Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum merge rpg-ul ?
Este cam plictisitor...
6.67%
1 6.67%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare
26.67%
4 26.67%
Este super, imi place.
66.67%
10 66.67%
Total 15 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Luptă în arenă ~ Începere

#51
Intrand in biblioteca vad o fata cantand la vioara. Inchid ochii si ascult melodia armonizandu-se cu cearta de afara. Incep sa chicotesc si ma apropii de fata cu vioara.
-Se potriveste, am spus. Buna! Eu sunt Raven. Am intins mana asteptand un raspuns.
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#52
Amy:
O analizez din cap pana in picioare pe fata ce avea mana intinsa apoi ii dau mana vorbind:
-Ma numesc Amaya. Incantata.
Spun pe un ton cat se poate de formal.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#53
Aro:

Stand si distrandu-ma copios pe seama celor trei, acum, vad trecand pe langa mine o fata destul de draguta, genul acela de fata care vrea sa fie prietena cu toti. Acest lucru ma facu sa cred ca nu prea stie ca aici nimeni nu este asa de dragut sau poate toata viata ei a fost in puf. Ma opresc din gandirile mele idealiste si ma hotarasc sa merg langa scena sa privesc din primul rand spectacolul oferit gratuit de "directoarea" noastra. Iesind din umbra toti baietii se uita la mine cu o pofta in privire dar eu trec indiferenta pe langa ei si ma opresc langa scena sa le vad pe alea cum se cearta.
-Patetic! spun cascand....
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



#54
Miranda:

A urcat si ultima fata, chiar daca eu le-am spus sa nu faca asta, incep sa ma satur... O fata ajunge in primul rand, o privesc uimita de distractia pe acre o emana, dar e ceva ce nu-mi place, vestimentatia. Celelalte incep sa tipe si sa urle, ai spune ca ma omoara, iar eu de fiecata data spun sa taca, dar desigur, intr-un mod mai "politicos", ca doar imi sunt indiferente. De ce vreau sa opresc acesta cearta acum ? Nu ii mai simt rostul, pur si simplu imi vine sa vars. Dar nu asta este principalul motiv pentru care am inceput cearta, de fapt am vrut sa vad cine are tupeu si cine nu, exista unele persoane, iar pe acestea le vreau in finala sau semifinala...

OCC: Kitsune

#55
Amy:
Vazand ca cearta de afara se potoleste plec din biblioteca lasand-o pe fata acolo. Intru in sala , bineinteles fara sa-mi las vioara din mana si ma asez pe uns caun. Dulcele sunet al linistii. Deodata doua fete curioase incep sa ma intrebe ce-i cu rochia mea rosie cu trandafiri si lunga oana in pamant , cum ma cheama si alte de alea , dar eu nu le bag in seama. N-au decat sa vorbeasca la pereti.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#56
Edward:

O vad pe verisoara mea, Miranda, cum se cearta cu alte fete, tipic ei... Chiar cand doream sa urc pe scena atunci Miranda a vrut sa calmeze lucrurile, dar celelate sunt prea nervoase ca sa inceteze, si dupa cum o cunosc eu pe vara-mea, daca ele nu inceteaza acum, ea o sa explodeze, lucru care nu m-ar supara sincer sa fiu 21 . Sper ca unchiul va invata sa se impuna in fata ei, dar nu merge atat de bine... Ma intreb de ce a inceput Miranda aceasta cearta, chiar daca ea este o fituasa nu-i place cearta.. atunci ce ?

OCC: cine vrea

#57
Amy:
Observ ca intalnire isi reia cursul asa ca astept pe scaun sa se termine. Am vazut ca motivul ceartei era uniforma care cica are fusta lunga pana in pamant. Pe mine oricum nu ma deranja deoarece eu purtam cate o rochie rosie cu trandafiri lunga pana in pamant in fiecare zi si ma obisnuisem sa lupt cu ea.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#58
Aro:


Miranda, fata asta imi place. Are ceva tupeu si stie sa se impuna dar nu ideajuns de bine. Observ ca se uita la mine iar dupa la vestimentatia mea. Dau ochii peste cap stiind ce trebuie sa spuna depsre ea, avand in vedere ca ea vrea fuste pana in pamant.
-Miranda -apar in spatele ei- imi placi! dupa care ma duc pe un scaun din primele randuri si-mi rotesc privirea prin sala pana observ un baiata destul de interesant.
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



#59
Miranda:

Toata lumea a inceput sa tipe ca cica uniforma nu este frumoasa, sititi-va bucurosi ca nu va pun sa stati in costumul Evei, ca dupa cum au fetele unii nu au nimic de comentat. Incep sa urlu la ei, Doamne, chiar nu inceteaza, iar o fata, care nu este Yura spre surprinderea mea, urca pe scena si isi pune mainile la piept si indruga cuvinte ce clar nua u fost duse la creier inainte sa iasa pe gura:

- Eu nu port uniforma, am picioare prea sexy ca s-o port una pana in pamant, eu vreau una mini...
- Doamne, uniforma a fost trimisa, nu pot face nimic, daca vreti o taieti voi, dar a fost trimisa. Ce nu se intelege ? tip ca nebuna, ca de data asta am si de ce.
- Eu sacou nu port, ala nu o sa-mi scoata formele in evidenta.
Fata asta chiar e blonda la creier, ai nevoie de maieu ca sa ai forme, dar pune fata mea niste vata la sani si termini balciul. Mai indruga ea ceva, dar nu mai are timp, pentru ca s-a trezit cu o palma puternica peste fata, care a aruncat-o de pe scena.

OCC: cine vrea

#60
Amy:
Lucrurile se inrautatesc deodata asa ca imi pierd privirea pe undeva pe podea in timp ce parca nu mai auzem nimic. Ma detasasem complet de atmosfera.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)