Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lovely Complex

#11
Am citit şi seria manga, biune am mai sărit peste unele capitole, însă am putut citit şi finalul, unde am început să plâng, absolveau liceul şi se despărţeau de Nobu, Chikaru, Suzuki şi ceilalţi colegi, însă cei doi mai formau încă un cuplu, fimul acela pe care l-au văzut în clasă despre cum şi-au petrecut liceul, e trist însă asta e, se încheie o etapă din viaţă.

#12
Hehe ^.^ Lovely * Com l-am vazut anul trecut de 3 ori=]] cu diferite persoane.Ce pot sa spun ..un anime foarte bun,original,amuzant si te invata ceva,ca inatimea nu conteaza atata timp cat exista iubeire.Risa & Otani sunt prea identici,era imposibil sa nu fie pana la urma impreuna si tocmai ca din cauza inaltimii m-a facut sa ma uit mai multSmile ca ma facea curioasa.Iar despre film pot sa zic ca au cam stricat povestea..dar a fost destul e amuzant21,as fi preferat sa fie si restul personajelor care nu apar in film.Muzica e Ok mai ales ca au bagat opening si ending de la Hey!Say! ^.^ iar grafica parca e de manga..gen Othello si imi placeSmile.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#13
Lovely Complex 8 . Ah, cât ador acest anime. De când am văzut prima parte a primului episod, mi-am zis "Acest anime o să-mi placă" . Aşa a şi fost. Frumuseţea lui Otani este izbitoare. Arată aşa de bine când joacă basket sau când este nervos. De fapt, el este tot timpul sweet 8 . Cât despre Risa, îmi place foarte mult personalitatea ei. Semănăm destul de mult şi cred că din acest motiv îmi place. Chiar se potriveşte cu Otani... seamănă atât de mult tought :]] . Acţiunea a decurs foarte frumos şi am savutat-o pe deplin. Anyway, a fost mişto că Risa n-a renunţat chiar dacă Otani a refuzat-o de două - trei ori. Eu l-aş fi omorît pe Otani :] . Grafica a fost şi ea bună
În final., mie chiar mi-a plăcut 8

#14
Singurul lucru la care ma gandesc cand ma gandesc la acest anime e la cat de mult s-a chinuit Risa sa ii spuna baiatului ca il iubeste si la cat de tamp si idiot a fost Otani si cat de mult NU si-a dat seama de cine era indragostita Risa. Anywho, imi place tare, tare mult povestea, e foarte originala. Ador opening-ul, desi la inceput il uram.
Grafica e tare dragutaa :X
Pana la urma eu zic ca cei doi se potrivesc, nu va fi nimic care sa imi schimbe parerea :X
[Imagine: ak8THBQ.png]


#15
Lovely complex cred ca este acum printe animeurile mele favorite datorita faptului ca am ras la fiecare episod mai ales cand Risa si Otani cand aveau infruntari de carcter avand in vedere ca la inceput nici unul nu a vrut sa recunoasca ca este indragostit unul de altul dar pana la urma cei doi ajung impreuna si asta arata ca nu conteaza inaltimea sau ma rog alte defecte ca sa fii impreuna cu persoana iubita.Oricum grafica a fost destul de buna iar povestea de dragoste dintre cei doi a fost destul de originala mie una mi-a placut foarte mult animeul.
[Imagine: WhyImsuposedtokeepmyheaddown3.png]
[Imagine: 5860362.png][Imagine: 5860357.png]

#16
Ahh : x Ce-mi place anime-ul asta. Are de toate: de la faze comice pana la scene mai romantice. L-am terminat de vazut de mai mult timp, dar acum il urmaresc din nou si pe animax. Mi-au placut foarte mult personajele. Cand am vazut ca e vorba de o tipa inalta si un baiat scund, am ramas putin socata : )) . Ca fizic nu se potrivea deloc, dar cand am continuat sa vizionez episoadele mi-am dat seama cat de bine se potrivesc la fizic.
Otani e cal mai dulce si mai adorabil baiat. Si arata atat de bine : x . L-am adorat din prima. Mi-a placut foarte mult atitudinea lui, desi m-a enervat cand a refuzat-o pe Risa. Oricum, baiatu' e foarte foarte cute. Si cand joaca baschet... E sexy rau : x
Risa mi-a placut pentru ca era foarte comica si ambitioasa. Nu a renuntat niciodata la dragostea ei pentru Otani, nici macar cand Mimi ( asa o chema pe tipa aia, nu? ) a incercat sa o opreasca sau cand au intervenit anumite lucruri in relatia lor.
Cel mai mult m-a enervat tipul ala... Brunet, care lucra cu Risa. Nu mai tin minte cum il chema si nici nu stiu de ce ma enerva. Pur si simplu. Era prea sweet pentru gusturile mele. Nu era deloc ca Otani ( : x )
Cel mai mult mi-a placut scena cu artificiile de ziua ei, cand Otani a sarutat-o. A fost incredibila! Si i-a dat si un cadou frumos... In fine, atunci Otani a parut chiar matur, nu mai era un copil.
Anw, cei doi se potrivesc chiar daca el e mai scund.
Lovely Complex e un anime care chiar merita vazut!
[Imagine: HaruhiSignal.gif]

#17
In sfarsit l-am terminat de vazut. Daca nu erati voi nu ma convingeati sa ma uit, pentru ca am multe animeuri pe cap.
Este genial 8. Cel mai tare anime romance pe care l-am vazut. L-am terminat intr-o zi 21. Imi place foarte mult faptul ca ma regasesc in povestea asta 21. Eu eram cea inalta si el era cel scund, el m-a facut geloasa cu alta, bla bla, el nu prea ma placea dar pana la urma am ajuns iubiti :chuu: .. gata ca deja v-am plictisit 21 presimt asta.
Grafica, hmm, cam slabuta[parerea mea].primul episod nici nu stiam care fata reala a Risei, statea numai stramba 21 . In fine! Ador acest anime, si nu m-am saturat sa revad saruturile lor!
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#18
Lovely Complex, un anime pe care l-am urmarit pe vremea cand deabia aparuse, daca-mi aduc bine aminte m-am uitat la el chiar si fara subtitrare si asta fiindca adoram si inca ador acest anime.
Un anime comic, cu un subiect original si placut. Cand esti trist episoadele din acest anime te fac sa razi, Risa si Otani sunt asa dulci impreuna, chiar daca au o inaltime mult prea diferita. Aceasta idee aduce comicul la baza povestii/anime-ului si chiar e placut.
Grafica anime-ului mi s-a parut a fi ok, una buna, melodiile din anime sunt placute...
Ca fizic cele doua personaje nu pareau sa se potriveasca de loc, avand anumite diferente puternice, insa impreuna cei doi erau comici rau de tot. Au fost multe momente amuzante, insa animeul a avut parte si de momente romantice [ gelozie, saruturi, declaratii etc ...].
Risa este personajul dragut, comic si ambitios, are suflet bun, insa este si umpi incapatanata.
Otani este un personaj dulce, amuzant, are o atitudine placuta.
Doua personaje conturate frumos...
Anime-ul mi-a placut foarte mult 8 merita vizionat...

* Z-Bye *

#19
cand am inceput sa ma uit la acest anime nu mi sa parut cine stie ce...dar m-am gandit sa ii mai dau o sansa...asa ca cu fiecare episod pe care il vedeam cu atat nu imi doream sa se termine...are o grafica superba, povestea este supeb adica cei doi devin iubiti si Risa este mai inalta decat Atsushi dar totusi ei se iubesc...nu am mai intalnit un anime cu o astfel de poveste...pacat ca are doar 24 de episoade...deci am o parere super buna despre acest anime^^

#20
Ahh :X Lovely Complex8 .. I simply love it!! 21 nu l-am terminat chiar demult.. dar imi aduc aminte ca imi faceam temele pe ultima suta de metrii pentru el.. si ma uitam la cate 4-5 episoade pe zi21 .. tocmai deaia l-am terminat atat de repede... Pur si simplu povestea mi se pare originala.. a dat peste nas practic animeurilor romance siropoase cu fetitele alea pitici.Nu puteam sa ma opresc uitandu-ma la el. Totodata ne da si o lectie foarte buna de viata, pe care chair ca nu o sa o uit21
Grafica mi se pare foarte buna, desi nu e excelenta e la fel de originala. Nu stiu. Are ceva special. Manga este la fel de bun:X.

Il recomand celor care s-au plictisit de atata romance clasic.
Cea mai reuşită semnătură.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)