauza durerii..
Occ: Lynn...
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug

#35
Ajunşi în faţa academiei, mă uitam fix la manova şi Lleeoe. Nu ştiu de ce, dar simţeam nevoia să o întreb pe Lleeoe ce se întâmplase, dar ştiam că nu va fi prea mare folosul având în vedere că acum presimţeam că se simte oarecum nevinovată de ce se întâmplase. Sincer nu era vina ei, dar chiar şi aşa Aqantica era nervoasă de-adreptul. Le-am lăsat pe fete acolo şi Manova a plecat la grupa ei. Deja două tipe din Incabera mă priveau suspect.

-Ce vreţi, Incabera ? le-am întrebat rece .

Au refuzat să răspundă atunci când au văzut pe ce ton rece le-am întrebat. După chestiunea asta nesemnificantă am plecat spre direcţiune, unde vroiam să-l întâlnesc pe Sirian, profesorul meu favorit, dar nu l-am găsit. Vroiam să-l găsesc să-l întreb o chestie dar am avut ghinion. Am coborât rapid şi Alexis mi-a spus că probabil Roland îşi făcea griji pentru mine, dar i-am trimis un mesaj telepatic că sunt în regulă. Am coborât iar în curte şi vroiam să mă duc la Mistique, dar nu putea. Era pre furioasă.

occ: Cine doreÅŸte
-

#36
Emily Crowell

Timpul trece atât de greu. Secundele se transformă în minute, iar minutele în ore. Parcă timpul s-a oprit în loc. Ora de istorie a început ca naiba, pofesoara de istorie a venit târziu şi, cu toate că a venit, toţi aveau alte preocupări. Toţi faceau altceva. Şi eu ? Eu nu am încetetat să nu mă holbez la cei din spatele meu - Yasuo Yui şi Zendrick Von Hellsing. Şi ei la fel de plictisiţi ca mine. Oare se supărau dacă mă băgam în seamă cu ei ?
Nu ştiu. Nu aveam de unde să ştiu asta. Mă întorc cu faţa la tablă, punândumi capul pe bancă.
***
Şi când credeam că viaţa mea mai monotonă de atât, uşa se deschide, trântinduse puterinc de perete, scoţând un zgomot alarmant. Pe ea, intrând un bărbat înalt, îmbracat în negru, ce părea a avea în jur de patruzeci de ani. În sală se făcuse linişte. Toţi au amuţit.

- Datorită unor întâmplări recente, care au ajuns şi la urechile vrăjitorului Hobulus, vă rog să mai rămâneţi încă o jumătate de ceas după cină, pentru un anunţ important ! Cu toţi ! Incuzând şi preşedinţii claselor, pentru că nu îi văd pe toţi. Spuse vrâjitorul cu o voce joasă, mai apoi ieşind la fel cum intrase.

Occ: Care vrea.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#37
Oare chiar incurc lumea?Sunt asa de groaznica?Acum nu numai clasa mea ma uraste, ci si domnisoara Mistique.Imi vine sa intru in pamant de rusine!
Mereu ma intreb; de ce eu?De ce eu trebuie sa traiesc asa in lumea asta cruda, de ce pe mine ma considera toti o toanta fara minte, de ce nu pot face nimic?Ma intreb de ce traiesc...Nu merit asa ceva.Nu mi vreau asa ceva.
-Leeoe, nu fi o proasta!De ce vrei sa faci asta?De ce vrei sa mori?Chiar acolo te duce capul?
-Ti-am dat eu voie sa-mi intri in minte?Spune-mi, ti-am dat voie?Nu faci ce vrei tu cu mine, ai inteles?ii transmit Roshoei.
M-am saturat de tot!Nu mai vreau sa vad pe nimeni, nu mai vreau sa aud pe nimeni!Pur si simplu plec si-mi las animalul in pace.Sa faca ce vrea!
-Stapan...
-Nu-mi mai zice asa, Roshoa!De-acum in colo nu mai esti partenera mea!Gasesteti pe altcineva mai bun, respectat de toata lumea, ce nu incurca oamenii!tip eu catre ea cu lacrimi in ochi.
Imi deschid aripile si zbor in padure.Vreau sa fiu singura...
De sus o vad pe Roshoa cautand pe cineva.Oare pe cine?

OCC: Riluri, Lynn ori cine vrea.
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#38
Am ieşit alarmată în curtea academiei. De când nu mai fusesem aşa de iritată şi de agitată ? trebuia să-i găsesc pe toţi, Mistique nu era şi nici Preşedinta Incaberei. Pe unde naiba umblă ? Şi cea de la terona, trebuie să apară, dar oricum ar fi fost, trebuia să o găsesc pe Leeoe mai rapid. Roshoa era chiar în faţa mea şi Axis mi-a spus să o caut în pădure căci pe acolo să se fi dus. I-am luat pe Roshoa şi pe Ax şi am mers până în pădure. Hobulus avea nevoie de toţi acolo şi chiar eram stresată. Calmul meu pierea cu fiecare secu8ndă şi dacă nu o găseam rapid pe Leeo simţeam că va pica pământul. Voi rezolva şi cu Aqantica mai târziu după ce o găsesc.

Nimeni nu are dreptul să-i facă asta niciuni Levitas. Am intrat în pădure şiu am găsit-o. PLângea pesemne căci era extrem de tristă, sau poate plânsese chiar înainte să apar. Le-am spus celor doi să mă aştepte acolo pentru a merge către ea.M-am apropiat de ea şi i-am pus mâna pe umăr. A tresărit.

-Nu te simţi vinovată ! Nu eşti. Plus că pentru Levitas eşti una dintre cele mai bune vrăjitoare. Fără tine Levitas şi academia asta ar fi un loc plin de feţe iritate şi urâcioase, care nu ştiu altceva decât să fie serioase şi să nu ştie să râdă. Doar nişte fraieri care nu ştiu altceva decât munca. Tu eşti altfel, fiind altfel, eşti unică.

occ: Who wants
-

#39
-Cum asa?Eu incurc pe toata lumea.Nimenea nu ma place...Tu esti singura ce m-a acceptat.spun eu printre suspine.
Sefa clasei mele a inceput sa rada din nu stiu ce motiv.S-a apropiat de mine si mi-a zambit prieteneste.
-Nu este adevarat.Cum am zis, esti unica.Lumea are nevoie de tine intr-un mod pe care tu nu-l intelegi si daca continui asa, n-o sa-l intelegi niciodata, pricepi?N-o baga in seama pe Mistique, e foarte incapatanata, insa ii pasa foarte mult de oricare membru din aceasta academie.
-Nu va cred.
Viola tace.Se ridica si mi-o pune in brate pe Roshoa.
-Si-a facut griji pentru tine.
-Stapana, imi pare rau dca ti-am spus ceva ce nu ti-a convenit...Iertare!imi zice animalul.
Las vorbele la o parte si trec la fapte; o imbratisez cum n-am mai facut-o niciodata, pe Roshoa.
-Nu, tu sa ma ierti.M-am purtat asa de urat cu tine...
Viola zice ca trebuie sa plecam.Deja am cauzat prea multe probleme.
-Dar...domnisoara...cum ramane cu presedinta Mistique?Daca dau ochii cu ea, ce-o sa se intample?Daca o sa ma atace?
-Nu-ti fa griji, te voi apara.imi spuse ea cu un glas dulce.

Ooc: oricine are chef.
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#40
Roland ateriza la fel ca in prima data si se scutura de praf si frunze insa isi lasa o crenguta infipta in par, il amuza aspectul sau ordonat in comparatie cu crenguta aceea dar cel mai mult ii placea faptul ca pe crenguta erau trei flori frumoase care de indata ce-l atinsera devenisera si mai frumoase si radiau. Se uita la micuta sa Viola si isi scoase o tigara tinand bratul intins in asteptarea lui ciel care fusese pana putin timp in urma vultur acum devenind un paianjen, mai exact o tarantula.

Are dreptate nu-s eu cel mai destept la chestii dinastea sau cel mai talentat insa un lucru stiu sigur, nu esti vinovata de nimic iar cine te acuza de ceva, ei bine putem spune ca Ciel va avea o cina delicioas, exagerez acum dar in fine lasa asta...

Tot ce vrem sa intelegi tu e ca nu e vina ta si nimeni nu te acuza, ai gresit si ce-i cu asta, ai spus ceva inadecvata SI CE-I CU ASTA. Cei care te acuza de fapt sunt niste ipocriti care se considera mai buni ca tine dar de fapt in adancul lor ei realizeaza ca nu te pot depasi vreodata, tu ai ceva ce ei au pierdut acum mult timp, ceva ce e mult mai pretios decat talentul in magie sau capacitati extraordinare, tu stii sa zambesti si sa razi, stii sa fii fericita si sa te bucuri de lucrurile simple iar ei te invidiaza pentru asta, nu e nimic rau in a fi diferita dar felul tau de a fi diferita le face lor in ciuda, tu gasesti fericire in orice iar ei nu gasesc fericire in nimic hahaha, asta chiar ma face sa rad, sunt atat de prosti ceilalti, tu poti fi fericita iar ei nu de aceea vor sa te faca sa suferi....ei bine cu asta am incheiat, sper ca am fost de ajutor.


Am spus toate acestea dintr-o gura de aer fara a respira si fara a ma opri fiecare cuvant a fost mai inalt ca cel dinaintea sa, furia mea fata de cei care o intristasera pe colega mea crestea cu fiecare clipa insa Ciel ma musca incontinuu ca sa ma linisteasca. Ii eram recunoscator insa tot nu eram complet calm.

ooc: una la mana se scrie ooc : out of characther nu occ ca aia nu inseamna nimic sincer si doi cine vrea
[center][Imagine: BalledAngst314.gif][/center]

Do not fear hell for i live at the gates of heaven and i condemn you all to damnation.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Mervyn Academy- story and character Riluri 29 21.801 11-04-2011, 03:54 PM
Ultimul răspuns: Teki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)