Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Vot:
SKiT
46.15%
12 46.15%
Aggie.
3.85%
1 3.85%
Loss
26.92%
7 26.92%
Autumn
11.54%
3 11.54%
Gez23
11.54%
3 11.54%
Total 26 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

MOTM Noiembrie - Vot

#1
A venit si timpul asta si imi pare rau, dar luna asta renunt la formalitati si reguli sofisticate si thread organizat in favoarea lipsei de timp.


Sistemul de vot


25% la suta din numarul de voturi finale va fi votul prin poll, dat de cei care nu au chef sau timp sa isi comenteze alegerea; apoi va exista un juriu de gfx-eri priceputi in domeniu ale caror pareri va conta in masura de 50% si bineinteles votul membrilor, de preferat cu o justificare. Medalia pentru cea mai buna critica aplicandu-se si aici.

Juriul este format din: Tox,Mimi, Byby si eventual eu.

Reguli MOTM


In afara celor de la topicul pentru discutii generale, trebuie sa mentionez ca urmatoarele lucruri nu sunt permise.

1. Critica neconstructiva si negativa (daca nu iti place intr-adevar ceva fii politicos si de ajutor).
2. Comentarii, intrebari si lucruri generale despre MOTM.
3. Flamming, trolling si alte comportamente necivilizate care incalca Regulile Forumului.


Lucrari

1. SKiT

2. Aggie.

3. Autumn

4. gez23

5. Loss

[center]Timp de vot, o saptamana[/center]
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
Haideti, dragilor 2, nimeni nu voteaza in afara poll-ului?

Voi reveni si eu o cu critica, dar nu pe moment, ori azi mai tarziu ori pana la sfarsitul saptamanii...
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
SKiT.
Îmi place într-o oarecare măsură. Puteai totuşi să faci vinul din pahar roşu precum imaginea originală, ar fi arătat mai naturat şi ar fi ieşit mai mult în evidenţă faţă de restul background-ului. Hmmm, am ochii umflaţi acum dar . . . ceea ce iese din pahar e oarecum un om ? Văd o mână pe acolo 21 dacă este cred că ar fi trebuit să faci şi restul corpului în pahar, cum l-ai pus tu sugerează mai mult faptul că el iese din marginea paharului, sau cel puţin asta-mi zice mie.

Aggie.
Nu e rău, dar nici bine. Nu înţeleg de ce ai pus note muzicale şi portative când paharul acela cu vin sugerează mai mult senzualitate, romantisc şi dinastea, şi mai bine nu te mai semnai, sincer, scrică mult. Apoi, bulinele acelea ies cam mult, prea mult, în evidenţă, prima oară când am văzut imaginea m-am uitat la buline şi apoi la pahar şi deasemenea, puteai pune o pată de culoare undeva pe lângă pahar, aşa . . . imaginea are cam aceleaşi nuanţe de culori.

Autumn.
Puţin cam multe buşine şi texturi folosite. Îmi place idee cu fata care iese din pahar dar arată puşin ciudat, puteai să mai scazi opacitatea şi să o faci mai puţin vizibilă, arătând oarecum ca o fantomă, mai ales dacă o mai albeai puţin. În rest nu pot spune că ai făcut multe.

gez23
Cel puţin tu nu ai folosit paharul ca imagine 21. Ce să spun, ai lucrat bine deşi rezultatul nu prea îmi place, adică . . . nu ştiu cum să zic dar mă enervează faptul că e verde, ochii îmi plac foarte mult şi cred că asta e unul dintre puţine lucruri care îmi plac aici, alături de păr totodată, şi . . . oh, acum observ, i-ai şters sprâncele 21))

Loss.
Se vede faptul că lumânarea şi trandafirul sunt puse pur şi simplu peste imaginea cu paharul, trebuia să mai munceşti puţin la integrarea în peisaj. Serios acum, de ce te-ai mai semnat ? Adică . . . nu crezi că semnătura iese prea mult în evidentă ? măcar dacă mai scădeai puţin din opacitate, ar fi fost mai bine. Bună ideea cu flăcările.

Votez pentru Loss.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#4
Rezultate:

1. SKiT- 30 puncte
2. Aggie -2.5 puncte
3. Autumn -7.5 puncte
4. Loss - 25 puncte
5. gez23 - 7.5 puncte

Castigatorul acestei prime editii este SKiT. Intrucat forumul a fost inchis si toate cele si oricum activitatea pe la concursuri a fost foarte scazuta anunt ca luna aceasta nu cred ca se va tine vreo editie.

Fisky, sper sa nu te superi pe mine. Poti alege imaginile pentru urmatoarea editie, dar momentan concursul este inchis.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  MOTM Aprilie - Intrari Stormrage 2 3.031 27-04-2013, 01:58 PM
Ultimul răspuns: History
  MOTM Martie - Intrari Stormrage 5 3.845 01-04-2013, 06:03 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  MOTM AUGUST INTRARI Daria v2 2 3.076 26-08-2012, 12:57 AM
Ultimul răspuns: Lia
  MOTM Iulie - Vot History 8 4.946 13-08-2012, 04:03 PM
Ultimul răspuns: History
  MOTM Iulie - Intrari History 7 4.332 25-07-2012, 01:22 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  MOTM Iunie - Vot History 6 4.160 04-07-2012, 04:01 PM
Ultimul răspuns: History
  MOTM Iunie - Intrari History 8 4.540 20-06-2012, 09:26 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  MOTM Mai - Vot History 8 4.976 02-06-2012, 04:50 PM
Ultimul răspuns: History
  MOTM Mai - Intrari Lia 9 5.221 26-05-2012, 11:26 AM
Ultimul răspuns: History
  MOTM Martie - Vot Lia 7 4.715 09-04-2012, 02:59 PM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)