Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Light sau L ?amandoi? sau nicunul?
Yagami Light/Kira
0%
0 0%
L/Lawliet
0%
0 0%
Nicunul
0%
0 0%
Amandoi
0%
0 0%
Total 0 vot(uri) 0%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Light vs L

#11
L vs Light?Well presupun ca acesta este cel mai frecvent subiect de discutie in ceea ce priveste conflictul dintre personaje.L vs Light,ce pot spune despre asta.Imi plac ambele personaje foarte mult.L este extrem de inteligent si percepe lucrurile atat de bine si atat de repede.Yagami Light,un tip extrem de inteligente cu o deductie extraordinara sub aceste ganduri inteligente si ochii plini de cercetare si ideei geniale se afla o alta personalitate inebunita dupa o justitie ciudata,o dreptate vazuta dintr-un punct foarte nebunesc si neinteles de multi.
Aceste personaje desi multi spun ca acestia sunt foarte diferiti parerea mea nu este aceasi.Acestia chiar se aseamana foarte mult incepand cu acea extraordinara inteligenta de care dau dovada.Modul de a deduce anumite lucruri ii aseamana si mai mult.Idealurile despre viata,si modul de a trai,aici acestia se diferentiaza,probabil de aceea fiind considerati atat de diferiti.Dar acestia pleaca dintr-un acelasi punct si acela este al gandirii,au niste minti geniale care percep anumite lucruri in mod diferit.Daca acestia ar fi avut aceleasi idealuri lumea ar fi fost in mainile acestora si cu siguranta ar fi fost cei mai "buni prieteni".Ar fi facut cea mai grozava echipa.
Insa cum cei doi fac parte din tabere diferite totul se schimba si inteligenta si ideeile lor incepe sa se confrunte,incep sa descopere si sa afunde.Este atat de interesanta aceasta lupta a intelectualitatii.Imi place foarte mult.
pentru a concluziona probabil ar trebui sa aleg unul dintre aceste doua personaje.Acest lucru este foarte dificil pentru ca intr-o lupta directa Yagami Light nu ar fi putut sa castige in fata lui L,insa Kira ar fi putut.Astfel incat ar fi trebuit sa il aleg pe Kira,Light pentru ca acesta ar fi iesit invingator.Dar L,este mult mai adorabil din aceasta privinta.Pentru ca in spatele acelor ganduri nu se afla acea nebunie de a distruge si de a face justitie intr-un asemenea mod.L ramane totusi preferatul meu ! ^^

#12
Un subiect foarte comun mai pe toate forumurile anime... totusi...

Kira/ Light Yagami
Pai... xD trebuie sa recunosc ca a exagerat un pic ^^' [poate un pic mai mult], dar tot il sustin. De ce? Pentru ca vrea o lume mai buna, pace and all this... desi sunt doua treburi care nu imi plac aici... daca el ar omorai pe toata lumea rea, totul ar fi boring and neinteresant, adica ce rost ar mai avea puscariile, peninteciarele, politia, regulile si toate acestea? Si al doilea rand, ca vrea sa i se supuna lumea la picioare. Aberant. Se pare ca el a ramas totul in sec. XV||| cand oamenii se razboiau si vroiau teritorii and all this. But daca nu el, atunci cine? Ii admir curajul si istetimea O.O, e absolut un geniu al raului^^. Deci in concluzie pot zice ca a exagerat, dar ideea lui este brilianta. Totusi, Kira tot ramane personajul meu preferat.

L/ Ryuzaki
Un simplu detectiv, cred eu, care este super-inteligent si ciudat. El este renumit ca a prins nu stiu cat infractori blabla... plictisitor. El isi face doar treaba omu'. Imi place ca este mai ciudatel si pozitia in care sta. Este chiar dragut in felul in care isi tine telefonul O.o'.

In concluzie, il aleg pe Kira.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#13
Bine intales ca il aleg pe L !
In primul rand pentru ca e personajul meu favorit din DN >.> . Imi place mult mai mult,Light uneori e cam enervant si cam nebun(scuze fanilor).Intotdeuna l-am placut pe L, inca de la inceput m-a atras acest personaj.El e foarte inteligent si un bun detectiv.E mai ciudat, arata si ciudat,dar probabil ca asta-mi place la el.Mi se pare ca el e cel bun, pentru ca incearca sa-l opreasca pe Kira care omora oamenii (parerea mea e ca acest Kira nu e Dumnezeu ca sa i-a vietile oamenilor, chiar daca avea intenti bune).
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#14
L vs Light? 39 Asta e o alegere mai grea ptr mine, ptr ca imi plac ambele personaje foarte mult.

L / Lawliet este unul dintre personajele mele preferate (pozitive). Imi place mult prentru ca e foarte inteligent, e dragut, isi urmeaza obiceiurile putin mai ciudate fara sa ii fie frica de parerile celorlalti, intotdeauna gandeste dinainte mai multe posibilitati ptr o situatie, dintre care multe sunt chiar cele corecte, iar ceilalti fac exact ceea ce a presupus el ca vor face. Imi place tare mult si fiindca este detectiv, iar acesta meserie fiind printre preferatele mele. :X
Light Yagami / Kira pe de alta parte este de asemenea unul dintre personajele mele preferate (negative). Imi place foarte mult ca si el este inteligent, gandeste foarte repede, are planuri grozave, bine analizate, astfel incat totul sa se petreaca asa cum si-a imaginat el si sa nu fie descoperit usor de cei care sunt pe urmele lui. Light si L au fost intotdeauna rivali ptr ca amandoi erau foarte priceputi in ceea ce faceau: pe o parte L era un detectiv foarte bun, un adevarat profesionist care era sa il demascheze pe Kira, iar pe alta parte Light, care era Kira, stia sa se fereasca foarte bine de capcanele intise de L ptr a-l prinde. Mi-a placut foarte mult si scopul pe care il avea Kira, acela de a creea o noua lume in care raul sa nu existe. Ideea e super, dar pacat ca nu a reusit sa o duca pana la capat. 8

So, acum alegerea.......*drums*........raspunsul meu: imi este prea greu sa aleg intre cei doi, asa ca ii aleg pe amandoi :X ... [sper ca nu este vreo problema71]
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#15
huh intrebare grea O_O""...dar totusi sa'i luam pe rand

Light

Un tip geniu care sa transformat intr'un criminal sau mai bine zis un criminal al justitiei, ce sa dat drept Kira omorand anumite persoane ce distrugeau [sa zic asa] lumea [crime, furturi sau altele]

Ryuzaki L

un tip geniu care incearca sa'l impiedice pe Kira sa omoare mai multi oameni, afla la un moment dat modul in care ucide Kira dar este intr'un final omorat [sau in movie 2 el se sinucide scriindu'si numele in carnet de buna voie si afla ca Light este Kira]


amandoi imi plac dar as prefera estetica lui Light, este mult mai frmos 21... totusi numele lui simbolizeaza in engleza - lumina :X
Iubesc aceste doua personaje dar totusi il aleg pe Light
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#16
L vs Light ? Eh imi este foarte greu sa aleg intre doua personajele incredibile din oricare punct de vedere . Amandoua au o personalitate puternica , nu se opresc pana nu obtin ceva si fac totul pentru acel lucru . Light , chiar daca este rau T_T este unul dintre personajele mele preferate , probabil pentru faptul ca este personajul principal . Imi place de el intr-un mod deosebit . Este foarte inteligent , gandeste foarte mult si bine inainte de a actiona , planurile lui reusind de fiecare data . Este deasemenea foarte dragut 8 Imi place enorm cum arata . Are niste ochi superbi >< Si are un chip asa angelic >< Sunt de acord cu rolul pe care il are in anime . Omoara pentru a crea o lume mai buna . Dar aceasta dorinta devine pe parcurs un obicei nebun de a omori si oameni nevinovati T_T . L arata incredibil 8 Imi place enorm de el , este asa nebun si ii ies ochii din orbita 0.o 24 Oricum arata foarte bine si este incredibil de amuzant cand vorbeste la telefon . Are el un stil aparte de a tine telefonul in mana xD . Este atat de inteligent 8 Stia de la inceput ca Light era Kira , dar nu avea dovezile respective T_T . Pacat ca acesta moare T_T Dar N ii continua rolul in anime si asta e bine xD Cred ca l-as alege pe Lawliet , deoarece este personajul bun , iar fara el politia nu s-ar fi putut descurca cu cazul Kira . Eh politia asta , prea proasta xD Plus ca e mult mai dragut si e nebun xD Light pe parcurs devine un obsedat pentru crime , dar el nu-si da seama ca nu asta-i trebuie pentru a face o tara mai buna -_-".

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#17
L vs Light ? Imi este destul de greu sa aleg , deoarece ambele personaje au un rol important in anime si imi plac amandoi la fel del mult . chiar daca sunt personalitati diferite .
Light: Imi place mult de el , deoarece este un tip atat de inteligent , gandeste mult inainte de a executa un lucru si nu se da batut pana nu obtine lucrul dorit . Mi-a placut foarte mult de el l-a inceput , dar cu timpul a ajuns sa-mi displaca uneori =]] . A devenit un obsedat de crime , un adevarat criminal . Cred ca facea lucruri pe care nu le mai gandea o_o . Il admir pe Light pentru ceea ce face , dar cu timpul greseste enorm , se schimba intr-un alt om o_o .
L : Cum poti sa nu-l adori pe asta micu ? =]] Pur si simplu il iubesc .Este atat de amuzant si nebun o_o Mereu rad la toate fazele in care face pe nebunul , mai ales atunci cand vorbeste la telefon sau cand sta pe scaun o_o . Il admir pentru tot ce a facut in anime , deoarece fara el , cazul Kira nu s-ar fi incheiat niciodata . A aflat tot ce era de aflat . Pacat ca a murit T_T . Eu una nu am dorit sa moara si pot sa recunosc ca mi-am pierdut ore din viata urmarind celalalte episoade cu Near . Pur si simplu m-au plictisit enorm fara L . L avea ceva special >.< Near doar s-a folosit de tot ce stia L si a incheiat cazul . Marog , acum nu-l compar pe L cu Near , ci trebuie cu Light xDD .

Cred ca in final l-as alege pe L , deoarece inteligenta lui si modul de a actiona m-a lasat complet masca . Mi-a placut mult si de Light , dar pe parcurs , cum a mai spus , a ajuns sa-mi displaca enorm . Deci in final il aleg pe L =]]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#18
Il votez pe Lawliet, oh da !!! II spune si numele, Law....78. In fine, dupa parerea mea, e mult mai presus decat Raito. E mult mai misterios, e mult mai inteligent, e mult mai...mult mai mult. Cred ca am gresit, L e mai inteligent si prin faptul ma are o imaginatie foarta bogata. II plac dulciurile:X oh yeah si mie21. Il aleg pe el din toate motivele posibile. Reuseste sa il demaste pe Kira insa plateste si el si inca scump. E cel mai tare detectiv plus inca ceva 105
[Imagine: ak8THBQ.png]


#19
Imi plac amandoi dar il aleg pe L.
Light se crede un zeu,omoara chiar si oameni nevinovati doar sa demonstreze ca el e atotputernic...Nu e treaba lui sa decida cine trebuie sa moara si cine sa traiasca.La ce s-a obosit si el sa omoare atatia oameni daca deja erau destui shinigami?In plus L e mai dragut si iubeste bomboanele la fel de mult ca mine :3. Intr-un fel Light are dreptate...Poate lumea ar fi mai buna fara infractori dar dupa cum am mai spus,el nu avea dreptul sa rezolve problema asta.
Sorry Light 10
[Imagine: Ryusei_Siggy_3.jpg]

#20
L -.-, mă enervează obsesia lui pentru dulciuri, poate dă în diabet [ : )) ]. E cam ciudat, dar e drăguţ şi inteligent, în cele mai multe din cazuri. Prima dată când am auzit de el, înainte să-şi facă apariţia, am crezut că este un moş sau pe undeva pe aproape.
Light ~, paiiiiii ... Este, nu prea îi găsesc adjective, probabil pentru că nu-mi place mai deloc. Pur şi simplu omoară oamenii care au fost criminali pentru a ajunge şi el unul. Chiar m-am bucurat la moartea sa :].
Procentul ar fi: L 90 %, Light 10 % 24.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Light VS Kira Coyote Stark 22 16.328 05-08-2014, 12:45 PM
Ultimul răspuns: scarllette
  Light-viu?! Zyklon 3 4.287 25-04-2014, 10:41 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Credeti ca ceea ce face Light este bine? the_death_goodies 38 27.211 15-02-2014, 09:58 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.180 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  If You Met Light In Person o0o-ayame-o0o 5 4.365 23-01-2011, 06:58 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)