Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

May vs. Sora

#1
grea alegere...la inceput may ma enerva foarte mult dar cu timpul a inceput sa imi placa. e ambitioasa, uneori un pic cam rautacioasa si increzuta, dar nu e chiar atat de rea pe cat vrea sa para. pe de alta parte eu si sora ne asemanam foarte mult...este sagetator la fel ca mine, uneori vrea sa renunte dar incapatanarea nu o lasa sa se dea batuta, este mult prea sensibila si uneori cam naiva...deci cred ca o aleg pe sora.

#2
O aleg pe sora.Imi place ambitia ei se straduieste mult mai mult ca May si pune suflet atunci cand face acrobatiile.Imi place ca este ambitioasa si foarte talentata.cateodata May ma enerveaza fiindca se da cam mare si mi se pare cam increzuta.
[Imagine: sssfcopy.png]

#3
Desi de obicei aleg personajele negative(mie may mi se pare un personaj negativ...) o aleg pe Sora chiar daca este o fata cam dramatica(vrea o scena perfecta unde toti sa se poata bucura).May mi s-a parut inaca de la inceput ca vrea cu orice pret sa subjuge visurile Sorei pt. a avea cale libera in a si le indeplini pe ale sale.Cel mai mult urasc persoanele care te impiedica sa iti indeplinesti un vis asha ca optez pt. Sora ca fiind favorita mea.

#4
Sunt multe de spus in aceatsa comparatie.Visul Sorei a fost acela de a deveni un Kaleido star adevarat,in timp ce cel al lui May era acela de a deveni partenera Laylei.Cele doua fete sunt diferite in multe privinte.Sora este genul de fata vesela,care se face populara datorita felului ei de a fii(lucru care dovedeste multitudinea de prieteni pe care ii are).In schimb,May este o fata orgolioasa,care este in stare sa taie si sa spanzure pentru a-si indeplini scopul.Este foarte fericita atunci cand Leon o alege pe ea ca partenera,crezand ca este mai buna decat Sora.O socheaza foarte mult atitudinea pe care Leon o are asupra Sorei,dar si impactul pe care aceatsa il are asupra publicului.Este foarte fericita atunci cand impreuna cu Leon castiga Festivalul anual al circului(parca asa se numea)invingandu-i pe Sora si Yuri.May o considera pe Sora o piedica in fata carierei sale la Kaleido Star.Aceasta a incercat in multe randuri sa ii puna bete in roate Sorei,ca atunci cand cele doua trebuiau sa faca Spirala Demonului,pentru ca Leon sa isi aleaga partenera.Datorita rautatii sale,May nu o lasa pe sora sa faca repetitia,acesta fiind nevoita sa le execute afara,in ploaie.Cu toate acestea,eu o aleg pe Sora pentru ca intodeauna mi-a placut blandetea si bunatatea pe care le are in suflet.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
Eu o inteleg bine pe May si de multe ori ma regasesc in ea...nu stiu daca este o legaturaa ca suntem de aceeasi zodie >.< dar probabil ca impulsivitatea si uneori"rautatea" ne este comuna.Dar ei bine...mie nu-mi place de "mine" de modul in care uneori ma exprim...etc. so,nu o aleg pe May ....o aleg pe Sora.Nu numai ca este cu adevarat un Kaleido Star....si asta s-a dovedit si prin faptul ca l-a putut vedea pe Fool...nu a mai vrut lupta pe scena,si a devenit un adevarat "inger" de multe ori curajul,si puterea Sorei ma inspira...are toate calitatile unei invingatoare ^^ dar ca orice om...nu se pricepe din prima si are ambitie...

#6
Eu o aleg pe Sora, e personajul meu preferat din acest anime. Are o personalitate puternica, e amuzanta uneori, stie ce face si lupta mult pentru a-si indeplini visele. May vrea doar sa o invinga pe Sora, e prea enervanta si mult prea sigura pe ea. Vrea sa intervina in relatia dintre Sora si Layla cand nici macar nu stie totul despre ele. Nu pune suflet in ceea ce face, in timp ce Sora pune mult suflet. So... Sora rulz.

#7
Evident o aleg pe Sora! A fost mereu sincera, niciodata nu a trisat si nu a umblat cu detesupturi, si mereu a realizat ceea ce a realizat pe propiile puteri...si plus ca atunci cand trebuiau sa faca pirueta surub,May nici macar nu a lasat-o pe Sora sa se antreneze...yo cred ca ii era frica sa nu piarda.Asta deja nu mai este talent, este invidie si nerusinare! Ar fi trebuit s-o lase pe Sora sa se antreneze, nu sa o deie afara din sala de antrenament si sa nu o lase si sa-i zica la Leon ca Sora nu a reusit sa faca Pirueta Surub pentru ca nu a fost suficient de buna...Cineva care incearca sa fure si sa triseze la ceva atat de serios ca sportul,gimnastica,acrobatiile...acel cineva nu va reusi nimic in acest domeniu niciodata! Chiar si atunci cand mergi la o competitie sportiva, te bazezi pe propiile forte ca sa invingi...si nu umblii cu viclesuguri...din cauza asta o cam detest pe May...la final s-o fi facut ea cu ceva mai buna...dar totusi unele manifestari din comportamentul ei lasa de dorit...
Asa ca votul meu merge evident la Sora!

#8
May. De ce?
E o adevarata luptatoare in comparatie cu Sora ; dupa ce Leon i-a rupt umarul, s-a antrenat in secret la o tehnica cu care planuise sa o invinga pe Sora, lucru pe care l-a si facut. A lucrat acrobatia cu un singur brat, unul fiind ranit. Si pe deasupra, cand May a patinat ... a fost foarte frumos 8 Aluneca asa de usor pe gheata 105

De ce nu Sora?
Simplu: Sora e o fire prea plapanda, prea firava. Cand trebuia sa participe cu Yuri la acel Festival, a refuzat sa participe dintr-o prostie 21 E o persoana prea sensibila : detest asta. Pe deasupra, e exagerata ... Adica, devenea o drama daca mai erau multe episoade 21 Ea era trista in fiecare zi din orice 106 Patetic

#9
Aleg May. Da...acum sariti toti pe mine 65 . Glumeam. Deci o aleg pe May pentru ca este foarte ambitioasa, si este hotarata sa o intreaca pe Sora. Deasemenea este si o patinatoare excelenta. Nu s-a lasat batuta cand si-a rupt bratul intr-o reprezentatie, si a incercat sa joace alaturi de Layla(si a reusit din cate imi amintesc).

#10
Eu o aleg pe Sora, pentru ca ea si merita. Adica, la ea motivul principal este scena nu popularitatea fata de un nenorocit-nerecunoscator cu fite dramaturge in capul ala ca o capita de fan peste care a nins. Deci Sora este pe langa May, o fata cuminte si serioasa, care ar sacrifica orice pentru propriu-i vis si care se poarta frumos cu cei din jur, inspirandu-le bucurie.
Desigur pe langa astea, Sora are si avantajul ca pica cu tronc oricariu baietas fin KS si cand unul o lasa, ceilalti sar sa o ajute si apoi se bat. (Nu a fost asa?)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sora wo Miageru Shoujo no Hitomi ni Utsuru Sekai hikari marina 1 3.187 11-04-2009, 08:47 PM
Ultimul răspuns: goddess


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)