Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

MAREA DIN OCHI TAI

#1
Ochi tai sunt precum marea...... La fel ti-e si inbratisarea.......Calmul din inima ta.....Reuseste mereu sa ma faca a ceda....In ochi nu te pot privi Caci in albastrul mari ma voi rataci....Tu esti ancora ce ma tine legata de mal....Tu esti al meu salvamar....In lumina nopti ochi iti sclipesc....Au acea sclipire ce pe mine ma fac sa inebunesc.....Daca mai parasi si nu mai mai iubi....O tu baiat cu achi ca marea.....Niciodata nu imi vei obtine iertarea.....Chiar de inima mi-ai frange....Si rau iti va parea.....Eu nu te pot distruge.....Dar iertarea tot nu ti-o voi da

#2
ESTI DEPARTE SI ASTA MA DOARE
Inima imi bate..........Cand esti departe.............Bate ca nebuna..........Cautandute in truna......... Te cauta in noapte.........Printre miile de soapte............Te cauta ii zi............Te cauta si-n soare . SI-ti va cauta mereu dulcea-n-bratisare....... Eu nu ma voi opri........Pana cand iar iti voi simti ....... Pe al meu obraz dulcea sarutare......Dar tu ai plecat ..... Si mai lasat..... Singura in lumea asta mare.( ma intreb ii plac cuva poeziile mele sau le scriu degeaba? spunetimi va rog ca sa nu le scriu degeaba)

#3
Luna sangerie Stau la fereastra si privesc spre tine........Gandindu-ma ce mult semeni cu mine...... Culoarea rosiatica ce-o porti acum....Imi arata ca vei alege un nou drum....Un drum primejdios ....Si un drum periculos......Si totusi nu mai ai cale de intors...Rosu cea mai frumoasa culoare......Dar si cea mai inspaimantatoere........Ma intreb ce inseamna aceasta luna sangerie.......Ce a rasarit cu mandrie,,,,,,,Unde e luna alba ca laptele......Ce e cu luna rosie ca sangele....Intrebarea asta as vrea sa ti-o pun,,,,,,,,,Dar stiu ca nu-mi poti raspunde oricum......Rosu ca sangele sau alb ca laptele........Doua culori alese de soarta ......Sa ne arate drumul spre o alta poarta.........Una e rosie alta e alba.....Amandoua deschizand calea spre lumeacralalta ( ma intreb ii placcuiva poeziile mele sau le scriu degeaba ????)

#4
daca tu le numesti poezi o sa le numesc si eu asa
pai, poate ar trebui sa INCERCI sa le asezi in pagina ca niste versuri
cred ca iti dai seama si tu cat de odios arata cu acele extrem de multe puncte si virgule, sau nu?? :|
acum serios, nu pot citit ce ai scris tu ca pe niste poezi, nu le pot gasi profunzimea sau orice altceva daca sunt scrise asa
acesta e probabil si principalul motiv pentru care Nu le comenteaza nimeni


cred ca ai prins ideea ;)
si ca n-ai luat nimic personal :))
bye si succes in continuare
4

#5
stiu ca arata oribil dar nus ce are de nu ma lasa sa scriu una sub alta asa e normal sau mi se intampla numai mie daca scriu ultimul cuvant mil arata la inceputul urmatorului rand ori cum nu voi mai scrie alcevapentru siguranta celorcare vor citi:))



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dragoste prin ochi de copil onu' 2 2.321 05-12-2011, 05:31 PM
Ultimul răspuns: onu'
  Doi ochi albastri ( hentai +18 ) O@n@ 24 22.966 28-07-2011, 07:30 PM
Ultimul răspuns: Sorina1967
  Iubirea vazuta cu alti ochi [manu si ~♥ Alle.Copil.Tembel ♥~ +18] Nywa 4 3.664 15-10-2010, 09:52 PM
Ultimul răspuns: Noesis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)