Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum merge rpg-ul ?
Este cam plictisitor...
6.67%
1 6.67%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare
26.67%
4 26.67%
Este super, imi place.
66.67%
10 66.67%
Total 15 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Luptă în arenă ~ Începere

Miranda:

- M-am gandit bine la aceasta situatie... - spun si beau dintr-un pahar primit de la un copul, cam ciudat... dar mi la dat - Nu ai decat trei obtiuni: sa dormi in sala de sport pe o saltea tare si uzata, cu mine si cu Amy sau cu fata aceea in camera. Mai exista o singura camera libera, dar acum este umpluta si nu poate fi accesata ceva timp... Vrei sa spui paragraful ?

OCC: cine vrea

Aro:


Cand aud cele trei posibilitati elimin din start a treia: sa stau cu redusa ai mintal ni camera, sala de sport sau ea si Amy? decizie grea..... Stau si analizez toate variantele minutios, gasind si un raspuns.
-Miranda, m-am gandit la cele trei variante, eu car ecredeam ca-mi vei da una sua doua. Aleg sa stau cu tine si Amy in camera iar daca asta inseamna ca trebuie sa recit pargrafele alea idioate am sa o fac numa sa nu stau cu aia. ii spun gandindu-ma deja cum ar fi sa stau cu Dya, Dana, Dayane, cum o fi chemand-o.

OCC:Miranda
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



Miranda:

A recitat, acum fiecare persoana la spus... inclusiv acea fata nou venita... Ea a intarziat din cauza unei probleme "planificate", am stiut de la inceput ca asa va fi, ne-a anuntat, asa ca am pus-o cand s-a inscris, sa recite acele trei paragrafe. Imi trec mainile prin par, intunericul acesteia imi inunda ochii, am simt atat de bine cand imi privesc firele de par, ma calmeaza.

OCC: Sho-Yo

Aro:

Am recitat prostiile alea de paragrafe. Dupa ce am terminat am asteptat sa vad ce va avea de comentat Miranda in privinta mea sau a recitatului meu. Aceasta statea si ma privea. Oare m-am descurcat atat de prost incat nu stie cum a-mi spuna?! Nu, nu poate fi asta! Ea spune la obiect fara a se da inlaturi de la a comenta ceva... Stiu foarte bine ca daca as dori sa ma cert cu cineva trebui e doar sa ma pun in gura cu ea si am rezolvat.

OCC: Miranda sau cine doreste 5
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



Trecuse cateva zile bune decand am rupt orice legatura cu acea scoala de lupte insa tot ma gandeam la Edward si la ce ar putea sa faca el sau Miranda.
Stateam pe canapeua alba cu o scrisoare de la cei de la FBI. Ma gandeam sa intru si eu acolo alaturi de sora mea, dar dupa cate facusem nu ma simteam in stare, candva am fost asasina nu cred ca imi va fi usor sa fiu de partea binelui. Insa trebuie sa fac ceva pentru a-mi indrepta greselile. Fix cand bufez raspunsul si sa-mi sun sora enervanta sonerie anunta ca am un musafir. Cine o fi? Cred ca ia ramas degetul lipit de sonierie celui/ celei ce suna acolo, pentru ca a uitat sa mai puna si pauza.
- Usor ca nu dau tatarii -am strigat oarecum nervoasa.
Am apasat pe clanta si observat-o pe...pe...
- Miranda?! o___O

OCC: Miranda [acum ca incepe scoala cred ca voi posta mai putin si mai tarziu.]
[Imagine: h8v.gif]
 

Miranda:

Ma uit la Rosse, nu de alta, dar nu am ce altceva sa fac. Ea pare suparata, nu ca mi-ar pasa, dar cuvantul bun este "nervoasa", cred ca nu-i plac vizitele neanuntate, cred ca mai intai trebuia sa-i spun "helloo" la telefon.

- Buna, fato ! - spun si zambesc rautacios - Nu te bucuri sa ma vezi ? - incep s-o trag de obraji, precum o bunica trasnita de fulger - Multumesc ca ma inviti in casa... Cand mai dai pe la scoala ?

OCC: Rosse sau Sho-Yo ( drog... 21 imi pare rau ca nu am raspuns la tine, dar a trebuit sa-i raspund lui Rose )

Rosse:
O urmaream cu coada ochiului pe Miranda care se facu comod pe canapea. Imi dau ochii peste cap si inchid usa in urma mea. Daca ma calca pe coada a pus-o cu mine, poate face regulile la ea in scoala, dar nu si in casa mea. Ce a mai apucat-o sa vina la mine acum? Doar daca....
- Ce vrei Miranda? Nu-mi zi ca ti sa facut dor de mine ca deja ma flatezi si parca mai dat afara din scoala ta, acum de ce as mai da pe acolo? Apropo vreo sa bei ceva, am si alcool si cafea si ceai.. tu decizi. - o faceam si eu pe gazda politicoasa, dar imi venea sa o dau afara pe geam.

OCC: Miranda.
[Imagine: h8v.gif]
 

Aro:

Trecusera cateva zile de cand Miranda ma puse sa recit paragrafele alea iar dupa ce terminasem si asteptam sa-mi spuna ceva ea parasi incaperea si ma lasa sa ii privesc spatele.
Acum stau in camera mea si astept sa vad ce imi va spune Miranda: daca voi putea sta cu ea si cu Ayame sau cum o cheama pe fata aceea cu vioara sau va trebui sa o suport o eternitate pe dulcea si gingasa mea colega-Dyane-pe care o gasesc o persoana interesanta cu care ai ce discuta, fara pumni sau picioare-aici sunt ironica-si poate cea mai buna prietena la care visez-deci, prostiile pe care le gandesc nu au limite si ma uimesc chiar si pe mine-.
Plictisita de soarta cruda pe care trebuia sa o indur-sa o vad pe Dyane- ies din camera hotarata sa ma plimb putin prin campus si sa respir putin aer curat, plus ca privelistea e minunata: luna, cantecul greierilor si poate vioara care sa-i acompanieze ma linistesc si imi mai limpezesc gandurile. Cu acest gand ies hotarata pe usa si plec in cautarea unei banci si cativa greierasi care sa-mi ofere o serenada.

OCC: Cine doreste cu mine un peisaj romantic 10
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



Miranda:

Nu stiu de ce sunt aici, chiar ma gandesc in acest moment. Mobilierul sau este destul de confortabil, dar cred ca niste perne de un galben combinat cu roz ( stiu ca este prostesc, dar nu mi-a venit altceva in minte ) ar deschide o senzatie mai calda, dar la cum este fata asta nici nu ma mir de raceala din jur. Ea se uita la mine, dar eu ma ridic in picioare si ma indrept spre usa ca sa plec, dar nu inainte sa-i spun sa se intoarca la scoala...

OCC: cine vrea

Rosse:

Ce repede s-a incheiat totul. Bine ca nu ne-am certat, pentru ca nu aveam chef de asta. Am ramas si eu surprinsa ca nu ne-am certat, banuiesc ca e prima si ultima data cand vorbim asa calme, daca se poate numi discutie; pacat.
Sa ma intorc la scoala? O___O la asta am ramas si eu surprinsa, mai ales ca ea insasi m-a dat afara din scoala si mi-a cerut, pardon ordonat sa nu mai calc pe acolo. Cu toate ca nu doream sa accept, sa refuz sa ma intorc trebuie sa o fac. Am nevoie de acea scoala....
- Vin numai pentru ca am nevoie sa-mi gasesc parinti, ca daca nu era asta nu ma intorceam. Maine dimineata voi fi acolo.
M-am intors si i-am zambit, sincer nici nu stiu ce mi-a venit; nici nu stiu ce semnificatie a avut, dar banuiesc ca sa fi fost unul victorios. Am auzit cum usa s-a inchis si eu am plecat sus pentru a faca bagajul.

OCC: cine doreste si pofteste 5
[Imagine: h8v.gif]
 




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)