Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce a-ti face daca a-ti deveni zeu/zeita?

#1
Tot vad pe forumuri topicuri numite "Dumnezeu pt o zi"
Dar ca sa nu plagiem am denumit altfel acest topic.
Si fata de topicurile respective timpul nu se va limita la o zi puterea de zeu/zeita.

Deci...

Ce a-ti face daca intr-o noapte a-ti avea un vis ca ca deveniti zeu/zeita si cand va treziti inca de dimineata puterile paranormale incep sa isi faca simtita prezenta. Sa zicem ca prima zi va fi o adevarata harababura pana ve-ti invata sa controlati puterile paranormale dar din a 2-a zi ca zeu/zeita ce a-ti face?

Hai sa incep eu.

in primul rand as iesi pe teren cum se spune si as salva oamenii de micile incidente ce ar putea sa se intample ca de e as preveni accidentele rutiere, as opri crimele si violurile si s prinde hotii.

Iar ca lucruri mai mari:

As As incerca sa dein o zeita mai puternica ca apoi printr-o simpla pocnire din deget sa fac ceea ce nu au facut parlamentarii si guvernantii in 17 ani.

Adica sa repar soselele Romaniei si sa se construiasca inca 4 autostrazi. si sa se finalizeze de la sine cele ce sunt in lucru deja. Si totul sa fie gata a 2-a zi dimineata Smile

Si alte lucruri i mai mari: La un singur semn de al meu sa se prabuseasca toate fabricile de tigari si alcool din lume

Si altceva ar mai fi

la un singur semn de al meu sa inceteze razboiaele
la al 2-lea semn sa moara toti teroristii
si la al 3-lea semn sa dispara toate bolile din lume si sa se vindece toti bolnavii din lume instantaneu.

Cam asta as face daca as fi zeita.

Voi?

#2
Poi, in primul rand te-as opri da distrugi fabricile de alcool: ce ne-am face fara sampanie de revelion sau bere pe caldurile de vara?

Pe urma... nu m-as apuca de chestii de politician sau sa incerc sa creez o utopie: oamenii au avut asa ceva si n-au respectat-o always remember good old Adam & Eve... as incerca sa cunosc lumea de care apartin ca zeita si sa am grija ca alti zei sa nu distruga echilibrul prin actiuni pripite... m-as bucura de lipsa nevoilor gen foame, protectie sau adapost si as duce o viata de nomada, ajutand doar pe ici pe colo, intai cu hinturi, iar daca situatia e mult prea dificila si cu putina interventie divina (Cuz I caaaan...)... si invatand din greu petru a deveni nu doar o zeita oarecare, ci si una puternica, inteligenta si inteleapta (e o diferenta intre cele doua, just in case u think there's not).

Mi-as lua un animalut divin... o kitsune, un mic dragon, humm... sau un animal vorbitor si inteligent, ca sa nu atrag atentia prea mult... si life would go on...
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#3
** scuzati-ma insa cred ca nu ati fi Godess f bune.. Smile parerea mea... mai intai ptr. a lua in considerare care sunt atributiile lui Dumnezeu.. tre sa think outside the box. Din cunostintele mele de parapsihologie.. este un singur Dumnezeu al Luminii.. si asa zisii "Guvernatori planetari" si "Guvernatori Solari". Primii administreaza o planeta iar cei din urma guverneaza un sistem solar. Daca va doriti sa fiti un Guvernator planetar..adica un Dumnezeu al Pamantului slujba voastra este sa mentineti echilibrul dintre bine si rau aici. Planetele sunt scoli pentru spiritele intrupate pe ele Smile. ... am zis astea ca sa intelegeti ce as face eu daca as fi Dumnezeu... Daca as fi eu Fiu de Dumnezeu.. adica un dumnezeu Guvernator... mi-as indeplini atributiile date de "slujba" si as lucra in beneficiul spiritelor intrupate pentru a le face scolarizarea mai usoara...si i-as ajuta sa-si invete mai repede lectiile pe pamant. Teroristii si cei ce tortureaza animale au si ei o viata dar un nivel al constiintei destul de redus..insa oameni sunt si ei...si candva peste muuult timp cand isi vor fi invatat lectiile vor deveni si ei sfinti..pana atunci mai ucid un cal ceva... bai ce nashpa a fost reportajul ala 2 . ehh v-m dat ceva de gandit nu-i asa? 21.

#4
Hmmm....sa ma gandesc.cred ca primul lucru care l-as face dimineata ar fii sa tip..si sa cred ca am inebunit.Dar acum sa revenim la chestiile serioase...cred ca in primul rand as opri violentele din lume...de orice natura ar fii ele...Si mi-as indeplini si niste dorinte personale...care nu fac rau nimanui:as vrea sa dau multa zapada iarna(anu trecut am dus lipsa),as vrea sa controlez vremea(visez si yo) si km atat...1010
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ai face daca....? ^Light~In~The~Dark^ 4 3.510 29-12-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Ce ai face daca... 2 Aly 970 405.535 11-12-2011, 01:04 AM
Ultimul răspuns: Black Rose
  â—„Ce ai face daca ai fi in corpul altui om?â—„ Himisoara. 1 1.850 22-03-2010, 09:43 AM
Ultimul răspuns: Flash
  ce ati face daca ati avea personajele din naruto in fata voastra? Ryuu 1 2.764 09-11-2008, 10:57 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)