Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Lucy vs. Nyuu
Lucy
100.00%
4 100.00%
Nyuu
0%
0 0%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Lucy vs. Nyuu(Elfen Lied)

#21
O aleg pe Lucy.De ce?Pentru ca e tipul de personaj care imi place mine intr-un anime.
Nyuu nu pot sa spun ca nu e draguta,dar e cam prostuta si spune doar cateva cuvinte...Cred ca singurul lucru pe care personalitatea cea buna si cea rea a lui Kaede(pentru ca asta e numele real al lui Lucy) este faptul ca amandoua il iubesc pe Kouta.
Nyuu nu ar rani nici macar o musca,si plange prea mult,plus ca m-am cam saturat de animeurile pline de innocenta si dragoste,mai trebuie si o Bad Girl care sa faca actiunea mai interesanta.
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

#22
Uf ... greu de tot sa aleg intre fetitza criminala si nyuuu:...: Lucy e preferata mea dar de la nyuu am invatat sa spun nyuu 20 Totusi o aleg Lucy , imi place caracterul ei desi este cam nebuna oricum nu e ea vinovata de ceea ce este. Imi place la ea faptul ca nu se plange desi a trecut prin multe . Nu pot sa spun ca Nyuu nu e dragutza , iubesc caracterele care sunt cute iar faptul ca zice doar cateva cuvinte mi se pare adorabil.Daca nu ar fi ea anime'ul ar fi prea horror, cel putin asa cred 10
[Imagine: tumblr_lm8vkfrhwO1qipthf.gif]

Nyuu <33:love:o//o:perv:

#23

Heeeeey.

Deci Lucy si Nyu sunt doua parti diferite a aceleasi persoane.

Dar le iubesc pe amandoua desi lucy e cam cruda and stuff.Adica a fost chinuita mult din cauza unei societati tampite care nu vor sa ii inteleaga.Uff am si plans cand am vazut cat de inchisi mintal erau oameni.In fine.Ea e mai cruda,traind in mediul asta ingorzitor.

Colac peste puapaza o aleg pe Nyu.E aodrabila,naiva si cred ca cu timpul poate invata sa nu mai fie asa naiva.Oricum tot adorabila e.Cum invata pe parcurs(imi aduce aminte de chiii)
Iti vine s-o mananci.Mai ales partea cu water nyu! water,water,water.

21 Deci nyu e DA ONE.O iubeesc8

#24
Lucy si Nyuu este o singura persoana. Numele ei adevarat este Kaede (scrie in manga). In fine, nu conteaza asta acum...tot ce trebuie sa fac este sa aleg.
O aleg pe Lucy. De ce? Lucy face tot anime-ul cu sau fara Nyuu. Lucy a suferit mult cand era mica si era, este si a devenit o persoana speciala. Eu zic ca Lucy e cea mai puternica dintre toate. Pana si pe Maryko o depaseste, pentru mine... In schimb Nyuu.. ma enerveaza ca e cam prostuta si nu isi da seama cand face o prostie )ca atunci cand facuse pe jos sau cand a rupt scoica). Desi totusi, e amuzanta in cee ace face si are niste ochi de catelus (asta ador cel mai mult la ea), nu ii intrece farmecul lui Lucy.
Nu sstiu.... asta e un anime care m-a atras foarte mult. Seman mult la caracter cu Lucy si ea ramane alegerea mea definitiva.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#25
Nyuu , mai bine ma uit la ceva cute-girl-asian-stereotip-shit.
Lucy e un Matache macelaru' si cam atat, foarte prost facuta. Desigur nici un personaj nu a fost bine facut, dar totusi.
Sange , sange, sange!
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#26
Ma amuza rau de tot majoritatea comment-urilor din acest topic care o ridica in slavi pe Lucy si catalogheaza drept justificabile actiunile ei macabre si crimnale impotriva tuturor personajelor din anime ( mai putin Kouta, dar nah, pana la urma trebuie sa se imperecheze cu cineva nu? 10 ) pe seama trecutului ei sumbru si chinuitor si a experimentelor facute asupra ei. Intr-adevar, nu a avut un inceput de viata prea grozav, dar retineti ca se presupune ca Diclonii aveau comportamentul violent intiparit in ADN, iar Lucy era si regina, singura care putea sa se reproduca, prin urmare era si normal ca omul sa incerce sa o tina inchisa sub o securitate martiala. Daca acest personaj exista in realitate si erati martori la cum sunt eviscerati apropiatii vostri doar pentru ca s-au uitat mai urat la ea, nu cred ca o mai priveati ca justitiarul cel bun a carui vendetta intra sub auspiciile dreptatii. Pana la urma totul se rezuma la o lupta deschisa de supravietuire: ori noi, ori ei...premisa anime-ului nu lasa loc de o posibila convietuire pasnica a celor doua specii din partea niciuneia dintre tabere.

Astfel e si normal sa o aleg pe Nyuu in orice zi din an....intr-adevar era exagerat de naiva si inocenta intr-atat de mult incat te si enerva in unele momente, dar ganditi-va ca avea intelectul unui bebelus nou nascut, care tocmai aparuse pe lume. Cu timpul si cu multa rabdare din partea lui Kouta si a celorlalti sunt sigur ca s-ar fi dezvoltat ca o fiinta umana ajungand sa comunice si sa se comporte normal.

Comment-urile proLucy sunt un exemplu elocvent al apetentei noastre catre violenta. Suntem si noi un fel de Diclonius sub o masca de Nyuu perfida, iar singurul motiv pentru care nu ne dezlantuim ca Lucy este teama fata de repercursiuni fiind constienti ca nu avem o putere asemanatoare cu a ei si foarte bine ca este asa, deoarece daca am fi avut.....Dumnezeu cu mila.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lucy, Nana & Mariko Naomi-chan 9 7.210 18-04-2013, 09:24 AM
Ultimul răspuns: apple5
  Kouta and Yuka(Elfen Lied) Autumn 8 6.723 16-09-2012, 12:30 AM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi
  Sfarsitul (Elfen Lied) Sloth 15 10.803 14-09-2012, 11:14 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Lucy(Elfen Lied) Sloth 15 11.429 03-07-2011, 01:10 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)