Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

L

#1
Da pai... nu stiu cum sa incep... dar cumva va trebui sa o fac 21
Hei sunt L. Sunt mare fan al animeurilor cu tenta misterioasa. De fel sunt maxim de pretentios si nu prea imi place nimic. Urmaresc un anime si dupa ce il termin constat ca mi-am pierdut timpul inutil. In schimb sunt cateva animeuri care mi-au placut foarte mult. Dintre ele amintim: Kuroshitsuji... exemplar anime, o poveste nemaipomenita si destul de interensanta. Apoi mai vine desigur Death Note, superb. Mi-a placut acest anime pentru ca m-a pus sa gandesc si m-a cam chinuit gandul pe cine sa aleg intre L si Light...
Apoi vine Kaichou wa maid sama. Ideea in sine a animeului a fost stupida si fara pic de actiune dar Usui a facut tot animeul. Tipul acela a fost creat pe modelul baiatului perfect, desigur, mi-a placut foarte mult si Misaki. Cu ceva timp inainte ma contraziceam cu un amic ca ma seaca anime-urile in care se gasesc numai fetite ''hime''... printese. Ma enervau si eram maxim de revoltat dar Misaki mi-a schimbat viziunea 21
Apoi vineee... ahhmmm... Hakuouki... super anime si tot odata enervant. De la acest anime am zis ca nu ma voi mai uita la altele dar, a durat o zi, dupa m-am uitat din nou, am inceput alte serii 21
Si bine, mai sunt Samurai X, cel vazut ultima data cu No. 6 si o lista destul de lunga in ciuda pretentiilor mele exagerate.
Lasand in urma partea ''anime''...
Ascult muzica HH, in special hip hop-ul romanesc... oameni precum Cedry2k, Subsapte, Vlad Dobrescu si cam toti baietasii astia. Detest Puya! Nu Puya! Cand eu zic Hip Hop voi spuneti NU PUYAAA! Scuze, m-am lasat purtat de val :''>
Nu vreau sa par inganfat, sunt dispus la orice discutie despre cam orice dar nu dau date personale perecum nume real, locul unde imi desfasor existenta si alte lucruri.
Sper sa ne intelegem bine. Aici isi incheie transmisia L. Terminat!
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#2
Buna L, scuze de primirea intarziata din partea noastra, dar toata lumea a fost putin ocupata weekend-ul acesta. Dar mai bine mai tarziu decat niciodata, asa-i?

Bine ai venit printre noi si sper sa te acomodezi repede, daca ai nevoie de ajutor sau este ceva ce nu intelegi, mai ales in privinta regulilor, nu ezita sa ne contactezi, pe mine, sau pe Aly sau oricare membru al echipei.

Eu sunt Arya, dar toata lumea imi spune Lia, incantata de cunostiinta ^^.

Ai spus cate putin despre anime si muzica, dar exista ceva din cinematografie care te-a impresionat? Urmaresti seriale?

Sunt tare curioasa daca te pasioneaza cititul si daca ai vreun gen preferat.

Se discuta la un moment dat infiintarea unui RPG Death Note sau Vampire Knight, ai fi interesat sa participi?

Ai vreun talent ascuns care o sa-l impartasesti cu noi?

Avem multe si diverse concursuri lunare si workshopuri in functiune, precum si un club de literatura la sectiunea Biblioteca in caz ca te stimuleaza competitia.

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
Heeei! Bun venit pe Animezup, iar! Sper sa-ti faci repede prieteni pe aici si sa n-ai parte de 'probleme'. Si acum cateva intrebari, ca n-am apucat sa aflu prea multe.

1. De ce nu vrei sa-ti public numele? Ii calci pe urme lui Ryuzaki, esti misterios. :]]
2. De ce L si nu Light? Mie imi place mai mult el.
3. Rock n-asculti?
4. De yaoi ce parere ai?

Cam atat momentan. As fi intrebat mai multe, dar ai spus ca nu dai 'date personale'. Revin cu alte intrebari daca am inspiratie. xD

#4
@Lia: Multumesc pentru primire, este bine oricum, oricand ^.^
Probabil pana ma voi adapta o sa va cam solicit ceva vreme, imi cer scuze anticipat.
Cinematografie... ahhh am urmarit un film care m-a impresionat extrem de mult tema, V for Vendetta, a fost un film foarte genial. Altceva imi place sa urmaresc filme istorice, ultima data am vazut Vlad Tepes si Stefan cel Mare 21
Filme seriale nu prea urmaresc, unul singur l-am urmarit si astept nou sezon si acela este Merlin.
Cititul... ahhh da da, imi place extrem de mult sa citesc, vreau acum sa ma apuc de Dostoevsky- Fratii Karamazov. Ca si scriitor roman imi place foarte mult Eliade, tipul m-a fascinat foarte mult.
RPG... yeyy... da, ma bag. Imi place, am mai jucat cateva si suna bine. Death Note daca o sa fie arme precum carnetul va fi destul de greu de controlat si moderatorii vor avea destul de mult de lucru, dar imi place, ma bag ^.^
Talente ascunse... imi place sa desenez, scriu, cant la chitara, sa lenevesc maxim 21
O sa trec cam prin fiecare topic si imi voi face simtita prezenta.

Hei Abi: intrebarile tale...
De ce nu vreau sa imi spun adevaratul nume? Pai daca ar fi sa explic asta ar fi o poveste lunga... sa zicem ca ma jeneaza numele meu real 21
De ce L? Ahhh am avut mult de gandit pana l-am ales pe L, desigur nu il dau la o parte si le Light, doar ca L din perspectiva mea este mult mai agil decat Light, si ii plac dulciurileee<3
Am ascultat rock o buna bucata de timp, vreo 7-8 ani, dar de un an asa m-am convertit 21
Yaoi... mi se pare interensant, as urmarii yaoi dar sa aiba o poveste interensanta. Mi-a placut foarte mult NO. 7 pe care l-am aflat de aici de la voi. Acel tip de yaoi imi place, fara prea mult hard 21
Poti intreba cam orice, prin date personale refuz sa imi dau numele si localitatea, dar asa... orice, sunt deschis la orice intrebari. ^.^

Multumesc frumos pentru primire!

PS: Sunt foarte critic prin sectiunile poezie si proza, imi cer maxim de scuze de acum si rog sa nu ma urati. L incheie transmisia. Terminat!
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#5
Ei bine, avand in vedere ca tu mi-ai urat bun venit, am venit sa intorc favorul. Vreau sa incep prin a spune 'Bate cuba fratiee!' 21 si mie imi place Kaichou wa maid sama, il iubesc pe Usui, ce pot sa zic, e un extraterestru pervers. Am fost impresionata de faptul ca esti baiat. ma bucur ca sunt si baieti carora nu le e rusine sa se uite la animeuri gen shoujo.

Intrebaaaari:
Cum sa te jeneze numele tau? Nu se poate asa ceva.
Daca ai fi acum intr-o dacie, ce ai vrea sa calci pe strada dintre: o veverita, un sarpe de jeleu si o soseta mirositoare cu ochi?
Imi zici macar cati ani ai? Curiozitatea.

Ei, cam atat, bine ai venit pe Zup.
"Omul este cel mai putin el insusi atunci cand vorbeste in numele sau. Da-i o masca si iti va spune adevarul."
Oscar Wilde


[Imagine: masca.jpg]

#6
Ma gandeam ca o sa para ciudat spunand ca am urmarit Kaichou wa maid sama dar mi-au placut foarte mult personajele principale.
Numele este stupid si jenant si nu prea conteaza acest lucru.
Ce as calca cu minunata-mi masina? Cred ca as alege sosetele, sunt o sursa neconvenctionala de poluare a mediului, sunt un ecologist, trebuie neutralizate elementele negative 21 19
Am 18 ani si destul de curand o sa implinesc 19 21
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#7
Bine ai venit hug Si mie mi-au placut mult Kuroshitsuji, Kaichou, Death note. Si Hakuouki, inafara faptului ca protagonista era cam enervanta pentru ca nu se pricepea la nimic. 21
Ah, nu vad ce e in neregula sa fi urmarit Kaichou, mai stiu cativa baieti care l-au vazut si chiar le-a placut. Probabil si pentru ca nu e acel gen de shoujo unde unei fete pur si simplu se indragosteste de unu si zice ceva gen "De ce e inima mea doki doki" 21
Si daca ai vazut Death note trebuie sa vezi neaparat si Code geass, e genial si te pune pe ganduri.
Cam atat, Ciaossu! ^^
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#8
Dealungul lui Hakuouki ma convertisem si imi doream sa moara toti din anime. Am fost foarte enervat mai mult cand am vazut ca toti s-au prapadit. Adevarat Chizuru era putin enervanta si se cam tinea dupa tipi aceea si ii cam incurca. Mi-a placut foarte mult si aces anime a fost dupa ce il vazusem pe cel cu Samurai X su eram foarte entuziasmat.
Legat de Kaichou da, eram cu un amic fumat si am vazut intreg animeul intr-o seara si special ne-am uitat la ultimul episod din Blood + si plangeam amandoi ca prostii iar sor'mea impartea servetele... caterinca curata 21
Am mai auzit de Code geass dar nu am fost tentat sa il urmaresc, dar daca mi-l recomanzi am incredere ca este unul bun si o sa il urmaresc. ^.^
Multumesc frumos pentru primire.
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#9
Esti fata, te cheama Adriana si ai 17 ani. So much for mystery, omigosh, little Lia uncovered you. Esti din Costesti, Buzau la liceul teoretic.

Si asta e fb-ul tau. http://www.facebook.com/addy.chan.184

Nu te pune cu mine, si nu te gandi o clipa sa-ti bati joc in fata altcuiva de mine. O sa aflu mereu.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#10
Pe sora'mea o cheama Adriana, are 18 ani si este din .... Pe mine ma cheama... nu conteaza si nu sunt din Buzau(sunt mai multe localitati cu numele Costesti in Romania asta mica). Am peste 7 id iar asta este al lui sor'mea asa ca... teapa ^.^ din pacate sunt un primitiv notoriu care nu prea considera conturile de socializare precum facebook, hi5, twiter sau alte prea ok asa ca... nu ma vei gasi. Pace amice.
Aaa da, esti constienta ca ai incalcat drepturile de proprietar facand aceste date publice, nu? Trebuia sa imi atragi atentia in privat ^.^ dar nu prea conteaza
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)