Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Llama drama

Holy cupcake, cata lume noua. 22 Se vede ca-i vara.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

Recomandare pt oricine, comic book reader sau nu: Saga de Brian K. Vaughan.
Are doar 12 numere, adica 2 volume, e on-going. Este geniala. Nu tre' sa fii pasionat de benzi desenate ca sa ajungi dependent de aceasta serie.

O sa va las o descriere boring:
" Saga is an epic space opera/fantasy comic book series written by Brian K. Vaughan and illustrated by Fiona Staples, published monthly by Image Comics. The series is heavily influenced by Star Wars, and is based on ideas Vaughan conceived both as a child and as a parent. It depicts two lovers from long-warring extraterrestrial races, Alana and Marko, fleeing authorities from both sides of a galactic war as they struggle to care for their newborn daughter, Hazel, who occasionally narrates the series.
The comic was described in solicitations as "Star Wars meets A Game of Thrones," and by critics as being evocative of both science fiction and fantasy epics such as The Lord of the Rings and classic works like Romeo & Juliet. It is Vaughan's first creator-owned work to be published through Image Comics, and represents the first time he employs narration in his comics writing.
The first issue of Saga was published on March 14, 2012, to positive reviews and a sold-out first printing. The first six-issue story arc was widely acclaimed, and was published in trade paperback form in October 2012. The series won three Eisner Awards in 2013, and the trade paperback was nominated for a Hugo Award. "

[Imagine: saga_poster-246x300.jpg]
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

Ce s-a intamplat cu POTM ? Bad-luck-crazy-rabbit-emoticon

Batsy, deja de la space opera ai pierdut 3/4 din cei ce ti-ar fi citit postul ma tem. La rase extraterestre cred c-ai mai pierdut inca cam acelasi procentaj din cei ramasi. Din pacate pe cititorii obisnuiti de literatura ii cam prinzi greu intr-un SF, indiferent cat de bun, ca nah...asa-i natura plictisitului.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

dopamine, am dat eu o tema prea grea aparent si de atunci cred ca a murit. oricum, nici acum nu mi-am primit medalia pentru concurs, deci nu schimb tema 24

Cy, daaar e super bun. Eu cred ca i-am pierdut de cand am zis ca e comic book si nu manga.
I-am dat unei prietene sa o citeasca, nu mai citise comics pana atunci, si i-a placut super mult. Dar da, a fost munca de convingere.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

@Batsy, ai idee de unde-l pot downloada? Am cautat pe kickass dar nu am gasit decat The Escapists, Buffy, Ex Machina, Runaways, Ultimate X-Men si Y - The Last Man, care par, de asemenea, foarte promitatoare. 39
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

Sincer, nu stiu, ca eu am cumparat-o. E vreo 38 de lei volumu', adica ieftin in comparatie cu cele de la DC/Vertigo/Marvel si am zis de ce nu. Dar am vazut ca cei care discutau despre serie o citeau online, deci tre' sa fie pe undeva.
Scuze ca nu-s de ajutor. 2
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

Mai caut si daca gasesc ceva te anunt. 4
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

Si de nu m-ar duce maine in locul ala oribil de la iesirea din oras, poate mi-as lua si eu carnetu' ughhhhhhhhhhhhhhhhhh
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

Iti dai examenu'?
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Llama drama (reloaded) Syryus 990 253.144 19-04-2013, 04:01 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Llama drama Ryuu 300 79.587 19-08-2012, 12:58 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Llama drama Lia 531 147.136 05-08-2012, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Llama wars Lia 473 140.909 26-07-2012, 12:54 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Llama, llama, doorknob, ankle, llama Lia 514 157.786 07-07-2012, 01:55 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Llama, llama, mushroom, damma Aly 567 146.324 26-06-2012, 09:48 AM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Llama, llama, mushroom, llama Lia 489 123.110 07-06-2012, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Llama, llama, duck Lia 392 113.361 21-05-2012, 10:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)