Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konban wa!

#1
Konban wa!

Introduction: I'm in a thousand ways( like personality). Sometimes even I do not understand myself, this way only a few realy know me.
I'm friendly and sociable even if I don't speak very much and I don't easely upest. I don't like gossip persons and the persons that lie only to draw attention...actualy I hate any tipe of lie . Also I hate air and graces.
I love dancing...I had done ballet for performance. Now I'm doing it like a hobby. I love to compose choregraphis, to read ,to write...to go out with friends to navigate on internet and to listen to music. I'm fascinated about mistic cultures and languages this why I learned a little bit Japanese, Hieroglyphs and Hebrew.
It is understood that I'm a great fan of Manga-Anime and Japanese culture.

Dewa matta!

#2
Bine ai venit pe Animezup, MaiHime!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Gomenasai pentru ca nu am raspuns si pentru ca nu am mai intrat dar am avut probleme cu net-ul.
Anime-ul preferat: Nu am doar unul...Cateva ar fi : Nana, Death note, Kaleido Star, Inuyasha, Darker than black, To aru majutsu no index, Honey and Clover, Paradise kiss, Jigoku Shoujo, etc. ( nu le-am scris intr-o ordine anume).
Filme preferate: Shinobi , The curious case of Benjamin Button, Center Stage, Tokyo Sonata etc.
Filme stupide: multe unknown si Twilight ( nimic personal ; imi cer scuze pentru fani)
Am multe carti preferate dintre care: "Numele Trandafirului" -Umberto Eco, "Vechiul oras imperial" - Yasunari Kawabata, "The Tale of Genji" - Murasaki Shikibu, "Cofesiunile unei Masti"- Yukio Mishima, "In cautarea timpului piardut"- Marcel Proust, "The Cather in the Rye"( "De veghe in lanul de secara" )- J.D. Salinger.
Manga: to many...


Matta ne!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Konban wa~ Minna-san~ ^ - ^ bittenichigo 2 1.655 05-01-2013, 02:17 AM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Konban Wa! Lollilay 4 2.758 06-02-2009, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Teh
  Konban wa! iuliana_rin 5 3.361 16-08-2007, 07:17 AM
Ultimul răspuns: Shiva


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)