Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum merge rpg-ul ?
Este cam plictisitor...
6.67%
1 6.67%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare
26.67%
4 26.67%
Este super, imi place.
66.67%
10 66.67%
Total 15 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Luptă în arenă ~ Începere

Sincer nu ma asteptam ca cealalta fata sa renunte. Am vrut sa ma dau la o parte, pentru ca nu voiam sa supar pe nimeni. Dar chiar atunci Amy sau cum o cheama a spus ca renunta. Ii sunt recunoscatoare si as vrea sa ii multumesc, dar cum e lumea in scoala asta mai bine nu risc sa ma fac de ras.
Am decis ca ma voi indrepta spre biblioteca si voi desena ceva.
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

Miranda:

- Ce doresc ? Doresc sa te intreb ce cauti aici ? De acum tu nu mai esti eleva la acest institut... - spun cat se poate de furioasa, doar aveam de ce sa fiu...- Bagajele tale sunt facute, intri in camera asa ca data trecuta, dar iesi cu tot ce ai adus. Sa nu te mai prind nici un minut mai mult aici... Iar lacrimile astea, stergele ca o sa ajunga pe podea si o sa stergi tot, nu doar acest loc.

OCC: cine vrea

Amy:
Aud hotararea luata de Miransa si nu pot sa cred...Dar nu trebuie sa-mi pese! Ce naiba se intampla cu mine? EU nu trebuie sa am sentimente de mila! Urc din nou in camera si incep sa cant. Muzica era cea care ma aduce la normal.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

- Nu am de gand sa ma inchin in fata ta pentru a ramane. Mi-ai facut o mare favoare sa stii, macar asa nu iti mai vad fata.

Am plecat spre camera, aveam de gand sa imi gasesc singura parintii. Daca scoala asta nu ma ajuta atunci Alina o va face. Mi-am luat bagajul si coboram incet scarile. Chiar cand sa ies am simtit din nou acea durere de cap, iar de data asta o voce stranie si-a facut aparitia, parca ma chema. Dar unde?
- LASA-MA IN PACE! -am tipat cat am putut, cred ca am trezit tot campusul. Ca sa fie si mai bine semnul mi-a aparut din nou si m-am transformat de zici ca eram gata de o lupta. Fara a mai face vreun pas, am lesinat in timp ce picaturi de ploaie imi acopereau trupul. Mai bine mor...

OCC: cine doreste..
[Imagine: h8v.gif]
 

Eram in drum spre biblioteca cand am vazut-o. Fata cu pistolul zacea intinsa in ploaie.
In ciuda apatiei pe care o simteam pentru ea, si a advertismentelor pe care mi le-a dat, am alergat cat m-au tinut picioarele intracolo. M-am aplec deasupra ei si observ ca era in forma de lupta. Nu conta. Parea lesinata. Am incercat sa o ridic, dar cum nu prea am reusit am incercat sa imi folosesc puterile dupa o lunga perioada de pauza. Am inspirata adanc si am ridicat-o cu ajutorul telechineziei. Am dus-o asa cat de repede am putut la adapost si am incercat sa ii acord primul ajutor.

OOC: Rose sau cine vrea
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

Amy:
Am observat ca fata ce facuse accident acum era lesinata asa ca am fugit dupa asistenta. Cand am ajuns in camera acolo era si fata care o ridicase de jos , adica cea care concurase cu mine la sceneta , oricum nu-mi pasa. Asistenta a zis ca o sa aibe grija de ea si sa nu ne ingrijoram. Ce conta , eu oricum eram apatica.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Simteam corpul cum imi este amortit, eram pe ceva moale asta e clar, dar unde? Ma simteam amenintata si nu stiam de cine. Incepeau sa-mi apara acele imagini din nou si o voce nu ma lasa in pace, dar parca incerca sa ma avertizeze de ceva. Imi vazusem chiar moartea, dar imediat mi-am deschis ochii tipand. Am realizat ca sunt la infirmerie si imediat asistent a venit langa mine.
- Esti bine? Ce ai patit?
- Nu stiu si cred ca sunt bine. Acum ma scuzati, dar vreau sa plec.
- Unde? Afara ploua cu galeata si nu ai permisiunea de a iesi de aici la aceasta ora.
- Nu mai am de ce sta aici, plus ca Miranda, "directoarea" ma dat afara si asta doar pentru ca am ajuns tarziu insa cand apar problemele incerc sa le rezolv. Multumesc mult de ajutor si multumesc si celor ce m-au adus aici cu toate ca doream sa ma lase sa mor.
M-am oprit cand am vazut ca usa cabinetului sa deschis pe ea intrand...

OCC: cine doreste..
[Imagine: h8v.gif]
 

Amy:
Intrand in birou o vad pe fata ca se trezise:
-Unde ai de gand sa pleci pe vremea asta si la ora asta? O intreb pe un ton calm , dar care denota si putin suparare.
OOC: Rose...sau cine mai vrea
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

- Unde vad cu ochii. Am stat mai bine de un an singura pe strazi deci acum am o alta varsta si imi va fi mai usor. Dupa cum i-am zis si Mirandei: viata ma lovit prea dur si am prea multe fapte pe care le-am facut. Si nu e cazul sa le stii, daca ai afla te-ai speria mai mult ca sigur sau poate imi vei arata mila si nu vreau acest lucru. Poate sunt egoista, dar trebuie sa fiu dura mereu. Nu imi este greu... Transmite-i Mirandei ca am plecat.
Am dat sa plec ca din nou am fost oprita.

OCC: Amy
[Imagine: h8v.gif]
 

Amy:
-Ba nu! Nu pleci nicaieri acum! Tu esti inconstienta sau ce? Vrei sa mori? Las-o in colo de treaba! Am sa vorbesc cu Miranda si vei ramane in scoala.
Cand naiba am devenit asa emotionala de sa-mi pese de altii? Oh..Revino-ti Amy!
OOC: Rose sau cone mai vrea
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)