Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum merge rpg-ul ?
Este cam plictisitor...
6.67%
1 6.67%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare
26.67%
4 26.67%
Este super, imi place.
66.67%
10 66.67%
Total 15 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Luptă în arenă ~ Începere

Miranda:
Pe usa intra tata val-vartez, se uita in jur si isi ia sacoul pe el, se uia la mine cu parere de rau, imi cere scuze prin priviri, dar eu nu ma pot opri din ras. Imi pune mana pe crestetul capului si mi-l maseaza usor.. foarte usor.. Vrea sa iasa pe usa, dar mai intai ma intreaba.

- Fata mea, sti cumva unde este Strada Baia ? fac ochii cat cepele si raman acolo tacuta si cu gura laaaarg deschisa.
- Tata, unde e Lady Gaga ?
- A plecat acum cateva minute, acum este pe drum, pe langa o strada : Fica domnului director te face bucati daca te mai prinde satutandu-te cu tatal sau.

OCC: Kitsune... asta e raspunsul la intrebarea ta.

Amy:
Rasul mi se sterge urgent de pe fata si ma uit socata la Miranda cu o fata gen: El chiar nu s-a prins?
OOC; Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

- As vrea sa zic da, dar nu.
Atunci intra tata foarte calm in birou cu o fata serioasa, ca si cum si-ar fi dat seama de ceva. Eu ii fac cu ochiul lui Amy, semn ca sunt mandra de tata ca si-a dat seama, dar sincer, ma cam mir tinand cont de felul in care a iesit.

- Draga mea, nu mai plec nicaieri. Gaga a venit aici. am vorbit prea devreme.

OCC; Kitsune

Amy:
-Miranda pot sa-mi spun parerea? Eu cred ca tipa a pus ceva in bautura sau in mancare ca nu mai gandeste lipede. Ii zic eu ca pentru auzul ei.
OOC: Miranda 21
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

Nu zic nimic, ma uc din nou la telefonul sau si gasesc alt numar de telefon, nu era tata, sper, Doamne ajuta sa nu fie el.

- Il incercam si pe asta ? Este Pisy fara grai ... dupa nume pare mai ratat ca tata... ma uit eu al Amy si astept raspunsul.

OCC: Kitsune

Amy:
-Daca tu zici...Da doamne sa poti sa faci ceva sa o dai afara!
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

Dau pe apelare, sunt sigura ca nu e tata, nu poate sa fie el, numai daca el are doua numere si eu nu stiam. Dar nu cred, il am sub papuc.

- Buna, Pisu mic. Ce faci ? imit din nou vocea lui aia.
- Buna, fata mea. spune ala.
- Tata ? ii spun eu "tata" de fapt "tata" lui Gaga, era cel ce a contribuit la nasterea libidinoasei aleia.
- Da, Gaga, eu sunt, tatal tau. Ce, nu ma recunosti ? Trebuie sa vi acasa !
- Da, vin acum. spun eu cu entuziasm pentru ac Lady pleaca.
- Trebuie sa vi sa ne speli, pe mine si pe mama ta. Avem mizerie nici nu sti unde, chair si la... dar opresc discutia si incep sa tip.

Am vrut sa scap de un tata si am dat de altul.

OCC: Kitsune

Amy:
Aud discutia si mi se face rau.
-Ori-bil! Spun eu cu o voce de mai aveam umpic si vomitam..
OOC: Miranda dai pe afara de imaginatie 21
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:

O data ce am auzit de voma imediat mi-a venit, dar nu merg la baie, din cauza blondei asteia sunt in aceasta situatie, asa ca o sa-i las un "cadou" in geanta.

- Amy, daca iti vine si tie sa sti ca mai este loc in geanta. Acum, eu trebuie sa imi spal creietul cu niste sapun, ca altfel nu o sa rezist. Dar mai intai... stiu ce o sa-i fac.

OCC; Kitsune

Amy:
Mi-a trecut senzatia de voma asa ca intreb curioasa:
-Ce o sa-i faci? Trebuie distrusa!
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)