Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love or Revenge?Why should I choose?

#1
Cap.1: Amintiri

Amintirile ne marcheaza viata incetul cu incetul.Sunt ca niste insemnari pe filele vietii prin care cu totii trecem, mai usor sau mai greu.Toata lumea are amintiri mai placute sau mai putin placute.
Intr-o vila din Konoha, o fata de 15 ani statea pe pervaz si privea norii negri ce umpleau cerul de tristete. Amintirile placute si neplacute ii invadau mintea.Isi amintea fiecare moment din viata ei alaturi de parintii sai, si lacrimile ii curgeau incet pe fata.Chiar daca tatal ei fusese bogat si ii lasase o avere imensa, fata simtea lipsa parintilor ei.
Rozalia se indrepta spre baie si se privi in oglinda.Fata ei era alba, ochii verzi precum cel mai pretios smarald, iar parul roz ii acoperea sanii.Lacrimi calde curgeau din ochii ei verzi si se spargeau pe gresia rece. Isi dadu drumul la apa si isi pregati baia zilnica. Dupa ce iesi din baie isi lua pe ea un halat si merse la bucatarie pentru a lua micul dejun. Manca niste fructe, apoi se pregati de scoala.Era prima ei zi la liceu .Era gata cu 3 ore mai devreme asa ca hotari sa se plimbe prin padure.
In padure era liniste, se mai auzea din cand in cand fosnetul unor frunze, dar nimic mai mult.In mijlocul padurii zari o fata blonda cu parul prins in patru cozi. Se apropie de ea pentru a se prezenta, dar o privi in ochi si ramase fara cuvinte. Ochii fetei exprimau numai tristete. Aceeasi tristete ca a rozaliei.Se privira cateva secunde, apoi fiecare pleca fara sa scoata un sunet. Ambele fete erau uimite de faptul ca exista cineva care a trecut prin aceeasi experienta cu ele.
Cele trei ore aproape trecusera cand fata intra in vila.Se duse si isi schimba hainele. Se imbraca cu un maieu negru, isi puse o esarfa alba la gat si isi lua o fusta scurta in carouri. Se incalta cu o pereche de cizme lungi si negre apoi pleca spre academie.
In curtea academiei erau foarte multi colegi, iar fata ii privea atenta. Auzise de cativa dintre baieti. Spre ea se indrepta un grup format din 3 fete.Cele trei se numeau Temari , Hinata si Tenten .Rozalia o recunoscu pe blonda, dar nu spuse nimic.
�Deci pe ea o cheama Temari. Ma intreb ce cauta in padure. Hmmm�Oare si ea a patit aceleasi lucruri ca si mine? Asta vedeam in privirea ei: tristete, durere inimaginabila.�
Fata se prezenta, apoi le ruga sa ii faca cunostinta cu ceilalti colegi. Dupa aproape 10 minute, cele trei fete ii prezentasera rozaliei aproape toti colegii. Spre ele se indrepta o fata blonda, pe a carei fata se vedea clar ca este o tipa plina de fite si ca se considera cea mai buna.
-Buna, ratatelor!V-ati recrutat o noua fraiera in grup? Cum te cheama?Frunte-lata? Sau idioata ambulanta?
- Fetelor s-a auzit ceva? le intreba Sakura pe noile ei prietene. Asa mi s-a parut. Dar nu cred ca vorbeste cineva cu noi.
- Asculta! tipa blonda. Eu sunt Ino! Nimeni nu indrazneste sa nu ma asculte cand vorbesc si sa scape asa usor.O sa vezi tu.
- Asculta! Nu am chef sa ma cert cu tine pentru ca nu te cunosc si nu am nimic cu tine. Acum pleaca.
Ino pleca destul de furioasa pentru ca nu o enervase pe nou venita.Dar stia ca are suficient timp pentru asta.
-Ascultati fetelor, mi-ati prezentat aproape toti colegii.Baiatul de langa copac cine este?
-El este Sasuke Uchiha, �Domnul Arogant�.Este cel mai bun din academie si toate fetele au trecut pe la el prin pat. Aproape toate de fapt. Noi nu. Nu stim de ce noi nu am fost, dar ne bucuram.
-Sper sa nu am probleme cu el altfel va ramane fara �mandria� lui!spuse fata zambind.
Clopotelul anunta faptul ca orele vor incepe, asa ca fetele intrara in clasa. Fata se aseza singura in banca si privi in clasa.Usa de lemn a clasei se deschise si in clasa intra dirigintele, Kakashi Hatake
-Dupa cum ati observat, aveti o colega noua. Haide, vino, si spune-ne cate ceva despre tine.
-Numele meu este Sakura Haruno. Am 15 ani.
La ore Sakura se facu remarcata prin frumusetea ei, dar si prin inteligenta. Ziua trecuse si toti copiii incepeau sa-si stranga cartile, cand intre Sakura si Sasuke a izbucnit o cearta.
-Buna! Tu esti Sasuke Uchiha, nu?
-Nu-mi pasa ca vorbesti cu mine.Sincer nu imi pasa ca existi.Daca asa arati tu, nu as vrea sa iti cunosc mama. Arati ca o tarfa. Dar asta esti probabil, spuse brunetul nepasator.
-Nu te lua de mama, idiotule! tipa Sakura nervoasa. Nu o cunosti. Apropo, pari insetat, stai sa te ajut.
Sakura isi lua sticla cu apa si i-o turna brunetului in cap. Apoi iesi din clasa si fugi la baie. Sasuke fierbea de furie, caci o fata il facuse de ras in fata tuturor.Toti elevii plecara cu exceptia breunetului si a Sakurei. Sasuke intra peste Sakura in baie si o impinse intr-o toaleta. O tranti de perete si ii prinse mainile deasupra capului. Sasuke ii lua esarfa si ii lega mainile lasand-o astfel fara mobilitate. Baiatul ii puse genunchiul intre picioare evitand astfel orice fel de lovituri de la fata.
-Stii, nu imi plac fetele rebele asa ca fii cuminte si poate vei scapa data viitoare.
Sasuke o saruta violent si ii baga mana pe sub bluza. O musca de gat pana ce ii simti gustul sangelui.Sakura tremura de frica, iar Sasuke observa si ii puse o intrebare:
-Esti virgina?
-Ce iti pasa tie? Nu e treaba ta! Da-te de pe mine pana nu ma enervez.
-Au fost atatea la mine in pat incat imi dau seama repede cum e fiecare fata. Esti virgina inca. De data asta te las, dar nu mai noroc data viitoare, asa ca fii cuminte.
Sasuke o dezlega apoi pleca. Fata cazu pe gresie si incepu sa planga. Dupa destul timp, reusi sa se ridice si sa isi ia lucrurile si sa fuga acasa.Intra in baie si isi pregati cada. In inima ei incoltea un sentiment de ura pentru Sasuke. In schimb, Sasuke voia sa se joace cu ea si s-o bage la el in pat pentru ca apoi sa o poate santaja si distruge putin cate putin.

Este primul meu fic si as vrea sa am critici pentru a ma perfectiona.Nu cred ca primele capitole vor fi fenomenale,dar ma voi indrepta pe parcurs.Vreau sa primesc si critici nu numai laude.Sa-mi spuneti ce credeti.

#2
Yey! Sisu a postat!
Imi place cap asta ^_^ (stiai asta deja :)) )
Eto...Ce sa spun? Ce stii deja: hate u Sasuke!!
Stai foarte bine cu ortografia, si descrierea e buna. E ceva destul de original ce scrii tu, ceea ce ma atrage (plus fazele hentai :D )
Greseli de tastare nu am vazut, si imi place ca este un cap lung.
Gambatte si Kissu, sisu :P
:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#3
Ma bucur mult ca ti-ai facut curaj sa iti postezi ficul.
Ai spus ca vrei sa fii criticata, dar eu titi spun ca nu am de ce sa fac asta.Ai imaginatie, povestea este super frumoasa. Sa nu mai spun ca te pricepi la descriere si o imbini armonios cu dialogul si naratiunea.
Ceea ce mai este iar de laudat este ca nu ai avut deloc greseli de tastare. Capitolul a fost lung is frumos ceea ce apreciez foarte mult.Sunt foarte curioasa sa aflu ce s-a intamplat cu parintii sakurei.Si ce se va intampla cu ea si Sasuke.Stii doar ca ei sunt cuplul meu favorit si ma bucur ca ai un fic despre ei.Mai ales ca este unul si bun.Mult succes in continuare si nu ma tine prea mult in suspans.Pentreu ca te pricepi la asta. Sper sa continui cat mai repede.Spor la scris!
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#4
Bravoooooooooooo! ai pus in sfarsit ficu'
Si mie personal mi se pare extraordinar
Ai mult talent si daca vreodata ai sa primesti comentari urate asupra ficului tau sa nu renunti pentru ca faci o mare greseala (desi nu cred ca o sa primesti comm urate avand in vedere la cat de reusit e ficu')
Astept cu nerabdare urmatorul capitol.
:bye:

And see you with the next chapter :bye:

:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#5
Wow..interesant nextul
Ce as zic...ai avut descriere buna,dar ai grabit putin actiunea.
In rest imi place si ador faptul ca l-ai facut pe Sasuke rebel.
Astept continuarea!
Spor al scris!:zuppy02:

#6
Cap.2:Tristetea Sakurei

Sakura se trezi cu greu a doua dimineata.Era ora 7 dar nu putea adormi.Se ridica incet din pat si privi in jur.Se simtea rau,nu voia decat sa stea in pat.Ea manca cateva fructe,facu obisnuita baie si isi pregati cartile pentru ore.La ora 9 se hotari sa mearga la o plimbare.Se imbraca si iesi incet din casa.Nu stia unde sa mearga,nu avea o destinatie bine stabilita.Pasii ei o conduceau spre padure.Imediat ce intra putu sa auda fosnetul frunzelor si zgomotele facute de animale, lucruri care o calmara.Incepu sa se plimbe cu pasi mici prin padurea pustie.Isi amintea tot ce se intamplase in ziua precedenta.Cateva lacrimi fierbinti ii aparura in coltul ochilor,ca niste perle transparente si se sparsera pe iarba verde.O deranja faptul ca trebuie sa il suporte pe Sasuke mereu.Nu intelegea de ce brunetul credea despre ea ca este o tarfa.Nu ii facuse nimic.Pleca spre luminisul unde o vazuse prima oara pe Temari.Nu avusese ocazia sa vorbeasca cu ea.Voia sa afle ce patise pentru ca in momentul in care o privise in ochi parca se vazuse in oglinda.Parca isi vedea trecutl in ochii blondei.Cazu in genunchi pe iarba rece,iar lacrimile o invinsera.Lacrimi fierbinti ii curgeau pe fata pentru a se sparge ,apoi, pe iarba.Isi amintea acea zi in care totul se schimbase.Inca nu reusise sa inteleaga de ce i se intamplasera atatea si orice speranta ca va fi din nou fericita cu adevarat ii pierea.Sakuta statea ghemuita langa un copac si plangea,incerca sa uite tot ce i se intamplase in ultimul an,dar nu reusea.
In padure se plimba o fata.Mergea incet si se gandea la tot ce se intamplase in ultimul timp.Se apropia cu pasi mici de luminis.Ii placea sa isi petreaca timpul in padure.Linistea padurii o calma.Cand asunse langa luminis o observa pe Sakura.Isi dadea seama ca plage si stia si de ce.Asa facuse si ea de multe ori.Se uita la Sakura si isi amintea de zilele in care venea in luminis si incepea sa planga,sa se descarce de toata tristetea si durerea simtita.Se hotari sa mearga sa o consoleze si cu pasi inceti se apropie de Sakura.Rozalia isi ridica capul din palme si privi fata ce se apropiase de ea.Blonda se aseza langa ea si o privi in ochi.
-Sakura ce s-a intamplat?La fel erai si ieri dimineata.Stiu prin ce treci caci si eu am trecut prin experiente groaznice.
-Temari,eu... trebuie sa povestesc cuiva ce s-a intamplat cu mine si cred ca tu esti cea mai potrivita pentru asta.O sa ma intelegi sunt sigura.
Rozalia ii povesti ce i se intamplase in urma cu un an , apoi ii povesti ce ii facuse Sasuke la scoala.Ea nu se putu abtine si incepu sa planga,disperata si foarte trista.
-Te voi ajuta.Nu te voi parasi.Voi fi prietena ta mereu.Nu conteaza ce se va intampla.
- Multumesc,Temari.
-Haide pana la mine acasa.Ne luam cartile,ne pregatim si apoi mergem la academie.Te voi ajuta sa treci peste tot ce s-a intamplat.
Sakura merse cu Temari sa se pregateasca apoi isi lua cartile de acasa,se schimba si plecara impreuna spre academie.Sakura se gandea ce va face Sasuke si daca se va purta la fel de urat cu ea.Stia ca nu trebuie sa se poarte prea urat cu el pentru ca este mult mai slaba si nu are vreo sansa sa ii reziste.
-Temari,astazi se aleg echipele si sefii claselor?
-Sefii nu ii alegem astazi.In schimb echipele da.Haide sa ne grabim.
Fetele isi continuara drumul spre liceu,dar odata ajunse acolo vazura ceva extrem de neplacut.

#7
primul capitol

[quote]-El este Sasuke Uciha,Este Uchiha
-

#8
Ma bucur mult ca ai postat continuarea.Inca un capitol foarte frumos si reusit.Ceea ce este bine e ca iti corectezi creselile si ca tii contde criticile celorlalti.Desi nu prea au ce sa critice.
1.Naratiunea: este foarte buna si actiunea nu e grabita
2.Descrierea:este la putere si pot sa spun ca ai mai multa decat in capitolul precedent.
3.Dialogul:este foarte bun si prin intermediul lui reusesti sa exprimi multe.
4.Un alt atu al povestii este si faptul ca stii sa tii lumea in suspans ceea ce apreciez mult.
5.Imi place si ca nu ai greseli de tastare.
Mult succes in continuare si nu uita cat mai multa descriere, eu o ador. Si pune cat mai repede urmatorul capitol
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#9
hello
imi place ficul tau, ideea este destul de originala, dar am obsesrvat cateva greseli si repetii
incearca sa fii mai atenta pe viitor, si de fiecare data cand postezi un capitol reciteste-l cu atentie ca sa elimni posibilele greseli de exprimare si ortografie
in rest imi place :love:
chuu
gambate kudasai :bye:
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#10
Cap.3 Echipele


Fetele isi continuara drumul spre liceu, dar odata ajunse acolo vazura ceva extrem de neplacut.
In dreptul portilor negre ale liceului se afla Sasuke, care saruta si imbratisa o fata. Cand o vazu pe Sakura pe fata lui aparu un zambet si lua fata de langa el si o saruta cu pasiune. Sakura vru sa treaca indiferenta, dar brunetul ii puse o piedica. Rozalia cazu pe asfaltul rece si privi cu dispret spre Sasuke. Nu putea intelege de ce este atat de nepoliticos. Plus ca nu ii venea sa creada cat de prost este. Oare el chiar credea ca o va face geloasa? Nu! Sakurei putin ii pasa daca el se saruta cu toate fetele. Dupa parerea ei putea sa faca ce vrea atata timp cat nu este si ea inclusa. Rozalia se ridica usor de jos si isi scutura hainele. Fata a fost tentata sa se certe cu Sasuke, dar Temari, care ii intuise miscarea, a oprit-o spunadu-i ca nu merita sa isi piarda timpul cu el si ca mai bine ar pleca. Sakura accepta si pleca cu Temari sperand ca asa va scapa de Sasuke, dar nu a avut acel noroc.
-Kaori, haide sa mergem cu ele. Sigur nu le va deranja, spuse Sasuke zambind.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Animal revenge in the snow... Kato 2 2.186 11-03-2012, 10:33 AM
Ultimul răspuns: Peppers
  Animal revenge in the snow... Kato 4 3.198 31-08-2011, 12:55 AM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)