Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lovely Complex

#21
Lovely Complex :3
Este un anime genial! Atat am de zis. Pur si simplu genial, adorabil, extraordinar >.< Este unul dintre anime-urile mele preferate, nu pot sa cred ca inca nu mi-am exprimat parere aici o.o L-am vazut acum 2 ani, cred. Acum mult timp, dar inca imi aduc aminte de el foarte bine, multe faze si tot tacamul. Ce pot sa spun? M-a impresionat foarte mult anime-ul, am avut de invatat multe lucruri. Cred ca este o lectie de viata, o lectie care cu siguranta tuturor ne-ar fi de folos.
Din acest anime am invatat ca nu trebuie sa renunti niciodata la persoana iubita. I mean...Risa era cu adevarat o persoana ambitioasa si nu a renuntat niciodata la baiatul visurilor sale. Si se pare ca in final a reusit sa puna mana pe el xD Ma bucur pentru ea. Mi-a placut mult povestea anime-ului, m-a impresionat inca din primul episod. La inceput mi se parea putin ciudata ideea ca ea este mai inalta ca el, dar pana la urma cred ca nimic nu mai conteaza atata timp cat cele doua persoane se iubesc. Eu deobicei nu suport sa fie baiatul mai scund o.o I mean... nu ma simt bine pe langa el >.<
Dar acest cuplu pot spune ca il iubesc :3 M-am indragostit de cei doi :]] Tare mult as vrea sa apara episoade noi, deoarece chiar imi este dor. Probabil o sa revad acest anime...a fost formidabil din toate punctele de vedere.
De Risa mi-a placut cel mai mult, o fata foarte amuzanta, m-a facut sa rad pana la lacrimi >.< Chiar imi place de ea si de multe ori m-am regasit in comportamentul ei. Otani e un scump din toate punctele de vedere. Soo cute and so smart xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#22
Ooo, Lovely Complex, l-am terminat de vizionat acum vreo saptamana. 10 A fost destul de dragut.
Sincer, nu mai stiu cum de mi-a venit ideea sa il vizionez. Si ideea anime-ului mi s-a parut cam ciudata, in sensul ca diferenta de inaltime dintre Risa si Otani, faptul ca ea e mai inalta decat el, nu e o idee care sa imi placa, nu imi prea place sa vad cupluri in care fata e mai inalta decat baiatul. 106
Prin ce am citit pe aici, am vazut ca unele persoane cred ca cei doi se potrivesc ca fizic. Eu nu as spune-o asa, as spune doar ca se aseamana intr-un fel ca fizic. Dar... Risa pare sora cu vreo 3-4 ani mai mare a lui Otani, care arata ca un baiat de vreo 12-13 ani. Asa cum ziceau chiar ei, lumea nu i-ar prea putea vedea ca si cuplu. Formeaza un cuplu iesit din comun, asta e adevarul.
Ca personalitate sunt foarte asemanatori si chiar daca asta inseamna ca se inteleg bine, sunt previzibili unul pt altul si nici asta nu e intotdeauna ok. Erau intr-adevar o pereche de comedianti, iar asta m-a facut sa vizionez anime-ul. M-am distrat, au fost faze la care nu ma mai puteam opri din ras. Risa facea niste mutre extrem de amuzante, iar mie imi placea cand Otani ii spunea ca il sperie. 21 Si baiatul asta... vai, cat chin pana a inteles ca Risa pe el il place! Episoadele in care ea s-a straduit sa il faca sa se prinda mi-au placut cel mai mult. 71 Dar parerea mea, chiar daca anime-ul chiar mi-a placut mult, ramane ca cei doi nu s-ar potrivi cu adevarat ca si cuplu, doar ca foarte buni prieteni. Smile
[Imagine: sig_reinoir.png]

#23
super l-am vazut si merita 10+ si locul intai in topul anime-urilor mele preferate am vazut si filmul e dragut merita vizionat macar o dataSmile

Personajele:

Koike Teppei(as Atsushi Otani)
[Imagine: 39982935_koike_teppei.jpg]

Ema Fujisawa(as Risa Koizumi)
[Imagine: LoveCom_Risa_500.jpg]

Hiro Mizushima(as Ryoji Suzuki)
[Imagine: 012252226.jpg]

Nami Tamaki(as Nobuko Ishihara)
[Imagine: Nami_Tamaki_actress.jpg]

Risa Kudou(as Chiharu Tanaka)
[Imagine: 012252220.jpg]

Shosuke Tanihara(as Kuniumi Maitake)
[Imagine: tanihara.jpg]



Si acum o poza cu toti:
[Imagine: 9de89ea6c19450_full.jpg]
Relatiile care se nasc , nu mor niciodata!

[Imagine: Lovely+Complex+-+1.jpg]

You ask me hou i feel about you,
i wouldn't say that i don't like you,
could it be you've been crying?
Ahhh..
you can be kind of cute.
as you run away, i grab hold of your hand,
deep within my chest, something suddenly begins to stir,
it would be nice if a study guide for love existed,
there are too many problems i don't understand,
it would be nice if a teacher for love existed,
does you+me=
love, huh?

#24
Sincera sa fiu mi-a placut foarte mult,mai ales comedia si romantismul.Ideea animeului este chiar interesanta si originala.Risa,o fata inalta fata de cum au de obicei inaltimea fetele japoneze,sa se indragosteasca de Otani,un baiat chiar scund pentru un baiat japonez.De la aceasta vine si numele
"Lovely Complex".Ar fii super daca ar aparea si un al doilea sezon.
[Imagine: Anime-signature-redone.jpg]
[Imagine: 43272185_764421.gif]

#25
Este un anime grozav. Are de toate:amuzament, romantism si niste personaje grozav de dragute!!!
Uneori imi vine si mie sa-l iau la bataie pe Otani ca nu vede ca Risa il iubeste. Risa a trecut prin multe ca sa-si dea seama ca-l iubeste pe Otani si desi a fost refuzata prima data ea n-a refuzat. Intr-un final ajung impreuna.
Mi-a placut denumirea pe care le-a dat-o profesorul: Stan si Bran.:001_302:
Foarte tare animeul . Il recomand tuturor!8
She's wiskey in a teacup.



#26
De curand am inceput si eu Lovely Complex ( ieri ) si de curand l-am si terminat ( azi dimineata ) si pana gasesc un alt anime bun o sa imi las si eu parerea aici. Pai, fiecare anime pe care m-am sinchisit sa il vad pana la sfarsit e evident ca mi-a placut. Ideea draguta, grafica dragutica ( Maity-sensei era asa de 105 ), personaje dragute si o gramada de alte chestii dragute. Cel mai important: Final dragut 21. Daca stiu ca ceva se termina nashpa nu ma mai uit. Nu mai vad rostul. Pentru mine exista numai fericire in lume ^^ . Mi-au placut momentele comice care au fost foarte multe si foarte dragute ( daca tot am inceput pe acest cuvant... ) si ele. Am adorat faptul ca desi era o diferenta mare de inaltime intre ei si desi a fost respinsa, Risa nu s-a dat batuta si in final efortul ei a fost rasplatit.
Nota 10 ^^

#27
Lovely Complex a fost cu sigurata un anime care m-a cucerit inca de prima data cand l-am vazut. Nu eram la mn acasa si am vazut doua episoade pe animax (cele in care Otani afla ca Risa il iubeste pe el si cel cu excursia cand era vorba despre "Chilly Bear"- or something like that). Deci nu, primul episod pe care l-am vazut din anime nu a fost cel cu care incepe, ci unul de pe la mojlocul anime-ului, dar trebuie sa spun ca de cand l-am vazut m-am hotarat sa-l urmaresc pe internet (pt ca nu prind animax-ul acasa).Povestea e minunata si sfarsitul la fel :]] - este unul dintre putinele anime-uri cu un sfarsit pe placul meu. Cred ca din cauza asta nu m-am apucat sa citesc manga, nici nu stiu daca actiunea contiuna acolo sau daca manga e ongoing sau nu:]]
E un anime comic si tot odata are si momente romantice. Unul dintre favoritele mele- din moment ce am inceput sa il urmaresc in timpul scolii si primul lucru pe care il faceam cand ma intorceam acasa era sa ma uit la anime, cat imi permitea timpul- adica pena pe la 12, 1 noaptea pt k totusi trebuia ca dimineata sa imi mai fac si temele- cel putin la romana pt k la celelalte materii nu imi prea bat capul- spre norocul meu pt k asa aveam mai mult timp sa urmaresc 21
Oricum pot sa spun ca a fost o usurare cand am terminat anime-ul pentru ca povestea m-a captivat atat de mult incat la ore nu ma puteam gandi decat la cum va contiuna :]]
E un anime care da dependenta si care are un sfasit rezonabil care te lamureste, nu te lasa sa descoperi in manga sau ma stiu eu ce. Il recomand tuturor - nu cred ca cineva va fi dezamagit de el.
[Imagine: mvqe0n.png]


Life is like you want it to be !


#28
Un anime care mia placut mult 21 E asa de random si de happy..chiar si in momentele mai tensionante personajele raman la fel de mistocare si tari 21Amandoi sunt asa de competitivi si vorbareti XD doar deaia aveau si specialul rang de Hanshin-Kyoujin.Ironiile din anime erau evidente si te faceau sa razi mult(cum ar fi ca la..erhm..minunata inaltime a lui Otani sa poata fi admis in echipa de baschet a scolii) si..surprinzator era printre cei mai buni XD...Mai ales la diferenta de inaltime 21 si faza cu -Midget! -Totem pole!! XD
My heart beats like a drum,a guitar string to the strum,
A beautiful song to be sung. :][center][Imagine: rrthre.jpg]
[/center][center][Imagine: sigpic4494044.jpg][/center]


#29
Ador Lovely Complex!!! Cred ca este animeul meu preferat!!! Nu are cum sa nu iti placa acest anime. Deci sunt inebunita/obsedata!! 8
Prima oara am vazut un episod pe animax (era undeva pe la jumatatea animeului). A doua zi am asteptat din nou sa ma uit. Dupa m'am hotarat sa il caut pe internet si sa il vizionez. Cred ca daca eram catel dadeam din coada atunci cand l'am gasit. E asa comic animeul! Asta ajuta foarte mult la frumoasa poveste de dragoste dintre cei doi. Otani e asa de dragut. E printre cei mai frumosi baieti din animeurile vizionate de mine. ^^ Si Risa e frumoasa.
Cam atat!! (Celor care nu l'au vizionat il recomand.)
My dream never ends...
[Imagine: 10pvn8y.jpg]
[Imagine: 5504958.gif]
Pls, da un click! 108 pupic

#30
E unul dintre animeurile ce întruneşte câte puţin din toate calităţile: grafică, poveste, personaje, mesaj.

Mi-a plăcut enorm faptul că e diferită de alte poveşti. Firul epic e genial. Faptul că ei au progresat de la prietenie la ceva mai romantic e ceva mai rar întâlnit în manga/ anime, la fel şi problema înălţimii.

Grafica e super faină. Poţi spune o grămadă de chestii despre mangaka văzând animeul. Dacă o să-l vizionaţi sau l-aţi vizionat o să vă daţi seama despre ce vorbesc. Mă rog, personajele sunt bine, poate chiar prea bine conturate în mod fizic, dar şi psihic.

Mi-a plăcut faptul că personajul principal, Risa, avea mereu părul coafat altfel, iar prietenele sale îl aveau mereu la fel. O pune în evidenţă astfel (se spune povestea a trei cupluri, deci cel principal are nevoie de mai multă atenţie, probabil de aia). Cât despre calităţile ei, Risa e foarte emotivă, plânge uşor şi e nespus de uşor de citit, determinată, muncitoare.

Cât despre Otani, personajul masculin, mi se pare prea drăguţ. Îmi aduce aminte de un motănel, deci i-am spus Motani. Cred că e cel mai simplu, dar bine construit personaj masculin din câte am văzut. De-a dreptul adorabil. Iar celelalte personaje... de nelipsit, nişte prieteni minunaţi, poate chiar prea perfecţi, adorabili, bine plasaţi şi desenaţi, deşi slabi în caracterizare.

L-am urmărit cu plăcere, mai ales că nu sunt deloc semne de hentai şi limbaj deocheat, exact cum îmi place mie, nici mai mult, nici mai puţin.

Citaaate!

"I like who I like, got a problem with that? " - Risa Koizumi

"Risa: Stop it, you're stealing my heart... it's so unfair.
Otani:What?
Risa: I want to steal your heart too.
Otani: Mine is not that easy to steal.
Few moments later (Otani said something that made Risa cry from happiness)

Risa: (cries) You're stealing my heart again...
Otani: (laughs) How many hearts do you have? "

"Risa: Don't worry, becuse this time, I will really stop loving you, Otani!
Otani: [ Looong pause] Don't stop."

"Do you really think that I would kiss someone that I think of just as a friend? " - Otani

"Listen midget! I’m going to curse you and make you shrink 1 cm everyday, and in only 156 days you’ll vanish completely!" - Risa Koizumi
"Whatever you are, be a good one." (A. Lincoln)

[Imagine: Autumn_by_Vibeviant.gif] [Imagine: Stamp__English1_by_zoro4me3.png] [Imagine: a50c4ce0c22b4f7153a1dde14de77f4a.png]
Mă găsiţi acişilea.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)