Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

La ce anime va uitati?

#11

#12
Ma uit la brother conflict , care la fiecare episod imi starneste o emotie care mi-a starnit-o fiecare episod dar nu ma plictisesc de acea emotie , cand un frate se pune sa o sarute pe sora , iar altul apare din senin , si apoi se cearta sau se bat , e miraculos , in schimb nu imi place de July[veverita] dar acea veverita face povestea mai interesanta chiar daca o apara pe sora de "bestii".

#13

#14

#15
M-am uitat la Kimi no Iru Machi si ma captivat povestea intr-un stil barbar , nu ma mai puteam dezlipi de monitor si intr-o seara am vz 7 episoade , mi-a starnit o emotie puternica mai ales ca in animeul acela mi se povesteste jumate din viata , si jumatea aia buna pe care am avut. Oricum urmariti kimi no Iru Machi daca sunteti fan al romance si al dramei , bafta!

#16
Hmm am cateva incepute: FREE! , Psycho Pass de care nu am mai prea avut timp in ultma perioada si Ranma 1/2 foarte funny, dar mdevine boring datorita 'copilariei' plotului...probabil am trecut putin de varsta necesara vizionarii lui 10

#17
La Blood+, am vazut primele 15 (cred) episoade, dupa care am fost plecata, iar plecata si iar o sa plec, deci nu prea mai apuc... Mi-a placut cat de cat, ma uit mai mult pentru actiune, adica astept si mai multa actiune -din partea Sayei-, dar nu m-a impresionat indeajuns incat sa il urmaresc cu sufletul la gura. Nu stiu cand o sa il termin sau daca, deoarece cheful meu de animeuri e ca un neon din-ala stricat, care mai palpaie din cand in cand, cand isi aminteste. :p
[Imagine: ls.jpg]

#18
Eu ma delectez cu Rozen Maiden: Zuruckspulen de ceva vreme incoace (nu, nu e o serie lunga, ci sunt eu doar foarte, foarte inceata si delasatoare). E o serie simpatica si tin minte ca am fost destul de entuziasmata cand am auzit ca va fi ceva nou Rozen Maiden - related pentru ca am adorat anime-ul respectiv. Acum... nu stiu exact cum sa ma pronunt. Nostalgia din mine se revolta la ceva atat de diferit si parca nu imi place ca au reluat unele episoade doar intr-o alta forma. Pe de alta parte insa, respecta ceva mai mult manga-ul, o introduce in scena si pe Kirakishou, care aproape cu desavarsire sezoanele trecute, si avem o groaza de scene cu Suigintou, which is extremely pleasing for me. Sper sa aiba si un final pe masura, sa nu ramanem in pom ca dupa seria cealalta.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#19
Incepusem Free!, iar tot in acea zi, fiindca imi placuse acest anime on-going, am zis sa caut si altceva iesit nou. Asa ca am dat de Dangan Ronpa, care a fost tare. Ambele anime-uri erau la episodul 7 atunci.
Am fost foarte captivata de ele, dar incetul cu incetul, refuzand cateva zile sa ma apuc de episoadele noi, deja trase in calculator, mi-am pierdut cheful si imboldul de a le continua. Dar o sa incerc sa dau tot ce e mai bun din mine saptamana asta ca sa le sfarsesc (mai au ambele cate 2-3 episoade si se sfarsesc, nu se stie daca macar Dangan Ronpa o sa aiba sezonul 2).
/edit Se zvoneste ca Free! o sa primeasca inca un sezon.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#20
La Naruto Shippuuden si One Piece de cativa ani. Din acest sezon la Shingeki no Kyojin, Free!, Blood Lad si Watamote si astept sezonul 2 din Kuroko no Basket.
Well yeah, la Naruto si One Piece ma uit de cativa ani, la Naruto din 2007 si la One Piece din like 2002, cand era difuzat pe rtl 2. Prin 2009 l-am maratonat in cateva saptamani deoarece uitasem de el.
SnK l-am inceput cand era pe la episodul 4. Se vorbea cam mult de el si am zis sa-l incerc, glad that i did ^_^
Watamote is super awesome~ Citesc manga-ul de cand a aparut primul capitol tradus, so i was mega excited about the anime~
Acum nu mai am rabdare pana cand incepe KuroBasu .A. Cred ca o sa revad primul sezon pana atunci ~
Ma mai uit la Genshiken. Chiar daca Genshiken Nidaime este ongoing, nu sunt decat la sezonul 2 din el. Sper sa-l termin in curand~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  La ce anime din sezonul curent va uitati ? iulop 5 4.063 24-10-2020, 03:23 PM
Ultimul răspuns: Miauti
  Va mai uitati la anime? CyBeR 23 15.747 08-06-2016, 09:51 PM
Ultimul răspuns: AlterEgo
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.233 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)