Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kuroshitsuji

#11
Kuroshitsuji...Superb :X
Nu cred ca mai exista un anime care sa ii poata lua locul. Poate FullMetal Alchemist, dar e departe 105. Sa incepem cu inceputul.
Actiunea e din plin si mi se pare interesanta. Tinand cont ca totul se leaga de Ciel, mi se pare ca e un tanar foooarte matur pentru varsta lui. Adica la 13 ani sa faci un contract cu un demon?! Si inca ce demon 21 Seby e pur si simplu delicios, nu am nimic de reprosat la el. Tinuta, limbajul, comportamentul sunt ireprosabile 5. Grafica e absolut superba, endingul e genial, ador versurile plus ca e in engleza 21
Tot timpul cat am urmarit acest anime, speram sa pot afla ce glume ii spunea Sebastian lui Undertaker daca radea in asa hal 71. Plus ca atitudinea lui Grell era pe gustul meu, vesnicul indragostit ce Seby, candy-boy 9 .
Pe scurt, un super-anime, merita urmarit :X:X:X
[Imagine: ak8THBQ.png]


#12
Kuroshitsuji e un anime superb. Imi plac amandoua seriile mult, dar a doua e mai frumoasa9. Adica nu vezi in fiecare zi un Sebby smexy care bate un alt demon. Moama, in ultimul episod a fost atat de furios incat m-am mirat si eu. Daca privirea lui putea ucide erau toti morti21... Grell ala e tignit rau de tot. Se tot da la Seby si chiar o ajuns sa-i spuna Sebas 24))))))). Cat am ras cand am vazut doamnee. Ciel, e superb. E un baietas asa de cuuute si de rau *mrr*. Ochii aia ai lui ar putea vraji pe oricine, nu m-as mira daca Seb' ar patii la fel. Acum, acum, Sebas24... e cel mai sexi si frumos personaj din tot anime-ul si clar personajul meu preferat. Am auzit de un sezon 3106 acum sper sa nu ne dezamageasca si sa vina repede cu el<3. Grafica a fost buna si tot restul detaliilor puse la punct. Super, de-a dreptul superb. Mai ales cum s-a terminat cu vesnica replica. "Da, lordul meu" 8, dar tot mai tare e cand spune "Sunt un al naibii majordom" 24)))))). Eh, oricine vizioneaza ambele sezoane nu are sa regrete. Byee
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#13
Mi-a placut destul de mult anime'ul. Dupa o pauza cam lunga de la cam tot ce insemna "lumea anime" l-am gasit pe aici si dupa ce m-am convins ca e scurt m-am apucat de el.
Ciel e preferatul meu, e atat de dragut, rau si bun in acelasi timp. Daca in sezoul unu am plans doar la final, in sezonul doi mi-am inundat camera. 21 Cel mai amuzant a fost cand a intrat sor'mea in camera si m-a intrebat de ce plang si eu: "I-a mancat sufletuuuuuul! : (((((((" Saraca s-a intors cu spatele si a plecat in camera alor mei.
Alois mi-a placut oarecum, dar caracterul lui era mult prea crud si arogant m-a lasat rece. Si povestea lui este impresionanta, poate chiar mai trista decar a lui Ciel, ma rog.
Sebastian, care este al doilea in topul personajelor preferate, a avut unele dintre cele mai amuzante momente din anime. Am vazut cateva comentarii -aici nu stiu, nu am citit postarile- care il compatimeau la sfarsit, dar eu am fost cea mai fericita cand am aflat cum se termina.
[Imagine: YWk6O.jpg]

#14
Inca nu am terminat de vizionat Kuroshitsuji, dar m-a atras din primul episod. Nu pot zice ca e atat de incredibil si super incat sa il vad intr-o zi-doua exact cum fac de obicei cu anime-urile care mi se par ca merita), dar e bun.
Imi plac scenele epice cu Sebastian, banuiesc ca e vedeta in Kuroshitsuji dupa comentariile celorlalti si nu numai. Ca personaj favorit, cred ca-l aleg pe Ciel ; micutul Ciel, atat de sigur pe sine, ironic si sarcastic, i kinda like him.
O sa-l continui, desi nu stiu cand il voi termina. /laughs

#15
Am inceput si eu sa ma uit la el pe vplay. Mare greseala ! Sunt puse aiurea episoadele, din sezonul 1 episodul 6 lipseste, la fel ca si episodul 8. Nu mi-am dat seama pe moment asa ca a trebuit sa le descarc apoi si sa le vad. Ca sa nu zic ca nu exista niciun episod de la 9 in sus, s-a sarit direct la sezonul 2... Chestie de care , iar, eu nu mi-am dat seama decat dupa ce am vazut cateva episoade din sezonul doi. Oricum, anime-ul e super, imi place ideea. S-a mai intalnit pana acum si in alte anime-uri chestia cu servitorul si stapanul (fate/zero de exemplu), dar servitorul nu era niciodata si majordomn in acelasi timp, iar mie mi s-a parut binevenita schimbarea.
M-am indragostit de Sebastian. M-am indragostit pana peste cap de el ! Diplomatia cu care trateaza pe oricine ma da peste cap, sper sa ajung si eu la un moment dat in viata sa ma pot comporta ca el. Si Ciel e destul de bine conturat ca personaj, pentru un copil are o personalitate foarte puternica si e extrem de inteligent. Povestea e in regula, fiecare episod prezinta cate o situatie in care Sebastian trebuie sa 'salveze ziua'. E destul de previzibil la faza asta, dar nu m-a plictisit deloc, chiar si asa.
Nu l-am terminat inca, dar ma uit intruna la episoade, abia astept sa-l mai vad pe Sebastian din nou !
Recomand tuturor, daca nu pentru poveste, atunci cu siguranta pentru personaje !



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kuroshitsuji live action movie DeDal N. 0 2.615 10-06-2014, 03:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji I & II - OVA-ul favorit Zyklon 1 3.314 19-05-2014, 07:52 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji III DeDal N. 1 3.039 12-04-2014, 02:11 PM
Ultimul răspuns: Ali12
  Cum ati inceput sa urmariti Kuroshitsuji? SooMin 27 16.973 15-03-2014, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Kuroshitsuji II ending SooMin 6 5.599 26-04-2011, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen
  Kuroshitsuji vs Kuroshitsuji2 DeDal N. 4 4.400 02-03-2011, 11:49 AM
Ultimul răspuns: Grella.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)